mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 64
Dołączył(a): 27.03.2002
Offline
PostNapisane: 13 kwi 2002, 23:35 
Cytuj  
Z gory mowie gram na free shardach i jestem za ich dalszym rozwojem ale :

Nowy provider dla DM zadal pytanie czy taki darmowy shard jest legalny dla klientow i dla niego.
Dostalem takze (chyba na dobicie) ten link do reki : http://uo.stratics.com/content/guides/emulatorfaq.shtml

Teraz pytanie w jaki spobosob mozna legalnie grac na darmowych shardach w Polsce - bylbym wdzieczny za popieranie wypowiedzi odnosnikami o dokumentow.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 00:21 
Cytuj  
W zaden. W dodatku sam to poparles linkiem. Na zadnym emulatorze nie mozesz "legalnie grac". Mozesz jedynie s a m e m u polazic obejrzec swiat i edytowac go dla wlasnej przyjemnosci.

EDIT:
Jeszcze jedno. Swoja wypowiedzia wyraznie dowodzisz, ze nigdy nie kupiles oryginalnego UO. Poniewaz z kazdym egzemplarzem dostajesz umowe licencyjna, ktora nalezy przeczytac i zaakceptowac przed zainstalowaniem gry.
_________________
Moja stronka o UO
www.uo.reset.net.pl

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Coval dnia 2002-04-14 01:23 ]</font>

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 02:31 
Cytuj  
Cytuj:
2002-04-14 00:35, fidor napisał:
Z gory mowie gram na free shardach i jestem za ich dalszym rozwojem ale :

Nowy provider dla DM zadal pytanie czy taki darmowy shard jest legalny dla klientow i dla niego.
Dostalem takze (chyba na dobicie) ten link do reki : http://uo.stratics.com/content/guides/emulatorfaq.shtml

Teraz pytanie w jaki spobosob mozna legalnie grac na darmowych shardach w Polsce - bylbym wdzieczny za popieranie wypowiedzi odnosnikami o dokumentow.


JA dodam od siebie jeszcze ze aby grac na free nalezy usunac protokol szyfrowania z orginalnego klijenta co jest rownoznaczne z crackowaniem programu.
I zeby niebylu - nie jestem fanatykiem osi. Lubie polskie sharady i lubie "czasami" atmosfera jaka tam panuje :grin:

***
Avatar użytkownika

Posty: 927
Dołączył(a): 26.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 10:13 
Cytuj  
A ja dodam jeszcze :

Oto częśc umowy licencyjnej na którą wyrażenie zgody jest warunkiem
korzystania z programu Ultima Online.

pkt 5c:

"Official Service. Ultima Online has been designed by Origin Systems for
play only on the Service. You agree to play Ultima Online only on the
Service and not through any other means. You further agree not create or
provide any other means throught which Ultima Online may by played by
others - for example, throught servers emulators. You acknowledge that you
do not have the right to create , publish, distribute, create derivative
works from or use any software programs, utilities, applications, emulators
or tools derived from or created for Ultima Online unless specifically
authorized in writing by Origin Systems".

Mały dodatek - całą umowe znajdziesz na stronie Origin http://uo.com
_________________
Ultima Online Polska
http://www.mmogspot.com/uo
MmogSpot - pierwszy polski serwis poświęcony Massively Multiplayer Online Games
... when the dream became true ...
http://www.mmogspot.com

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: IcE dnia 2002-04-14 11:14 ]</font>

*

Posty: 64
Dołączył(a): 27.03.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 10:15 
Cytuj  
Cytuj:
2002-04-14 01:21, Coval napisał:
W zaden. W dodatku sam to poparles linkiem. Na zadnym emulatorze nie mozesz "legalnie grac". Mozesz jedynie s a m e m u polazic obejrzec swiat i edytowac go dla wlasnej przyjemnosci.

Wlasnie nie do konca - obowiazuje nas umowa ktora akceptujemy w momencie odpalenia programu - na CD jest odnosnik do angielskiej umowy (ale pod linkiem umowy nie ma). Nietety w ksiazece faktycznie jest zapis ze wolno tego programu uzywac tylko na shardach EA. (wczoraj przegladalem i nie wpadl mi w oko)
Cytuj:
EDIT:
Jeszcze jedno. Swoja wypowiedzia wyraznie dowodzisz, ze nigdy nie kupiles oryginalnego UO. Poniewaz z kazdym egzemplarzem dostajesz umowe licencyjna, ktora nalezy przeczytac i zaakceptowac przed zainstalowaniem gry.

