mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 128
Dołączył(a): 18.04.2007
Offline
PostNapisane: 17 cze 2008, 16:41 
Cytuj  
Należę do grona osób rozczarowanych Conanem i wbrew szczerym chęciom nie mogę się do dzieła funcomu przekonac.
Kilka dni temu z nudów wlazłem na oficjalne forum Vana i jakoś nabrałem ochoty żeby zobaczyc co SOE zrobiło z Vanem przez ostatni rok.

No i cóż, moja subiektywna opinia jest taka; rok temu miałem ochotę wypierdzielic Vanguarda i jak najszybciej zapomniec, a dziś siedzę kolejny wieczór i nie mam ochoty kończyc.

Sony zrobiło naprawdę kawał dobrej roboty, wyeliminowali większośc bugów, serwery (przynajmniej amerykański PvE na którym gram) jest przyzwoicie zaludniony, widac, że lud w miarę dojrzały i większości zależy na rozwoju gierki.
Jak dla mnie w tym momencie Van to godny tytuł dla osoby, której nie przypadł do gustu AoC ze swoją Guildwars'ową mechaniką, przynajmniej do premiery Warhamera, i ma ochotę pobawic się w naprawdę solidnie rozbudowane MMORPG.

Polecam, dodatkowy plus to możliwośc płacenia abonamentu w USD :)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 cze 2008, 13:24 
Cytuj  
Niestety az okolo ~17$ ;) ale warto :)

Jeslli faktycznie jest troche ludzi, a gra ma duzo poprawione to moze sie skusze, zawsze czulem sentyment do VG :) Skoro maja niebawem wypuscic cos nowego w end-contencie, to warto sprobowac, chociazby do wypuszczenia WHO :)

**
Avatar użytkownika

Posty: 9369
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 19 cze 2008, 14:11 
Cytuj  
vg to naprawde bardzo dobry mmo, nie wiem dlaczego SOE go tak olewa a skupia sie na takim crapie jak eq2. Wystarczyl by miesieczny trial i servery znowu by sie zaludnily.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 19 cze 2008, 15:16 
Cytuj  
Ae - wiesz na official forum ludzie podnosza boom na temat resetu wszystkiego wraz z nowym contentem i ruszenie z kopyta, bo planuja nawet poprawic pvp, zaraz po wypuszczeniu nowych zone raidowych :)
Pozyjemy zobaczymy, na razie do czasu DFO albo WHO trzeba w cos pograc, a do VG zawsze mialem sentyment :) Stary dobry Frengot ;) Missed in action :/

ps. szkoda ze VG nie zrobili tak jak z EQ2 z nagabywaniem old gamers ;)

ps2.
CODING
- Client Optimizations - Shader version has changed so all cached shaders will be deleted.
- Client Optimizations - Changing your render quality will no longer wipe your shader caches.
- Client Optimizations - Memory leaks fixed.
- Client Optimizations - Increased client stability.
- Client Optimizations - Reduced hitching.
- Client Optimizations - With this update, you will see an option to Pre-Compile your shaders. Doing this will result in not having to compile shaders for new materials during normal gameplay.
- Client Optimizations - New tab files have been patched and will be pre-loaded by the client. They contain information about assets and will prevent unnecessary disk access during normal gameplay.

No jak takie cos widze to napawa mnie optymizm ;) Sciaga sie aktualizacja to zobaczymy, w koncu okolo 200MB to troche trwa :)

****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 20 cze 2008, 09:32 
Cytuj  
Gilrad napisał(a):
Należę do grona osób rozczarowanych Conanem i wbrew szczerym chęciom nie mogę się do dzieła funcomu przekonac.
Kilka dni temu z nudów wlazłem na oficjalne forum Vana i jakoś nabrałem ochoty żeby zobaczyc co SOE zrobiło z Vanem przez ostatni rok.

No i cóż, moja subiektywna opinia jest taka; rok temu miałem ochotę wypierdzielic Vanguarda i jak najszybciej zapomniec, a dziś siedzę kolejny wieczór i nie mam ochoty kończyc.

Sony zrobiło naprawdę kawał dobrej roboty, wyeliminowali większośc bugów, serwery (przynajmniej amerykański PvE na którym gram) jest przyzwoicie zaludniony, widac, że lud w miarę dojrzały i większości zależy na rozwoju gierki.
Jak dla mnie w tym momencie Van to godny tytuł dla osoby, której nie przypadł do gustu AoC ze swoją Guildwars'ową mechaniką, przynajmniej do premiery Warhamera, i ma ochotę pobawic się w naprawdę solidnie rozbudowane MMORPG.

