mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 121
Dołączył(a): 14.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2002, 12:44 
Cytuj  
Witam.
Mam taki problem.
W UO gram w pracy, moja firemka ma nawet dobre lacze. Moj komp to W2K, komputer laczacy moja siec lokalana i internet to tez W2K.
Pingi jak nikt nic nie ciagnie sa b. dobre.
Wszystko by bylo cacy, tylko ze ludki rozne czesto ciagna rozne rzeczy (to moge recznie wylaczyc), serwer ktory jest bezposrednio podlaczony do neta to tez WWW serw i mail serw (tego nie moge wylaczyc).
Do rzeczy:
Szukam jakiegos sposobu na nadanie pakietom z mojego kompa priotytetu, by byly wysylane i przyjmowane w pierwszej kolejnosci, by dzialanie serwa WWW, mailowego nie powodowalo lagsow.
Pewnie trzeba by to ustawic na kompie laczacym moja siec lokalna z netem.
Nie wiem jak to zrobic.

POMOCY :smile:

czytalem troche o kolejkowaniu, ale doczytalem sie ze siec musi byc domenowa, moja taka nie jest. Zreszta nie wiem czy to dobry trop.

Moze jest jakis prosty progs, ktory nada pakieta UO priorytet przy wychodzeniu na swiat i przy przyjmowaniu ich ?
Mozliwe kryteria to ip mojego kompa w sieci lokalnej, ip serwa UO, moze port na jaki to idzie do serwa UO, moze cos jeszcze ?

moze jakies linki ktos rzuci?

do kompa ktory laczy moja siec i swiat mam dostep administratora.

pozdrawiam, El Modello

***
Avatar użytkownika

Posty: 922
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 16 kwi 2002, 13:19 
Cytuj  
Jaki masz system na tym kompie co jest bramka do internetu?

Jak jakis linux to zmiana kolejki (algorytmu kolejkowania) na interfejsie wewnetrznym na jakies CBQ albo TBF. Na to odpowiednie regulki do priorytetowania twoich pakietow.

EDIT: huh, dopiero teraz zauwazylem, ze komp laczacy to win2k :sad:

_________________
Fergerod
Void Guardian of =O=
Siege Perilous

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Fergerod dnia 2002-04-16 14:21 ]</font>

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.