mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 5
Dołączył(a): 17.04.2002
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2002, 16:18 
Cytuj  
Witam.
A wiec w skrocie:
Nigdy nie gralem w te "massive multiplayer costam costam" - znaczy nie
widzialem nawet Ultimy Online, Everquesta, Dark Age of Camelot ani innych. Za
to sporo swego czasu gralem w rpg zwyczajne (zwyczajne znaczysie
niekomputerowe) - Ars Magica AD&D, GURPS itp itd. Mialem tez nieco doczynienia
z MUDami (acz maniakiem nigdy nie bylem).
W chwili obecnej zastanawiam sie nad zabawa w ktoras z tych komputerowych
rpg "multiplayerowych" - przy czym nie mam niejako przeslanek, by wylonic jedna
konkretna (a chyba kilku na raz ciagnac nie ma to sensu, nawet w ramach proby).
Bylbym bardzo wdzieczny gdyby ktos moglby mi opisac zalety i wady konkretnych
gier, jakies glowne roznice pomiedzy owymi grami... oczywiscie jesli dzies na
sieci jest takie porownanie zrobione, to bede rowniez bardzo wdzieczny za
odeslanie do strony, FAQ czy cototam bedzie :wink:
W chwili obecnej na wyraznie najpopularniejsza (po forum http://www.mmorpg.pl
oceniajac) wyglada Ultima Online - a popularnosc to chyba spora zaleta? Ultima
zdaje sie jako jedyna ma rowniez polskie serwery - to rowniez pewnie zaleta...
Ale przeciez UO jest gra juz dosc wiekowa - czy to jej nie szkodzi? zastrzegam,
ze nie chodzi mi tutaj o grafike (prawde powiedziawszy grafika z nethacka czy
Ultimy V mi wystarcza w zupelnosci) :wink: ale o mozliwosci dawane przez sam
system... Czy UO nie jest juz chylacym sie ku upadkowi systemem?
Na co sie zdecydowac? Pomozcie :smile:
Dobra, to na tyle, pozdrawiam wszystkich i dzieki z gory za odpowiedzi

**

Posty: 299
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2002, 19:53 
Cytuj  
UO jeszce nie ginie, choć swoje lata ma.
Jednak nie znajdziesz na niej RPG: grają z tobą ci co chcą RPGować i ci co nie chcą, i czasami trudno się od nich opędzić. Jeśli ci to nie przeszkadza to UO daje spore możliwości. Jeśli szukasz czystszego RPG, to z tego co widziałem i czytałem polecam DAoC ale tylko serwerami RPG.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2002, 21:16 
Cytuj  
UO nie jest czystym RPG jak nie jest nim zadna gra komputerowa (chyba ze technika pujdzie tak daleko ze bedzie mozliwa zabawa rodem z kosiaza umyslow :grin:) Komputer i swiat wygenerowny przez programistow zawiera z zalozenia ograniczenia a nie ma tu MG ktory by reagowal na niesopdziewane dzialania gracz - poprostu czesc czynnosci i zdazen jest mozliwa inna nie.
Generalnie jednak uo to ogromna interakcja z innymi ludzmi. W zasadzie caly czas otoczny jests poprzez postacie kierowane ludzkim umyslem.
W chwili obecnej wyszedl dodatek do UO UO:LBR - > jest mozliwe dokonanie kupna poprzez servis ICE za smieszne pieniadze 69 pln - w nim jest darmowy miesiac gry na OSI czyli legalnym serverze ultimy, choc grac mozna tez na emulatorach (to te polskie servery). Goraco polecam sprubowac - chocby przez ciekawosc :grin:
Wiekszosc z graczy ktora zaczyna grac w UO gra po kilka lat co o czyms swiadczy :grin:

***

Posty: 508
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2002, 07:32 
Cytuj  
UO to przygoda. Warto!
Zdecydowanie zas polecam gre na serwerach OSI (tych oficjalnych) z kilku powodow:
1. Full support
2. Mnogosc graczy (w tym z RP rodem)
3. Malo bugow (nie mowie, ze nie ma, ale jest ich naprawde niewiele)
4. Gwarancja, ze za pol roku tez bedziesz gral (nie padnie serwer, nie pokloci sie ekipa etc)
Zreszta przesledz niektore topiki i wyboru serwa dokonaj sam.
Welcome


