mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 58
Dołączył(a): 17.04.2005
Offline
PostNapisane: 5 kwi 2006, 23:55 
Cytuj  
Dobra, Miałem już pewien czas temu to założyć, ale jakoś brakowało mi czasu, lub poprostu pewnych materiałów (Screenów).

Gra ta jest hmm... Jest ona oparta na Engine Quake'a 3 + Z lekkimi modyfikacjami upiekszajacymi :) (Ofcoze, wszystkie tekstury znane z Q3 zostaly zmienione zupełnie na inne).



Teraz troszke bardziej szczegółowo o grze:



Gra jest oparta na walce 2 ras ...

Obcy vs. Ludzie



Kazda ze stron ma swoje wlasne jednostki i wlasny system rozwoju postaci jak i bazy/gniazda. Obcy ewoluuja swoje jednostki od malutkiego Dretch'a (Taki malutki robaczek 6 nozny czy ile on tam ma)... do poteznego Trynta (Wielka bestia... ~2x wieksza od czlowieka). Kazda ewolucja na wyzszy poziom kosztuje 1 pkt (o tym po chwili) (W sumie od Drechta do Trynta - jakos tak..juz powoli zapominam jak sie nazywal , kosztuje to bodajże 5 pkt - pamietając że MAX w "Zapasie" mozna miec 9 ). Czyli obcy głównie uzywają broni "biologicznej" (naturalnej - trucizna, pazury i sila). Ludzie jak to ludzie... technologia przedewszystkim... Bron palna, laserowa, jakies dziwadlo zwane "Lucifer Cannon" wystrzeliwujace Powolne kule energi ... (mocne ). Baze swoja opieraja glownie na Obronie (bo innych budynkow duzo nie maja)... CZyli albo dzialka maszynowe (poczatek walki) lub Wieze Tesla (Pozniejszy poziom rozwoju). Dobrze rozmieszczone ... moga zatrzymac obcych na baaardzo dlugo... Jednostki swoje jednak sa uzaleznione od budowli zwanej Armory (Zbrojownia), w ktorej wszystkie zakupy broni, pancerzy, amunicji sie odbywaja... Jest to bardzo wazny budynek, zniszczenie go daje pewna przewage (na dany okres czasu... zanim nie wybuduje sie drugiego.. - niestety troche szybko sie buduje ~15 sekund, ale w tym czasie baza moze juz zostac zniszczona). Na starcie oczywiscie ludzie dostaja w lapy podstawowy karabin (nawet dobry, nie powiem) + mala "apteczke" (strzykawka ?) oraz Blaster (bron ktora i tak jest chyba bez uzyteczna ... no prawie... ale zawsze cos jak sie skonczy amunicja w glownej broni... a do bazy daleko...badz i tak nie masz szans dobiec to mozna sprobowac cos z tego ubic - bedzie sie mialo duze szczescie jesli sie to uda - obcym sie regeneruje HP z czasem... ).



Dobra, to takie male info (nie zbyt dokladne...cos nie wiem, pisac - weny - nie mam ).



Teraz takie male info obrazkowe (podstawowe ... )



Obrazek

1-Telenod (Respawn)... Wazna rzecz ... jesli nie bedzie juz tego budynku dostepnego (czyt. Zniszczony lub "anulowany" ) a nie ma inzyniera w druzynie i nie ma Zbrojowni ... to ludzie juz przegrali :P (czekaja tylko na wyginiecie). Najlepiej miesc 3 Telenody w bazie + 1 gdzies na mapie (zalezy od konfiguracji serwera - jak ma sie ~70 pkt na baze...to wlasnie robcie tak jak napisalem)



2-Reactor - No.. jak sama nazwa mowi... produkuje energie (mozna miec tylko jedno takie cudo) + atakuje pobliskich obcych (prądem). Bez tego nie wybuduje sie nic... (procz respawna). Raczej radze Wam tego bronic jak oka w glowie .









______________________________________

______________________________________

Obrazek





1- To są punkty "energi" (cos w rodzaju Staminy) .. ma sie 3 takie punkty... i one sa raczej glownie do Skakania (czyli jest limit skokow.... mozna 3 razy skoczyc i trzeba sie chwilke zatrzymac by sie odnowily...badz biegac - ale wtedy sie nie odnawiaja). Jest to chyba cos anti BunnyJumps (by alienom juz nie uprzykrzac zycia ).



