mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość

Posty: 1
Dołączył(a): 6.03.2002
Offline
PostNapisane: 6 mar 2002, 01:01 
Cytuj  
Mam taka sugestje, ostatnio gram w arkadie i tam jest cos ciekawgo co powinno sie znalesc w ZS, otoz jest to poczta, idziesz na poczte piszesz do osoby do ktorej chcesz , a ta osoba przebywajaca nawet na koncu swiata dostaje komunikat ze czeka go nowa poczta w najblirzszym urzedzie pocztowym, cos takiego, niewiem czy jest to mozliwe ale wkoncu to tylko sugestia

***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 mar 2002, 02:42 
Cytuj  
lol.. jak ludzie mysla o tym samym
projekt juz jest, zostalo tylko wykonanie...
i odrobinke inaczej to widzimy, nawet latwiej dla ludzi :smile:
Gadget

*

Posty: 155
Dołączył(a): 20.01.2002
Offline
PostNapisane: 6 mar 2002, 02:45 
Cytuj  
Cytuj:
piszesz do osoby do ktorej chcesz

i tu sie rzecz rozbija bo mogą istnieć gracze o takich samych imionach i jak zaadresujesz list zeby dostal go ten wlasciwy z nich ?

Mamy nieco nie standardowa koncepcje, poczekamy, nabierzemy chęci ( akurat :grin: ) i napiszemy.

**

Posty: 370
Dołączył(a): 1.12.2001
Offline
PostNapisane: 6 mar 2002, 08:32 
Cytuj  
Nie chcialem zakladac nowego topica jak jest juz podony ale mam taki pomysl.

Poniewaz na ZS jest malo graczy to i dlatego handel jest utrudniony wiec mozna by zbroic cos takiego.

Jeden taki budynek lub osobe w baku, ktora byla by kims na wzor posrednika i mozna by u niej zostawiac i pobierac zamowione towary.

Widze to tak.

Idze X i Y do tego goscia. X jest sprzedajacym wiec wydaje jakas komende np. "posrednicz" i pokazuje mu sie okienko do wpisania kwoty. Wpiduje kwote. W tedy X musi wskazac osobe kupujaca (Y). Osobie Y pokazuje sie okno w ktorym jest napisane, ze X zawiera z toba umowe na iles tam i czy zgadzasz sie na to" Osoba Y klika na tak lub nie i gotowe (czas realizacji umowy 2 tygonie, po tygodniu dla strony).
Moglby on nawet swoja prowizje pobierac jak by co.

Zloto odbieralo by sie tak.
Osoba X mowi gold i zloto do laduje plecaka. Jezeli po tygodniu osoba Y nie odbierze rzeczy to wracaja one automatycznie do banku osoby X.

Osoba X zostawia tak przedmioty (ma na to tydzien od daty zawarcia kontraktu). Podchodzi to tego posrednika i mowi "zostaw" wskazuje co (np. okno sprzedarzy vendorom tylko nie bylo by cenny) i komu (cos ale kamien gildi lub jak sie murdera zaznacza).


Osoba Y obiera rzeczy tak. Podchodzi i mowi odbierz. Pokazuje mu sie menu ile ma zaplacic i pokazuje za co placi. Jezeli sie zgadza to zatwierdza jak nie to nit.


_________________
Głupota nie boli głupich. Za nich inni cieprią ...

***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 mar 2002, 13:54 
Cytuj  
w ZS mozna bedzie wynajac sprzedawce ...
to chyba zalatwia sprawe?
Gadget

**

Posty: 370
Dołączył(a): 1.12.2001
Offline
PostNapisane: 6 mar 2002, 16:42 
Cytuj  
Moze byc :wink:
Tylko nie wiem jak to bedzie na ZS bo na CL to bylo tak, ze:
Vendorzy mogli sprzedawac tylko w domostwach wlascicieli. Skutek tego byl taki, ze ludzie zaczeli stawiac namioty w duzych ilosciach.