_________________
Vhailor


Posty: 5
Dołączył(a): 17.04.2002
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2002, 07:58 
Cytuj  
Witam. dzieki za odpowiedzi.

ale nasunela mi sie kolejna watpliwosc: w UO na serwerach OSI jak rozumiem obowiazuje generalnie rzecz biorac jez. angielski. Prawde powiedziawszy po ang. jestem sie w stanie bez problemu dogadac czy poczytac, tymniemniej stylizacje jezykowe czy caly role-play nie po polsku napawa mnie lekkim przerazeniem - prawda jest taka, ze bym nie dal rady. Co wiecej - jak sadze, wielu graczy grajacych na OSI nie daje... czy w zwiazku z tym tam jestem skazany na takie "normalne" rozmowiki? a jesli chcialbym pobawic sie w RPG, to ktorystam z free-shardow w PL?

BTW2: ktora wersje UO kupic?

zdrowka

****

Posty: 1401
Dołączył(a): 22.12.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2002, 09:31 
Cytuj  
z tego co mi się wydaje to na DM jest bardzo wymagane granie RPG i na CL chociaż tam jest wielu co próbuje ci powiedzieć jakie ma statystyki (np. który masz krąg bo ja...)
decyzja należy do ciebie :smile:

***

Posty: 526
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2002, 09:41 
Cytuj  
Tutaj raczej nie znajdziesz odpowiedzi na pytanie dotyczące free shardów ponieważ to miejsce traktuje o UO ogólnie a gracze którzy ci odpowiedzieli grają na OSI. Natomiast free shardy UO nie są :sad: Swoją nazwę zapożyczają niestety nielegalnie :sad:
Odpowiem Ci z pozycji kogoś kto jeszcze nie tak dawno miał ten sam dylemat co Ty i na temat UO wiedział tak samo niewiele. Otóż przyznaje się, że zaczynałem na free shardzie... rpg niby do "szpiku kości" Pograłem tam nieco. Był to wówczas największy polski shard. Potem wykorzystując mój darmowy misiąc spróbowałem OSI. I tak już zostało. Nadal mam konto na free i czasem się tam przejdę, ale nie na długo. Jak widzę tą pustke świata... wszechobecną nudę... mizerny wybór wariantów gry... sterylny wygląd świata spowodowany małą ilością jak ja to nazywam różnych śmieci powodujących odpowiedni klimat, że gdzieś toczy się życie (oczywiście to wszystko tak wygląda w porównaniu z OSI). Wtedy szybko wracam do prawdziwej gry. Ja też jestem zwolennikiem rpg, jednak zaręczam Ci, że to, że gracze mówią w klimacie "Witaj", "Bywaj" itd... nie rekompensuje całej reszty którą się traci. :sad:
A kup sobie UO Lbr... na Osi masz dodatkowe tereny dzięki temu.. nowe grafiki, dzwięki, potworki i sporko innych możliwości :smile:

*

Posty: 121
Dołączył(a): 14.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2002, 12:10 
Cytuj  
Witajcie.
To ja dla odmiany zareklamuje polskie free shardy :grin: :grin: emulatorami przez niektorych zwanymi. Czyli polskie serwery UO :grin: .

Zaczynalem na OSI, mozliwe ze troszke zle shard sobie na poczatek wybralem (SP).
Gralem z 1,5 miesiace i efekt jest taki ze juz prawie 2 miechy gram na free shardach.
I nie jest to spowodowane finansami (konto osi caly czas aktywne :grin: ).

A dlaczego osi mnie znechecilo ?
Bo jest komercyjne. Bo zwykle shardy maja Tramel - totalny bezsens.
Bo kazdy skrawek wolnego miejsca jest zajety przez domki - nie ma miejsc dzikich itd. Bo osi to IMO taka kalka swiata realnego, tyle ze zasady sa inne.

