mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 121
Dołączył(a): 14.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 mar 2002, 15:39 
Cytuj  
Mam pytanie odnosnie maga nie nalezacego do gildii magow - czyli renegata.
Wyczytalem ze taki mag bedzie scigany i maltretowany przez gildie Magow, pewnie tez Pretorianie sie dolacza.

Czy Renegat bedzie rowniez dykryminowany 'systemo' ??
Tzn. czy bedac renegatem automatycznie bedzie morderca lub krimem ?? Czy bedzie mogl kupowac / sprzedawac u NPC vendorow (jezeli oczywiscie nie zabil blue zadnego) ??
Czy straznicy w miastach beda reagowac na jego krzyk 'Straz' gdy ktos go zaatakuje ??
Czy beda go atakowac mimo ze nie zabil / zaatakowal blue zadnego ??

itd itp czyli chodzi mi o to czy bedzie scigany tylko przez 'praworzadne gildie', czy rowniez przez 'system': straznkiwok. NPC i GM-ow ??

*

Posty: 113
Dołączył(a): 2.01.2002
Offline
PostNapisane: 29 mar 2002, 15:50 
Cytuj  
Renegatem nie jest kazdy mag nienalezacy do Zakonu Magow. Jest nim ten ktory swej magii uzywa do zabawy. (np stawianie murkow w srodku miasta, walenie energy boltem w szczura, lazenie teleportem zamiast noznie, recalowanie sie z ruda gdy jest gornikiem.. itp.)

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 mar 2002, 15:51 
Cytuj  
hmmm raczej tak nie bedzie. inaczej by bylo glupio. pozatym na pierwszy rzut oka nie widac czy ktos jest magiem czy nie.


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 mar 2002, 15:53 
Cytuj  
tak jak ty mowisz Alien to troche glupio. jak ja mam cwiczyc? na waalke narazie za slaby wiec inaczej jak walenie EB w szczura nie mam jak pocwiczyc. przeciez magowie tak cwicza w swoich wiezach.


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________


Posty: 19
Dołączył(a): 20.01.2002
Offline
PostNapisane: 29 mar 2002, 16:25 
Cytuj  
re El Modello:
Odpowiadajac na twoje pytanie - nie, nie bedzie raczej systemowych barier dla renegatow. Jednak wysoko postawieni magowie i najprawdopodobniej przywodcy Pretorian beda mieli mozliwosc wyjecia kogos spod prawa - innymi slowy dac mu flage mordercy. Wiec renegaci latwo miec nie beda. (gildie beda dawac tez inne profity)

re Alien:
Zakon _bedzie_ scigal wszystkich magow nie nalezacych do nich. Nie tylko tych uzywajacych magii dla zabawy. Powstal on wlasnie dla kontroli magii i _kazde_ uzycie magii przez ludzi nie uznanych przez Zakon za odpowiednich do tego (czytaj nie bedacych w gildii) bedzie karane smiercia.

Kruk, Niedoszly Mag


_________________
All we see or seem is but a dream within a dream.

**

Posty: 346
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 mar 2002, 18:08 
Cytuj  
Hmmm... przynajmniej bedzie sie cos dzialo bo dopoki magowie w gildi musza chodzic w takich kolorach to nie bede staral sie o uznanie... Ale "innymi slowy dac mu flage mordercy" to jest straszna bzdura. Moge dostac crima za to ze nie chce byc w gildi? Glupota. Scigajcie mnie, probujcie zabic ale jak bede mial crima to gra dla mnie sie w tym momecie konczy, zwlaszcza dlatego ze po zgonie spadaja staty... Kazdy straznik bedzie mnie mordowal i po kilku takich dniach bede totalny newbie... *grrr*


_________________
Mejk lof nou łor!


Posty: 38
Dołączył(a): 1.03.2002
Offline
PostNapisane: 29 mar 2002, 18:18 
Cytuj  
No z tym tępieniem niezrzeszonych to chyba "lekka" przesada! Pewnie cech rzemieślników będzie nasyłał dresiarzy (tzn. pretorian) na każdego, kro będzie chciał coś zmajstrować na własną ręke? Aż boje się pomyśleć, co zrobią pretorianie, jak mnie zobaczą z tarczą w ręce (albo nie daj boshe z mieczem! )


Posty: 19
Dołączył(a): 20.01.2002
Offline
PostNapisane: 29 mar 2002, 18:25 
Cytuj  
re Aiku:
Powod takiego a nie innego postepowania jest prosty. Magia nie ma byc spotykana na kazdym rogu. Takze nie w formie masy renegatow. Mowisz, ze to bez sensu? Wrecz przeciwnie. Poczytaj sobie historie swiata. Przez naduzycia magii byla juz jedna katastrofa. Priorytetem jest nie dopuscic do drugiej. Zakon zostal wyniesiony przez krola ponad prawo. Wiec to prawo stanowi. Straznicy sluza krolowi. Wyciagnij wnioski. Jesli nie umiesz to nie mamy o czym dalej rozmawiac. Renegatem mozna zostac ale ze wszystkimi tego konsekwencjami - stajesz przeciwko prawu, wiec jestes przez nie scigany. Robisz sobie poteznych wrogow i nie jestes wystarczajaco potezny albo sprytny by to przetrwac - umierasz...