Polecam, dodatkowy plus to możliwośc płacenia abonamentu w USD :)


zobaczymy co powiedzą Ci którzy są rozczarowani aoc za rok jak gra też nie będzie miała bugów i będzie w pełni dopracowana :)

ps - sry za offtop


_________________
no more wow...

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2008, 10:17 
Cytuj  
dark_lord napisał(a):
zobaczymy co powiedzą Ci którzy są rozczarowani aoc za rok jak gra też nie będzie miała bugów i będzie w pełni dopracowana :)

ps - sry za offtop


Widzisz, autorowi nie chodzilo o bugi czy tez dopracowanie, a calkiem cos innego, to sie nazywa to cos :P A jesli juz chodzi o cos wiecej to jest w VG o wile wiecej fajnych rozwiazan, gdzie w AoCu mozesz tylko pomarzyc :P
Ale bynajmniej nie o to tu chodzi :) Tak tez bez wojen co lepsze.

****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 20 cze 2008, 10:25 
Cytuj  
Bodziu napisał(a):
dark_lord napisał(a):
zobaczymy co powiedzą Ci którzy są rozczarowani aoc za rok jak gra też nie będzie miała bugów i będzie w pełni dopracowana :)

ps - sry za offtop


Widzisz, autorowi nie chodzilo o bugi czy tez dopracowanie, a calkiem cos innego, to sie nazywa to cos :P A jesli juz chodzi o cos wiecej to jest w VG o wile wiecej fajnych rozwiazan, gdzie w AoCu mozesz tylko pomarzyc :P
Ale bynajmniej nie o to tu chodzi :) Tak tez bez wojen co lepsze.


zdradź mi co jest fajniejszego w vanie niż w aoc obecnie, bo jestem poważnie naprawdę ciekaw ??

ps -> mnie aoc nie zawiódł jeszcze i dla mnie ma to coś i jest drugim mmorpgiem po eq2 który mnie naprawdę przyciąga :)

ps 2 -> zakładając że jeśli zawiódł bym się na aoc również to jeśli eq 2 podobał mi się bardzo, to jest szansa że van też mi się spodoba ?? I jak wygląda pvp w vanie i czy dużo osób gra na serwerach pve/pvp europejskich, sa Polskie gildie ??


_________________
no more wow...

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2008, 10:54 
Cytuj  
Widzisz tutaj sprawa przedstawia sie z gola zle, gdybys sledzil historie VG, wiedzialbys, iz devsi zaprzepascili caly potencjal drzemiacy w VG :( Zamiast wydawac kase na zachete do powrotu do EQ2, SoE powinno ja wydac do zatroszczenia sie w ich inne dziecko jakim VG. Niestety, ale od poczatku bylo zle to zrobione a efekty sa widoczne.
Teraz z kilkunastu serwerow (dokladnie 13 - widac pechowa byla to liczba ;) ) po merge'u pozostalo zaledwie 4 dzialajace serwery. Populacja nie jest tak wielka jak w innych MMO, co z przykroscia informuje, ale nie sa tez serwery puste :) Co do samej gry, widzisz tu swiat jest przeolbrzymi, craft jest unikalny, w zadnej innej grze nie spotkasz takiego, klimat jest rewelacyjny, a przede wszystkim przymusza do gry zespolowej, granie solo w MMO to jakis absurd :) Jest wszystko co powinno byc w MMO, a mimo to przez niedbalstwo devsow zniszczone :(

W VG jest FFA PvP, jest loot z playera jak go zabijesz w postaci niewielkiej ilosci pieniedzy, na forum oficjalnym pisza ze zamierzaja jeszcze w niedlugim czasie poprawic PvP aby bylo atrakcyjniesze.

No i na koniec, jesli podobal Ci sie EQ2 to na pewno spodoba Ci sie VG, znam wielu ludzi, ktorzy wywodzili sie z EQ i VG im sie podobal ;)


Ostatnio edytowano 20 cze 2008, 10:56 przez Bodziu, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 cze 2008, 10:56 
Cytuj  
a gra ktos w ogole na tym ffa pvp?

