mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 lut 2005, 02:55 
Cytuj  
Z nudow mysle nad zakupem EQ2, bo w sumie niedrogo mozna dostac. Gralem w triala z FP i nawet mi sie spodobalo, ale do konca nie moge sie zdecydowac kupic czy nie. Robie sobie questy na razie na newb island i bije gobliny. Niby wole PvP, ale nie ma na razie nic ciekawego z open pvp, a poza tym jesli robi sie w tej grze jakies raidy na ksztalt tych z jedynki, to chyba warto sprobowac jakiegos large scale PvE tez :\

1. Czy duzo jest miejsc, ktore mozna raidowac i od ktorego lvlku ewentualnie mozna zaczac sie w to bawic?
2. Jak jest z wymaganiami gry po wyjsciu z newb isle? Gorzej czy tak samo? Na zewnatrz mam 15-20 fps na srednich ustawieniach, w miare do przelkniecia, ale jak jest gorzej to chyba sobie odpuszcze.
3. Jak trudno jest robic levelki pozniej i jaki jest capg ?
4. Jak duzo osob w to gra (i czy sa jeszcze jacys Polacy)? Latwo znalezc grupe? Nie chcialbym, zeby szukanie grupki zajelo mi wiekszosc wieczoru.

PS. laugh away :(

*

Posty: 59
Dołączył(a): 8.01.2005
Offline
PostNapisane: 21 lut 2005, 04:13 
Cytuj  
1. Mam 21 lvl i ok. miesiac gdy za sobą. W tym czasie raidowalem raz i to przez chwile bo , i tu nawiazanie do punktu ----> 4.
4. trudno znalezc odpowiednia ekipe... Polakow spotykam raz na jakis czas , mam ich na liscie przyjaciol , ale rzadko kiedy bywa tak zeby czesc z nich byla wlasnie online , a do tego w tej samej zonie , podobnym lvl i podobne questy robili. Krotko mowiac , nawet tych kilkudziesiecu Polakow to ciagle za malo. W random grupach gra sie srednio, czesc ludzi nie wykorzystuje HO , chca byc 1. i ich questy musza byc robione w 1. kolejnosci... Jesli do tego sie przyzwyczaisz to ok. Ja na poczatku sobie nie wyobrazalem granie solo na mmo , ale juz przywyklem.
2. Na moim kompie gram na 'balanced' , a ja jest duza rzeznia to ustawiam na 'high per' i chodzi bez zarzutow.

Konrador , nie zastanawiaj sie dlugo tylko wstukaj adres cenegi i jedziesz z nami !


_________________
P 2.7
ATI 9600
RAM 1 GB Dual
Dolby 5.1 by SPDIF (optyczne;)

Qrzychu / Oggok

**

Posty: 308
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 lut 2005, 07:18 
Cytuj  
Hmm...z moich obserwacji (poziomu 20 lvl bersekera he he)..to wynika ,ze : Isle of Refuge to "zlobek"; pozniej mamy Antonice-do rzeki (pisze o "dobrych"),to "przedszkole".Moge tylko wnioskowac ,ze im dalej tym trudniej.Do 20 lvlku ( wybor subclasy) z levelowaniem nie ma zadnych problemow.
O grupe jest latwo ,przynajmniej w "przedszkolu" he he...ledwo wyjde ,to co chwile ktos mnie chce,invitnac.Jak jest dalej ,nie wiem,ale moge przypuszczac ,ze napewno trudniej he he
Polakow na Oggok srednio co dzien widze ok 20-25ciu ( /who royal) napewno jest jeszcze paru "niezrzeszonych" ,takich jak ja he he.
Co jeszcze ...balans PvM...jest bez zarzutu...dasz rade solo niebieskiemu,bialemu ,z zoltym jak nie masz odpowiedniego wyposazenia na swoj poziom moga byc klopoty.

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 lut 2005, 00:34 
Cytuj  
WOW! i mean WOW and i do mean it so!

Wow, kon.. ok ale tak na serio, jesli wytrzymasz w grze bez PvP chociaz 3 miechy to mi zaimponujesz :D

1. Gra jest tak zaprojektowana ze raidowac mozna powiedzmy od 15 lvlu tyle ze nie ma porownania miedzy trudnoscia tego a high end.. im dalej w las tym wiecej drzew ;)
2. ja gram na high performance, reszte opcji dostawilem recznie, i w sumie jestem zadowolony, jaki masz sprzet?
3. trudno? mozesz solowac (wtedy jest wolno ale i ryzyko male) albo isc ze zgrana grupa w trudne miejsce (wtedy jest szybciej ale i ryzyko wieksze) i nalapac deb..*cough*.. exp ;) takze zalezy od ciebie.. na bank nie zrobisz lvl capa w miesiac..