Kruk, Naiwniak


_________________
All we see or seem is but a dream within a dream.

**

Posty: 346
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 mar 2002, 18:30 
Cytuj  
Szkoda ze patrzysz na to tylko z jednej strony... Jestes GM wiec daj szanse grac magom tak jak chca czyli np. w postaci hmmmm.... miasta wygnancow... Tak zeby bylo wszysko co potrzebne do zycia: ryby, vendorki, banki, piekarnie itp. To naprawde zadna przyjemnosc jak ktos ci mowi jak masz grac.


_________________
Mejk lof nou łor!

*

Posty: 64
Dołączył(a): 24.03.2002
Offline
PostNapisane: 29 mar 2002, 18:37 
Cytuj  
Chcialem sie zapytac czy w kazeej gildii traktuje sie w ten sposob ludzi ? Oraz czy po wstapieniu do danej gildii musze wytwarzac wyroby charakterystyczne dla danej gildii i zadnych innych ?


Posty: 19
Dołączył(a): 20.01.2002
Offline
PostNapisane: 29 mar 2002, 19:01 
Cytuj  
Ech ludzie, popatrzcie na ta gre od strony realnosci swiata i odgrywania roli, a bedziecie znali nasze podejscie. Wiadomo, ze nie kazda gildia zachowuje sie tak jak Zakon Magow. Pretorianie to wojsko krolewskie. Wiadomo, ze nie beda tepic najemnikow i ludzi cwiczacych sie w walce. Tak samo kupcy i rzemieslnicy nie rzuca sie zbrojnie na konkurencje. Conajwyzej wynajma mordercow na tych, ktorzy im rynek kradna. Ale z pelnymi konsekwencjami w razie porazki. Wczujcie sie troche w klimat tego swiata.
Co do pozwolenia kazdemu grac tak jak chce - nie, nie jestem zwolennikiem anarchii. Mozesz robic to co chcesz w granicach tego na co pozwala ci twe otoczenie. Jak w zyciu.

Kruk


_________________
All we see or seem is but a dream within a dream.

*

Posty: 178
Dołączył(a): 15.01.2002
Offline
PostNapisane: 30 mar 2002, 09:45 
Cytuj  
Cytuj:
2002-03-29 16:25, Kruk napisał:
re El Modello:
Odpowiadajac na twoje pytanie - nie, nie bedzie raczej systemowych barier dla renegatow. Jednak wysoko postawieni magowie i najprawdopodobniej przywodcy Pretorian beda mieli mozliwosc wyjecia kogos spod prawa - innymi slowy dac mu flage mordercy.

Czyli jak nie bede w Gildi rzemislnikow i podpadne czyms "miszczowi" to da mi Murdera tak ? fajnie bede biegac i mordowac...
Na dodatek bede tracic na umiejetnosciach jak juz pisal ktos wyzej bede duzo tracic majac Gm i tracac nawet 0,5 % ktore jest potrzebne do kucia z najlepszych rud trace duzo .. a niby to tylko 0,5 %, Dla Mnie to jest kompletna bzdura :smile: jak bede miec piniadze to bede wynajmowac ludzi do ochrony chyba :grin:
Pozd.

_________________
Here is the Door and there is the Way!

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: NinjuS dnia 2002-03-30 09:49 ]</font>

