mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 13
Dołączył(a): 28.06.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2005, 13:49 
Cytuj  
Witam, ze zdziwieniem odkryłem że w serwisie nie ma gry CANTR II (www.cantr.net)


To świetna gra, posiadająca polską wersję językową od połtora roku. Gra napisana jest w PHP i na bieżaco jest rozudowywana przez miedzynarodową społeczność (także prze Pokaków). Jest całkowicie darmowa i obsługiwana jest przez przeglądarkę.


Polega w skrócie na budowaniu społeczeństw, cywilizacji. Zaczyna się grać nomadem-zbieraczem i tylko od nas zalezy co bedziemy robic ze swoim zyciem. Czy będziemy cieżko pracowac dzień po dni zajmując sie rolnictwem, rzemieslnictwem, czy tez będziemy włóczyc sie po świecie kradnąc innym dobytek. możemy także mianować sie królem i zabić wszystkich tych, którzy sie na to nie zgodzą lub rozpoczać własny biznes. Możliwości jest nieskończenie wiele.

Każdy gracz może reprezentować do 15 bohaterów, przy czym nie mozna łamać najwazniejszej zasady, która brzmi, ze każda ma być asertywną, niezalezna postacią. Grając swoimi bohaterami, napotykamy bohaterów innych graczy, tak, że w grze zchodzi mnóstwo interakcji. Jest wspólpraca, jest rywalizacja, miłość, agresja i wszystko co możemy zobaczyc w prawdziwym zyciu.

Mozna samodzielnie zaobserwować (a nawet brac w tym udział), że ludzie (gracze) mają tendencję do gromadzenia się w jednym miejscu, budując osady, miasta i wymyślając prawo i sposoby jego egzekwowania (powtarzam nic nie jest narzucone - wszystko to się dzieje spontanicznie). Dlatego w każdym miescie jest inne prawo, inne zwyczaje, kto inny rządzi itp.

Bardzo rozbudowany jest tez system technologiczny. Nie można od razu (bez posiadania odpowiednich surowców) zbudować wszystkiego. Żeby kogoś zranić mieczem, trzeba najpierw go zrobić z żelaza i inncyh surowców, a żelazo trzeba przetopić z rudy hematytu itp. (oczywiscie mozna tez ukraść :)

Gra Cantr polecam dla dojrzałych graczy, którzy nie oczekują świetnej grafiki (w Cantr praktycznie jej nie ma), ale dobrego pomysłu i świetnej miodności.

strona Cantr:
www.cantr.net

polskie forum:
http://www.cantr.net/forum/viewforum.php?f=28


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 28 cze 2005, 14:08 
Cytuj  
Może dlatego, że to nie serwis i Cantr nie jest mmorpg :)


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek


Posty: 13
Dołączył(a): 28.06.2005
Offline
PostNapisane: 28 cze 2005, 22:50 
Cytuj  
Oczywiscie ze mmorpg. Moze nie klasyczne, ale zawsze!

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 02:18 
Cytuj  
Według najstarszej, podstawowej definicji MMORPG ( a nie tych co się teraz potworzyły), można ta grę nazwać mmorgpiem ;]


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***

Posty: 557
Dołączył(a): 9.03.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 07:31 
Cytuj  
1. Ohydna szata graficzna
2.Nieczytelne
3.Brak łatwej do znalezienia pomocy
4.Nie widze celu tej gry chyba że celem jest zdobycie 400gram marchewkii dziennie albo wykopanie 1100g marmuru...
5.w wiekszoci takich gier chodzi o zbaijanie mobow... a tu niespodzianka, ani gdzuie kupić jakiś strój czy broń ani gdzie znalezc p[otworka...

6.Dla mnie odkrycie jednej rzeczy co można zrobić zajęlo 2minuty...

i to przez przypadek

liczba graczy jest bardzo małą wnioskuje to od mojego ID 29991 który ak się domyślam nie może być krótszy ze względu bezpieczeństwa


Gra nie warta świeczki

EDIT: "wnioskuje" śmieszne słowo

EDIT: po prostu ostatnio ogladałem znowu worzonko

***
Avatar użytkownika

Posty: 720
Dołączył(a): 12.12.2004
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 08:49 
Cytuj  
Aaaa jush mialem w to pograc ;)
Przeczytalem wypowiedzi ... wlaczylem stronke i sobie odpuscilem :D


_________________
Obrazek

Obrazek


Posty: 13
Dołączył(a): 28.06.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 09:15 
Cytuj  
[quote="ciocia eusta"]

1. Ohydna szata graficzna

( pisałem że nie ma w niej prawie wcale grafiki) Ale to nie jest ważne moim zdaniem. To jest czysty RPG - gdzie liczy sie to co robisz i jak się zachowujesz, a ogranicza cie tylko TWOJA wyobraźnia, a nie wyobraźnia grafika.

