mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 526
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 sty 2002, 23:31 
Cytuj  
Mam pytanie do graczy zorientowanych w serverach Osi. Na którym shardzie jest najbardziej dziko? Chodzi mi głównie o brak domków na każdej polance w lesie nawet w głuszy daleko od miasta.
Jest to według mnie element bardzo psujący klimat gry. Mnie osobiście bardzo to przeszkadza i chętnie pograł bym tam gdzie tego nie ma. Rozumiem argument, że interakcja z dużą ilością graczy to esencja tej gry, ale wydaje mi się, że co za dużo to nizdrowo... :sad: Gdyby to była gra osadzona w realiach przyszłości to dziesiątki i setki mijanych postaci były by ok, ale to jest fantasy, a więc...
Przy okazji zapytam się też jak zmienić sobie profesję? (chodzi mi o informację wyświetlaną na paperdoll)
I jeszcze jedno pytanko. Gdzie lub do kogo mogłbym się zgłosić z ewentualnymi innymi pytaniami (może na gg..), żeby nie zaśmiecać forum... Tylko nie odsyłajcie mnie na stratics :smile: :smile: Mnie zależy na kontakcie z żywym, doświadczonym i polskim graczem(jakich już tu zdążyłem zauważyć), który jestem pewien wie o grze o wiele więcej niż sama ekipa Osi :razz: :razz:

****
Avatar użytkownika

Posty: 1106
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 sty 2002, 00:25 
Cytuj  
Nie chce cie oklamac ale wydaje mi sie ze na wszystkich sensownych dla Polakow shardach , spoty na domki sa w 99% zajete ; .

***
Avatar użytkownika

Posty: 922
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 sty 2002, 00:49 
Cytuj  
AOL Legends
Zaden polak tam nie gra(?) i jest to najmniej oblegany shard - poczatkowo mogli na nim grac jedynie uzytkownicy AOL (America Online). Od niedawna moga na nim grac wszyscy gracze. O ile sie nie myle trzeba dodac jakis login server do login.cfg

Niestety nie pamietam dokladnie od kogo mam to info.. chyba od jakiegos foreignera.


_________________
I wish to place a trash barrel~

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 sty 2002, 00:50 
Cytuj  
Zaraz - ale doszly przeciez 2 krainy (T2A i Ishenar) gdzie JEST DZIKO.
Potraktuj po prostu "old UO" jako w pelni zurbanizowany swiat :smile: i chodz polowac gdziekolwiek byle nie w "starym swiecie".

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 sty 2002, 04:08 
Cytuj  
hehe wolne miejsce napewno jest na japonskich/koreanskich shardach :) ale jak bedziesz tam gral to juz twoja sprawa.. po wlaczeniu decay'a wydaje mi sie ze latwiej niz na euro czy cats bedzie mozna placnac domek na sp
jeszcze teraz znalazlo by sie pare spotow na jakis small marble czy towerek
gorzej tylko z cenami domow.. :<

***

Posty: 526
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 sty 2002, 08:29 
Cytuj  
konrador--> japonskie? Czemu nie :smile:
W takim razie wydaje mi sie, że najwyższy czas żeby panowie z Origin zbudowali jakąś nową mapę... dużą... dziką.. całkiem inną. Może jeśli chcą trzymać się świata Ultimy to Serpent Isle, z dugiej części Ultimy 7?
Karol66-->a te dwie krainy o których mówisz gdzie stoją? Bo chyba nie w Europie... No cóż pomimo to spróbuję też i tam, dzięki.
I jeszcze raz zapytam... jak się zmienia profesję wyświetlaną na paperdollu? Ponieważ ja mam tam napisane jakoś tak "honorable Imie. adept Stoic". A są i tacy co mają tylko imię.

***

Posty: 508
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 sty 2002, 10:33 
Cytuj  
First nie chcialbym byc nie grzeczny ale rtfm i stratics. Jest to naprawde kopalnia wiedzy na temat uo.
Serpents isle istnieje .. nawet dungeonek tam jest .
Do ilshenaru wchodzi sie przez moongaty.. tylko musisz miec klienta 3d. Do t2a jezeli nie jestes magiem i nie masz marknietych runow wchodzi sie np przez mage shop w moonglow mowiac recsu recdu albo przez passage na cmentarzu w vesper albo kolo minoc w gorach. Proponuje ci, zebys zainstalowal uomape tam wszystko ladnie widac.
Co do miejsca na domki to raczej bym sie wiele nie spodziewal. Moze jak decay wlacza to cos znajdziesz. Na sp mozna i bez decaya placnac cos ale ceny sa dosyc zaskakujace.
A co do dzikich terenow to nie przesadzajmy jest ich od groma mimo tych domkow wszedzie jest wiele miejsc gdzie domkow nie mozna stawiac i jestes tylko ty i przyroda. Polecam okolice vesper.


