mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2009, 19:59 
Cytuj  
To precyzuj pytania next time.

Nie podejrzewam zeby byl jakis szal z populacja - ciezko stwierdzic, w zeszlym roku "troche" ludzi biegalo ale i tak malo.

W mmogchart z kwietnia 2008 EQ2 nie jest nawet wymieniany i nie sadze zeby cos sie zmienilo.

**

Posty: 230
Dołączył(a): 13.11.2007
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2009, 23:09 
Cytuj  
Interesuje Cię serwer PvE czy PvP?
Pytasz o polaków, czy po prostu o populację?

I od razu odpowiem:

Na PvP jest więcej ludzi niż na PvE jako, że istnieją tylko dwa serwery PvP, w tym jeden PvP RP, do tego oba w regionie US. PvP RP odradzam, bo akurat na nim nikt nie gra - populacja podobna do tej w Vanguardzie, także czasem jak wpiszesz /who all to może nawet nie wypaść 100 osób. Dlatego PvP to tylko serwer US Nagafen i na nim jest zawsze pełno ludzi na każdym levelu, bo ludzie lubią low lvl pvp, niektórzy blokują expa i grają tylko tak. Główną zaletą serwera poza populacją jest ekonomia, na wszelki low lvl loot jest jakiś popyt, a na wszystkich PvE większość tego typu rzeczy idzie na przemiał. Na Nagafenie jest mnóstwo gildii grających w różnych strefach czasowych, nie ma wielkiego problemu ze znalezieniem jakiejś z EU.

Gra tam też jedna mała polska gildia Royal Legion (wg. ostatnich danych z zeszłego miesiąca 8 osób), odłam większej gildii, o tej samej nazwie. Piszesz, że grałeś na Blackburrow, czyli prawdopodobnie miałeś już z nią styczność w przeszłości. Z tego co widziałem (m.in. grając z nimi przez parę tygodni) odłam ma mało wspólnego z RL, właściwie zerowy kontakt z resztą, poza tym, że może gra tam jedna czy dwie osoby, które były w Royal Legion na PvE przed 2006 rokiem (zanim otworzyli serwer PvP) i ciągle od tego czasu aktywnie łupie w EQ2. Z tego co czytałem chętnie przyjmą każdego kto by chciał pograć z nimi, więc jak jesteś zainteresowany to wejdź na eq2.players, wyszukaj Royal Legion na Nagafenie w wyszukiwarce gildii, sprawdź rooster gildii - kto się ostatnio logował, a potem monitoruj obecność online i proś o zaproszenie jak się ktoś pojawi.

Jeśli zaś chodzi o PvE, to o ile nie grasz w godzinach 1 w nocy 8 rano to nie bierz żadnego serwera z regionu US. Na Blackburrow została jedna gildia EU, która do tego raczej słabo sobie radziła, nie wiem czy jeszcze istnieje. Ci co grali niegdyś w Royal Legion na Blackburrow i ciągle jeszcze grają w EQ2 poprzenosili w 2007 roku postacie na serwer EU PvE Runnyeye. W sumie z serwerów US PvE najlepiej radzi sobie Antonia Bayle PvE RP, są nawet jakieś gildie RP EU, ale i tak w naszej strefie czasowej jest słabo, choć generalnie ludzi nie brakuje i ekonomia jest całkiem dobra.

Do PvE pozostają serwery EU - Runnyeye i Splitpaw
Runnyeye fizycznie stoi w US, więc pingi są dokładnie takie same jak do amerykańskich serwerów (u mnie koło 100-120), populacja jest na nim trochę mniejsza niż na Splitpaw, i złożona jest w dużym stopniu z amerykanów, także ludzie są o każdej porze, ale jest ich mniej jednocześnie. Gra tu ciągle koło 20-30 osób z Polski, rozproszonych po różnych gildiach międzynarodowych. Nie ma większych problemów ze znalezieniem gildii EU czy to casualowej czy raidowej, ale w tym drugim przypadku lepiej się zorientować jakie klasy postaci są aktualnie poszukiwane, zanim zdecydujesz się rozpocząć lvlowanie.

Splitpaw fizycznie stoi w Holandii i pingi do niego mam na poziomie 30-40, grają tu praktycznie tylko europejczycy i to ich większość. Gildii jest mnóstwo, ekonomia dobra, ludzi pełno, ale tylko wieczorami. Jeśli grasz w ciągu dnia to będzie pusto. W szczycie serwera od 18 do 23 jest nawet na tyle dużo ludzi, że zdarzają się lagi. Jak chcesz przetestować jak u Ciebie to wygląda bez grania to spinguj runnyeye.everquest2.com splitpaw.everquest2.com i porównaj.