**

Posty: 346
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 mar 2002, 16:35 
Cytuj  
Wiecie co... Niektorym to od bycia w gildi sie kompletnie w dupie przewrocilo. Dowodem na to jest sytuacja z oststniego questa. Ci ktorzy byli widzieli zapewne co dzialo sie pod healerem na wydmach a ci ktorzy nie wiedza to mowie ze wparowalo tam pare orkow i zanim ktos sie ich pozbyl (chyba GM) zdechlo tam ze 30 osob a wlasciwie bylo tyle cial. Jak juz znikly orki zaczalem szukac swoich regow. Mam zmakrowane allnames i szybko znalazlem cialo, klikam na zwoki, regi sa. Zaczynam zbierac a tu podchodzi jakis mag i drze sie zebym nie kradl regow i to zostawil. Pytam sie czy jego a on na to ze tak. Dalo mi to troche do myslenia i zaczalem liczyc czego ile ich jest, w koncu w takim burdelu moglem kliknac na cos innego. Ilosc sie zgadzala za wyjatkiem siarki, mialem mniej o jakies 40. Zaczalem wiec kilkac i wyklikalem 2 zwoli z regami. Czyje byly czyje dalo sie poznac wylacznie po ilosci siarki bo umarlismy wlasciwie na sobie. Te ktore wczesniej podnioslem zaczalem odkladac do zwlok az tu nagle okazalo sie ze koles mnie atakuje. Nie wiem co chcial przez to osiagnac ale osiagnol zgona. Ide do healera zeby mu powiedziec ze odkladalem regi ze sie pomylilem i ze jest debilem (bo zamiast pogadac chcial mnie zabic, nie mowiac o tym ze regi byly juz prawie wszystkie w ciele a poza tym chyba widzial co sie dzialo. Nie trudno bylo sie pomylic) a on mi mowi ze zgine. Powiedzial to jeszcze z 10 razy a potem dodal ze zgine jako renegat. Mam dobre serce i nie zabilem go jeszcze kilka razy chociaz mnie zdenerwowal i na to zaslugiwal ale zal mi bylo jego statsow... Nie wiem co chcial zrobic... Chyba uwazal ze za to ze sie pomylilem mialem dac sie zabic i bog wie co jeszcze zrobic. Chce wojny? Spoko. Moge byc renegatem, moze byc wojna z magami. On nie jest sam, ja tez nie. Ale pewne sa 2 rzeczy. 1. Jak dostane crima to moja gra ta postacia raczej sie skonczy. 2. Zachowal sie jak kretyn.


_________________
Mejk lof nou łor!

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 mar 2002, 17:14 
Cytuj  
hehe to bylem ja. sory ze tak zareagowalem ale juz nieraz mnie okradli i tylko pokiwali na pozegnanie :grin:. poza tym regi oddawales nie do tego ciala co trzeba. all names tez mam wiec w swoje patrzylem i nic sie nie pojawialo:D. jeszcze raz przepraszam za porywczosc zostalo mi z dziecinstwa :grin:


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 mar 2002, 17:15 
Cytuj  
poza tym nie 10 razy bo rozmowa wygladala tak:
-zginiesz
-zginiesz jako renegat
:grin:


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________

**

Posty: 346
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 30 mar 2002, 19:07 
Cytuj  
Oki, spoko nic sie nie stalo :smile:


_________________
Mejk lof nou łor!

*

Posty: 121
Dołączył(a): 14.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 mar 2002, 23:54 
Cytuj  
Nastepne pytanie dot. magow:
Gdzies tam wyczytalem ze beda/sa utrudnienia przy laczeniu profesji maga z innymi.
Na czym to mniej wiecej bbedzie polegac ??
Czy tylko to ze trzeba sie urodzic z 50 magery i czary sa b. drogie ??
Czy moze jakies ograniczewnia w rzucaniu czarow jak sie ma np. skile walki ma wysokie ??
A moze w zbroi nie bedzie mozna czarowac ??

Jest to dla mnie o tyle wazne ze moze sie okazac, ze postac ktora chce grac moze sie okazac z lekka bezsensu. (tzn w standardowej UO by bylo OK na ZS nie)

*

Posty: 178
Dołączył(a): 15.01.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2002, 01:17 
Cytuj  
Cytuj:
2002-03-30 23:54, El Modello napisał:
A moze w zbroi nie bedzie mozna czarowac ??

a to w zbroi mozna czarowac ? :cool:
Pozd.

_________________
Here is the Door and there is the Way!

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: NinjuS dnia 2002-03-31 01:17 ]</font>


Posty: 4
Dołączył(a): 10.03.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2002, 09:49 
Cytuj  
Otrzymowanie statusu kryminalisty tylko dlatego ze nie chcesz nalezec do gildii magow to moim zdaniem paranoja.Jedynie sluszna droga,jedna organizacja-skad my to znamy?Jesli tak mialo byc to dlaczego nie wiedzialem o tym przed tworzeniem postaci i przed zakladaniem konta?Wowczas pewnie bym chcial zostac Pretorianem.

*

Posty: 178
Dołączył(a): 15.01.2002
Offline
PostNapisane: 31 mar 2002, 10:30 
Cytuj  
Ja o Tym wiedzialem i Chcialem byc nawet w gildi rzemieslnikow .. ale Po co ? I tak wszyscy lataja i kuja na wlasna reke czy co tam robia, jedynie ze maja sprzet gildi blisko banku i w przyszlosci beda skladki a nie moglo by byc czegos takiego zeby wprowadzic oplate za korzystanie ze sprzetu gildi ?? ( uklony do Mistrza GIldi ) bo i tak przeciez nie urzadzimy sobie zbiorowego kucia :grin:
Pozd.


_________________
Here is the Door and there is the Way!

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.