mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 608 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 116
Dołączył(a): 28.02.2007
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2008, 11:34 
Cytuj  
No to mam relację z Open Beta WAR'a (Warhammer online: Age of Reckoning) w której brałem udział.

W skrócie: mnie się gra podoba i ma ciekawą mechanikę, o wiele bardziej wciągającą i miodną niż Lineage 2. Będzie trochę porównań do L2, bo do tej pory byłem fanem Lineage 2 i najłatwiej mi WAR'a porównać właśnie do L2.

Ale po kolei...

Odpalam grę i decyzja który serwer i rasa. Padło na angielski Open RvR (Realm vs Realm):
Obrazek

Jako że gram w gry RPG najczęściej magami ofensywnymi, a w L2 miałem SH to wybrałem Dark Elf Sorceress, która jest jak by odpowiednikiem SH w świecie Warhammera. W opcjach tworzenia postaci można wybrać sobie jedną z kilku fryzur, kolor oczu, skóry, jakieś kolczyki, ćwieki, szramy, itp. Ten screen zrobiony zaraz po stworzeniu postaci:
Obrazek
I tu od razu nasunęło mi się porównanie jakości grafiki w stosunku do L2. WAR wygląda tak jak L2 ze średnią jakością tekstur :( To kwestia jakiś ustawień na które nie miałem wpływu, bo ponoć Beta miała na sztywno ustawione detale na low. Ale odziwo np. woda wygląda o wiele lepiej, bo to pewno efekty DX9 czy DX10. (Aha, gram w 1600x1200, więc niektóre screeny są gorszej jakości bo je przerabiałem na niższą rozdzielczość aby w necie umieścić). Lineage 2 w dużej mierze podobał mi się właśnie dzięki pięknej grafice... a WAR spodobał mi się dzięki temu jaka to jest gra, ale o tym za chwilę.

Na początku zacząłem zwiedzać okolicę. Niedaleko "wioski" a raczej obozu startowego Dark Elfów jest statek, to sobie poszedłem go z bliska obejrzeć:
Obrazek

Nauczyłem się sterować postacią (jak w WOW chodzi się klawiaturą i skacze), rzucać czary, zrobiłem 2-3 questy i... poszedłem dalej w świat. I tu wielkie POZYTYWNE zaskoczenie. Każda postać ma coś a'la pamiętnik. Można tam zobaczyć gdzie już byliśmy, jakie questy zrobiliśmy i pomoc przy aktualnych questach, jakie moby odkryliśmy, jak i powoli odkrywa się historia wielkiego konfliktu pomiędzy Armią Porządku i Armią Zniszczenia, którego my jesteśmy naocznym uczestnikiem!!!
Teren gry to nieustanna wojna!!! Nie ma tak jak w L2, że sobie idziemy spokojnie do lasu i spotykamy tylko zajączki, wilki, wyrośnięte mrówki, itp. W WAR wszędzie jest pełno NPCów, którzy reprezentują obie armie i ze sobą walczą. A my jako członek jednej ze strony konfliktu możemy się do takiej walki w każdej chwili i praktycznie wszędzie dołączyć. To jak by "drugie" moby które też dają niemało EXPa. Czasem nie da się takiej walki uniknąć, bo aby gdzieś przejść to trzeba się przedrzeć przez takie pole bitwy gdzie jasne elfy zaatakowały obóz ciemnych elfów (gram ciemnym), a te skubane jasne elfy mnie też zaczynają bić :)

Robiąc questa poszedłem do drugiej wioski. Patrzę, a tam z fortecy wychodzi cały oddział czarno elfich NPCów i poszedł wspomóc swoich pobratyńców w obronie innego obozu którego napadły jasno elfie NPCe. Poszedłem chwilę z nimi wspomóc ich w walce co widać na poniższym screenie :)
Obrazek

