mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 289 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 15:28 
Cytuj  
owszem, duzo dzieci gra w ROSE :) Wczoraj na chacie jak wszedlem to sami 11-14 lat byli i sie dziwili ze ja mam 30 :) hyhy
Ale spotykam tez duzo doroslych osob :)

Anyway dzieci w kazdej darmowej mmorpg spotkasz.... ciekawe ilu 12 latkow gra w bete WoWa :)

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 15:40 
Cytuj  
Mi chodzi o to, że gra swoją zawartościa raczej nie jest kierowana do os. dorosłych.
Ale masz racje - sam w to gram ciapkę (zreszta staram grać się w każdą betę zeby mieć rozeznanie na ryku etc.).


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 15:44 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
Mi chodzi o to, że gra swoją zawartościa raczej nie jest kierowana do os. dorosłych.


powiem wiecej.. ZADNA GRA KOMPUTEROWA typu rpg czy tez inna nie jest kierowana do os. doroslych :) Targetem dla producentow gier sa dzieci i nastolatki ... bo to ta grupa wiekowa najwiecej kupuje gier :)
Nawet jesli na pudelku napisza ze gra od 18 lat to i tak nikogo to nie obchodzi i tym bardziej taka gra przyciaga dzieciaki :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 15:45 
Cytuj  
|PSX| Warrior napisał(a):
powiem wiecej.. ZADNA GRA KOMPUTEROWA typu rpg czy tez inna nie jest kierowana do os. doroslych :)

Jestes pewien? Widac nie miales okazji grac w Neocrona.

X.


_________________
http://zaginiony.net

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 15:59 
Cytuj  
Cytuj:
Kill Bill to tylko jucha i nic więcej żadnej głębszej treści...
Chyba nie oglądałeś vol.2 ;O :o
A co do tego, że gra jest uproszczona i ma dziecinną grafike, grafika rzeczywiscie jest dziecinna ale mi to nie przeszkadza, bo przynajmniej jest ładna, a ja poza tym lubiłem sobie kiedys na PSX pograc w Spyro The Dragon :D świetna gierka, b. podobna grafa, po za tym grafa nie ma wiele do rzeczy, kto grał w arkadie dłużej niz 24h ten wie o co chodzi.
Co do uproszczenia, no przepraszam, ale czy taki MU, albo Conquer, lub nawet Outpost, jest kierowany do małych dzieci? Może nie dużych ale nie do takich do których ROSE, a system walki i rozwoju postaci jest tam tandetny i wogóle nie trzeba mysleć jak rozkładać punkty...
Także, podsumowując, gra ma dziecinną grafike ale nie o to w graniu chodzi, przynajmniej jest przyjemna dla oka, a system rozwoju i walki jest naprawde dobry w porownaniu do wiekszosci gier.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 16:00 
Cytuj  
|PSX| Warrior napisał(a):
Sylvian napisał(a):
Mi chodzi o to, że gra swoją zawartościa raczej nie jest kierowana do os. dorosłych.


powiem wiecej.. ZADNA GRA KOMPUTEROWA typu rpg czy tez inna nie jest kierowana do os. doroslych :) Targetem dla producentow gier sa dzieci i nastolatki ... bo to ta grupa wiekowa najwiecej kupuje gier :)
Nawet jesli na pudelku napisza ze gra od 18 lat to i tak nikogo to nie obchodzi i tym bardziej taka gra przyciaga dzieciaki :)



A z "nie MMORPG" to polecam VAMPIRE: THE MASQUERADE BLOODLINES.
Za same tematy poruszane w dialogach gra powinna miec znaczek 21+.
A ciezki (bardzo ciezki) klimat powinnien "zmiazdzyc i wypluc" 14-16latka.
Nie mowiac juz o tym ze nie zrozumie 3/4 tresci gry.

Zreszta papierowe VAMPIRE tez jest kierowane raczej do doroslejszych ludzi.

Sa gry RPG kierowane do doroslych, jak najbardziej.

EDIT: A co do Kill Billa to film jest rewelacyjny (jesli ktos go skuma).
Nie na darmo Tarantino jest nazywany jednym z najwiekszych
rezyserow naszych czasow. A kazdy jego film jest kultowy jeszcze
przed premiera. :D


_________________
Obrazek

*

Posty: 87
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 16:05 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Pan i Wladca napisał(a):
A ja proponuje poczekac jakis miesiac az wyjdzie prywatny server i wtedy ludzie zaczna w to grac (zwlaszcza polacy) i jeszcze jedno zauwazylem za kazdy w grze mmo czepia sie PvP, ja cie co w tym takiego fajnego zabijanie sie dla kasy i itemow, Mmmm troszke to hamskie.


