mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 185
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2002, 02:09 
Cytuj  
Zdaje sobie sprawe z tego, ze wielu osobom sie naraze, ale na ZS zbyt latwo jest sie dorobic majatku. Gralem/gram dotychczas na CL, SC, DZ i teraz na ZS. Tylko na SC bylo tak latwo byc bogatym. Wszedzie odgrywam identyczna postac, wiec mam swietne porownanie. Nie powiem, gra sie przyjemnie jako drwal. Na CL bycie drwalem to udreka i pasmo wyrzyczen w porownaniu z takimi rybakami. A na ZS jako drwal zarabiam krocie.
A teraz czekam na atak graczy, ktorum zawsze za malo i za wolno :smile:.

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2002, 02:16 
Cytuj  
hmm Bodokan na CLu jakis dlugo nie gralem ale tam mozna bylo tez szybko zarobic jako drwal. Wystarczylo robic luki lub strzaly.


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________

*

Posty: 185
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2002, 02:48 
Cytuj  
Luki i strzaly powiadasz... . Ja robie te rzeczy na CL od pazdziernika. Strzal nie sprzedasz, a luki po 8gp... . Kusze po 11. Moja postac, zeby w miare jeszcze isc, moze przeniesc takich kusz 10-14. Pisze przeniesc, bo w tej chwili posiadanie jucznego zwierza na CL mija sie z celem. Mam nadzieje, ze to sie zmieni, bo w stajniach czeka na mnie pare sztuk. Ale jak sie dowiedzialem, jak szybko znikaja, a ile wczesniej trudu mnie kosztowalo zdobycie ich, to czekam na poprawe sytuacji. I na razie wszystko nosze na wlasnych barkach.
Na SC swietnie sie zarabialo na drzewcach. Praktycznie nic nie wazyly. 1000 za 1000. Ale tam tam dostawalem w dupe na bowcrafcie, wiec byl remis. A tutaj dostaje za belke 1gp.
I drzewa mam praktycznie przy samym sklepie.
Nie, nie narzekam. To przyjemnie jest sie szybko wzbogacic.
Uwazam, ze powinny byc skupowane tylko produkty gotowe, a nie surowce. A jezeli juz surowce, to za minimalna cene - 1gp za 10 sztuk drewna...
A teraz czekam na razy i obelgi od drwali...
I prosze sie nie mscic w grze...

****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2002, 02:53 
Cytuj  
uhm moze zle sie wyrazilem. nie chodzilo mi o zarobienie na dom lub cys a raczej o wyzycie :grin:.


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________

**

Posty: 205
Dołączył(a): 21.01.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2002, 12:10 
Cytuj  
Ja chcem byc drwal.. czysty drwal (jezeli chodzi o zarobek - reszta skilli na wojaczke idzie :grin:), a zarabianie 300 gp za godzine przyjemne nie jest. Robienie lukow i strzal suck!

*

Posty: 94
Dołączył(a): 13.12.2001
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2002, 12:10 
Cytuj  
Dobrze mowi. Zarabia sie szybko. W sumie ja nie drwal a troszki kowal, ale jak sie czlowiek uprze (a mi sie nie kce non stop napierdzielac) to dziennie ladna sumke mozna wytrzepac.

**

Posty: 205
Dołączył(a): 21.01.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2002, 12:14 
Cytuj  
z tym sie zgadzam.. wolalbym swiat gdzie zlota byloby malo - aby sie gracze za 5gp raczyli sie schylic...

***

Posty: 627
Dołączył(a): 28.12.2001
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2002, 14:03 
Cytuj  
No, co do tego kowalstwa to nie aż tak łatwo się zarabia... kuje się ciężko, a według cennika nikt nie kupuje. Powód jest prosty - brak pieniędzy, a również to, że inni sprzedają zbroję ze spiżu za tyle, ile ja chcę (po 'lekkiej' obniżce cennika) za zbroję z miedzi. A jako że ja nie gram 24h/dobę i 7 dni w tygodniu to nie jestem jeszcze adeptem/ekspertem/mistrzem/arcymistrzem kowalstwa, co z góry teraz decyduje o tym, że mam mniej klientów...

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2002, 14:41 
Cytuj  
Jam jest drwal :smile: ( raczej kusznik ale zajmuje sie wyrebem ) Zarobek nie idzie mi latwo gdzyz nie mam duzo czasu na gre. Porobie kilka kusz lukow sprzedam kupie sobie zbroje skorzana i wyruszam na polowanko. Tam niejednokrotnie zdarzy mi sie schlapac glebe krwia. Po rzeczy raczej nie wracam bo to wiaze sie z kolejnymi zgonami. WIec znowu staje przy drzewku robie kusze sprzedaje... ITD wiec dla mnie ceny w sam raz. Pozdrawiam.