2- Hp...wiadomo... odnowic mozna poprzez urzycie apteczki lub po wejsciu na platforme medyczna (takie zielone z krzyzykiem "medyka" na srodku).



3-Inventory :) - To co teraz jest wybrane (w kwadracie) to mozna aktywowac poprzez 3 przycisk myszki bądź Enter . (Apteczke najlepiej aktywowac poprzez Hotkey'a domyslnego = "M"). Mozna takze zmienic z entera na cos bardziej "porecznego". Szczerze mowiac...to menu to takie utrudnienie dla ludzi ... dziwnie sie go uzywa (bo trzeba aktywowac - czyt. Nacisnac 3 przycisk myszki lub enter...albo przycisk jaki samemu sie ustawilo).



4- Obecnie wybrana bron (ten klucz to jest "bron" inzyniera - to co widac na ekranie) ... a te pkt obok to ilosc dostepnych punktow do budowy .



5- Kasa... Max to 2250 o ile sie nie myle (czyli dosc sporo... ). Jest to raczej podstawa, by kupowac sobie rozne bronie, pancerze itp (raczej "rosnie na drzewie" - czesto zabijesz aliena - szczegolnie na poczatku... i rosnie z czasem (chyba)).



6- Tipsy (Bardzo pomocnicze !!!!!) Pokazuja co z dana bronia mozna zrobic i inne... (przeczytajcie to sie dowiecie ... ale dam przyklad "Press Q to use a structure" czyli by np. dostac sie do zbrojowni (taka skrzynka wysokosci czlowieka, zielona ale nie o tym ten pod punkt )



7- Ilosc FPS'ow (klatek na sekunde, nie patrzcie ze tak malo - bo przy robieniu screena spada troche... normalnie to sie ma po 60-70 na moim kompie (1 ghz, 256 ram , geforce 2 mx 100/200 ) - gram na minimum ... ale na max osiaga cos kolo 40 ) + Czas ... ktory pokazuje ile dana walka juz trwa (nie odlicza do konca rundy tylko liczy ile juz trwa).



8- Teraz narazie tam nic nie ma :) , ale jak sie gra "wojownikiem" (czyt. masz inna bron niz to do budowania) to masz tam ilosc magazynkow dostepnych (bodajze tylko w 2 broniach jest magazynek o.O na ... zalozmy 8 dostepnych). Jak sie jest inzynierem to tam jest takze pokazany ile czasu zostalo do mozliwosci budowy kolejnego budynku (jesli oczywiscie sa pkt strukturalne jeszcze dostepne... - czyli inaczej mowiac, ile czasu jeszcze potrzeba aby dana budowla ktora sie buduje sie zakonczyla ).





To tyle .. sorka ze chaotycznie ... tera alienow troszke opiszemy ) :


Obrazek




1-Overmind - Bardzo, ale to bardzo wazny "budynek" ... Dzieki niemu mozna ewoluowac w lepszego potworka :) , i wymagany do budowy innych "Budynkow" (Podobne dzialanie jak reaktor, i takze atakuje jak wrog jest blisko ... tymi pazurami)



2- Egg (jajko, Jajo - jak kto woli) ... To to samo co Telenod ... Tez pelni funkcje Respawnu...



______________________________________



Obrazek



1-(najlepiej popatrzcie na te po prawej stronie ... to sa takie jak by Łezki, listki miedzy tymi "kolcami), jesli jest to na czerwono to znaczy ze tryb chodzenia po scianach jest wlaczony (Dostepny tylko dla 3 potworkow... - inne sa za duze... ale maja inne plusy ).



2- HP (wiadomo) kazdy potworek ma inna ilosc tego, np. Dretch ma 25, Dragon (nie, zaden smok latajacy) ma 200, Tyrant ma 400 (ludzie maja tylko 100 ) . Obcym, hp sie odnawia z czasem + przyszpieszone przez pewien budynek (Booster - tak sie nazywa )



3- To co u ludzi... Tipsy (BARDZO WAZNY TIPS ... Q - Ewolucja w wyzsza forme )



4- To co u ludzi... Ikonka przedstawiajaca potworka jakim sie teraz jest + ilosc dostepnych punktow strukturalnych (Tylko inzynier/Granger (czy cos takiego) widzi te pkt oraz hp budynkow).



