mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 9
Dołączył(a): 29.06.2008
Offline
PostNapisane: 30 cze 2008, 20:07 
Cytuj  
niezamierzam pokazywac swoich prac gdyz beda wykorzystane do budowy gry. albo w teamie albo zobaczysz grafike gdy bedzie gotowa gra.


Ostatnio edytowano 30 cze 2008, 20:09 przez Colop, łącznie edytowano 1 raz

Posty: 9
Dołączył(a): 29.06.2008
Offline
PostNapisane: 30 cze 2008, 20:08 
Cytuj  
mozesz pomoc mamy sponsora a jego wymogiem bylo zeby gra powstala

****

Posty: 1877
Dołączył(a): 22.11.2007
Offline
PostNapisane: 30 cze 2008, 20:20 
Cytuj  
Ujawnij sponsora or it didn't happen.


_________________
...


Posty: 9
Dołączył(a): 29.06.2008
Offline
PostNapisane: 30 cze 2008, 20:22 
Cytuj  
firma: Mazart

****

Posty: 1877
Dołączył(a): 22.11.2007
Offline
PostNapisane: 30 cze 2008, 20:25 
Cytuj  
No to w taki razie wszystko jest możliwe. Ja niestety nie pomogę, bo nie znam się na robieniu gier, ale może ktoś się znajdzie. ja tam trzymam kciuki, bo jak macie nawet sponsora, to znaczy że się nawet nieźle zabezpieczyliście.


_________________
...

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 cze 2008, 21:20 
Cytuj  
Colop napisał(a):
to sa wstepne ustalenia. z Duchownego mielisy zamiar zrezygnowac , niejest do konca znana jego rola w grze


Hehe przez rok czasu zbierales materialy i nadal nie wiesz co ma dany osobnik robic...

Cytuj:
niezamierzam pokazywac swoich prac gdyz beda wykorzystane do budowy gry. albo w teamie albo zobaczysz grafike gdy bedzie gotowa gra.


No, ale chyba jakies prace masz na swoim koncie... jakies portfolio or something? Z drugiej strony przyciagnalbys napewno wiecej osobnikow, jezeli wiedzieliby, ze naprawde znasz sie na rzeczy

Cytuj:
firma: Mazart


Jakies szersze informacje na temat tego "sponsora" ? Google mi powiedzialo, ze jest to jakas agencja reklamy, jednak po ich stronie jakos nie jestem do konca przekonany, czy sa w stanie wydac gruba kaske, na projekt mmo...



I na koniec mala prosba... Czy moglbys przedstawic szerszej publicznosci najwazniejszy element gry mmo czyli model oraz strukture serwera?


Posty: 9
Dołączył(a): 29.06.2008
Offline
PostNapisane: 1 lip 2008, 08:55 
Cytuj  
Ad 1.dane byle zbierane oklo roku ale wszystko przecierz mozna zmieniac .. ;)

Ad2. Mazart firma reklamy. Gdy rozmawialem z sponsorem mowil ze jest wstanie pokrywac nasze koszty i doplaca do projektow... ale przecierz niepokaze wam rozmowy przezx telefon ;)

Ad3. Postaram sie portofilo wrzucic jak znajde czas , dzis zaczyna, kampanie reklamowa w swoim miescie

******

Posty: 3440
Dołączył(a): 18.02.2004
Offline
PostNapisane: 1 lip 2008, 09:07 
Cytuj  
to wszystko to chyba jaksi dobry dzouk :<


_________________
oumn da lololegend

*

Posty: 126
Dołączył(a): 7.07.2004
Offline
PostNapisane: 1 lip 2008, 15:20 
Cytuj  
ten temat to prowokacja

******

Posty: 3152
Dołączył(a): 11.02.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2008, 15:24 
Cytuj  
Colop napisał(a):
przecierz [...] ze jest wstanie [...] przecierz niepokaze


Zacznij od slownika - powaznie. Nawet gdybys mial pomysl i pieniadze na stworzenie drugiego Wowa to nikt Cie nie bedzie sluchal jak bedziesz takie byki sadzil :)

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2008, 15:42 
Cytuj  
Kurde, też miałem takie pomysły jak miałem 16 lat. Kto nie? Więc po co flejmujecie staruchy, może akurat się uda :P Osobiście wolę żeby wyszło niż żeby nie wyszło (jak 99% takich projektów). Wtedy będziecie mieli czas na opinie.