Mysle ze rpg-owac mozna wszedzie, zalezy czego szukasz, ale:
gram teraz na takim polkim shardzie ZS zwanym, gdzie jest pewna 'globalna' fabula rpg, gdzie ludzie mowia do siebie Witaj, Bywaj, ... :grin:. Gdzie sa GM ktorzy caly czas czuwaja nad gra, tworza mase questow osadzonych w fabule. Po prostu jest klimat.
Jezeli chcesz sie udzielac, to masz mozliwosz kreowania tego swiata.
Fakt ze jest gorsze od technicznej strony. Serwer czasami nie dziala, czesc rzeczy dziala inaczej, czasami cos sie zawali, czsami cos zniknie, nie ma moze takiej roznorodnosci przedmiotow itd.
Ale to przeciez szczegol jezeli chcesz rpg-owac. To naprawde nie przeszkadza, wszystko raczej dziala.

Nie wiem, moze na OSI w zle miejca chodzilem, leszczem bylem, albo nie wiem co.

Polecam poslkie free shardy. Moze ci sie spodoba tam. A moze na OSI. Sprawdz.
Wszystko ma swoje zalety i wady.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2002, 15:03 
Cytuj  
Cytuj:
2002-04-19 08:58, Ramidus napisał:
Witam. dzieki za odpowiedzi.

ale nasunela mi sie kolejna watpliwosc: w UO na serwerach OSI jak rozumiem obowiazuje generalnie rzecz biorac jez. angielski. Prawde powiedziawszy po ang. jestem sie w stanie bez problemu dogadac czy poczytac, tymniemniej stylizacje jezykowe czy caly role-play nie po polsku napawa mnie lekkim przerazeniem - prawda jest taka, ze bym nie dal rady. Co wiecej - jak sadze, wielu graczy grajacych na OSI nie daje... czy w zwiazku z tym tam jestem skazany na takie "normalne" rozmowiki? a jesli chcialbym pobawic sie w RPG, to ktorystam z free-shardow w PL?

BTW2: ktora wersje UO kupic?

zdrowka

Hmm ... ostatnio widzialem ogloszenie naboru do gildi Czarodziejek :grin: - nazwy niepamietam - gildia RP.
To samo tyczy sie klanu Shoadow Orc Klan z tym ze w tym temacie to juz lepiej pogAJ Z Covalem on lepiej zna temat. Wydaje mi sie ze orki wiele nie mowia a odgrywaja postac poslugujac sie angielskim orkowym ew slowami orkow :grin: Wiem ze klan orkow wymaga aby osoba do niego wstepujaca (postac) byla total nb czyli dopiero wygenerowana zapewne kwestia imienia i skilli.
Mylse ze staroangielski nie jest az tak straszny jak sie wydaje.
Dodam ze tez gralem na Free Polskich Free
CL, DZ, SC - dotad mam konta na tych sharadach - i teraz gram na OSI - jesli mialbym wybrac polski free to chyba SC lub ZS ( full RP shard)
Jesli planujesz zakup gry to kup UO:LBR w promocji i bedziesz mial darmowy miesiac na sprawdzenie jak to jest na OSI.
Co do RP zawsze mozesz zaprosic do kompani kilku Polakow i sie bawic w staropolskim :grin:

aha Z angielskim mam chyba najwieksze problemy z polakow ale jakos sie dogaduje :grin:

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2002, 15:27 
Cytuj  
hehe sorry coval ale w kwestii orkow to lepiej zajrzec na http://www.shadowclan.cx bo orki nie na sp to trammel orki nie wiem co oni tam robia pikniki sobie w lesie urzadzaja?

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2002, 15:46 
Cytuj  
Otoz Orki (Uruki) na trammel na Europa maja sie swietnie. Dzieki temu, ze jestemy na trammel w naszej grze biora udzial tylko gracze, ktorzy wczesniej wyrazili na to zgode. Ogolnie system opiera sie na wojnach gildii. Wszyscy bioracy w tym udzial, moga sie atakowac, leczyc itp. Aczkolwiek nie przyjdzie gildia RoXXoR KillaH i nie rozpierdoli nam zabawy, bo na trammel moga nam skoczyc. Na tym polega RP w trammel.

