mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 57
Dołączył(a): 1.02.2008
Offline
PostNapisane: 1 lut 2008, 14:21 
Cytuj  
Witam
Czytam to forum od ponad roku, wypada w koncu cos napisac :)
Gram w Vanguarda od grudnia, tj. od czasu zaimplementowania Game Update#3 - wczesniej mimo usilnych prob moj komputer nie by sobie w stanie z nim poradzic...Rzucilem LOTRO i EQ II dla tej gry i chyba juz na dobre - poki co to w mojej opini najlepsza gra na rynku - ostatni patch naprawde zmienil sytuacje diametralnie. Owszem, gra dalej sprawia problemy techniczne - serwer czasami pada i zdarzaja sie lagi, ale wystarczy sie przelogowac i po klopocie. Zazwyczaj musze to robic nie wiecej niz 2-3 razy w ciagu 10-12 h grania.
Jesli chodzi o poszczegolne serwery to zdecydowanie odradzam europejski Halgar - ppulacja dwa razy mniejsza niz na innych serwerach a do tego jeszcze najslabsza wydajnosc ze wszystkich serwerow - lagi i crashe zdarzaja sie tu NAPRAWDE pare razy czesciej niz na Seradonie.
Jesli chodzi o populacje na amerykanskich serwerach to problemy ze znalezieniem grupy mialem tylko w godzinach gdy w USA jest srodek nocy i tylko na niskich poziomach. Do ok 15 poziomu niemal nie ma chetnych do grupowania, ale to dlaetgo, ze rowniez nie ma dungeonow na tym poziomie...Poki co nie musialem szukac gildii - w samej liscie przyjaciol mam ponad 20 osob i zawsze jest ktos kto szuka druzyny lub chociazby duo. Populacja zalezy tez od kontynentow: Thesra jest najbardziej zaludniona, Kojan najmniej (bo jest zaprojektowany dlapoziomow 1-20) Z moich obserwacji wynika tez iz srednia wieku graczy to sporo powyzej 30 lat.
Odnosnie AoC to premiera gry przewidziana jest dopiero na koniec maja, zatem sporo czasu pozostalo. Sam chetnie przesiade sie na AoC jesli tylko zaoferuje bardziej zlozone RPG i bogatszy swiat niz Vanguard. Jesli....
P.S to wszystko co napisalem dotyczy PVE...PVP nie gram wiec nie moge sie wypowiedziec.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 1 lut 2008, 15:23 
Cytuj  
Czy te triale dla veteranow juz sie zakonczyly czy mozna to jeszcze uaktywnic ?

Najbardziej mnie bawi podejscie Sony do tej gry, rok czasu od premiery i nadal nie dali triala, to wyglada tak jakby ktos w Sony mial na celu usmiercic ta gre mimo ze jest jeszcze garstka graczy, ktorzy chca w to grac.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 565
Dołączył(a): 29.06.2005
Offline
PostNapisane: 1 lut 2008, 16:22 
Cytuj  
embe napisał(a):
...tak jakby ktos w Sony mial na celu usmiercic ta gre mimo ze jest jeszcze garstka graczy, ktorzy chca w to grac.


Od czasów NGE w SWG mam właśnie to wrażenie patrząc na ich działanie. :wink:


_________________
'..i on wtedy ciach! ciach! Tymi nożycami!'

*

Posty: 131
Dołączył(a): 21.05.2007
Offline
PostNapisane: 2 lut 2008, 14:07 
Cytuj  
embe napisał(a):
Czy te triale dla veteranow juz sie zakonczyly czy mozna to jeszcze uaktywnic ?

Najbardziej mnie bawi podejscie Sony do tej gry, rok czasu od premiery i nadal nie dali triala, to wyglada tak jakby ktos w Sony mial na celu usmiercic ta gre mimo ze jest jeszcze garstka graczy, ktorzy chca w to grac.


Matko, Embe, czytaj please co się postuje na tym forum. Zapodawałem linka i sam o tym pisałem, że robią NOWA trial island, która ma ruszyć w kwietniu i wprowadzać nowych graczy lepiej w świat VG niz to było do tej pory (pewnie coś na wzór n00b island z Saga of Ryzom).
Poczytaj troszkę, bo non stop powtarzasz to samo.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2008, 16:52 
Cytuj  
No to gratuleje im refleksu ze po ponad roku od premiery zrobia to co powinno byc od poczatku !
Ty chyba nie masz pojecia ile ludzi gralo po premierze i jak wszyscy byli napaleni na ta gre, a po kilku miesiacach totalnie zostali olani przez Sony brakiem reakcji na bugi, dupowanie golda i jak ludzie pisali by wprowadzic triala to oczywiscie bylo zero odzewu.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 lut 2008, 18:33 
Cytuj  
embe napisał(a):
No to gratuleje im refleksu ze po ponad roku od premiery zrobia to co powinno byc od poczatku !
Ty chyba nie masz pojecia ile ludzi gralo po premierze i jak wszyscy byli napaleni na ta gre, a po kilku miesiacach totalnie zostali olani przez Sony brakiem reakcji na bugi, dupowanie golda i jak ludzie pisali by wprowadzic triala to oczywiscie bylo zero odzewu.

nie było tak źle - praktycznie każda wyszczekana osoba mogła wyciągnąć trial-keya od pracownika SOE na online-chacie z tego co pamiętam - mi i kumplom udało się bez większych problemów. gorzej, że teraz ponoć już tego nie ma, a chętnie bym podszedł drugi raz do tej gry na nowym kompie, z ostateczną rezygnacją z WOWa i po istotnych dla rozgrywki patchach...

