mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 1
Dołączył(a): 3.12.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2001, 13:32 
Cytuj  
Mam pytanie - czy na prawde tak zle sie gra na darmowych serwerach UO w polsce i nie tylko? Czy nie da sie tam poczuc chociaz namiastki OSI? Bo chcialem zaczac swoja przygode w UO ale nie wiem czy sie nie zraze. Czy mozecie mi polecic jakies darmowe serwery nie tylko Clair's Lair? Nie musza byc polskie, wazne zeby byl do nich dobry ping.

Z gory dziekuje za odpowiedz
pozdrawiam
X-UFO

*

Posty: 168
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2001, 14:02 
Cytuj  
O dobrze to ujales - namiastka OSI :smile:
Jest masa roznic..wymienie kilka, jak chlopaki powracaja z pracy to mnie pewno wspomoga :smile:

1) UO jest gra niesamowicie wybalansowana, ten balans byl budowany przez 5 lat istnienia uo i to czego jeszcze nie rozumieja koledzy z free ze zmieniajac jedna rzecz pieprzy sie 10 innych (a oni zmienili setki rzeczy wiec ile sie spieprzylo? :wink: ). Z tym wiaze sie jedna przykra sprawa: bugi, bugi i jeszcze raz bugi. Biorac pod uwage ze nad free serwerem pracuje jednoczesnie z 5 osob i ekipa jest wymieniana raz na pol roku to stawiam ze za ~10 lat bedzie mozna sobie to popykac.

2) Interakcja z graczami. No dobra czepiam sie, w koncu na cl gra z kilkaset osob ale pytam sie co to jest w porownaniu z setkami tysiecy na zwyklym shardzie osi? Gdzie pod bankiem w Brit stoi ze 70 osob niemal w kazdym momencie. A to wlasnie gracze tworza prawdziwa ekonomie uo.

3) Na OSI jestes klientem a nie petentem, jak cos ci sie stanie w grze wezwany gm ci pomoze a nie wsadzi do paki za to ze go wlasnie odrywasz od trzepania gruchy.

Wiecej mi sie nie chce pisac poki co :smile:

Prosze moderatora o przeniesienie caly ten topic na flame board :smile:

_________________
You see Shazza:
*Shazza plays a hipnotic music stopping the battle*

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Thalion dnia 2001-12-03 14:04 ]</font>

*

Posty: 168
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2001, 14:10 
Cytuj  
A kupujac uo masz miesiac grania za darmo i tu zobaczysz namiastke tego czego mozesz doswiadczyc przez najblizsze pare lat grania :smile:

**

Posty: 299
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2001, 14:13 
Cytuj  
Już ktoś pisał: Mercedes (OSI) i rower (CL) (ja bym powiedział że hulajnoga raczej).

Świat zobaczysz. I tylko zobaczysz. Chcesz walczyć z potworami (PvM) nie uświadczysz ich prawie wcale. Ten świat jest PUSTY. Poza tym czystej PvM nie bedziesz miał bo to nie Trammel (taki świat UO w którym nie gracz nie może teoretycznie zabić innego gracza) i jak pójdziesz to PKsy (na CL zwane Chaos - chyba z powodu sposobu walki: chaotycznego).

Chcesz walczyć z innymi graczami (PvP). To zacznij tam gdzie graja najlepsi lub lepsi (Siege) i tylko na to są nastawieni. Tam system walki jest dopracowany i zbalansowany - w końcu programiści tam mają praktykę i od tego czy to się będzie podobać czy nie zależy ich pensja.

CL z tego co widze to Monopoly pomieszane z Capital (taka gra ekonomiczna). Wysiłek włożysz tylko w odpowiednie formułowanie zdań ponieważ na siłę kreuje się świat RPG(choć przyznaję, że daje mi to dużo zabawy teraz), choć jest to problematyczne bo niektórzy GMi nie dotarli jeszcze w szkole do okresu średniowiecza na zajęciach z historii (czyt.nie wiedzą)

Niestety JEDYNĄ zaletą CL to łącze (choć tutaj mam dziwne wrażenie że jestem wolniejszy niż na SP). Ale uwaga na pady serwerów :sad:

Bramki ci nie polecę, przyjdź zagraj (a da się i bez bramki bo o pingu 150-180 do SP to jeszcze 2 lata temu marzyli ludzie, a do Euro możesz mieć i 60).

**

Posty: 299
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2001, 14:17 
Cytuj  
Poza tym że pospisuje się pod tym co powiedział Thalion 3 minuty wcześniej to podkreślę: zagraj na jakimkolwiek serwerze OSI (ping sprawdź sobie sam: 200 jest OK, 300 dasz rade grać z PvM, ważne by lostów nie było) w ten darmowy miesiąc. Na pewno się nie zrazisz. Wciągnie Cię.

***

Posty: 855
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2001, 14:19 
Cytuj  
Napisze krotko:

CL jest tylko emulatorem probujacym udawac 'namiastke Ultimy Online'.