_________________
Kiyote aka Gudluk
[_0_]
Nudzilo mi sie chyba

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 sty 2002, 10:53 
Cytuj  
Cytuj:
najwyższy czas żeby panowie z Origin zbudowali jakąś nową mapę... dużą... dziką.. całkiem inną


Te krainy sa na KAZDYM serwerze UO (poza darmowymi :smile:)

**

Posty: 299
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 sty 2002, 13:37 
Cytuj  
A co do title: bez title chodza tylko nieuki, które nie maja rozwiniętego skila żadnego powyżej chyba 50%.
Jeśli masz powyżej to zawsze będzie nadwać ci tytuł zgodnie z najwyższym skilem, a jeśli masz je równe to zgodnie ze stara lista skilów (szczegóły jak, są na Stratics - przeczytaj, to kopalnia wiedzy - potem zadawaj pytania jak czegoś nie rozumiesz).

***

Posty: 526
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 sty 2002, 13:58 
Cytuj  
Magus--> stratics..wiem, wiem :smile: dzięki.
Karol66--> wiem, że są. Mnie chodziło o mapę inną od początku. Czyli bez Brytanii... Ale to tak na marginesie. Dzięki tak czy owak za odzew.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2252
Dołączył(a): 10.12.2001
Offline
PostNapisane: 8 sty 2002, 14:19 
Cytuj  
Mnie chodziło o mapę inną od początku. Czyli bez Brytanii...

Ilshenar.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 sty 2002, 14:25 
Cytuj  
jako ze stratics lezy znowu to postaram sie odpowiedziec na pytania :< a wiec z domkami to tak jak juz mowilem na sp jesli bys gral to jakiegos tam spota zawsze sie wykombinuje :) gorzej z domkiem ktore 'u nas' kosztuja 10x wiecej niz na normalnym shardzie czyli wychodzi gdzies ze 400k za maly domek.. chyba
osi zbudowalo juz dwie nowe mapki poza britania - t2a (the second age) w tym dodatku doszly landy... potocznie wlasnie t2a zwane po nazwie dodatku to tam gdzie jest miedzy innymi delucia i papua
wejscia tak jak kojot mowil:
-minoc mines
-moonglow mage shop
-trinsic passage
-vesper graveyard
nie tak dawno wraz z wyjsciem uotd pojawily sie nastepne nowe landy - ilshenar
tam wchodzi sie przez wszystkie moongate'y i potrzeby jest do tego 3d client.. przynajmniej teoretycznie :)
mowiac krainy karol mial na mysli nowe landy :< a nie shardy/serwery
profesji sie nie da zmienic.. tak jak magus napisal
na paperdoll innych ludzi nie widac profesji chyba ze maja 4 i 5 stopien fame - o fame i karma mozna poczytac na stratics.. ogolnie np. noble, dread, evil, glorious - jesli ktos ma tyle famy i taki tytul to bedziesz widzial u niego profesje :< np. glorious lord 133+ r0xx0r adept stoic na mare ze smokiem pod bankiem brit

***

Posty: 526
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 sty 2002, 23:27 
Cytuj  
Panowie, dzięki :smile: :smile:. Odwiedziłem sobie Papuę i okolice i było rzeczywiście super. Pusto, dziko i tak jak lubię. A jeśli chciał bym wejść do Ilshenar to muszę mieć UO TD? Bo ja gram na OU-R. Ten klient 3d jest tylko z TD...?
Acha i jeszcze jedno... teraz wykorzystuje mój darmowy miesiąc, a grę kojarzę też z darmowych shardów. Jednak przede wszystkim stabilność Osi przekonuje mnie do płacenia dalej. Teraz gram na Europie, a gdzie jest najfajniej? Jestem ciekaw gdzie grają: Toll, Konrador, Vhailor, Fergerod, Magus...
Pytam o Was, bo najlepiej właśnie Was kojarzę z tego forum, i domyślam się, że zwiedziliście już shardy dokładnie i zdążyliście sobie wyrobić zdanie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 922
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 sty 2002, 23:57 
Cytuj  
Gram tam gdzie graja polacy :smile:
Jak to angole mawiaja..
Siege is my main~!
Grywam tez na euro i cats ale dosc zadko.