Poczatkowo uwazalem ze jest to ta tekturka ale poniwaz nie moglem jej znalezc stad wyslalem post (teraz juz znalalem odpowiedni tekst w ksiazece)
Radzilbym ostroznie postepowac z takimi wypowiedziami. Bo niestety tak sie sklada ze UO orginalna mam. (Jezeli zadowoli ciebie paragon z Play (Potocka 14) moge go zeskanowac. i wystawic na www)

Pozdrawiam

*

Posty: 64
Dołączył(a): 27.03.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 10:18 
Cytuj  
Cytuj:
2002-04-14 03:31, Scorpio napisał:

Ja dodam od siebie jeszcze ze aby grac na free nalezy usunac protokol szyfrowania z orginalnego klijenta co jest rownoznaczne z crackowaniem programu.
I zeby niebylu - nie jestem fanatykiem osi. Lubie polskie sharady i lubie "czasami" atmosfera jaka tam panuje :grin:


Tu na szczescie sie mylisz - Ignition modyfikuje nie program a jego pamiec (to chyba jest dozwolone) a jest takze zapis w prawie autorskim ze klient moze modyfikowac soft na wlasne potrzeby pod warunkiem ze nie publikuje takich modyfikacji dla innych.

*

Posty: 64
Dołączył(a): 27.03.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 10:25 
Cytuj  
Cytuj:
Oto częśc umowy licencyjnej na którą wyrażenie zgody jest warunkiem
korzystania z programu Ultima Online.

pkt 5c:

"Official Service. Ultima Online has been designed by Origin Systems for
play only on the Service. You agree to play Ultima Online only on the
Service and not through any other means. You further agree not create or
provide any other means throught which Ultima Online may by played by
others - for example, throught servers emulators. You acknowledge that you
do not have the right to create , publish, distribute, create derivative
works from or use any software programs, utilities, applications, emulators
or tools derived from or created for Ultima Online unless specifically
authorized in writing by Origin Systems".

Mały dodatek - całą umowe znajdziesz na stronie Origin http://uo.com


Wiem ale w readme.txt stoi jasno ze akceptuje warunki umowy ktora znajduje sie na stronie prowadzacej do: http://www.uo.com/visitor/index.shtml
A tam za nic umowy znalezc nie moglem. Wiec technicznie UO moze pisac na swoich strona co jej sie zywnie podoba byle ja nie musialbym tego akceptowac.

***

Posty: 526
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 10:59 
Cytuj  
Jeśli masz taką odpowiedź na każdy argument dotyczący legalności gry na free to po co się wogóle pytasz? Najwyraźniej próbujesz sam siebie przekonać, że jednak da rade, żeby to było legalne. Jeśli nie jest to nie jest i koniec... pewnie, że każde prawo można nagiąć, ale czy o to chodzi? :wink:

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Dupre dnia 2002-04-14 11:59 ]</font>

*

Posty: 64
Dołączył(a): 27.03.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 11:21 
Cytuj  
Cytuj:
2002-04-14 11:59, Dupre napisał:
Jeśli masz taką odpowiedź na każdy argument dotyczący legalności gry na free to po co się wogóle pytasz? Najwyraźniej próbujesz sam siebie przekonać, że jednak da rade, żeby to było legalne. Jeśli nie jest to nie jest i koniec... pewnie, że każde prawo można nagiąć, ale czy o to chodzi? :wink:


I tak i nie - po prostu szukam metody czy da sie legalnie postawic free sharda w Polsce. Prawo autorskie z ktorym sie do tej pory spotykalem jest tak zakrecone ze parokrotnie takie umowy licencyjne byly jedynie poboznymi zyczeniami producentow (jakby wypowiedz o Ignition) Po prostu szukam metody zeby zrobic cos legalnie na czym wiele osob spedzi duzo czasu mile sie bawiac. A swoja droga na tym chyba polega dyskusja ze ktos zadaje pytanie czeka na odpowiedz i wyraza watpliwosci (lub akcptuje) wypowiedzi innych - chyba ze wolisz ze mam traktowac innych jak wyrocznie boska ...

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 12:13 
Cytuj  
nie da sie postawic juz ci ktos to napisal
nie rozumiem twojej glupiej argumentacji ze jesli nie przeczytales umowy to nie musisz sie z nia zgadzac
o ile dobrze pamietam umowe masz przy zakladaniu konta na ultima-registration.com ktorego pewnie nie zakladales no i stad te watpliwosci
ja nie przeczytalem przepisow drogowych tzn ze teraz moge zapieprzac pod prad tak?