2.Nieczytelne

Wszystko jest proste i czytelne. Sami zobaczcie:

http://jirey.webpark.pl/pix/cantr1.jpg (ekran zdarzeń- miejsca)
http://jirey.webpark.pl/pix/cantr2.jpg (ekran zdarzeń- dół)
http://jirey.webpark.pl/pix/cantr3.jpg (ekran zdarzeń- góra)
http://jirey.webpark.pl/pix/cantr4.jpg (ekran inwentarza)
http://jirey.webpark.pl/pix/cantr5.jpg (ekran ludzi)

Jeżeli tkoś ma watpliwości odnosnie jakiejś funkcji może zapytać kogos w grze, lub zerknąc na forum: http://www.cantr.net/forum/viewforum.php?f=28


3.Brak łatwej do znalezienia pomocy
j.w. To gra u budowaniu relacji i społeczności - a ty byś chciał od razu wszystko wiedzieć i mieć gotowy przepis na ... no wlaśnie na co? Cała wiedza o grze jest gromadzona w grze - w głowach graczy i bibliotekach, które spontanicznie powstaja w miastach.


4.Nie widze celu tej gry chyba że celem jest zdobycie 400gram marchewkii dziennie albo wykopanie 1100g marmuru...

Celem jest budowanie społeczeństwa, cywilizacji - zjadanie marchwii jest jak w zyciu, środkiem koniecznym by nie paść z głodu. Cel gry? Stworzyc coś, co zostanie po twojej postaci (w grze nic nie ginie - najwyzej zmienia własciciela), która kiedys zginie np. ze starosci. Celem może być rozwinięcie biznesu, czy przekonanie innych by cię wybrali na króla. Ewentualnie możesz postawic sobie cel zbudowania łodzi i wyruszenia za morze (bo i to jest mozliwe).


5.w wiekszoci takich gier chodzi o zbaijanie mobow... a tu niespodzianka, ani gdzuie kupić jakiś strój czy broń ani gdzie znalezc p[otworka...

Pisałem, że to raczej gra dla dojrzalszych graczy. Potworki mozna zabijać wszędzie. tutaj żeby zabic np. konia na mieso musisz się namęczyć jeżeli dysponujesz tylko siłą własnych rąk. A co do sklepów to nie powstaja one znikąd. Ktos je musi najpierw założyc, nie? I musisz mieć czym zapłacić. Tak rodzi się ekonomia. Ale i owszem sa juz sklepy...



6.Dla mnie odkrycie jednej rzeczy co można zrobić zajęlo 2minuty...
i to przez przypadek

To znaczy, że jestes mało domyślny, albo bardzo niesmiały



liczba graczy jest bardzo małą wnioskuje to od mojego ID 29991 który ak się domyślam nie może być krótszy ze względu bezpieczeństwa

W tej chwili we wszystkich lokacjach gra w CANTR ponad 5000 postaci, z czego ponad 300 w polskiej. Każdy może grać w takiej lokacji, jakiej uważa i w jakiej sie dogada :)


Gra nie warta świeczki

Moim zdaniem warta. Inaczej nie traciłbym czasu
1 na granie
2 na polecanie jej innym

Może po prostu jeszcze nie dorosłeś do tego typu gry. Dla mnie to REWOLUCJA

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 09:41 
Cytuj  
Ta gra to REWOLUCJA.
KLIKA SIE TU I TAM I MOGE ZBIERAC RYZ!
Wczuwam sie w role sredniowiecznego zdobywcy.
TO REWOLUCJA.


_________________
Rzabolek

TYLKO ELMINISTER

*

Posty: 135
Dołączył(a): 11.04.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 09:44 
Cytuj  
Dla mnie ta gra to też lipa : > nie będe pisał dlaczego bo ciocia eusta mnie wyręczył(a)

Wiesz i jak komuś sie gra nie podoba to nie mów że on nie dorósł do niej bo albo on nie dorósł albo Ty jeszcze nie wyrosłeś z takich gier


_________________
" Rób co chcesz niczego nie żałuj chciałes wybrałeś ej w dup* mnie pocałuj wiesz? "

PFK


Posty: 3
Dołączył(a): 29.06.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 10:00 
Cytuj  
ta gra ma byc swietna ?? moze i tak jesli grasz pare lat jest tam tyle opckcji ze polapac sie nie mozna !!!!!!