Jeszcze jakies pytania? to szczelaj ;)

---

Qurzychu napisał(a):
1. i ich questy musza byc robione w 1. kolejnosci... Jesli do tego sie przyzwyczaisz to ok. Ja na poczatku sobie nie wyobrazalem granie solo na mmo , ale juz przywyklem.


Po prostu zamiast dolaczac sie do grupy to zbierz ja z lfg'owcow i kazdemu mow na wstepie ze zalatwiacie ten i ten quest, jesli uda ci sie zrekrutowac healera to reszta pojdzie jak z platka...


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 lut 2005, 16:20 
Cytuj  
Dzieki za odpowiedzi :) Jak dobrze pojdzie, to jutro bede mial gre. Zaczalem grac na Oggok, bo z tego co widzialem gra tam najwiecej Polakow.

jaki masz sprzet?

AXP1700+, GF4Ti4200, 768MB... Slabo, ale mysle, ze jakos przecierpie do poki nie zmienie sprzetu :\

**

Posty: 308
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 lut 2005, 20:39 
Cytuj  
Hm..z takim sprzetem, to tylko solo he he.Ja tez mam zblizony do Twojego i dlatego unikam grup ,coby nie narazic sie na zarzut " o...wlazl do grupy, kija robi a expa kosi..." najwyzej male 2-3 osobowe i na otwartej przestrzeni he he.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2005, 00:34 
Cytuj  
Z grupkami nie jest zle - juz sprawdzilem. Z tymi ustawieniami co mam gra co prawda nie wyglada juz tak ladnie, ale z graniem w grupach i lazeniem nie ma zadnych klatkowych problemow.

Nastepne pytanka:
1. Czy ta statuetka, ktora otrzymalem po wpisaniu /claim do czegos sie przyda, czy mozna ja wyrzucic po prostu? Nawet w domku na stoliku nie moge sobie jej postawic :<
2. Czy istnieje jakas polska gildia, albo jakakolwiek gildia, ktora byscie polecali? Moze z gildia latwiej byloby grupe znalezc itp...


Ostatnio edytowano 25 lut 2005, 02:27 przez konrador, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 59
Dołączył(a): 8.01.2005
Offline
PostNapisane: 25 lut 2005, 01:52 
Cytuj  
Polecam gildie Royal Legion , bo .. jest polska :) Innych nie znam. Powodzenia na nowej drodze zycia ;)

*

Posty: 100
Dołączył(a): 30.01.2005
Offline
PostNapisane: 25 lut 2005, 08:54 
Cytuj  
konrador napisał(a):
1. Czy ta statuetka, ktora otrzymalem po wpisaniu /claim do czegos sie przyda, czy mozna ja wyrzucic po prostu? Nawet w domku na stoliku nie moge sobie jej postawic :<


Jak nie możesz, jak możesz? Nawet gada.

G.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 lut 2005, 14:32 
Cytuj  
W takim razie bede musial drugi raz sprobowac...

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 mar 2005, 21:47 
Cytuj  
I co, jak wrzenia Kon?? ;)


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 mar 2005, 22:49 
Cytuj  
No na razie jest fajnie. Biegam sobie po ant, robie troche questow, bije gnolle w grupkach. Ciekawe jak dlugo wytrzymam hehe... Szkoda tylko, ze gra ma takie duze wymagania sprzetowe, az sie boje pomyslec jak rozgrywka wygladalaby na jakims sporym raidzie:\

*

Posty: 50
Dołączył(a): 28.10.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2005, 12:03 
Cytuj  
Witam

Mam pare pytan odnosnie EQ2...

1.Czy staty postaci maja znaczenie wieksze na profesje, i czy mozna je zmienic tak jak w SWG wedlug wlasnych upodoban?
2. Serwer na ktorym gracie widzialem kilka propozycji, ale niemoge sie zdecydowac, ale wolal bym cos z wieksza iloscia polakow zawsze z kim pogadac.
3. Czy Good, Neutral i Evil moga grac ze soba w grupie? Pytam poniewaz brat bedzie raczej Evil a ja...
4. Mozna mieszac profesje tak jak w swg? troche scouta troche brawlera czy idzie sie juz wytyczona sciezka.
5.Walczac lukiem czy podczas gdy mob podejdzie zbyt blisko trzeba zmienic na bron mele?
6. Chyba ostatnie pytanie :P Wood Elf ma dosc duzo Agi i chyba do Lukow by byl odpowiedni profesja scout -> predator czy moze cos ciekawszego...

Z gory dzieki...

*

Posty: 110
Dołączył(a): 7.03.2005
Offline
PostNapisane: 30 mar 2005, 13:03 
Cytuj  
Cze odpowiem na to co wiem a wiec serv,najwiecej polakow jest na oggok tam najlepiej grac,charakter nie ma znaczenia a wiec quenos czy freport moga grac ze soba w grupie.pytania z lukiem i wood elfem to nie wiem bo jestem guardian ale chyba lepiej zmienic na mele niz luk z bliska.

