mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 87
Dołączył(a): 11.03.2008
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2008, 18:55 
Cytuj  
a zna ktos jakies miejsce w newtown gdzie bym mogl wybudowac dom??

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2008, 19:14 
Cytuj  
a ja sie spytam, wprowadzili cos nowego przez ostanie pol roku? na łodzie czekam od dwoch lat. Ostatnio jak probowalem grac, to wiekszosc swiata byla zabudowana (przynajmniej na home server) i ciezko bylo znalezc cos ciekawego.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.


Posty: 3
Dołączył(a): 28.04.2008
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2008, 19:22 
Cytuj  
ładuje się spróbuje chwile pograć ale z angielskiego nie jestem za mocny to se chyba nie dam rady :D :D :D

*

Posty: 87
Dołączył(a): 11.03.2008
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2008, 19:44 
Cytuj  
niewiem czy cos dodali gram od kilku godzin....moze ktos mi powie dokladnie opisze jak zbudowac dom

*

Posty: 96
Dołączył(a): 28.04.2005
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2008, 19:59 
Cytuj  
Suicie to samobójstwo, czyli oznacza iż zostajesz bez sprzętu :) Tak to działa. Po ekwipunek musisz pójść tam gdzie zginąłeś.

Yasio, nie można w NT budować. Trzeba znaleźć miejsce poza miastem :) Koniecznie przeczytaj wurm wiki przed graniem i poradniki dla początkujących.

Quetz--> Nie, jeszcze łodzi nie ma, ale są w fazie późnego testowania na test serwie. Co do miejsca na home, jest masa miejsca, ludzie przychodzą i odchodzą..

*

Posty: 87
Dołączył(a): 11.03.2008
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2008, 20:11 
Cytuj  
znalazlem miejsce poza NT mam 5 plankt ale potrzebuje chyba jeszcze czego jezeli ktos ma ochote mi pomoc to oto moje gg:6775938

*

Posty: 87
Dołączył(a): 11.03.2008
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2008, 20:25 
Cytuj  
znalazlem odpowiedz na moje pytanie na innym forum ile to roboty!!



Do zbudowania domu będziesz potrzebował: wyrównanego terenu, mallet(drewniany młotek) lub iron hammer(metalowy młotek) i na każdą ściane 20 planków (desek) i 1 large nails (duże gwoździe). Również będziesz potrzebował troche Carpentry skilla (będzie to zależało od tego jak duży dom chcesz wybudować).

Wyrównywanie Terenu
Żeby wyrównać teren musisz aktywować shovel (łopate), ppm na ziemi i wybierz "flatten".

Tworzenie Desek
Żeby zrobić deski będziesz potrzebował troche drewna (logi), aby ściąść drzewo aktywujemy naszego small axe, ppm na drzewie i "Cut". Będziesz musiał powtórzyć tą czynność kilkukrotnie żeby drzewo zostało ścięte. Pamiętajcie też żeby przed ścinaniem drzewa zawsze kliknąć ppm na drzewie "Examine" i zobaczyć czy drzewo jest stare (old albo very old) ponieważ młodych drzew się nie opłaca ścinać bo praktycznie nic z nich nie można zrobić. Wreszcie gdy mamy już drewno (logi) aktywujemy naszą piłe (saw) i klikamy ppm na drewnie (logach) i wybieramy Create>Weapons>Plank.

Tworzenie Gwoździ
Następną rzeczą jaką biedziemy potrzebowali do zrobienia domu są gwoździe. Do zrobienia gwoździ będziesz potrzebował: Small Anvil (małe kowadlo) i troche iron lumpów. Żeby zrobić iron lumpy trzeba zdobyć troche irona (żelaza) i przetopić go w piecu lub ognisku, aby zdobyć iron będziemy musieli znaleść jakąś kopalnie z iron veinem, aktywujemy pickaxa (kilof), klikamy ppm na iron veinie i wybieramy "Mine". Następną rzeczą jest przetopienie irona, polega to na tym że rozpalamy ognisko (aktywujemy steel and flint, ppm na kindlingu i wybieramy Create>Containers>Campfire), wrzucamy do ogniska irony i czekamy aż się przetopi.
Aby stworzyć large iron nails(duże gwoździe) aktywujemy iron lumpa(musi być glowing from hot) i ppm na small anvilu.

Budowanie Domu
Przed budową domu musimy zaplanować teren na dom, robimy to aktywując mallet lub iron hammer(drewniany lub metalowy młotek), ppm na terenie i "Plan building". Gdy już mamy naszą zaplanowaną budowle aktwyujemy młotek, ppm na jakieś niedokończonej ścianie i wybieramy co chcemy zbudować (okno,drzwi lub ściane) potem musimy wziąść troche desek i gwoździ i kontynuować budowę naszego domu.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 28 kwi 2008, 21:41 
Cytuj  
Jak ktoś chetny to zapraszam do wspolnej gry, gg podam na PM.

*

Posty: 87
Dołączył(a): 11.03.2008
Offline
PostNapisane: 31 mar 2009, 12:12 
Cytuj  
siema gra ktos jeszcze w to?? .sorry za ruszanie starych tematow ale zabieram sie do ponownego grania i chce sie dowiedziec ilu jest polakow i na jakim servie


_________________
Obrazek

*

Posty: 150
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2009, 13:35 
Cytuj  
Witam , obecnie gra nas 9 W najstarszej Polskiej wiosce Mystery Glade , Gramy na serwie John-Kellon Home , jeśli ktoś z was się zdecyduje wykupić prema to zapraszam do naszej wioski :) ( pm na forum po numer gg)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3944
Dołączył(a): 18.07.2006
Offline
PostNapisane: 4 kwi 2009, 14:33 
Cytuj  
mmmm, to pogram z wami. jestem starym wteranem wurma xD tylko ktos musi zaprowadzic mnie do wioski...