*

Posty: 131
Dołączył(a): 21.05.2007
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 02:51 
Cytuj  
embe napisał(a):
No to gratuleje im refleksu ze po ponad roku od premiery zrobia to co powinno byc od poczatku !
Ty chyba nie masz pojecia ile ludzi gralo po premierze i jak wszyscy byli napaleni na ta gre, a po kilku miesiacach totalnie zostali olani przez Sony brakiem reakcji na bugi, dupowanie golda i jak ludzie pisali by wprowadzic triala to oczywiscie bylo zero odzewu.


Wiem, grałem w VG od drugiej odsłony bety.

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 04:36 
Cytuj  
Jakby zrobili triala to odrazu sciagam i kto wie czy bym sobie nie pogral do czasu premiery Conana, Vanguarda trudno porownywac do WoW-a bo to gra z wyzszej półki i naprawde dobrze ja wspominam.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 05:14 
Cytuj  
embe napisał(a):
Jakby zrobili triala to odrazu sciagam i kto wie czy bym sobie nie pogral do czasu premiery Conana, Vanguarda trudno porownywac do WoW-a bo to gra z wyzszej półki i naprawde dobrze ja wspominam.

wejście triala ma spore szanse pokryć się ze startem open bety w Conanie - imho przejdzie bez echa niestety ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 12:13 
Cytuj  
Zmarnowali najlepszy okres na wypromowanie gry, od ponad pol roku nie ma nic ciekawego na rynku, masa ludzi znudzonych WoW-em i nie trafionymi pomyslami projektow mmo, a ci "pracuja" nad trialem, ktory wydadza w okresie premiery WotLK i Conana, brawo brawo !


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

*

Posty: 131
Dołączył(a): 21.05.2007
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 13:35 
Cytuj  
embe napisał(a):
Zmarnowali najlepszy okres na wypromowanie gry, od ponad pol roku nie ma nic ciekawego na rynku, masa ludzi znudzonych WoW-em i nie trafionymi pomyslami projektow mmo, a ci "pracuja" nad trialem, ktory wydadza w okresie premiery WotLK i Conana, brawo brawo !


Nie zmarnowali, w tej chwili 90% populacji Vanguarda to ludzie, którzy przymykają oko na jego niedoskonałości, bo dostają sporo contentu, który daje im fun.
Nowy gracz "z ulicy" będzie oczekiwał dobrej wydajności silnika, dobrego wprowadzenia w grę itd., w przeciwnym razie szybciutko się zniechęci. Nie podawaj swojego przykładu, bo Ty już grałeś i Tobie rozwiązania z VG pasują, spójrz na masy post-WoW graczy, dla których produkt Blizza był tym pierwszym MMO, 90% z nich nie wytrwa w VG pierwszego tygodnia.
Satan imo wyszedł z założenia, że gracze, którzy grac przestali, po lekturze zmian będą chcieli odnowić konto, w moim przypadku tak sie stało i gram, w Twoim nie, mówi się trudno.
Nieprzypadkowo n00b island ma ruszyć po GU4, który wprowadzi kolejne duże zmiany, nie ma nic gorszego niż po raz drugi zrobić złe wrażenie.
A AoC i WotLK? Niech się najpierw ukażą...

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 14:40 
Cytuj  
Kurde naprawde dobrze wspominam ten tytuł... Wybaczę SOE nawet zjebanie SWG jeśli tylko wyprowadzą Vanguarda na prostą...


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 15:39 
Cytuj  
Dlatego chyba oplace sobie gre i zobacze co sie dzieje teraz, szkoda ze nie ma jak dostac triala bo najbardziej mi zal ze dam kase Sony :)


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

**
Avatar użytkownika

Posty: 400
Dołączył(a): 2.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 15:47 
Cytuj  
Też bym chętnie wrócił... Szkoda że nie ma vet triala...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 16:31 
Cytuj  
wiem ze juz sie pytalem, ale czy sa w ogole servery pvp?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 16:51 
Cytuj  
No to ja też zapytam - jest usługa przeniesienia postaci z serwera na serwer ?


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 17:27 
Cytuj  
embe napisał(a):
Zmarnowali najlepszy okres na wypromowanie gry, od ponad pol roku nie ma nic ciekawego na rynku, masa ludzi znudzonych WoW-em i nie trafionymi pomyslami projektow mmo, a ci "pracuja" nad trialem, ktory wydadza w okresie premiery WotLK i Conana, brawo brawo !


rotfl, lepiej się tego nie da ująć :D

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 18:14 
Cytuj  
czy sa w ogole servery pvp?

Jest jeden - FFA.

***
Avatar użytkownika

Posty: 853
Dołączył(a): 8.05.2006
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 18:21 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
wiem ze juz sie pytalem, ale czy sa w ogole servery pvp?


jest jeden Sartok (PVP FFA) powstal z polaczenia Tharridon (PVP FFA), Varking (PVP TEAM), i Fengrot (PVP TEAM)

jesli chodzi o triale to jakis gosciu rozdawal pare dni temu 18 triali
http://forums.station.sony.com/vg/posts ... c_id=26590

problem jest taki ze jak ktos chce do niego napisac musi miec subskrybcje - albo znac osobe ktora ja posiada

**
Avatar użytkownika

Posty: 400
Dołączył(a): 2.03.2004
Offline
PostNapisane: 3 lut 2008, 18:35 
Cytuj  
Hmmm, jeżeli grałem kiedyś na Fengrocie, to po powrocie będę miał możliwośc przeniesienia postaci na inny serwer?

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 274 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.