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 1 lip 2008, 16:36 
Cytuj  
Cytuj:
Gdy rozmawialem z sponsorem mowil ze jest wstanie pokrywac nasze koszty i doplaca do projektow... ale przecierz niepokaze wam rozmowy przezx telefon


I co, załatwiłeś sobie sponsora przez telefon ?

kek :)

****

Posty: 1877
Dołączył(a): 22.11.2007
Offline
PostNapisane: 1 lip 2008, 17:19 
Cytuj  
Ludzie. Zdecydujcie się wreszcie, czy popieracie ten projekt czy krytykujecie. Ja myślę, że nie masz szansy przetrwać, chociaż jeśli nawet miała by być to produkcja na bardzo małą skalę, to i tak zagram z czystej ciekawości. Ale nie nastawiam się na wiele... albo na cokolwiek...


_________________
...

*

Posty: 145
Dołączył(a): 8.04.2005
Offline
PostNapisane: 1 lip 2008, 18:54 
Cytuj  
Colop napisał(a):
Wiem ile jest roboty i wiem jak dlugo sie robi . Mam doswiadczenie z tworzenia gier. Oplata = zyski z gry kazdy dostanie rowno na poczatku malo ale po 2 miesiacach juz wiecej bo niema polskie mmorpg wiec udanie takiej gry wynosi 75 % jesli bediemy pracowac grafike ja robie 3d i 2d w 3dsmax i poserze 7 ;) a 2d w corelu

programistow jest kilka w tym 2 zawodowych. Jesli nie to nie niebede nikogo namawiac wiemy ze ciezko ale damy rade
bo wiemy jak to zrobic i od czego sie zabrac.
Zglaszac sie na moje gg mozna do 14 lipca. Pozdrawiam



Hahahahahahaha.


Posty: 9
Dołączył(a): 29.06.2008
Offline
PostNapisane: 1 lip 2008, 21:01 
Cytuj  
to nie zadna prowokacja grupa ma juz 23.
Po sownik nie musze zaglądac choc moglbym sprawdzac co pisze ;)
Ze sponsorem gadalem najpierw przez gg pozniej teleffonicznie ma dojsc do podpisania umowy ...
Niechcecie nimusici nikt niekaze wam popierac projektu ani grac w gre

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 1 lip 2008, 21:05 
Cytuj  
the number 23.

23 czego?

przez gg ze sponsorem na poczatku, no to full powaga!


_________________
Obrazek

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 1 lip 2008, 22:04 
Cytuj  
nice... masz 16 lat, doswiadczenie w tworzeniu gier, umiejetnosci z kazdej dziedziny grafiki, umiejetnosci negocjacyjne, umiejetnosci z dziedziny projektowania i tworzenia dokumentacji... ja sie dziwie czemu Ty jeszcze w blizzardzie nie pracujesz.

Pozwolisz, ze zadam Ci kilka pytan...

Jak to jest, ze jestes gamedev'owym guru, skoro nie potrafisz skleic bezblednego zdania pod wzgledem ortograficznym, jak i gramatycznym?

Czy Twoj "sponsor" wie o tym, ze musi wydać lekka reka juz na poczatku minimum 50-60k pln?
1. zakladamy, ze jestes jedynym grafikiem w projekcie
- 3d max - Cena netto: 13 140,66 zł
- Poser 7 - Cena 249,99 $
- Corel draw ~700zl ?? nie jestem pewien
Oczywiscie to ceny dla jednego grafika, co przy grze mmo jest smieszne.
2. Programisci pewnie dzialaja na Visual Studio 2005 Express Edition? Ale jako, ze 99% firm piszacych w C++ wybiera Visual Studio 2005/2008 TS + TFS. Przyjmiemy, ze programistow jest 5?
- jedna licencja to minimalnie 2k pln, chcociaz full wypas kosztuje 5k od licencji... Czyli 5 programistow to koszt 10k pln...
3. Oczywiscie nawet do testow w czasie powstawania projektu, musicie miec jakis serwer, ktory jednosczesnie wykorzystacie do TFSa
- Najprostszy serwer nadajacy sie do tego to koszt 7-10k
- Lacze internetowe... No oczywiscie jakis symetryk, do testow moze byc malutki ~1k pln/miesiac ?? dawno sie tym nie interesowalem
4. Pracujecie pewnie zdalnie, wiec nie licze komputerow, ani systemow operacyjnych


Lecimy dalej z pytaniami...