A dlaczego na swiecie sa tak popularne Counterstrkie, Enemy Territory, Starcraft, itp... Tam sie nie glaszcze po glowce. :wink:

Ludzie po prostu lubia sie zabijac dla kasy/itemow.

Sorry za OT odpowiedzialem tylko na pytanie.


Ok ok ale naprzyklad w grach typu Ultima czy barsa dlugo schodzisz nim sie czegos dorobisz, wiec szkoda troszke jak cie zajebia i wszystko ci wypadnie, ((a co do Counter strike to sam w to gram i kupilem specjalnie orginalnego half life by grac w CSa przez neta ale tam sie tylko zabija, bo o to tam chodzi)) a co do mmorpg to troszke szkoda jak sie zabija i ci wypadnie caly twoj dobytek.


_________________
make LOVE not WAR

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 16:08 
Cytuj  
Pan i Wladca napisał(a):
a co do mmorpg to troszke szkoda jak sie zabija i ci wypadnie caly twoj dobytek.


To graj w CS. Tam sie nic nie traci.
A co maja powiedziec gracze np. w Project Entropia ??
Tam mozna stracic realny dobytek ! I jakos nikt sie ni zali.


_________________
Obrazek

*

Posty: 87
Dołączył(a): 14.08.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 16:13 
Cytuj  
Eh niewazne zakonczmy temat PvP bo kazdy ma inne zdanie, widocznie widze ze kazdy, oj wiekszosc lubi pozabijac w mmo no ja akurat nie, a co do CSa spoko spoko gram ale tam chodzi tylko o zabijanie playerow wiec temat ze mna o PvP "END".
Aha i jeszcze jedno:
polecam pograc w Barse i pomordowac troszke ludzi ciekawe czy jak ktos sie odwdzieczy czy bedzie tak milo :P.

No coment plz.
Sry ze moje odpowiedzi odbiegly troszke od tematu.


_________________
make LOVE not WAR


Ostatnio edytowano 11 sty 2005, 16:18 przez Pan i Wladca, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 16:14 
Cytuj  
|PSX| Warrior napisał(a):
Sylvian napisał(a):
Mi chodzi o to, że gra swoją zawartościa raczej nie jest kierowana do os. dorosłych.


powiem wiecej.. ZADNA GRA KOMPUTEROWA typu rpg czy tez inna nie jest kierowana do os. doroslych :) Targetem dla producentow gier sa dzieci i nastolatki ... bo to ta grupa wiekowa najwiecej kupuje gier :)
Nawet jesli na pudelku napisza ze gra od 18 lat to i tak nikogo to nie obchodzi i tym bardziej taka gra przyciaga dzieciaki :)

Eeee... chyba żartujesz... To tylko w naszym zaściankowym kraju uważa się, że gry są dla dziecie. Dla reszty świata głównym odbiorcą są ludzie z przedziału wiekowego 24-36 lat (to ten sektor wiekowy procentowo jest najwiekszym konumentem gier). To że dzieciaki grają we wszystko to nie znacy, że to zawsze jest dla nich. A skoro już mowa o MU, Conqueror etc. to tak - to są bardzo uproszczone gry. Co nie zmienia faktu, że ROSE jest tylko okrojona wersją RO dla młodszych (niż RO) odbiorców.
Chyba nie chcesz mi powiedzieć, że dorośli ludzie z lubości będą uganiać się dniami za za kilkoma groszkami czy przerośniętym kurczakiem?
Ja rozumiem, żę coś mam mangowy charakter ale maga też ma różnych odbiorców - w tym konkretnym przypadku młodych graczy.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek


Posty: 42
Dołączył(a): 28.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 16:39 
Cytuj  
Czy jest tu jakiś uprzejmy czlowiek i pomoze z tym kontem

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 16:43 
Cytuj  
Siinju napisał(a):
Czy jest tu jakiś uprzejmy czlowiek i pomoze z tym kontem

Odpowieź Komy to była pomoc :P
Uzyj serwera proxy przy zakładaniu konta. Ja miałem podobny problem a ponadto nie bardzo chce znać czyjeś hało etc.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10851
Dołączył(a): 12.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 16:45 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
Dla reszty świata głównym odbiorcą są ludzie z przedziału wiekowego 24-36 lat (to ten sektor wiekowy procentowo jest najwiekszym konumentem gier).


tu bym sie nie zgodzil..... w.g. mnie procentowo najwiecej gier kupuja ludzie w wieku 15-19lat :)

Cytuj:
, że ROSE jest tylko okrojona wersją RO dla młodszych (niż RO) odbiorców.