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2008, 10:57 
Cytuj  
Graja Mendol, wczoraj jak sie zalogowalem to nawet pare 50lvl charow minalem, az zdziwilem sie ze mnie nie zabili ;)
Jak bede dzis w domku to poszukam ilu jest online tak wieczorem to dam znac :)

ps. swieze posty sa na forum Sartoka (PvP Serwer):
http://forums.station.sony.com/vg/forum ... orum_id=34

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 cze 2008, 11:02 
Cytuj  
dzieki :-)
daj tez znac o co chodzi z tym lootem? ;-0
czy to nadal tylko gold wypada?

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2008, 11:08 
Cytuj  
Cala prawda, dlaczego zagrac w VG:

People play Vanguard for a variety of different reasons. Some love to role play, others have an undying urge to raid - some both! What makes Vanguard worthwhile will likely differ from person to person. I can think of a million reasons why I enjoy Vanguard, but here's a quick 10:

I don't have to kill stuff in order to progress my character, though I like to *evil grin*
I don't have to experience a loading screen every time I enter or exit a building.
I can earn a flying mount, or pretty much any other mount I could imagine.
I can see a sky full of ruins miles away, and run, and run - get attacked, and run all the way there to explore those ruins.
I can sit in game!
I can join a guild with my friends! (This is difficult for me in other games...)
I can watch sunlight cascade over the mountaintops in an array of colors as dawn inches its way across Telon (even though it's 1:00 pm in the afternoon in San Diego, because we all know I'll never really be up in time to see sunrise.)
We have the coolest GMs - period!
I can rip vital organs from my enemies and use them to aide my group. Disgusting, yet incredibly awesome.
I can come to the forums and find a dedicated group of players who are just as nice in-game!

What would make your top 10?

source: http://forums.station.sony.com/vg/posts ... c_id=33250

A sam dodam ze palci sie w dolcach okolo 17$ co daje okolo 37zl na miesiac :)

****

Posty: 1437
Dołączył(a): 29.01.2005
Offline
PostNapisane: 20 cze 2008, 11:21 
Cytuj  
Naprawianie bledow po roku czasu to troche pozno jesli chodzi o VG. Mam nadzieje, ze Funcom wezmie to sobie do serca i nie zrobi podobnego bledu jaki zrobilo SoE. Az dziw bierze, ze sa jeszcze ludzie chcacy w to grac. Na miejscu ludzi odpowiedzialnych za rozwoj Vanguarda znalazlbym jakis wysoki punkt na ziemi i rzucil sie w przepasc jako kara za zabicie bardzo dobrze zapowiadajacej sie gry.

****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 20 cze 2008, 11:24 
Cytuj  
Bodziu napisał(a):
Widzisz tutaj sprawa przedstawia sie z gola zle, gdybys sledzil historie VG, wiedzialbys, iz devsi zaprzepascili caly potencjal drzemiacy w VG :( Zamiast wydawac kase na zachete do powrotu do EQ2, SoE powinno ja wydac do zatroszczenia sie w ich inne dziecko jakim VG.
...

to że na początku vana zwalili to akurat wiem bo śledziłem jego historie , co przyczyniło się że nie grałem w niego i zostałem jeszcze wtedy w świecie eq2, teraz obecnie gram w aoc i jestem bardzo zadowolony, czy będę dalej grał to zobaczymy i czas pokarze ile osób zostanie po pierwszym miesiącu :)

ps - jak z ilością grających ubywają czy przybywają nowi ??


_________________
no more wow...

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2008, 12:04 
Cytuj  
Cyberku - AoC ma teraz wieksze problemy anizeli juz poprawiony VG, jesli chodzi o wydajnosc klienta, w VG nie masz zonowania jak w AoCu, a mimo to na moim sprzecie przy tej samej konfiguracji, nawet na low details w VG mam o wiele lepsza grafike anizeli w AoCu na low, tym bardziej ze w samym Aztel Approach mam 7-9fpsow, nie wazne jaki pozom jakosci Video, a w pozostalych okolo 30fpsow, Aztel o tyle jest waznym regionem bo jest tam kilka instancji, tym bardziej mie to przerazilo, ostanio nawet bylem w Prison Colony, przepieknie to wyglada, w ogole Thunder River jest jedna z najpiekniejszych lokacji, ale fps sa tez niestabilne. Generalnie zmiezam do tego, mam za slaby sprzet pod AoC, a zmiana jakosci wyswietlania obrazu w ogole nie pomaga, nie mowiac ze przy low jest gra brzydka :( Natomiast przy VG ten sam sprzet i grafika jest super, plynnie mi wszystko dziala, w porownaniu do tego co bylo jest o wiele lepiej :) Czasem sie przytnie, jak w wiekszosci MMO. Co do samej rozgrywki, to jedynie PvP serwery maja szanse egzystencji bo w PvE to praktycznie AoC jest do dupy, nie ma skonczonego end-contentu nie mowiac ze lepiej jest expowac solo anizeli w grupie, bo exp lepszy, a zony Epic sa tylko dla dropow bo szkoda czasu na pojscie tam z druzyna, gdzie exp jest minimalnie lepszy niz w normal zonie a czas wallki o wiele dluzszy, kolejna bzdura.
A Vanguard ? Prosze:
cyt.
Questing scheme - WoW
PvP - WoW + DAoC
World Size - EQ?
The Progression is really fast Ala WoW
BOP - Ala WoW