5- Tam jest narazie liczba 0 ... ale jest to bardzo wazna czesc HUDa :)) (sa to punkty do ewolucji... mozna miec max 9 ). Sa 3 etapy rozwoju bazy... na 1 etapie mamy dostep do Dragon'a (taki pajak ... dobry ... :) - lubie go , bo moze skakac daleko), na 2 poziomie (etapie) nie ma nowych jednostek , na 3 mamy dostep do Advenced Dragon oraz Tyrant .



6- FPS'y itp itp .













I takie mniej wazne info )


Obrazek

1- Ilosc Fragow potrzebna na kolejny etap (Poziom) Zaawansowania bazy :) . Fragi sa zbierane jak by punkty druzynowe (tak jak by Team Death Match)



2- Ikonka przedstawiajaca ... kim sie jest (U ludzi ... bron + cos tam a u obcych forme ... czyli Tyrant, Dretch, Basilisk, Dragon itp). Widac tylko info o wlasnej druzynie - chodzi tu o kim jest :) .



3- spis graczy u ludzi (Wiadomo)



4- spis graczy u obcych (Wiadomo)









link -> www.tremulous.net



Gra jest od 31 marca (czyli od 6 dni) dostepna na osobnym kliencie, wczesniej byl to MOD do Quake 3 Arena... Teraz jest to osobny (Duzo osob gra :) , na modzie nikt ;d )

CZyli sciagajcie jak cos ver. 1.1.0 (taka chyba :) ).



Gra jest bardzo fajna.

Zajmuje jedynie 90 mb !



P.S.

Info dla obcego(Alienta)...

jak jestes Dretchem to .. musisz poprostu wejsc w czlowieka by go "uszkodzic" :P (on nie atakuje ... tylko dziala jak JEŻ.. kłuje przy wejsciu w przeciwnika :)) , nie zaibja odrazu ;p ).





Mam nadzieje ze sie spodoba


Posty: 44
Dołączył(a): 11.01.2006
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 07:34 
Cytuj  
Właśnie to ściągam.Przekonałeś mnie do gry.Do zobaczenia na polu bitwy!!


_________________
BiteFight
http://s4.bitefight.pl/c.php?uid=24769


Posty: 44
Dołączył(a): 11.01.2006
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 08:50 
Cytuj  
Fuck!Ściągnąłem,zainstalowałem i nie chce się włączyć.Pisze coś takiego:
GLW_StartOpenGL() - could not load OpenGL subsystem
HELP!!!!!!!! :cry: :cry: :cry: :x :evil: :wtf: :wtf:


_________________
BiteFight
http://s4.bitefight.pl/c.php?uid=24769

*

Posty: 58
Dołączył(a): 17.04.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 09:24 
Cytuj  
up:

masz cos z karta ... graficzna ?
Dzialal Ci Quake 3 arena ??
Bo ta gierka jest wlasnie na tym silniku :P
pokombinuj z directxem i sterownikami .

**

Posty: 326
Dołączył(a): 1.08.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 12:11 
Cytuj  
Sciagnij jakies lepsze sterowniki (nowsze) z obsługa Open Gl.
Albo masz stara karte graf ktora nieobsluguje silnika Open Gl.


_________________
A-Test!


Posty: 44
Dołączył(a): 11.01.2006
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 13:54 
Cytuj  
Avager napisał(a):
up:

masz cos z karta ... graficzna ?
Dzialal Ci Quake 3 arena ??
Bo ta gierka jest wlasnie na tym silniku :P
pokombinuj z directxem i sterownikami .


Nie działa mi żadna gra na tym silniku.Jakie sterowniki najlepiej ściągnąć?
Kiedyś mi działały gry na tym silniku ale coś się stało po przeinstalowywaniu systemu i naprawie kompa.