ROSE jest rozwinieciem Ragnaroka, a nie okrojona wersja :)

Cytuj:
Chyba nie chcesz mi powiedzieć, że dorośli ludzie z lubości będą uganiać się dniami za za kilkoma groszkami czy przerośniętym kurczakiem?
.


znaczy sie ty wolisz latac calymi dniami za jakims przerosnietym Orkiem ? :))) Nie widze tu zadnej roznicy hehehehehe

***

Posty: 988
Dołączył(a): 6.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 17:32 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
ja poza tym lubiłem sobie kiedys na PSX pograc w Spyro The Dragon :D świetna gierka.

zgadzam sie - smoczek Spyro wymiata :D :D


Siinju napisał(a):
A co do gier nie dla dzieci wiecie ze w sparwie dla reportera bylo powiedziane ze simsy powinny byc od 18 lat poniewarz sa sceny erotyczne

a podobno ojciec Rydzyk na antenie Radia Maryja powiedział, że teletubisie nawołują do homoseksualizmu :har: (Polskie media dziwne są)


a wracając do tematu: w rose nie grałem, ale wydaje mi sie ze gry z cukierkową, mangową grafiką są kierowane do "młodszej grupy wiekowej" co nie znaczy, ze dorosli nie znajdą w czystej radochy z gry.


_________________
Opowiadamy historie o bohaterach, zeby pamietac ze i my mozemy byc wielcy.

***

Posty: 620
Dołączył(a): 5.12.2003
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 17:39 
Cytuj  
|PSX| Warrior napisał(a):
ROSE jest rozwinieciem Ragnaroka, a nie okrojona wersja :)


Sylvian ma racje. ROSE jest duzo mniej rozwinieta od RO.
Porownaj chociazby ilosc klas. I nie jest przede wszystkim tak porywajaca/absorbujaca jak RO.
Co do sredniej wieku w obu grach to nie ma nawet co porownywac, ale w sumie tylko dlatego ze rose jest free.
Jakos nie sadze zeby rose bylo na tyle atrakcyjne ze ludzie zaczna grac calymi rodzinami.


_________________
Tip of the Day
#16. No, you cannot get into Dalaran.

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 17:41 
Cytuj  
|PSX| Warrior napisał(a):
tu bym sie nie zgodzil..... w.g. mnie procentowo najwiecej gier kupuja ludzie w wieku 15-19lat :)


A wg mnie 88-102lata :| I co to ma do rzeczy? To jest udokumentowana prawda, ze na swiecie glownym targetem sa ludzie po dwudziestce do 40 roku zycia.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 17:52 
Cytuj  
Co niezmienia faktu ze ktos mowiacy ze fabula VtM powinna przezuc "16-stke" nie wie co mowi ;/

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 18:35 
Cytuj  
Gokulo napisał(a):
Co niezmienia faktu ze ktos mowiacy ze fabula VtM powinna przezuc "16-stke" nie wie co mowi ;/


Po pierwsze napisalem za klimat. (czytanie ze zrozumieniem).
Po drugie to jest prawda, bo w grze i w dialogach sa poruszane tematy ktorych nie zna/nie powinien znac 16latek.
Chodzi mi tu o gore, przemoc, seks, narkotyki a ze wlasnie to najbardziej tych 16latkow przyciaga to juz inna sprawa.
I o to ze przemoc w tej grze jest przedstawiona w nie w wyolbrzymiony sposob (flaki na lewo i prowo bo to bardziej smieszy) ale wlasnie bardzo realistycznie i w ogole caly swiat jest na kazdym kroku jest ta przemoca przepelniony (cos jak Kill Bill wlasnie tylko bez groteski/parodii).

BTW. Ciekawe ile procent aluzji do dzisiejszego realnego swiata, jego mechanizmow spolecznych/historycznych i politycznych zlapie przecietny 16latek po gimnazjum w czasie lektury podrecznika do VtM??? 10% bo na pewno nie wiecej.
Zreszta napisz maila do WhiteWolf i spytaj jaki maja docelowy segment rynkowy to moze oni cie oswieca.

Nausz sie najpierw czytac a potem mi odpowiadaj prosze cie.


PRZYKLAD ze sklepu internetowego White Wolfa:
http://secure1.white-wolf.com/catalog/p ... ucts_id=98

To jest produkt adresowany do 16latków ??

BTW. zajebistyczny noz :D


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 20:00 
Cytuj  
Przepraszam, zamienilem slowa...