Jeszcze ogólna uwaga dotycząca wszystkich serwerów: w EQ2 nowi gracze są owszem rzadkością, więc można założyć z góry, że trzeba się będzie męczyć samemu. Jednak nie jest tak źle, trochę ludzi robi alty, ale przede wszystkim dość łatwo znaleźć grupę wśród ludzi ze znacząco wyższym levelem. Ludzie mentorują z wyższych leveli w celu wyfarmowania opuszczonych AA, a wszystko za sprawą nowego dodatku, który podniósł próg AA do 200 punktów, ale po 180 po prostu brak miejsc gdzie można go dalej sensownie wbijać. Na kanałach publicznych dla low leveli, ciągle się ktoś ogłasza, że zmentoruje w to czy tamto miejsce, bo potrzebuje AA, ba nawet można znaleźć ludzi do wspólnego questowania, bo na mentorze leci więcej AA, niż za robienie szarych questów solo. Poza tym postać leveluje się teraz bardzo szybko (ponownie to przyśpieszyli), mi np. w październiku wbicie na 53 lvl zajęło 3 dni grania solo, więc raczej szybko dojdziesz do górnych tier. Czasem jednak warto zablokować expa i pozbierać AA, żeby nie skończyć z postacią na max lvl, ale bez AA. Część altów ludzie robią tylko dlatego, że łatwiej jest zdobywać AA w trakcie levelowania nowej postaci, niż potem je nadrabiać, nawet mentorując.

Istnieje też promocja, że jeśli ktoś kto aktualnie gra wyśle ci specjalne zaproszenie i założysz na to zaproszenie konto to dostajesz przepakowane bonusy jeszcze bardziej pomagające ci wbić szybko level, plus ta osoba może Cię mentorować z dodatkowymi bonusami, ale biorąc pod uwagę omijane w ten sposób AA to część z nich nie ma imo większego sensu. Więcej szczegółów tutaj http://forums.station.sony.com/eq2/post ... _id=443171

Na koniec uwaga dotycząca tego co masz na koncie. Ciekawi mnie czy kupowałeś Rise of Kunark czy dostałeś w promocji, może nawet o tym nie wiedząc? Tak czy siak to wciąż wystarczający do gry dodatek, przed wbiciem 80 lvla lub 140 AA nowszy Ci się nie bardzo przyda. Stare konto zawsze jest więcej warte ze względu na veteran rewards, więc warto je upgreadować, ale to zależy też kiedy to konto zakładałeś. Konto z 3 letnim stażem jest już coś warte, poniżej 2 lat brałbym tą promocję co wyżej.

*

Posty: 96
Dołączył(a): 7.02.2005
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2009, 08:41 
Cytuj  
Meta --> Olbrzymie dzięki za tak dokłądną odpowiedź. Bardzo mi pomogła. Z Royal Legionem miałem styczność (należałem do tej Gildii na Blackburrow i na Runnyeye - bo tam też mam postać).

Co do zawartości mojego konta...Kupowałem tylko Desert of Flames i Kingdom of Sky (z dodatków), oraz Bloodline Chronicles i Splitpaw Saga (z packów). Dlatego też zdziwiły mnie na tej liście Fallen Dynasty, Echoes of Faydwyer i Rise of Kunark, o których kiedyś myślałem (w ramach poprzedniej próby powrotu), ale nie kupiłem (bo nie wróciłem - zająłem się wtedy Age of Conan i Warhammerem Online).

Moje konto ma staż...ponad 4 lata - aktywacja 24 grudnia 2004 :) Łapię się więc już na: In-Game Item: 730 Day Vet Reward

Przy okazji...kiedy była przyznawana ta nagroda: In-Game Items: EQII Living Legacy Promo Items


_________________
"Marzenia mają to do siebie, że się nie spełniają. Jeśli są nasze." - Match

**

Posty: 230
Dołączył(a): 13.11.2007
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2009, 10:31 
Cytuj  
No to masz lepsze konto od mojego :) Zdecydowanie Ci się nie opłaca zakładać nowego dla tych bonusów (trzeba też pamiętać, że in-game naliczanie stażu jest trochę inne, bo dostajesz jeszcze po +90 dni za każdy dodatek aktywny na koncie). Living Legacy, o ile dobrze pamiętam to była właśnie ta promocja z lata 2008, która reaktywowała stare konta na 2 miesiące i dawała za darmo wszystkie dodatki, które niby miały zostać na koncie tylko jeśli wykupisz po promocji abonament, ale jak widać (m.in. na Twoim przykładzie :)) SOE i tak je zostawiło. Promo itemów jest teraz tyle, że czasem trudno dojść, który jest z czego - większość jednak można zdobyć grając w karciankę Legends of Norrath.