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 12:13 
Cytuj  
Cytuj:
2002-04-14 11:18, fidor napisał:

Tu na szczescie sie mylisz - Ignition modyfikuje nie program a jego pamiec (to chyba jest dozwolone) a jest takze zapis w prawie autorskim ze klient moze modyfikowac soft na wlasne potrzeby pod warunkiem ze nie publikuje takich modyfikacji dla innych.

Tak ignition modyfikuje tylkko zapis w pamieci kompa, ale jak zapewne wiesz autor ignitona pozucil modernizacje i program nie jest modyfikowany. Natomiast UO_Rice ktory dziala na tej samej zasadzie co ignition modyfikuje juz program na sztywno i on jest rozbudowywany.

*

Posty: 64
Dołączył(a): 27.03.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 12:20 
Cytuj  
Cytuj:
2002-04-14 13:13, konrador napisał:
nie da sie postawic juz ci ktos to napisal
nie rozumiem twojej glupiej argumentacji ze jesli nie przeczytales umowy to nie musisz sie z nia zgadzac
o ile dobrze pamietam umowe masz przy zakladaniu konta na ultima-registration.com ktorego pewnie nie zakladales no i stad te watpliwosci
ja nie przeczytalem przepisow drogowych tzn ze teraz moge zapieprzac pod prad tak?


Moze wytlumaczysz mi za chwile ze jak sie nie zgodze na umowe, to ona mnie obowiazuje ?

Przepisy drogowe nie sa umowa zawierana miedzy producentem a klientem. To taka drobna roznica.

Tak samo jak byla akcja zwracania pienidzy za Windowsy OEM - nie akceptujacac umowy mozna bylo zazadac w sklepie zwrotu pienidzy za wersje OEM (ktora byla nam zbedna)

*

Posty: 64
Dołączył(a): 27.03.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 12:22 
Cytuj  
Cytuj:
Tak ignition modyfikuje tylkko zapis w pamieci kompa, ale jak zapewne wiesz autor ignitona pozucil modernizacje i program nie jest modyfikowany. Natomiast UO_Rice ktory dziala na tej samej zasadzie co ignition modyfikuje juz program na sztywno i on jest rozbudowywany.


Dlatego mowie o Ignitionie a nie o RICE (aczkolwiek chyba musze sie dokopac do tego prawa autorskiego gdzie sa dozwolone patche na program na uzytek klienta)

NIe wiem jak ma sie sprawa z innymi programami patchujacymy clienta UO.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 12:41 
Cytuj  
Kwestia jest taka, ze wszyscy wiedza, iz nie jest to legalne. Bardzo latwo odroznic bawienie sie emulatorem na wlasne potrzeby, a zostawienie go na kompie, zeby przypadkiem 200 osob moglo sie codziennie logowac.

Tylko jak rozumiem, to teraz szukasz dziury w sformulowaniu ich umowy licencyjnej. Powinienes spytac sie jakiegos prawnika od takich spraw, aczkolwiek nie wydaje mi sie, zeby bylo zbyt wielu zorientowanych w tym temacie w Polsce.

*

Posty: 64
Dołączył(a): 27.03.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 12:48 
Cytuj  
Cytuj:
Tylko jak rozumiem, to teraz szukasz dziury w sformulowaniu ich umowy licencyjnej. Powinienes spytac sie jakiegos prawnika od takich spraw, aczkolwiek nie wydaje mi sie, zeby bylo zbyt wielu zorientowanych w tym temacie w Polsce.


Mniej wiecej tak chyba trzeba zrobic - bo przypuszczam ze na zgode EA co do prowadzenia takiego shrada nie ma co liczyc.

Myslalem ze ktos juz ten problem przerabial i znalazl jakies rozwiazanie pozwalajace leganie postawic sharda (i gra leganie na takowym) - stad moje pytanie na tym forum.

Pozdrawiam

**

Posty: 326
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 13:13 
Cytuj  
Moze wytlumaczysz mi za chwile ze jak sie nie zgodze na umowe, to ona mnie obowiazuje ?
Przepisy drogowe nie sa umowa zawierana miedzy producentem a klientem. To taka drobna roznica.


uzywasz drogi - wiec stosujesz sie do przepisow drogowych
instalujesz i uzywasz uo- wiec stosujesz sie do umowy. nie mozesz zainstalowac uo nie akceptujac umowy.
przyklad z przepisami jest dobry, ale nie pozwalasz sobie nic powiedziec :|


Tak samo jak byla akcja zwracania pienidzy za Windowsy OEM - nie akceptujacac umowy mozna bylo zazadac w sklepie zwrotu pienidzy za wersje OEM (ktora byla nam zbedna)

sam podajesz przyklad: nie akceptujesz umowy - nie uzywasz - nie placisz


_________________
Ikspil

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 13:15 
Cytuj  
Moze wytlumaczysz mi za chwile ze jak sie nie zgodze na umowe, to ona mnie obowiazuje ?