Czy mu to wychodzi? Widzisz po postach kolegow... :sad:


_________________
... Create your own World, before it creates You ...

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2001, 14:45 
Cytuj  
co wy tak tylko CL i CL
placa wam za to ? :wink:
niech sobie zagra na SC
tam przynajmniej probuja zrobic tak, zeby swiat byl zblizony do osi...
niedlugo moze zmienia system, co bedzie zwiazane z wiekszym wywazeniem swiata i naprawieniem masy bledow skillowych.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2001, 17:05 
Cytuj  
Dla mnie jesli ktos gra w JAKAKOLWIEK gre RP to ju wykazuje sie niesamowita int bo wiekszosc osob jakie spotykam w real uwaza to hobby za dziecinne.
Milo jest sobie podyskutowac z takimi ludzmi (zasdniczo) z wyjatkiem osob ktorzy musza sie wykrzyczec bo mama nie zmienila im pieluszki :wink:
A niestety im wieksze skupisko ludzi tym latwiej na takich trafic... ale izolowac sie tez niezdrowo.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2001, 17:10 
Cytuj  
Aaaaa - zapomnialem dodac :smile:
Jesli nie masz mozliwosci gry na OSI (lacze/kasa) to potestuj free shardy.
Pierwszy kontakt z UO wlasciwie wszedzie jest interesujacy szczegolnie jesli nie miales stycznosci z innymi grami tego typu.
Ale jesli miales to zdecydowanie polecam "OSI albo nic" w mysl przyslowia - nigdy sie nie ma drugiej szansy zrobic pierwsze wrazenie :wink:
Lepiej odlozyc zakup UO wtedy i wrocic do niego gdy porawia sie warunki materialno/laczowe niz sie zniechecic raz na zawsze.
Moja zona zawsze powtarza ze "biednych ludzi nie stac na tanie rozwiazania" i cos w tym jest.

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2001, 17:42 
Cytuj  
ale biedni ludzie musza kombinowac.
i tak, jak slysze, ze kogos nie stac na 40 zyla miesieczne, to mnie szlag trafia.
wystarczy pomyslec...
ja np. skupuje puste pojemniki po tuszach (nienie. to nie jest moj srodek utrzymania).
tusz 5 zl toner 10 zl (w przyblizeniu)
wystarczy przyniesc do mnie 4 tonery i juz ma sie na UO na osi.
i niech nikt mi nie mowi, ze to jest niemozliwe, bo przychodza do mnie takie obszarpance, ktore potrafia na tych tonerkach w ciagu dnia zarobic po 70 zyla.


Posty: 8
Dołączył(a): 3.12.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2001, 21:03 
Cytuj  
Hmm, w zasadzie macie calkowita racje, tylko wiesz... udalo mi sie uzbierac na TD, ide sobie do Empiku "Przykro mi bardzo juz nie ma", wchodze na wirtualny swiat ... to samo, ehh, twardy jestem, na gieldzie na pewno bedzie, "Nie znajdzie pan tego na calej gieldzie".. takie sa efekty zbierania na ultime.

***
Avatar użytkownika

Posty: 922
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2001, 21:25 
Cytuj  
Skontaktuj sie z Tollem, o ile jeszcze sie z Toba nie skontaktowal;)


_________________
I wish to place a trash barrel~

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2001, 21:43 
Cytuj  
swiete slowa
ja mam UO3d w sprzedazy ciaglej :smile:
zawsze staram sie miec jedna sztuke na polce :smile:

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2001, 21:45 
Cytuj  
Cytuj:
2001-12-03 21:03, Exverxes napisał:
(...)"Nie znajdzie pan tego na calej gieldzie".. takie sa efekty zbierania na ultime.

Trzeba tutaj przychodzic, a nie szlajac sie po gieldach :grin:. W wirtualnej polsce w sklepiku maja. Jakbys nadal mial problemy, to ktos z pewnoscia ma kodzik na odsprzedaz, a klienta to mozna netem pociagnac.

***

Posty: 508
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2001, 22:16 
Cytuj  
Eh ja pamietam jak za UO:R biegalem chyba z tydzien zeby ja dostac a wtedy o kupieniu jej przez inet z Polski nie bylo co marzyc.
Ale dostalem i ok.
Co do tego gdzie zaczac. To goraco polecam OSI. Swiat dopracowany. Gra maaaasa ludzi i napewno lepiej poznasz gre. Masz darmowy miesiac korzystaj.


_________________
Kiyote aka Gudluk
[_0_]
Nudzilo mi sie chyba

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2001, 23:07 
Cytuj  
HEHE no ja nie mialem takiego problemu kojot chociaz chyba kupywalismy jakos tak w tym samym czasie
wachalem sie pare tygodni.. ale w koncu mnie ciec jeden namowil ^^ lezalo sobie swobodnie w empiku pare miesiecy pudeleczko... niechciane poniszczone ogryzione:<
aaaale to juz jakis czas temu

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: konrador dnia 2001-12-03 23:07 ]</font>

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2001, 23:17 
Cytuj  
ja pamietam, jak Spiryt kupowal UO (jakies 4 lata temu)
zamowil netem i mu przyslali. dodatkowo zamowil podrecznik (wydali kiedys takie kompendium wiedzy)
i calosc wyszla jakos tak, ze mu dowalili clo :smile:
jak przybulil za calosc, to wyszlo grubo ponad 300 PLN :smile:
a co sie naklucilismy na kargo to nasze :smile:

*

Posty: 168
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2001, 23:24 
Cytuj  
Eee Toll oryginalna pierwsza uo kosztowala 250zl wiec za duzo nie doplacil, swoja droga to te 150zl to chyba ten znaczek jest wart :smile:

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2001, 23:33 
Cytuj  
ja juz dobrze nie pamietam
wiem tylko, ze wyszlo zajebiscie duzo (jak na tamte czasy)

:smile:

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2609
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 3 gru 2001, 23:42 
Cytuj  
Jak kupilem UO w sklpie RPG na Hozej w Wa-wie za koszmarne pieniadze 250 zeta. W dodatku ostatnia sztuke. Jak to wszystkie ostatnie sztuki byla wyraznie pogryziona przez kogos :grin:. Mam nawet ten kawalek metalu, co niektorzy sie nim tak jaraja. Aaaa i mam scierke UO, znaczy mape :grin:.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.