Nie ma się co wiele zastanawiać nad zakupami, jeśli chcesz wrócić to po prostu wznów subskrypcję i graj, jak się wciągniesz na więcej niż przynajmniej pierwszy miesiąc, to myśl dopiero o zakupie ostatniego dodatku. Na zapas nie ma co kupować, bo imo SOE rozda ostatni dodatek przed coroczną premierą nowego na jesieni, aby podbić jego sprzedaż, tak samo jak rozdał w zeszłym roku Rise of Kunark. To i zasada, że każdy ostatni dodatek zawiera grę podstawową + 30 dni suba i wszystkie wcześniejsze dodatki i adv. packi, daje w sumie całkiem sensowną nową strategię marketingową, bo faktycznie widać, że trochę ludzi wróciło do tej gry.

Jak się zdecydujesz już czy i gdzie grać, to daj znać na forum albo PM jak Cię znaleźć, mogę trochę pomóc na początek.

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2009, 16:07 
Cytuj  
Na Nagafenie jest masa polakow rozsianych po najrozniejszych gildiach, jest chudziutka filia Royal Legion, ktora aktualnie raid'uje w raid-alliance Merliny.

Na populacje na nagafenie nie ma co narzekac..

PvP po revampie nie musisz szukac, era infamy whore sie skonczyla wraz z LU51 ;)

Po tym jak na nagafenie zluzowali class restrictions (good classes in fp, evil in qeynos), mozna raidowac jak Tribunal przykazal pod flaga miasta, wszystkie wieksze gildie powracaly z exile, oprocz onyxu.

Co wiecej moge powiedziec? EQ2 is alive and kickin' ;)

----------------

Gambit, bierz stare konto i kupuj TSO (dodatki postarzaja konto chyba o 90 dni) 4 czy 5 years vet reward daje ci clicky 100% vitality, raz tygodniowo ;)

----------------

iii tam, oycze, pve, prawdziwe pve zaczyna sie na end tierze... zarowno grupowe jak i raidowe. Mogliby zrobic ekscytujacy content low level, tylko po co? Tak czy tak kazdy bedzie mial 80lvl w miesiac przy minimalnym wysilku...


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2009, 18:36 
Cytuj  
Ale o to chodzi. Ja przez miesiac, ktory wydawca oferuje chce sie przy grze zatrzymac. Nie za bardzo usmiecha mi sie wspinac po "nudnej" drabince z mysla o tym, ze HO HO HOOOOO, po kilku miesiacach rzygania bede mogl sie pobawic.

Nie mowie, ze gra od lvl 1 ma oferowac epickie rozpierduchy rodem ze slawnego Blackwing Lair z WoWika ale chociaz troche mnie przytrzymac.

Niestety EQ2 jak narazie mnie nie przytrzymal, moze wroce potem jak mi sie LOTRO znudzi ;[

**

Posty: 230
Dołączył(a): 13.11.2007
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2009, 20:52 
Cytuj  
To chyba zależy kto co lubi, mi się akurat w EQ2 najbardziej podobają się te środkowe tiery, a end content może być, ale nie mógłbym grać w tą grę tylko dla niego - dlatego jestem altoholikiem.

@Tuxedo

Możesz przybliżyć, jak zrobić postać np. templara we Freeport? Trzeba zdradzić? Logowałem się ostatnio na Nagafenie, ale nie mogłem zrobić takiej postaci z poziomu kreatora postaci (może wybrałem niewłaściwą rasę?).

*

Posty: 110
Dołączył(a): 7.03.2005
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2009, 13:55 
Cytuj  
Qrde powoli zaczynam sie nakrecac zeby wrocic do eq2 ale grac na pvp
Jest moze ktos jeszcze z poczatkow gildii royal legion mowie tu jeszcze o servie oggok albo blackburrow ?