Mowisz nie zna/nie powienien znac ? Masz na mysli w jakim stopniu ? Nie zyjemy juz w sredniowieczu - seks to nie temat tabu, prezentacja w grze tez niczym przerazajacym nie jest. Gore? Telewizja daje mi tego wiecej i bardziej "realne" niz jakas gra komputerowa... I wcale nie w poznych godzinach czy cos. Narkotyki? Nawet jesli ktos nie bierze, to takze w dzisiejszych czasam jak najbardziej dorosli staraja sie temu zapobiegac - wszedzie jakies info, dodatkowe zajecia, spotkania z kims tam. Odnosze wrazenie, ze calkowicie lekcewazysz dzisiejszych nastolatkow. Tak, wiem, ze duzy procent do totalne debile, ale nie wszyscy - nie lubie uogolniania :/ Co do tego ile wyniesie z Jakiejkolwiek lektury WW - to nie rozumiem co chcesz przez to pokazac - tak napewno nie wiecej, ale co z tego? Do sa pewnego rodzaju tzw. "smaczki", ktorych nie musze wylapac aby cieszyc sie w wystarczajacym gra - one maja tylko potegowac wrazenia z niej, ale tylko dlatego, ze ktos ma nie wylapac jakiejs aluzji oznacza, ze nie powinien grac w taka gre ?
Link do noza... :wtf: To, a gra to dwie rozne rzeczy. To, ze gram w gre na podstawie systemu WW nie oznacza ze zaraz musze/chce nabyc ich produkty w jakims stopniu z tym zwiazane... Az przypomina mi sie reklama Zoo tycoon i nie wiem co robic ~_~;;

Naprawde klimat VtM wydaje mi sie "bynajmniej" ciezki dla szesnastolatkow - jednak mowie tu o takich, ktorzy sie interesuja tematem - czy jest to cRPG, czy zwykle RPG, vampiry itd. Co innego jesli zabierze sie za to jakis fan Simsow itp. Wiadomo, ze ktos kto gra w GTA, Half-Life z 16-stek nie wezmie sie ot tak za taka gre - bo wiekszosc nic ciekawego w nich nie widzi. Zreszta wiadomo, ze gry zwykle sa kierowane to pewnego grona odbiorcow, a nie wszystkich Rydzykow jr.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 11 sty 2005, 20:19 
Cytuj  
Cytuj:
Co do tego ile wyniesie z Jakiejkolwiek lektury WW - to nie rozumiem co chcesz przez to pokazac - tak napewno nie wiecej, ale co z tego? Do sa pewnego rodzaju tzw. "smaczki", ktorych nie musze wylapac aby cieszyc sie w wystarczajacym gra - one maja tylko potegowac wrazenia z niej, ale tylko dlatego, ze ktos ma nie wylapac jakiejs aluzji oznacza, ze nie powinien grac w taka gre ?


Dyskusja jest o tym ze gra/cos tam jest adresowana do jakiejstam grupy odbiorcow. I napewno nie sa to 16latkowie.
Wg mnie to jest proste: masz 20pare lat to kumasz wszystkie "smaczki" i masz pelnowartosciowy produkt. Masz 14-16lat i kumasz 10% i grasz w namiastke tego co stworzyli developerzy.
Pojde dalej i powiem ze ja majac 21 lat i angielski znam bardzo dobrze nie rozumie polowy (moze przesadzam ale niektore wypowiedzi to....)z tego co mowi w grze Malkavian (moja wlasna postac).

Podobnie mialem z "Alicja w krainie czarow". Czytalem ja jako dziecko i zajebista bajka byla. Przeczytalem w wieku 20 lat i to jest zupelnie inna ksiazka (i nie bajka choc dzieci ja wlasnie tak odbieraja bo jest fajnie napisana). Albo "Wladca Pierscieni", gdy czytalem ja jako 14latek to co to byla za ksiazka !!! A w wieku w wieku 21 lat powiem ze oprocz mistrzostwa w opisach i tworzeniu sztampowych postaci Tolkien nie pokazal nic nadzwyczajnego (poza tym ze byl pierwszy).

Oto mi mniejwiecej chodzi. Zaden najazd na nastolatkow (chociaz rzeczywiscie to pokolenie co jest teraz to czasem prymitywizm umyslowy niektorych osobnikow powala).

Nie mowie zeby zabraniac grac nastolatkom w takie gry, ale potem sa topici na forach w stylu: "czy biust Samanthy podlega prawom fizyki obslugiwanym przez engine Source ?" Przyklad autentyczny.


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 289 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.