mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
**

Posty: 230
Dołączył(a): 13.11.2007
Offline
PostNapisane: 4 sty 2008, 01:39 
Cytuj  
Ponieważ są z tym ciągle problemy, przedstawiam mały tutorial (postaram się możliwie łopatologicznie)

Po pierwsze wymagana jest wypukła karta, którą możemy płacić w necie. Nadają się też wirtualne karty, takie jak e-karta z mbanku, albo płaskie, debetowe karty mbanku i inteligo.

Add info:
[Od marca 2008, można w całym station SOE płacić z powodzeniem zwykłymi kartami debetowymi, które każdy dostaje przy założeniu konta w mBanku. W tym celu należy jednak najpierw zadzwonić na mLinię i ustalić sobie z konsultantem limity miesięczne dla karty. Od lipca 2008 mBank obiecał również możliwość samodzielnego ustalania limitów po zalogowaniu na stronie mBanku. Jest to kompletnie darmowa usługa i to jest jej przewaga nad oferowaną również przez mBank eKartą. O ile się orientuję to jedyna różnica, która wciąż pozostaje pomiędzy tymi dwoma usługami to, że eKarta jest po prostu bezpieczniejsza, bo można na nią przelewać tylko konkretne sumy, które chcemy wydać i w razie próby nieautoryzowanej transakcji po prostu nie ma na niej środków. Jak ktoś ma problemy z płaceniem kartą w necie to polecam, którąś z tych opcji.]

Krok 1:

Jeżeli nie mamy jeszcze konta u SOE, to zakładamy je pod tym linkiem http://www.station.sony.com/ klikając na górze My Account i wybierając rejestrację.

Krok 2:

Po zalogowaniu się klikamy Account Info. Przestawiamy walutę na dolary i uzupełniamy wszystkie brakujące dane (zmiana waluty z euro jest konieczna, jeżeli chcemy uniknąć komunikatu o braku możliwości opłacenia gry dla naszego kraju). Rejestracja teoretycznie nie wymaga podania imienia i nazwiska, ale jeżeli tego nie zrobimy to możemy mieć problemy z późniejszym przestawieniem waluty z euro na dolary (konkretnie zapamiętania tego ustawienia na stałe), które jest niezbędne dla naszego kraju (potwierdzone są też takie same problemy przez Polaków mieszkających w UK, którzy rejestrowali konto na ten kraj). Klikamy Apply, żeby potwierdzić a nie OK.

Krok 3:

Aby zakupić dodatek w kolumnie po lewej stronie na dole strony klikamy Everquest II Players. Pierwszy screen jaki wyskakuje dotyczy możliwości wykupu Station Access czyli luksusowej wersji abonamentu, która daje możliwość grania we wszystkie gry SOE bez płacenia abonamentu za każdą z osobna. Jest też kilka innych bonusów, które daje taki super abonament i są one tam opisane. Zakładając, że starczy nam zwykły abonament EQ2 klikamy NO.

Krok 4:

Pojawia się ekran zatytułowany Select Game Package. Wybieramy Rise of Kunark All-In-One for $39.99 i klikamy Continue.

Krok 5:

Następny ekran pokazuje zawartość naszego zakupu. Jeżeli coś nie jest zaciemnione (tzn. włączone w cenę All-in-one), poza Station Players na dole, to lepiej przerwać całą operację, wylogować się i zacząć od nowa. Piszę to dlatego, że przy jednej próbie adventure packi pokazały mi się jako nie włączone w All-in-one za to z opcją do osobnego zakupienia, a powinny być włączone - sytuacja taka wystąpiła, póki nie przestawiłem waluty z euro na dolary.

Krok 6:

Select Subscription Plan - tu wybieramy co nam odpowiada i kontynuujemy. Jeżeli w tym momencie wyskoczył czerwony napis, iż nie ma możliwości zapłaty dla naszego kraju, oznacza to, że waluta nie została trwale przestawiona na dolary dla tego konta. Należy więc wrócić i to poprawić, najlepiej sprawdzając czy po wylogowaniu to ustawienie zostaje zapamiętane.

Krok 7:

Podajemy dane naszej karty i zatwierdzamy. Dalej potwierdzamy chęć zakupu.