W RP bawi sie wiele osob niedoswiadczonych w UO, w zwiazku z tym ludzie sa cholernie cierpliwi (nie wiem jak na SP). Na SP musisz znac pewne triki, aczkolwiek tam z pewnoscia tez jest super zabawa. Shadowclan posluguje sie zmodyfikowanym jezykiem angielskim.

Gold = Shinies
Human = Hummie

Moja gildia na Europa 'The Orcs of the Tolagâl Valley' posluguje sie w zasadzie dwoma jezykami. Black Speech wzorowany na tolkienowskich zapiskach o Uruki. To Tolkien wymyslil Orkow, wedlug niego sa to splugawione moca chaosu elfy. Black Speech jest dosc trudny.

Gold = Art
Human = Tark

Przyklad zdania.

Haku jabat "Gűr khan", urur Haku ti ash pagog. *Grunts* Za rhunes ti zuzari rhunes.
[Haku said he could, but Haku is a fool. The runes are undead runes]

Drugi jezyk stosowany przez nasza gildie to modyfikowany angielski. Korzystamy z niego by snagi (niewolnicy - nowi w gildii) mogli cokolwiek zrozumiec, by inne gildie/gracze mogli cokolwiek zrozumiec, kiedy sami nie pamietamy slowa, badz chcemy, zeby tresc dotarla do wszystkich.

Wracajac do tematu. W waszych oczasz wszystkie regular shardy sa o dupe potluc. W moich nie. Ja nie neguje waszego stylu gry, niestety, wy uwazacie wszystkich grajacych w trammel conajmniej za debili.

*wraca grac w Trammel*

EDIT:
Wrzuce jeszcze linki dla zainteresowanych.
Crossroads of Yew - stronka organizacji CoY
The Orcs of the Tolagâl Valley

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Coval dnia 2002-04-19 16:48 ]</font>

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2002, 17:22 
Cytuj  
nie ja respektuje wszystkie style gry ale wydaje mi sie smieszne ze gildia orkow przeciwienstwo wszystkiego co dobre smierdzace brudne i wredne zyja sobie w trammel siedlisku troskliwych misiow :) troche mi to nie pasuje i tyle... nie mowie ze w trammel nie mozna sie bawic w rpg sure mozna sobie zalozyc jakas tam gildie wood elfow i dekorowac domki kolorowymi kamykami ale orki?
to tak samo jak trammiesi rpujacy seryjnych mordercow ktorzy zabijaja npc !! troche mi to przypomina biegajacych 10latkow z kijkami i zabawy w wojsko

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2002, 17:40 
Cytuj  
Normalnie chodzimy, pierdzimy, warczymy, kwiczymy, bekamy, sapiemy, tupiemy, lizemy, kopiemy, burczymy, szczerzymy kly, plujemy... a przy okazji jest spopo pvp, aczkolwiek w glownej mierze duze bitwy przypominajace ganki (podstawowa taktyka orkow), ale mniejsze walki tez sie czesto trafiaja. :smile:

EDIT:

Istota zabawy jest RP, a nie pvp czy pro pvp. Tutaj nie o to chodzi, zeby zabijac wszystkich na lewo i prawo. Czasami o wiele wieksza zabawa jest, jak wiezmiesz tarki (ludzi) jako niewolnikow. A potem kazesz takiemu kopac rude i najlepsze jest to, ze czasami oni ja kopia.
_________________
Moja stronka o UO
www.uo.reset.net.pl

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Coval dnia 2002-04-19 18:46 ]</font>

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2002, 17:51 
Cytuj  
Cytuj:
2002-04-19 18:40, Coval napisał:
Normalnie chodzimy, pierdzimy, warczymy, kwiczymy, bekamy, sapiemy, tupiemy, lizemy, kopiemy, burczymy, szczerzymy kly, plujemy... a przy okazji jest spopo pvp, aczkolwiek w glownej mierze duze bitwy przypominajace ganki (podstawowa taktyka orkow), ale mniejsze walki tez sie czesto trafiaja. :smile:

EDIT:

Istota zabawy jest RP, a nie pvp czy pro pvp. Tutaj nie o to chodzi, zeby zabijac wszystkich na lewo i prawo. Czasami o wiele wieksza zabawa jest, jak wiezmiesz tarki (ludzi) jako niewolnikow. A potem kazesz takiemu kopac rude i najlepsze jest to, ze czasami oni ja kopia.
_________________
Moja stronka o UO
www.uo.reset.net.pl

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Coval dnia 2002-04-19 18:46 ]</font>

Czyli normalny "gosc" spoza gildi nie ma sznas walczyc z orkami w trammel :sad:
Ale i tak podziwiam orki za zaapal z jakim oddaja sie zabawie i tu trzeba jsno powiedzic istnienie orkow na free jest chyba niemozliwe :grin:

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2002, 17:56 
Cytuj  
Nie ma szans. Organizacja jest w pelni hermetyczna. Owszem wpuszczamy nowe gildie, ale dopiero jak chociaz wykaza dobra wole i zrobia stronke ze spisem jej zasad, zachowan, komunikacji i odrobine historii. Jak bedziesz robil burdel (czytaj lamal zasady), to cie wyrzuca.

Walki sa o tyle fajne, ze nie ma zadnych magicznych przedmiotow. Sa za to poty i jesli ktos uzywa poison to musi miec takiego skilla (sa wyjatki), para jest nie do przelamania (pouchem), magowie nie moga jezdzic konno (Orkowie, Undeadzi tez nie = nie ma con whores).

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2002, 17:56 
Cytuj  
chyba ze nauczylbys je uzywac 'staropolskiego' albo przetlumaczyl tzw gmom ze rp sie na witaj panie i schodzeniu z konia nie konczy :[

**

Posty: 7311
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2002, 17:59 
Cytuj  
"to jak stasiek robimy chaotyczna walke rozstrzygajaca o losach sosarii o 7pm? tylko bez lootowania kk?...
ps przynies black studded leather jesli chcesz zostac naszym niewolnikiem"

_________________
...teh evil pk of uo!

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: konrador dnia 2002-04-19 19:10 ]</font>

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2002, 18:13 
Cytuj  
Coval przyjmiesz mnie do orkow :razz:
PS: Co to jest con w horse ?

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Scorpio dnia 2002-04-19 19:15 ]</font>

**

Posty: 299
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2002, 18:37 
Cytuj  
"con" to kiedyś uzywalismy jako skrot konradora an mapie, horse to koń, reszte sobie dopowiedz :grin::D:D:D:D

a real to skrot od: connection whores = dziwka łącznikowa = taki gość co ma szybkie łącze i jeszcze jeździ na koniu - efekt jest taki, że ty go widzisz na ekranie, a jego już tam nie ma, albo ty idziesz, a on objeżdża cię dookoła kilka razy w tym samym czasie (czego i tak najcześciej nie zauwazysz

w skrajnym przypadku giniesz nawet nie wisz od czego, ale tylko wtedy kiedy to ty masz bardzo słabe połączenie

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 kwi 2002, 18:45 
Cytuj  
CoY ma swoje zasady, ERPA ma swoje. Jak znajdziesz chetnych na wybrane/wymyslone przez siebie zasady to przeciez mozesz sam je ustalac. Niestety, na siege zbyt wiele osob nie gra :sad:.

Ja nie rekrutuje do gildii, na stronie powinien byc jakis namiar (podalem wczesniej link).

EDIT:

Jezyka uczysz sie w trakcie. Nikt nie wymaga, ze bedziesz od pierwszego dnia cokolwiek mowil w danym jezyku. Po kilku tygodniach samo sie wpaja. Amazonki z tego co widzialem uzywaja Greckiego. Zaloz gildie, dolacz do CoY i ustal swoj jezyk na Polski. Potem patrz jak ludzie lamia po polsku, albo probuja Cie zrozumiec.
_________________
Moja stronka o UO
www.uo.reset.net.pl

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Coval dnia 2002-04-19 19:47 ]</font>

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.