Dalej w swej wędrówce robiąc questa poszedłem szukać jakiś łuczników, którzy napadli moją wioskę. W momencie gdy ich znalazłem i jednego zaatakowałem stało się coś czego się nie spodziewałem. Mimo luźnego rozstawienia wszyscy się na mnie rzucili w liczbie kilkunastu... ale z za ich pleców wyskoczyła horda wielkich orków (tak jak ja też armia chaosu) i zaczęła się mała bitwa: banda jasno elfich łuczników kontra ja wspomagany przez ogry. Masakra :hyhy: Zginęły wszystkie ogry i większość łuczników. Zostało 3 i ja... zaliczyłem pierwszy zgon. Respawn w najbliższym obozie który jest, a jakże, atakowany przez chordy jasnych elfów. Widać ich walczących z ciemnymi elfami na tym screenie (np. lewy górny róg). Super wrażenie, że jest się pionkiem w jakiejś wielkiej wojnie, która rozgrywa się dosłownie w każdym miejscu.
Po prawej screen z mapy.
Obrazek Obrazek

WAR jest oparty na konflikcie Armii Porządku i Zniszczenia, więc są też i inne atrakcje jak by tego co opisałem powyżej było mało. Frakcje mogą zdobywać kontrolę nad niektórymi terytoriami. Chciałem to zobaczyć, więc mimo iż miałem tylko 4 lvl to się zapisałem na taką walkę. Wygląda to podobnie jak capture the flag. Super. Mnie się podobało. Walki trwały 15 minut. Oczywiście "Destruction Army is victorious" :)
Na końcu pokazało się małe podsumowanie i widać że mimo niskiego lvl zaliczyłem tylko 6 zgonów i aż 3 killsy :) Aha, ta bitwa daje EXPa i Rank.
Oto kilka screenów:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Robiąc innego questa wróciłem do obozu startowego... ale jako zawsze zafascynowany pięknem postanowiłem dojść tam ze zbocza góry. Ciekawe widoki.
Obrazek
Na tym skończyłem pierwszy dzień poznawania WAR'a.

Drugi dzień zacząłem od chęci zagrania jasną stroną mocy. I tu pierwsze zdziwienie. Nie można na tym samym serwerze mieć postaci i z Armii Chaosu i z Armii Porządku. Dlatego musiałem stworzyć Archmaga (jasny elf) na innym serwerze. Tak wygląda ekran tworzenia postaci:
Obrazek

Po stworzeniu postaci trafiłem w wiosce startowej na jakiś wiec czy zebranie... a potem pogrzeb:
Obrazek Obrazek

Jakieś dwa screeny z gry:
Obrazek Obrazek

I bicie moba:
Obrazek

U jasnych elfów też jest wojna, z tym że tym razem ci źli to ciemne elfy. Wszędzie leżą trupy obu stron konfliktu, przychodzą dodatkowe oddziały, walczą. Tu na skraju pola bitwy zatrzymałem się na chwilę na moście aby podziwiać piękny widok słońca odbijającego się w rzece. Woda wygląda naprawdę rewelacyjnie!
Można też pływać, tu jakieś 10 metrów przed skrajem wodospadu. Bałem się, że mnie ściągnie w dół :)
Obrazek Obrazek

Są też zwykłe moby prócz NPCów wrogiej armii których można też lać. Tu kuzyn stridera, bynajmniej nie tak pokojowo nastawiony jak te z Lineage 2. A na drugim planie jak zwykle konflikt czyli WAR (wojna), tu akurat leży już trup jasno elfiego maga w niebieskim robe, którego zabiły czarnoelfie NPCe.
Obrazek

A tutaj dotarłem do... obozu (jeden z kilku namiotów) czarnych elfów rozstawionym na terenie jasnych elfów :!: Wybiłem kilkunastu, ale całego obozu solo nie dał bym rady bo się zaczęli agrować w za dużej liczbie. Choć kilku jasno elfich NPCów trochę zaczęło mi pomagać w eksterminacji najeźdźcy :]
Obrazek

Na koniec zostałem przyjęty do party przez jakiegoś fightera i poszliśmy razem do jakiś podziemii.
Obrazek

Podsumowanie.
Muszę przyznać, że gra mnie w kilku miejscach bardzo pozytywnie zaskoczyła.