*

Posty: 185
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2002, 14:47 
Cytuj  
Templair - z calym szacunkiem. Ja pisalem o sprzedazy drewna, a nie wyrobow z niego. Tez zajmuje sie wyrobem broni strzeleckich ( na ZS dopiero zaczynam ). Chodzilo mi o zbyt szybki zarobek na surowcach, a nie produktach.
Pozdrawiam.

*

Posty: 185
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2002, 14:49 
Cytuj  
Templair - a komu i gdzie sprzedajesz te kusze :smile:.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2002, 16:08 
Cytuj  
Cytuj:
2002-04-01 15:03, Nishruu napisał:
No, co do tego kowalstwa to nie aż tak łatwo się zarabia... kuje się ciężko, a według cennika nikt nie kupuje. Powód jest prosty - brak pieniędzy, a również to, że inni sprzedają zbroję ze spiżu za tyle, ile ja chcę (po 'lekkiej' obniżce cennika) za zbroję z miedzi. A jako że ja nie gram 24h/dobę i 7 dni w tygodniu to nie jestem jeszcze adeptem/ekspertem/mistrzem/arcymistrzem kowalstwa, co z góry teraz decyduje o tym, że mam mniej klientów...


Sorki ale widzisz tak jest ze wogole nikt nie zarabia kroci. ja jak lowie to mam tak z 1k na godzine. POszedlem do kolesia i za komplet ring z zelaza beknol mi 15k... No sory ale ja nie mam czasu zeby grac po 10h na dobe, a nawet wtedy pewnie bym dwa dni zarabial na zbroje. Wiem ze to nie miejsca na tego typu zeczy ale cos mi sie wydaje ze cennik jest z palca wyssany albo dla tych co graja 24/7...


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

***

Posty: 627
Dołączył(a): 28.12.2001
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2002, 16:26 
Cytuj  
Re Up:
No własnie o to chodzi... póki co, Ci, co sprzedają swoje wyroby innym graczom to nie mają zbyt dużych z tego pieniędzy (vide kowale, często też krawcowie, stolarze i majsterkowicze. Oczywiście, można sprzedawać vendorkom, ale cena za taka dobra tunike jest smieszna...), a to dlatego, że jeszcze nikt nie ma zbyt dużych pieniędzy do powydawania. Na razie każdy zarabia na 'podstawowe potrzeby', czyli jedzenie, nauke, ew. coś jeszcze. Dlatego na razie kowale albo dają ceny niebotyczne dla innych, albo opuszczają ceny odmiennie niż wg. cennika czyli np. powinno być po 33k od kompletu dobrego z miedzi, ja daję po 5k bo więcej ludzie nie mają. Tyle.

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2002, 16:27 
Cytuj  
[quote]
2002-04-01 03:48, Bodokan napisał:
Luki i strzaly powiadasz... . Ja robie te rzeczy na CL od pazdziernika. Strzal nie sprzedasz, a luki po 8gp... . Kusze po 11.

Bodokanie tym sie zasugerowalem tu mowisz o sprzedawaniu broni strzeleckiej. Jesli cos innego miales na mysli to zwracam honor.
Gdzie sprzedaje :smile: Jest kilka miejsc gdzie biora co im zapodam :smile:

*

Posty: 185
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2002, 17:10 
Cytuj  
Tajemniczy Templair :smile:. Bede Cie sledzil...

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 1 kwi 2002, 23:40 
Cytuj  
Poszukuj Hagena :smile: moze on ci wskaze to miejsce mlekiem i miodem plynace :smile:

*

Posty: 121
Dołączył(a): 14.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2002, 16:14 
Cytuj  
Faktem jest ze na drewnie zarabia sie dobrze i to postacia nie-rzemieslnikiem - czyli lumberjacing 40, bowcraft ze 35 - i jak sie spreze to na 1 h wyciagne ponad 2K.

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: El Modello dnia 2002-04-02 17:57 ]</font>

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 2 kwi 2002, 16:48 
Cytuj  
Ale ja sobie nie wyobrazam zeby rybak mogl wiecej niz 1-1,5k na godzine wyciagnac. No chyba ze jak beda sieci to sie bedzie lowilo na raz po xx ryb.
Mam nadzieje ze GM na tym mysla bo inczej to do bani a lowienie rosnie jakby chcialo a nie moglo... A nie mam jeszcze "ucznia" w tym :(
Ale... Nawet jakbym zarabial 3k na godzine to wciaz na zbroje za 33k musze lowic 11godzin!!! To chyba przesada nie?
_________________
Simple XP4Ever Obrazek

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: KromeR dnia 2002-04-02 17:53 ]</font>

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.