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2009, 14:54 
Cytuj  
Eee tam srodkowe tiery, w tso pobiegaj jakas 80-tka, chlopaki naprawde sie postarali z rozwijaniem heroic content.. po wpadce z wymuszonym solowaniem jakiem byl RoK to bardzo mila odmiana ;) ...ale spoko, przynajmniej zamkneli buzki whinerom pt. "can't tolerate other people, solo content plx"

AFAIK zeby stworzyc np. templara we freeport musisz wybrac neutralna klase (jak potrzymasz kursor na nieaktywnej klasie to wyswietli ci dlaczego jest nieaktywna, chyba?). Jesli zrobisz inq i zdradzisz, po czym wrocisz z exile i zagadasz z class trainerem masz opcje zeby zostac templarem niezaleznie od rasy, afaik nie musisz nawet biegac do qeynos tylko fp trainer da ci opcje. Osobiscie tego nie robilem ale ludzie duzo pisza o tym na forach soe'owskich albo eq2flames.

---

Hmm, grind jest i bedzie, levelki, aa, itemki... - jest i bedzie ;/ chociaz jesli masz kogos znajomego high level, dobrze wyekwipowanego to mysla ze blisko capa dojdziesz w tydzien.. (na mie nie patrz, ja sie loguje do gry i juz mnie nie ma) ;)

Anyways, imo w tej grze najwazniejsze jest jak sie dogadujesz z ludzmi, masz swoj zgrany team - mozesz zrobic wszystko.

Eq2 w end game ma bardzo duzo contentu, solo heroic (6) i epic (24), wystarczajaco duzo zeby kupe czasu przy tej grze zmarnowac ;)

---

lewy:
http://eq2players.station.sony.com/guil ... Id=1273120

Jak juz dolaczysz do Royal Legion to wyperswaduj im wyjscie z sojuszu Merliny, faszystki jednej :P


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

**

Posty: 230
Dołączył(a): 13.11.2007
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2009, 22:25 
Cytuj  
Ok, dzięki za info. W TSO biegałem 80, zrobiłem 183 AA (część dzięki exploitowaniu icy keep w okresie świątecznym), poraidowałem parę razy, zaliczyłem większość instancji i pod koniec stycznia mi się znudziło. Stwierdziłem, ponownie, że czas na kolejnego alta ;). ROK oceniam wyżej od TSO, bo po prostu nie bardzo podoba mi się wszechobecne instancjonowanie oraz farma i sama idea szardów, ale na pewno ma też znaczenie "przełomowość" jaką miał, dla mnie, ROK dla tej gry. Przyznaję wykonanie nowych instancji jest świetne, ale n-ta wyprawa do deep forge czy najłatwiejszego miragula, bo to łatwe szardy do seta, po prostu szybko mnie zmęczyła. To nie jest to co w tej grze lubię. Mi największą przyjemność sprawia granie na średnich tierach właśnie dlatego, że jest mniej instancjonowania i samo rozwijanie i poznawanie nowej klasy z autopsji daje mi więcej przyjemności niż dopakowywanie się w itemki i kolejne AA na koniec. Na pewno nie prezentuję typowego podejścia do mmorpg, ale jak napisałem wcześniej - kto co lubi - a dobre mmorpg powinno zapewniać kilka alternatywnych sposobów zabawy.

*

Posty: 110
Dołączył(a): 7.03.2005
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2009, 07:20 
Cytuj  
Mozecie troche opisac co to za zmiany sa w tym tso ? jak farma szardow? z tego co meta napisal rozumiem ze w tso jest mnostwo instancji i farmienia setow? czy dodatek tso jest tylko dla lv 80? a i czy slawne mythicale nadal sa najlepsza bronia czy juz przeszly do lamusa :)
bo dawno juz nie gralem ,z gory dzieki

**

Posty: 230
Dołączył(a): 13.11.2007
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2009, 09:58 
Cytuj  
Nowy dodatek dodaje najwięcej instancji w historii gry, 20 instnacji na jedną grupę, oraz kilka raidowych jak zawsze, i trzeba przyznać, że te instancje są znacznie fajniejsze niż te znane do tej pory. Shardy dostajesz za całkowite, bądź czasem częściowe zrobienie instancji, zależnie od tego co trzeba wykonać aby je otrzymać, a to się może zmieniać. Maksymalnie można dostać do 4 shardów za zrobienie instancji. Shardy stanowią walutę za którą można sobie kupować elementy setów (ale też inne rzeczy, np. mounty) w większości o lepszych statach niż te, które po prostu wypadają na grupowych wypadach. Cała farma shardów jest dopiero od 80 lvlu, wcześniej możesz pójść do tych instancji, ale nie dostajesz za nie shardów.
Część instancji się skaluje już od 50 lvla i co ciekawe w zeskalowanej instancji leci kompletnie inny loot, przeznaczony oczywiście dla niższych levelem i w porównaniu do innych rzeczy na te niższe tiery jest całkiem wypasiony. Widziałem ludzi, którzy farmowali instancję na mentorach, boxując, tylko po to żeby nabić sobie licznik discoveries. Część loota ze starych raidów, szczególnie tych trudniejszych, i same mythicale są ciągle aktualne.