**

Posty: 253
Dołączył(a): 24.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 11:13 
Cytuj  
icewind napisał(a):
jest tam tyle opckcji ze polapac sie nie mozna !!!!!!


:har: to ty chyba nie grales w SW Combine....


_________________
TheGrim: Undead Warior, Burning Blade


Posty: 13
Dołączył(a): 28.06.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 11:59 
Cytuj  
icewind napisał(a):
ta gra ma byc swietna ?? moze i tak jesli grasz pare lat jest tam tyle opckcji ze polapac sie nie mozna !!!!!!



:o ?

W porównaniu np. z Wordem, Corelem czy w ogóle Windowsami liczba "opcji" to pikuś. Opcji jest mniej wiecej tyle co w Gadu Gadu czy na tym forum. Czy to cie przeraża?


Posty: 3
Dołączył(a): 29.06.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 13:10 
Cytuj  
no dobra moze przesadzilem z ta iloscia opcji ale wedlug mnie gra jest nieczytelna

**

Posty: 443
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 15:02 
Cytuj  
interfejs nieczytelny
nuda i liniowosc

sprobowalem i moge smialo sie podpisac pod wszystkim co powiedzieliscie zlego na temat tej gry


_________________
Obrazek

***

Posty: 557
Dołączył(a): 9.03.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 15:11 
Cytuj  
Cytuj:
1. Ohydna szata graficzna

( pisałem że nie ma w niej prawie wcale grafiki) Ale to nie jest ważne moim zdaniem. To jest czysty RPG - gdzie liczy sie to co robisz i jak się zachowujesz, a ogranicza cie tylko TWOJA wyobraźnia, a nie wyobraźnia grafika[code]


W txt'ówkach też może być fajna grafika...

dowód:
http://www.ogame.pl

**

Posty: 253
Dołączył(a): 24.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 20:20 
Cytuj  
moze, moze.... juz wiele tekstowek powstaje z mysla o ladnej "grafice"
oczywiscie mowie o tych, ktore tworzone sa nie przez jakiegos cwaniaczka, ktory obudzil sie pewnego pieknego (ale nie dla graczy) dnia i postanowil podbic swoja tworczoscia swiat tekstowek, ale o tych co naprawde sa robione ze smakiem i klimatem :)
koniec kazania :wink:


_________________
TheGrim: Undead Warior, Burning Blade

**

Posty: 281
Dołączył(a): 5.09.2004
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 20:21 
Cytuj  
a ja bym prosil o jakas pomoc do tej gry, co na poczatek budowac jakie toolsy z jakim jedzeniem sie bardziej oplaca miec doczynieniea itp.


_________________
Obrazek

**

Posty: 253
Dołączył(a): 24.01.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 20:23 
Cytuj  
prosze bardzo, oto polskie forum gry http://www.cantr.net/forum/viewforum.php?f=28
za informacje 5 zetow :)


_________________
TheGrim: Undead Warior, Burning Blade


Posty: 13
Dołączył(a): 28.06.2005
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 20:35 
Cytuj  
najbardziej przydatne narzędzia:

młotek ewentualnie kamienny młotek) - szerokie zastosowanie
kielnia - budowa domów i innych budowli
nóż - pomocny przy wytwarzaniu innych narzędzi i/lub broni
sierp - pomocny w rolnictwie
łopata - pomocna przy wydobyciu

Najbardzie wydajne jedzenie to chyba
• marchew (400g dzienne wydobycie, postac zjada 40g/dzień)
• ryż (750g; 90g)
• szpinak (350g, 50g)

Zboża takie jak pszenica i kukurydza trzeba najpierw przerobić, podobnie mięso.


_________________
Obrazek

**

Posty: 281
Dołączył(a): 5.09.2004
Offline
PostNapisane: 29 cze 2005, 21:19 
Cytuj  
Na tym forum gowno jest.
Moze bys podal tych narzedzi angielskie nazwy bo nie sa spolszczone.Zeby takie axe zrobic to musze miec drewno ale jak wziasc drewno jak axe nie mam?


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.