_________________
BiteFight
http://s4.bitefight.pl/c.php?uid=24769

**

Posty: 253
Dołączył(a): 24.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 13:57 
Cytuj  
hmmmm trzeba by sprobowac :)


_________________
TheGrim: Undead Warior, Burning Blade

**

Posty: 208
Dołączył(a): 21.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 14:03 
Cytuj  
Avager napisał(a):

Jakie sterowniki najlepiej ściągnąć?


paczysz jaką masz karte wpisujesz w gogle i sciogasz... mi tez niedzialalo ale przed chwila scioglem nowe stery:P


_________________
Obrazek
WoW za free Na globalu !!

**

Posty: 443
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 14:25 
Cytuj  
Ttttttt-o--o-o wygląda pięknie(po screenach i info)! Tylko coś mi ściąganie dziwnie sięzachowuje.


_________________
Obrazek

**

Posty: 253
Dołączył(a): 24.01.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 15:09 
Cytuj  
iniemamocni napisał(a):
paczysz jaką masz karte wpisujesz w gogle i sciogasz... mi tez niedzialalo ale przed chwila scioglem nowe stery:P



jezusicku blagam sie pisz najpierw posty w wordzie, a pozniej kopiuj _-_


_________________
TheGrim: Undead Warior, Burning Blade

**

Posty: 443
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 17:00 
Cytuj  
Ta gra jest genialna! Tylko nie ma za wiele map, znaczy sienie widziałem więcej na żadnym serwerze.


_________________
Obrazek

*

Posty: 58
Dołączył(a): 17.04.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 17:38 
Cytuj  
wiesz... gra ma swojego WLASNEGO klienta od 31 marca , wczesniej to byl mod... gra jest mlodziutka :) to co chcesz ... najwazniejsze ze miodnosc ma 10/10 :D .

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 17:49 
Cytuj  
taka sobie ta gierka monotonna.... Pogralem ze 3h i mi sie znudzila.


_________________
oumn da lololegend

*

Posty: 100
Dołączył(a): 28.03.2006
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 17:56 
Cytuj  
Ta gra jest super!! Na poczatku troche mozna sie zniechecic, ale po dłuzszej grze miodzio :D Ludzie sa 2 razy lepsi od alien'ów :)
Shaver za mało grałes, mi też po 3h sie nudziła, ale gdy grasz już te 5-6 h to zaczynasz widziec te gre na nowo :D A najlepsze w tej grze to podział pracy! 10\10

*

Posty: 58
Dołączył(a): 17.04.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 18:43 
Cytuj  
up:

Tiaa...
Ludzie nie sa 2 razy lepsi od alienow :D
Tylko poczekaj az alieny beda mialy Tyranty to alieny wygrywaja :D,
Trzeba umiec grac :D ...
Mowie, jak spotkasz Masterbite'a ... taki gostek z klanu [db] ... wymiata... zabije cie Dretchem w 5 sekund mimo ze masz full hp... a jesli masz heavy armor to 10-15 sekund i tez lezysz..a jego prawie wogole nie trafiasz :D .
Osobiscie wole alienem grac :D .. milej mi sie gra... chociaz czlowiekiem tez, ale przydalo by sie bardziej realistycznie... czlowiek powinien wolniej biegac + miec z leksza silniejsze strzaly + cos tam jeszcze :P .. a alien nie wiem...tez jakies minusy by im sie przydaly.. :) .

*

Posty: 132
Dołączył(a): 6.04.2006
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 20:00 
Cytuj  
Może być ciekawe zaraz będę ściągał :D

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 21:54 
Cytuj  
Zmieniam zdanie gra jest wypas XD


_________________
oumn da lololegend

*

Posty: 58
Dołączył(a): 17.04.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 22:08 
Cytuj  
up:

A czemu tak zdanie zmieniles :D :D :D ?

**

Posty: 388
Dołączył(a): 13.11.2005
Offline
PostNapisane: 6 kwi 2006, 23:09 
Cytuj  
JEdnak ja wole quake niż to.


_________________
Obrazek

*

Posty: 58
Dołączył(a): 17.04.2005
Offline
PostNapisane: 7 kwi 2006, 06:50 
Cytuj  
Quake teraz zszedl na psy (szczegolnie 1.32 )...
Ja wole se pobiegac po korytarzach i postrzelać do obcych niż non stop skakać , i walić z jak sie da tylko by zdobyć jak najwiekszą ilość fragów.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.