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2009, 13:21 
Cytuj  
A mnie sie tam podoba idea Void Shard armoru, kazdy casual moze sie niezle uzbroic bez koniecznosci farmienia jedno instanca - moze isc tam gdzie ma ochote ;) Konczenie DF albo Sciona 10k razy jest nudne, jestem pewien :/


"Myth" Timeline z TSO jest do zrobienia w heroic tier..
http://eq2.wikia.com/wiki/The_Shadow_Od ... Ethernauts

Z fajnym koncowym mobkiem ;)
http://www.youtube.com/watch?v=tiO6AEgWRPI


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.


Posty: 11
Dołączył(a): 23.07.2009
Offline
PostNapisane: 26 lip 2009, 14:36 
Cytuj  
witam, chcialbym zagrac na trialu i mam takie pytanie, czy trial sciagnie sie ze wszystkimi dodatkami czy podstatowa wersja?

i Ile jest dodatkow do tej gry?

**

Posty: 230
Dołączył(a): 13.11.2007
Offline
PostNapisane: 27 lip 2009, 00:04 
Cytuj  
Póki co wyszło 5 dodatków (6 ma być w lutym), ale nie trzeba się martwić kosztami ponieważ system opłat jest korzystny dla nowych graczy - każdy najnowszy dodatek zawiera wszystkie poprzednie oraz podstawkę gry. Trial powinien zawierać wszystko do przedostatniego dodatku, ale i tak ma ograniczenie do 20 lvlu. Jak chcesz grać powyżej tego levelu albo dłużej niż 14 dni to dalej nie musisz kupować gry, ponieważ wystarczy że wykupisz abonament i dostajesz wszystko poza ostatnim dodatkiem. Do 70 lvlu i tak z niego nie skorzystasz, więc jak gra wcześniej Ci się znudzi albo nie spodoba to nie utopisz kasy. A jak dobijesz do 70-tki i będziesz grał dalej to sam będziesz już doskonale wiedział czy kupować ostatni dodatek czy nie.

Przy okazji, jeśli zamierzasz zacząć to jeśli wyślesz swój adres mailowy do mnie na PW to podeślę zaproszenie do gry z linkiem do założenia triala. Jest to promocja polegająca na tym, że aktualni gracze werbujący nowych dostają miesiąc gry za darmo, a Ty jako nowy gracz dostajesz dodatkowe itemy pomagające levelować. Działa to tylko o ile założysz traila klikając w linka w zaproszeniu, a potem zdecydujesz się opłacić abonament przed końcem traila albo kupisz grę (czytaj ostatni dodatek - który też zawiera 30 dni za darmo).

Link do opisu promocji: http://everquest2.station.sony.com/recruit-a-friend.vm


Posty: 8
Dołączył(a): 22.12.2009
Offline
PostNapisane: 22 gru 2009, 19:47 
Cytuj  
Obecnie wszyscy czekaja na nowy dodatek do lutego i mysle ze jest to najlepsze rozwiazanie. Obecnie pvp nie jest zbyt fajne- fakt, jest jego od groma ale niestety jest to bardziej zerg niz normalne pvp. I nie zebym sie nie znal, juz troszke sie zabijalo :)

Samo TSO jesli chodzi o instancje jest fajne, jesli chodzi o solo content to bylo dno totalne, tydzien questowania i z glowy.
Instancje w wiekszosci sa bardzo fajnie pomyslane, bez nawalania na oslep tylko trzeba czesto sposobem.

Raidowanie to inna bajeczka- na razie jako main tank robilem to co moja gildia, Apollo(euro gildia), jest w stanie zabic :) im dalej w TSO w raidowaniu tym ciekawsze, bardziej skomplikowane walki wymagajace pelnego skupienia.

Wiekszosc polakow trzyma sie razem- albo w Royal Legion albo w Apollo chociaz kontakty utrzymujemy :) RL jest bardziej na pvp nastawione, w Apollo tak pol na pol z pve, chociaz zaden z polakow nie stroni od bitki :P

Gra dalej godna polecenia, ciagle prace nad silnikiem (kulminacja w nastepnym dodatku) powoduje ze nie ustepuje nowszym grom i dalej jest mila dla oka.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.