to oddajesz produkt do sklepu i wybijasz sobie stawianie niezaleznie jak mocno bys nie kombinowal _nielegalnych_ serwerkow ultimy
a ze pani zosia ci nie bedzie chciala przyjac to juz nie moj problem

Przepisy drogowe nie sa umowa zawierana miedzy producentem a klientem. To taka drobna roznica.

w tym przypadku nie akurat zadnej i przyklad byl calkiem dobry bo twoje rozumowanie wyglada mniej wiecej tak:
nie czytalem->nie wiem->olewam

ale gl moze uda ci sie znalezc jakas dziure i robic to legalnie no bo w koncu polak to wszystko potrafi :[

*

Posty: 64
Dołączył(a): 27.03.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 13:42 
Cytuj  
Cytuj:
Moze wytlumaczysz mi za chwile ze jak sie nie zgodze na umowe, to ona mnie obowiazuje ?
to oddajesz produkt do sklepu i wybijasz sobie stawianie niezaleznie jak mocno bys nie kombinowal _nielegalnych_ serwerkow ultimy
a ze pani zosia ci nie bedzie chciala przyjac to juz nie moj problem


Stop - jezeli jest mozliwosc postawienia legalnie free sharda to chyba mi wolno. Ja szukam tej mozliwosci. Oczywiscie moglem postawic POL/NOXa na laczu miec kupe graczy i fajnie. Nie rozumiem twojego tonu - pytam sie tylko (i staram sie podjac polemike) jak zrobic to w swietle prawa czy to cos zlego ?

Cytuj:
Przepisy drogowe nie sa umowa zawierana miedzy producentem a klientem. To taka drobna roznica.

w tym przypadku nie akurat zadnej i przyklad byl calkiem dobry bo twoje rozumowanie wyglada mniej wiecej tak:
nie czytalem->nie wiem->olewam


Nie - jezeli w umowie jest odnosnik do nie istniejacego formularza to ta czesc umowy mnie nie obowiazuje - to akurat wiem. (tak UO/EA dalo w tym miejscu ciala) - jedyne co potrzebuje to dowodu (poswiadczenie notarialne ?) ze w danym okresie na danym adresie nie bylo zadnego punktu umowy.

Umowa polega na tym ze obie strony musza wyrazic na nia swoja akceptacje - przykro mi ale tego nie zmienie.

Cytuj:
Nie - czytam ale sie nie zgadzam na warunki umowy. I co wtedy ?

ale gl moze uda ci sie znalezc jakas dziure i robic to legalnie no bo w koncu polak to wszystko potrafi :[


Przepraszam ale mam dzielnie dac sciagac z siebie myto jezeli moge miec taka sama zabawe w pelni legalnie ? (Rozumiem gdyby UO-klient byl za darmo - wtedy bylo by to etycznie watpliwe) To ze czlowiek mysli i stara sie znalezc sposob na pozostanie zogdnym z prawem przy grze na free shardach - to chyba rzecz pozytywna (bo z tonu Twojej wypowiedzi raczej wynika ze nie)

(z gory przepraszm jezeli poczules sie urazony ktoras z moich wypowiedzi)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 14:33 
Cytuj  
fidor, szukasz pomocy w nieodpowiednim miejscu. Malo kto tutaj pomoze Ci znalezc luki w umowie, poniewaz znaczna wiekszosc uwaza emulatory jako zwyczajna kradziez. Chcesz krasc? To kradnij, ale nie licz na pomoc.

Masz na swoja kradziez jakas luke prawna? To super, teraz sobie wmow jaki jestes legalny i honorowy, bo w jednej z wersji nie bylo prawidlowego linka. Nie jestem prawnikiem i nie zamierzam byc. Jak chcesz uspokoic swoje sumienie to idz do kosciola i poskarz sie Bogu jaki swiat jest okropny, bo OSI kaze ci placic 'myto'. Placisz im nie tylko za jakis kawalek softu, placisz im za POMYSL. Tak to oni pierwsi zrealizowali (Richard Garrot wymyslil) ten typ gry.

Dla mnie EOT.


Posty: 32
Dołączył(a): 22.03.2002
Offline
PostNapisane: 14 kwi 2002, 14:35 
Cytuj  
Nie ma co dyskutowac free shardy sa nielegalne i tyle. W umowie licencyjnej jest to jasno powiedziane. A przez sam zakup produktu i zainstalowanie programu zgodziles sie na warunki umowy. Nie ma szans na free sharda w siwetle prawa musisz sie z tym pogodzic.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.