Krok 8:

Następnie ściągamy launchera z linka jaki zostanie nam podany na stronie
Jeżeli ściągaliśmy wcześniej triala, to starczy się zalogować do launchera trailowego i klient też się upgreaduje do pełnej wersji.

Launcher jest niewielki, ponieważ całą grę dociąga się dopiero z niego. Logujemy się przy użyciu tego samego loginu i hasła co na stronie Station Sony. Klient waży klika giga, dokładnie nie wiem ile waży świeży, ale na pewno powyżej 5. Szybkość transferów w downloaderze nie oszałamia, zależy od pory dnia i operatora/kraju, także należy się przygotować na przynajmniej kilkanaście godzin ściągania. Downloader może czasem się zawiesić, także trzeba go zrestartować, aby kontynuował pracę.

Mam nadzieję, że ta instrukcja zaoszczędzi poszukiwań odpowiedzi na parę najczęściej zadawanych pytań.


Ostatnio edytowano 11 cze 2008, 12:31 przez Meta, łącznie edytowano 4 razy

Posty: 39
Dołączył(a): 1.01.2006
Offline
PostNapisane: 10 sty 2008, 18:26 
Cytuj  
Ładne info Meta, Tak tylko dla tych co będą korzystać z tej opcji chciałbym tylko dodać ze ściągany klient będzie prawdopodobnie w wersji us która nie ma opcji wyboru eu/us także nie bedzie widać serwerów europejskich. Od 2 tygodni próbuję się dostać na runnyeye żeby utworzyć postać, ale chyba bez innej wersji klienta to będzie niemożliwe.
Unless ja coś źle robię...
pozdro

**

Posty: 230
Dołączył(a): 13.11.2007
Offline
PostNapisane: 10 sty 2008, 19:39 
Cytuj  
W innym temacie już ktoś pytał o to i jest tam info jak przestawić region, ale dla leniwych wersja obrazkowa:

Obrazek

Oczywiście ustawić należy English EU

Mam wersje klienta ściągana i gram i na serwerach amerykańskich i na europejskich (bo pvp tylko na US jest). Co więcej na kilkudziesięciu Polaków grających w EQ2, których znam, tylko jedna osoba kupiła ROK w wersji pudełkowej i nikt nie zgłaszał podobnego problemu.


Ostatnio edytowano 10 sty 2008, 21:34 przez Meta, łącznie edytowano 1 raz

Posty: 39
Dołączył(a): 1.01.2006
Offline
PostNapisane: 10 sty 2008, 20:06 
Cytuj  
Taaa, wszytsko spoko, tylko że mój klient EQ II tegoż własnie okienka nie posiada :( Grałem kiedyś w EQII na innym koncie i stary klient miał ww okienko. Widocznie czeka mnie reinstall :-?

**

Posty: 230
Dołączył(a): 13.11.2007
Offline
PostNapisane: 10 sty 2008, 21:32 
Cytuj  
Faktycznie istnieje taki problem, jeżeli ktoś nie ma starego launchera.
Wątek jego dotyczący na oficjalnym forum eq2 (dotyczy traila, ale rozwiązanie działa też dla normalnego klienta) http://forums.station.sony.com/eq2/post ... _id=394671

Poza tym znalazłem też taki link do europejskiego launchera, ale nie wiem czy zawiera on opcje przestawiania regionów http://download.station.sony.com/patch/ ... eq2-eu.zip

W każdym razie nie trzeba niczego reinstalować, bo po odpaleniu lauchera od razu sobie ustawia wszystko w rejestrach co mu potrzeba i można w ogóle gry nie instalować, a jedynie przegrać cały katalog z grą (sposób sprawdzony z lenistwa w sieci domowej). Także zamiast ściągać od nowa, wystarczy przegrać pliki z podkatalogów w folderze z EQ2 do katalogu z nowym launcherem. Plików, które klient wymienia przy zmianie regionu jest góra kilkanaście mega, więc ich wymiana to kwestia krótkiego update'u.