No i ostania rzecz, balans nawet w PvE nie jest zrobiony dobrze, w ogole jaka banalna trudnosc LOL, dla przykladu Prison Colony, poczatkowe moby Cultists - moby trashe, LOL 2 to ledwo tank przezyje, a reszta mobow w calej instancji wraz z Bossami to smiech, po prostu zenada !!! Nie sposob wipnac - nuda. Nie bede dalej pisal na AoCa, bo mysle ze trzeba devsom dac czas, a na plus jest to ze zmiany sa czeste i jak tak dalej bedzie to sa szanse na poprawienie tej gry do naprawde fajnego tytulu z fajnym FFA PvP :) W porownaniiu z VG, nie wspomne o AoCu tylko ale tez i o WOW, rare bossowie maja losowy fajny drop co czyni sens egzystencji takowego moba ;) Ale to tak na marginesie.
Osobiscie chcialbym pograc w VG, czy to w PvP czy PvE, bo gra ma olbrzymi potencjal, przykula mnie swoja oryginalnoscia jak zaden inny MMO, a do WHO czy DFO kupe czasu zostalo :)

Ahh .. te moje gadanie ... ;)

ps. Nie krytykuje AoCa i nie chce wynosic na wyzyny VG, nie o to chodzi :)


Ostatnio edytowano 20 cze 2008, 12:15 przez Bodziu, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 cze 2008, 12:12 
Cytuj  
ej no co z tym lootowaniem.
i poda ktos link do klienta? :-)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3980
Dołączył(a): 8.03.2004
Offline
PostNapisane: 20 cze 2008, 12:16 
Cytuj  
Mendol napisał(a):
ej no co z tym lootowaniem.
i poda ktos link do klienta? :-)


W pracy jestem MENDOL ! :P

Szukam na forach ...

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 cze 2008, 12:18 
Cytuj  
a myslisz, ze ja to niby gdzie? na wakacjach?
tez w pracy :-)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2008, 14:32 
Cytuj  
Weźcie mnie nie kuście... :roll:

OT: Menda odezwij się na gg ;)


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 21 cze 2008, 16:32 
Cytuj  
ehhh... to bylo chyba najwieksze rozczarowanie i nadal mam wielki sentyment do tej gry, a sony znienawidzilem juz na zawsze jak mi rozjebalo druga gre w historii moich gier mmo :(

Crafting to unikat i chyba nie ma nic lepszego, to gra w grze tak samo wciagajaca jak questowanie calymi dniami.

Dyplomacja, wspaniala mini gierka, taka karcianka z duza iloscia strategicznego myslenia.

Grafika, wydajnosciowo teraz super, na sprzecie takim jak wymaga AoC to chodzi pieknie, jednak nadal brak dopracowania animacji postaci, to co kulalo 1,5 roku temu nadal takie jest, widac ze ta gra powinna wyjsc rok pozniej.

Ja podchodzilem ze znajomymi do vanguarda dwa razy, za pierwszym razem przegonilo nas podejscie sony do dupowania golda i exploitow, rozwalenie po czesci craftingu i ekonomi, za drugim razem puste serwery pvp.

Dla mnie jak i dla tych co znam vanguard to pvp, crafting, wielkosc swiata, wolnosc, jednak to wszystko znika na pustym serwerze pvp :(

Zonowanie akurat jest lekko upierdliwe, nazywa sie chunkowaniem i jest to siatka dzielaca caly swiat na male zony, strasznie utrudnialo pvp ale da sie wytrzymac.

Mimo wszystko zawsze polecalem ta gre bo warto przynajmniej miesiac pograc bo zmienia poglad o grach mmo i odrywa ze standartow wowowych gier.

edit:

Mendol, loot jest czesci golda ale oczywiscie dotyczy serwerow pvp.

Gilrad, serwer pve ? :o


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 118 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.