Wiec mam pytanie.
Czy nie dalo by sie zrobic tak, ze vendora mozna by postawic takze np. na jakims placu targowym. Widze to tak. W miescie byla by gielda np. w jakims budynku w jej srodku mozna by stawiac vendorow np. przy jakis stolach.
eeeeee
Wpadlo mi do glowy cos lepszego :wink:

W tego co wyczytalem to na ZS na starce czeba bedzie wybrac organizacje w ktorej sie jest. Wiec mniemam ze taka organizacja bedzie miala swoja siedibe gdzies. Wiec moze czlonkowie takowej bede mogli np. w ktoryms pokoju takiej gildi (?) postawic sobie sprzedawce. W tedy np. jakis rolnik bedzie szedl do gildi magow jak bedzie chcial kupic jakis scroll np. In Lore.

Chodzi mi o to zeby nie bylo takiej sytuacji ze pod bankiem stoi kupa sprzedawcow ktorzy tam nie moga sprzedawac ale stoja bo maja byc reklama wlasciciela.

eeee
troche namieszalem ale moze cos z tego bedzie. Bardzo prosze o odpowiedz lub przedstawienie jak to bedzie wygladalo.


_________________
Głupota nie boli głupich. Za nich inni cieprią ...

***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 6 mar 2002, 17:14 
Cytuj  
okiej... zrobi sie jakies miejsce w stolicy, gdzie zrobi sie rynek...
tam bedzie mozna...
co do namiotow to raczej nie beda dostepne...
Gadget


Posty: 23
Dołączył(a): 2.03.2002
Offline
PostNapisane: 7 mar 2002, 14:25 
Cytuj  
Hmm, nie wiem czy jest może już coś takiego jak notatnik, czy inne coś, gdzie możnaby wpisywac sobie różne informacje podczas gry, prowadzić jakiś dziennik lub coś w tym rodzaju. Oczywiścnie nie ginąby nigdy z plecaka. Wiem, ze na początku kazdy dostaje książke, tylko nie weim po co ona :sad: Bo do pisania trzeba chyba jakiś skill, tak ? A pozatym dzieki temu możnaby rozwiązać problem z użędami pocztowymi, zamiast imin każdy np. rejestrowałby się na poczcie lub coś w tym rodzaju i przydzielony zostałby mu jakiś identyfikator (najlepiej numerek, na który wysyłałoby siępoczte, a żeby go nie zapomnieć i kto inny mógł sobie gdzieś zapisać jakiś notatnik przydałby się.

***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 mar 2002, 14:37 
Cytuj  
do zaisywaniu w ksiedze nie trzeba skila


Posty: 23
Dołączył(a): 2.03.2002
Offline
PostNapisane: 7 mar 2002, 20:02 
Cytuj  
Wiem jużkurcza palica, kapnąlem się dzisiaj :smile:) Sorrki za poprzedniego posta :smile: A tak pozatym to ksiegi sa tylko 16 stronnicowe, tak ?

*

Posty: 75
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 mar 2002, 22:13 
Cytuj  
Ro6ert: z ta poczta to w sumie nieproblem. Mozna zawsze ograniczyc na tyle gre aby imiona sie niepowtarzaly, w tym momencie niebedzie problemow z dostarczeniem poczty do odpowiedniej osoby. Moge sie poczta zajac po weekendzie, sadze, ze bede mial troszke czasu.

***

Posty: 831
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 8 mar 2002, 22:59 
Cytuj  
Brawo!
Malcolm! Polska! Opole! UO!
:razz:
Gadget

Ps. Dziekuje

*

Posty: 109
Dołączył(a): 5.03.2002
Offline
PostNapisane: 12 mar 2002, 00:32 
Cytuj  
a na CL sobie tak latwo radzimy, ze jak sa w miastach tablice ogloszen, to tak wpisujemy "alex! Badz przy poludniowej bramie jutro o 20:00!" i problem z glowy :smile: Znajac zycie to ludzie i tak beda na gg gadac :/

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.