Posty: 39
Dołączył(a): 1.01.2006
Offline
PostNapisane: 10 sty 2008, 21:35 
Cytuj  
Dzięki wielkie, szukałem na forum ale nie znalazłem żadnych konkretnych odpowiedzi, jak tylko dotrę do kompa z instalkę eq2 wypróbuję :]

*****

Posty: 2117
Dołączył(a): 15.11.2001
Offline
PostNapisane: 29 lut 2008, 18:49 
Cytuj  
Podczepiam ;)


_________________
..of Tarew Marr, ew, Nagafen!

Let fools do good, and fair men call for grace; Aaron will have his soul black like his face.

**

Posty: 294
Dołączył(a): 24.01.2006
Offline
PostNapisane: 7 maja 2008, 13:24 
Cytuj  
Mam taki problem,gdy proboje zakupic dodatek wyskakuje mi takie cos Obrazek

nie wiem co moze byc ,wszystko poprawnie wpisane


Meta podaj swoje gg jak mozesz

**

Posty: 230
Dołączył(a): 13.11.2007
Offline
PostNapisane: 7 maja 2008, 18:55 
Cytuj  
Gdzie masz kartę i jaką? Może źle security code podany albo brak środków na karcie? Ponieważ i tak będziesz musiał jakoś potem płacić abonament, to raczej musisz dojść do tego czemu nie akceptuje. Może paypalem się uda?

**

Posty: 294
Dołączył(a): 24.01.2006
Offline
PostNapisane: 7 maja 2008, 20:17 
Cytuj  
Zakupilem cd key z http://hotcdkey.com/EverQuest-II-Rise-of-Kunark.html wiec narazie nie wazne

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 cze 2008, 13:32 
Cytuj  
A ja mam pytanko czy jak zakupię Rise of Kunark All-In-One to będę miał kompletną grę + wszystkie dodatki czy też Rise of Kunark to tylko dodatek i muszę zakupić jeszcze podstawkę?

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 27 cze 2008, 14:31 
Cytuj  
All-in-one oznacza, ze bedziesz mial wszystko.

**

Posty: 230
Dołączył(a): 13.11.2007
Offline
PostNapisane: 27 cze 2008, 18:51 
Cytuj  
Rise of Kunark zawiera również podstawkę i 30 dni grania wliczone o ile klucza użyjesz do założenia nowego konta, a nie upgreadowania starego. Stare konta, również trailowe, nie muszą nic kupować, bo do końca lipca mają udostępniony w promocji cały pakiet ROK i darmową grę w tym okresie. Mogą też go zachować na stałe jeśli opłacą abonament na sierpień.

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 cze 2008, 19:33 
Cytuj  
Meta napisał(a):
Rise of Kunark zawiera również podstawkę i 30 dni grania wliczone o ile klucza użyjesz do założenia nowego konta, a nie upgreadowania starego. Stare konta, również trailowe, nie muszą nic kupować, bo do końca lipca mają udostępniony w promocji cały pakiet ROK i darmową grę w tym okresie. Mogą też go zachować na stałe jeśli opłacą abonament na sierpień.


No właśnie mam triala. Czyli mogę teraz kupić Rise of Kunark All In One i zrobić upgrade do pełnego konta a tym samym będę miał cały EverQuest II + 30 dni gry tak?

**

Posty: 230
Dołączył(a): 13.11.2007
Offline
PostNapisane: 27 cze 2008, 19:40 
Cytuj  
Dokładnie tak o ile jest to świeże konto trailowe. Starsze konta trailowe, założone przed 1 maja 2008, nie muszą nic kupować, bo dostały ROK gratis na okres promocji i po nim o ile zdecydują się zostać i płacić za grę (wystarczy opłacić jeden miesiąc gry przed końcem promocji).

*

Posty: 6394
Dołączył(a): 16.08.2005
Offline
PostNapisane: 27 cze 2008, 20:45 
Cytuj  
Meta napisał(a):
Dokładnie tak o ile jest to świeże konto trailowe. Starsze konta trailowe, założone przed 1 maja 2008, nie muszą nic kupować, bo dostały ROK gratis na okres promocji i po nim o ile zdecydują się zostać i płacić za grę (wystarczy opłacić jeden miesiąc gry przed końcem promocji).


Kurde, szkoda że wcześniej o tym nie wiedziałem :(


_________________
EA in a Nutshell:
http://www.youtube.com/watch?v=e-LE0ycgkBQ

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.