Mam nick Xender, na PM podam gg.

**

Posty: 311
Dołączył(a): 18.07.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2009, 16:49 
Cytuj  
Gram w to od 1,5 tygodnia.
Owszem, oprawa audio-wizualna jest rodem z początków tego wieku, ale za to grywalność ma bardzo wysoką.
Dużym minusem na darmowym serwerze jest to, że nie działa respawn zwierząt.

*

Posty: 150
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 23 sie 2009, 20:21 
Cytuj  
to napewno tylko chwilowy bug i naprawia go niebawem :)

*

Posty: 96
Dołączył(a): 28.04.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2009, 06:41 
Cytuj  
Darmowy serwer, jak by to ująć, nie jest priorytetem dla devsów. To tylko taka piaskownica dla początkujących nim zdecydują się na któryś z głównych serwerów.
Oprawa audiowizualna nie jest taka zła, jeśli ustawisz w miarę wysokie detale, dystanse, cienie itp :) Landscapy w Wurmie są jedne z najładniejszych jakie widziałem :)

**

Posty: 311
Dołączył(a): 18.07.2005
Offline
PostNapisane: 26 sie 2009, 19:53 
Cytuj  
Bug ze zwierzętami został naprawiony - teraz gra to dopiero pokazuje swoje pazurki. :D A w nocy boję się wychodzić z domu, bo nie wiem czy trafię z powrotem do niego. Na prawdę nie znam innej gry, w której noc byłaby tak ciemna jak w Wurmie( a mglista noc to już w ogóle koszmar ;)). W dodatku wszędzie są wilki( jednego pokonam, ale to ledwo jak na razie) i niedźwiedzie, a te do łatwych nie należą - daje to dobry pretekst do zżycia się z sąsiadami - community w tej grze jest świetne.

Niektórzy gracze się skarżą, że zwierzęta przechodzą przez zamknięte drzwi, bramy - jeden dostał nawet "prezent" w postaci champion black beara. xD To jest na całe szczęście bug, który dotyczy tylko niewielkiej grupy osób.

Jeszcze słowo o grafice - tak, gdy się ustawi efekty( bardzo dużo ustawień do wyboru) prawie na maksimum, to na prawdę świat wygląda bardzo dobrze - bardzo, bardzo gęsty las( oczywiście jeśli jest taki w okolicy ;)), ładnie wyglądająca woda etc. Ale trzeba mieć mocny sprzęt. Co mnie najbardziej kłuje w oczy, to animacje. Jest ich niewiele. W walce w ogóle - wszystko trzeba czytać z loga, a jakby ładnie wyglądało gdyby zamiast czytania było widać np taki przebieg walki coś:
-uderzasz nogą niedźwiedzia, ale nie odnosi obrażeń
-parujesz mieczem lewą łapę niedźwiedzia
-próbujesz ciąć mieczem tors niedźwiedzia ale pudłujesz
-niedźwiedź uderza cię boleśnie w lewe ramię prawą łapą
itd.
Jako, że modeli postaci nie ma dużo, to może devsi się zabiorą za animacje w przyszłości. :) Podoba mi się za to system odnoszonych ran.

*

Posty: 96
Dołączył(a): 28.04.2005
Offline
PostNapisane: 27 sie 2009, 22:58 
Cytuj  
W kwestii nocy, po to istnieją takie rzeczy jak latarki albo pochodnie :) Ale nie ma co się oszukiwać, widać tylko najbliższe kilka metrów.
Ale masz rację z community. To jest esencja gry, dobrzy sąsiedzi to podstawa :)
Jeśli przechodziłbyś kiedyś z Golden V na Freedom, Mystery Glade, nasza wioska (najstarsza wioska polska i jedyna obecnie zarazem), ciekawych ludzi przyjmuje :)

*

Posty: 115
Dołączył(a): 21.05.2007
Offline
PostNapisane: 26 gru 2009, 11:34 
Cytuj  
Gra ktoś jeszcze na serwerze Home? Zamierzam zacząć pogrywać ale samemu to trochę nuda powieje.

*

Posty: 96
Dołączył(a): 28.04.2005
Offline
PostNapisane: 26 gru 2009, 14:45 
Cytuj  
Po pierwsze, nie ma serwera Home obecnie.
Są trzy:
Golden Valley, darmowy, dla newbie, limit 20 skill.
Freedom Isles, jak dawny Home, tylko premium.
Wild, po staremu :)

Mystery Glade jest na Freedom Isles na południowym krańcu mapy. Mamy się dobrze i gramy :)


Posty: 1
Dołączył(a): 13.01.2010
Offline
PostNapisane: 13 sty 2010, 22:08 
Cytuj  
Czyli mam rozumiec ze bez premki do was juz nie dojde bo gram na bezplatnym?

**

Posty: 350
Dołączył(a): 24.07.2004
Offline
PostNapisane: 14 sty 2010, 20:45 
Cytuj  
Cagal napisał(a):
Czyli mam rozumiec ze bez premki do was juz nie dojde bo gram na bezplatnym?

Zgadza się gramy na serwerze gdzieś bez prema nie masz szans zagościć. Swoją droga ok 20zł za miesiąc to chyba nie jest jakaś wygórowana cena? ;)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 254 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.