_________________
I wish to place a trash barrel~

***

Posty: 508
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 sty 2002, 00:33 
Cytuj  
Hehee toll konrador widac nie jestescie swiniami bo sie o was ludzie pytaja gdzie gracie eheh

Ja zapraszam na sp.. aktywnie czyli codziennie po 2-12h gra 5-6 osob.. a ogolnie gra z 20 .. tzn mowie o Polakach hehe
Co do populacji shardu to nie jest to europa ale jakos ostatnio zle nie jest...
Tyle ze, duzo pvp chociaz merchantem spoko mozna grac i sadze,ze nawet fajnie niz na innych shardach


_________________
Kiyote aka Gudluk
[_0_]
Nudzilo mi sie chyba

**

Posty: 299
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 sty 2002, 00:39 
Cytuj  
Ta wytrenuj dexera i bedziesz mogł biegać, nie jest tez drogi, przeszkoda może być ROT dla niektórych skili, ale to już urok SP.
Jak się zdecydujesz to pomożemy.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 sty 2002, 04:01 
Cytuj  
tak td jest z 3d tylko :<

Hehee toll konrador widac nie jestescie swiniami bo sie o was ludzie pytaja gdzie gracie eheh

dobrze sie maskujemy ^^

toll nie wiem gdzie gra niestety nie pamietam.. reszta o ktora pytales tak jak juz pisali niektorzy - siege perilous :O
zapraszamy na najlepszy shard w uo z innymi fajniejszymi zasadami :< icq# 8899390

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 sty 2002, 09:36 
Cytuj  
ja gram na Catskills glownie.
tam tez najwieksza ilosc polakow sie znajduje.
na poparcie slow polecam topic zwiazany z przyjeciem bozonarodzeniowym na cats.
tam tez masz imiona postaci, ktore ci w razie co pomoga.
szukaj gosci z pod znaku gildii R@t.

***

Posty: 526
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 sty 2002, 12:13 
Cytuj  
Panowie, dzięki za info. Już wiem gdzie się przenieść. No i ciekaw jestem tych szczególnych zasad SP, ale to już sam sobie sprawdzę naocznie :smile: EOT.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 9 sty 2002, 13:29 
Cytuj  
mozna by takie info podwiesic w dziale sp... albo nawet tutaj ewentualnie wprowadzic jakies poprawki :)
tak wiec info o sp :O
-nie ma tutaj takiego czegos jak trammel.. tak wiec jedynymi teoretycznie bezpiecznymi miejscami sa miasta
-nie ma stat-loss (oprocz 20-minutowego dla graczy zapisanych do frakcji)
-w ilshenar panuja zasady z felucca(sp), nie dzialaja frakcje
-nie mozna sprzedawac u npc vendorow, oprocz deedow na domki
-ceny domkow i lodek sa 10x wyzsze niz na zwyklych shardach
-nie dziala recall
-nie mozna uzywac zaklec mark, czy gate travel w dungeonach
-o wiele trudniej oswaja sie stworzonka typu smok, white wyrm, nightmare...
-newbied przedmioty niszcza sie
-dziala rot - system przyrostu umiejetnosc:/ - dla wszystkich umiejetnosci powyzej 70.0 base skill
w zalozeniu mialo to wygladac tak ze co 30 minut dostaje sie gwarantowanego gaina przy uzyciu danego skilla
tak jest do 79.9 potem gaina dostaje sie co 40 minut, od 99.0 co godzine
jest limit 2.0 na wszystkie skille rot (?) dzienny
do tego jest limit na przyrost statsow dzienny - w sumie tylko 6 mozna dostac
tylko z tymi gainami skilli i statsow roznie bywa.. mialo dzialac dobrze a dziala tak jak chce

i przez to... populacja jest raczej mala
niewielu osobom podoba sie to ze wszedzie za miastem moga dostac w dupe a calego dnia nie moga spedzic w super bezpiecznym dungeonie z trzema white wyrmami co chwile wynoszac kilkanascie tysiecy zlotych monet do banku :/
nie przylaza tu ludzie ktorzy w bezpiecznym tramiel lubia duzo gadac jacy to sa fajni w pvp :<
wszystkie super pvp gildie z trammel shardow wynajduja sobie setki wymowek dlaczego nie grac na sp chodz prawdziwym powodem jest brak umiejetnosci
itd.. ;o

bardzo dokladny opis tego czym rozni sie sp od innych carebear shardow znajdziesz tutaj

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.