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 30 mar 2005, 15:05 
Cytuj  
1. statyskyki maj pewne znaczenie, powiekszanie ich uzalezniasz od wybranej profesji.. same sie zwiekszaja troszke oraz zwiekszasz je poprzez ubieranie odpowiedniego wyposarzenia.
2. wiekszosc polakow siedzi na oggok
3. tak ... nie ma znaczenia - w sklad naszej gildi wchodza ludzie z FP i Q i po 30 lvl gra sie na wspolnych terenach , na poczatku do 15 , 20 lvl trudno sie do siebie dostac bo trzeba przejsc prze srednio levelowa zone
4. nie
5 luk strzela do pewnego dystansu - jak mob podejdzie za blisko pojawia sie komunikat - to close -
6. nie ma znaczenia jaka rase wezmiesz .. nawet erudite moze byc rangerem .. statsy nie sa az tak wzne, to tylko zalezy od towjego stylu gry, wiadomo moze to troche utrudnic rozgrywke na poczatku ale nie na tyle zeby bylo to kluczowe

*

Posty: 50
Dołączył(a): 28.10.2004
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2005, 21:17 
Cytuj  
Witam

Mam maly problem, aby awansowac na 7 lvl musze byc "mieszkancem" czy kims w tym stylu niewiem gdzie moge, znalezsc nato q czy tez z kim porozmawiac w grze, aby Mnie zatwierdzil hmm. Opuscilem juz wyspe, szukalem w miescie, ale nic takiego nie znalazlem :o

Wybieralem z posrod scouta i wariorra, i jakos bardziej mnie przekonala ta druga klasa, ciekawi mnie Monk jak on sie sprawoje rasa Wood Elf jakos mi przypadla do gustu czy bedzie sie z nia dobrze wiazal niby uzywa zrecznosci a on ma jej duzo. Wogole warta to cos klasa ?

No i do kogo mam sie zglosic aby zawitac w polskie szeregi "Gildi" chodzi o serwer Oggok?

****

Posty: 1437
Dołączył(a): 29.01.2005
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 00:57 
Cytuj  
Draqon napisał(a):
Witam

Mam maly problem, aby awansowac na 7 lvl musze byc "mieszkancem" czy kims w tym stylu niewiem gdzie moge, znalezsc nato q czy tez z kim porozmawiac w grze, aby Mnie zatwierdzil hmm. Opuscilem juz wyspe, szukalem w miescie, ale nic takiego nie znalazlem :o

Wybieralem z posrod scouta i wariorra, i jakos bardziej mnie przekonala ta druga klasa, ciekawi mnie Monk jak on sie sprawoje rasa Wood Elf jakos mi przypadla do gustu czy bedzie sie z nia dobrze wiazal niby uzywa zrecznosci a on ma jej duzo. Wogole warta to cos klasa ?

No i do kogo mam sie zglosic aby zawitac w polskie szeregi "Gildi" chodzi o serwer Oggok?

Musisz stac sie citizenem. W tym celu udajesz sie do jednej z bram miasta i tam pobierasz specjalny formularz+quest na citizena, ktory jest dosc prostacki. Tyle pamietam z mojej krotkiej przygody z EQ2.

***
Avatar użytkownika

Posty: 652
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 06:12 
Cytuj  
ostatnie zadanie na wyspie mowi- find the steewart -
jest nim gosc stojacy przy marine bell w kazdym miescie startowym
trzeb z nim agadac, wykonujesz co poleci - i kiedy masz questa zeby na citizenship idzesz do bramy i klikasz na znak - juz nie pamietam czy przy wszystkich czy tylko przy niekktorych sa tzw - citizenship sign - kilkasz wykonujesz co mowi quest i tyle..

**

Posty: 308
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2005, 06:23 
Cytuj  
Hm... co do monka...jest swietny ale... w rekach odpowiedzialnego gracza he he..
Najgorzej jak sie trafi taki co gra monkiem,dopusci sie go do pullowania...pulnie pare mobkow,zlamie "mezza" kazdemu, z grupy pada 70% druzyny a monk se zyje ( bo uda trupa) i mowi " ..oops sorry.."
Dlatego ja generalnie unikam grup /wychodze jak widze monka w grupie he he
Co do tanka..berseker to jest ofensywny tank ( gram nim) w malej nawet grupce z byle jakim healere'm wali ze az milo, dwoch bersekerow a najlepiej trzech to czyni cuda he he ( gralem raz z dwoma bersekerami) pieknie sie gralo.
Guardian to typowo defense tank...ciezki do zalatwienia, bylem swiadkiem jak guardian walczyl solo z dwoma naraz mele mobami o con zoltym,mial 1/3 zycia ,ja juz mu mowilem ..." say help.." i wygral he he

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.