Jako, ze nie jestes pelnoletni, jak rozwiazesz sprawe z umowami? Umowa ze sponsorem, umowy z innymi czlonkami zespolu.

Dalej nie dostalem, zadnej odpowiedzi w sprawie struktury serwera. Imo juz na tym sie polozycie, ale zycze szczescia oczywiscie.


W jaki sposob zamierzasz wydac te gre? na wlasna reke, czy bedziecie szukali wydawcy?

Masz przygotowane "kamienie milowe"?

Czy uzywacie jakiegos silnika graficznego, czy tworzycie wlasny? Jezeli tworzycie wlasny, to jakie API wybraliscie?

I narazie to tyle pytan z mojej strony...

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 2 lip 2008, 00:18 
Cytuj  
coldzik, Ty chcesz mu pomóc, zmieszać go z błotem, czy po prostu chwalisz się swoją wiedzą? większość tutaj wie, że nic z tego nie będzie, ale wasze pierdzielenie też na pewno nie pomoże. Niech robi co może, trochę doświadczenia nabierze, podrośnie i wykorzysta je mądrzej. Każdy tak zaczynał i szkoda też, że każdy był w ten sposób torpedowany już na starcie, przez community.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***

Posty: 529
Dołączył(a): 30.11.2006
Offline
PostNapisane: 2 lip 2008, 06:18 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
coldzik, Ty chcesz mu pomóc, zmieszać go z błotem, czy po prostu chwalisz się swoją wiedzą? większość tutaj wie, że nic z tego nie będzie, ale wasze pierdzielenie też na pewno nie pomoże. Niech robi co może, trochę doświadczenia nabierze, podrośnie i wykorzysta je mądrzej. Każdy tak zaczynał i szkoda też, że każdy był w ten sposób torpedowany już na starcie, przez community.


jest duza roznica miedzy "napisze sobie mala gre", a "napiszemy sobie super mmo, na ktorym zarobimy miliardy dolaróf" jako sposobu na zdobycie odrobiny doswiadczenia w wieku 16 lat ;)


_________________
Obrazek

****

Posty: 1216
Dołączył(a): 21.07.2004
Offline
PostNapisane: 2 lip 2008, 10:12 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
coldzik, Ty chcesz mu pomóc, zmieszać go z błotem, czy po prostu chwalisz się swoją wiedzą? większość tutaj wie, że nic z tego nie będzie, ale wasze pierdzielenie też na pewno nie pomoże. Niech robi co może, trochę doświadczenia nabierze, podrośnie i wykorzysta je mądrzej. Każdy tak zaczynał i szkoda też, że każdy był w ten sposób torpedowany już na starcie, przez community.


Po prostu probuje mu uswiadomic, ze na 99% nic z tego nie bedzie. Gowno a nie doswiadczenie nabierze, chociaz on jest grafikiem, to latwiej mu bedzie sie czegos uczyc.

Ale tak serio, piszesz, ze kazdy tak zaczynal? Kogo masz na mysli, mowiac kazdy? Siedze dosc dlugi okres czasu w gamedevie i jakos nie znam nikogo kto cos zdzialal wiekszego, gdy cala ekipa pracuje zdalnie...
Znam jeden projekt "Afterfall", ktory juz jest tworzony od paru latek... Najpierw zdalnie, a niedawno dopiero otworzyli biuro i pracuja, jak kazda szanujaca sie firma. Przez te pare latek, w sumie nic nie pokazali, oprocz paru renderow i szkicow.

Rozumiem, ze ludziska maja takie, a nie inne pomysly, bo sam takie dawno temu mialem, jednak nigdy nie mialem ochoty tworzyc ani mmo, ani rpg, ani przygodowki, bo wiem ile z tym sie wiaze problemow.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.