Przede wszystkim tym, iż WAR to nieustanna wojna. Wszędzie prócz zwykłych mobów spotyka się NPCów dwóch stron konfliktu którzy ze sobą walczą. Broniący dosyłają co jakiś czas posiłki, atakujący nie odpuszczają. Można się do tego dołączyć i trochę EXPa nabić. Fajny pomysł, zgoła inny niż bezcelowe naparzanie mobów w Lineage 2. W WAR widać cel i nie jest to takie bezmyślne.

Poza tym questy są naprawdę ciekawsze. Owszem czasem trzeba iść i zabić kilka mobów, czy wspomóc swoją stronę konfliktu w jakiejś walce o któryś z obozów, ale są też questy w których trzeba np. wejść na wzgórze i popatrzeć na widok swojej wioski z góry! Albo odnaleźć jakiegoś gościa i z nim pogadać. Albo jeszcze lepsze przyłączyć się do walki o jakiś obóz i niepostrzeżenie odbić trzymanego tam więźnia i wyprowadzić go z tego konfliktu w bezpieczne miejsce.
Nie jest to tak jak w L2, że 99% questów polega na zabiciu 100 czy 1000 mobów. Tutaj test takich kilka, ale wystarczy ubić 3 moby, nie 1000.

Poza tym jest to czego nie było w Lineage 2, a przynajmniej inaczej to wygląda. Chodzi o zdobywanie kontroli nad terenem. Wygląda to inaczej niż siege z L2.
Ale zdaję sobie sprawę, że jeszcze niewiele widziałem, bo grałem tylko kilka dni. Byćmoże w dalszej rozgrywce jeszcze czymś mnie WAR zaskoczy. Puki co gra zapowiada się co najmniej nieźle :]

I wiem jedno. Po tym co na becie WAR'a widziałem to już raczej nie wrócę do Lineage 2. Za dużo fajnych rzeczy widziałem w Warhammerze, aby dalej z uporem maniaka brnąć w świecie L2. To było do przewidzenia, że kiedyś nastąpi moment końca kariery lineejdżowca. To właśnie ten moment :]


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2008, 11:51 
Cytuj  
Dobra robota. Przyda się tym wszystkim, którzy kompletnie olewali temat Warhammera Online i chcieliby się czegoś na szybko dowiedzieć.

*

Posty: 5321
Dołączył(a): 19.11.2004
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2008, 11:58 
Cytuj  
Fajy post, celne spostrzeżenia.

Fajnie że sa jeszcze ludzie których chce sie napisać coś więcej niz 'twoja stara'


_________________
I say starighten yuh crooked ways.
Blessed is the man that walketh not in the counsel of the ungodly.

*

Posty: 145
Dołączył(a): 28.03.2006
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2008, 12:05 
Cytuj  
Fajnie, ze wreszcie ktos nie porownal nowego mmorpg do WoWa, chociaz do WoWa tam nic nie mam ;)


_________________
Zastanawia sie czy nie kupić Cata....

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2008, 12:10 
Cytuj  
Zagraj Greenskins, tam są dopiero jazdy !
Np transport do twierdzy krasanali by rozbić im kilka głów .. .podchodzisz do kamlotorzuta i zostajesz wystrzelony bezpośrednio na mur wrogiej frakcji ... bądz jeziorko radości orków, gdzie się taplaja w ciepłym, pełnym obrzydliwosci (dosłownie) błocku wydając odgłosy radości :D
No i Boyz Foreva. Me kill stoutie !


_________________
Ruttar Stonegrip @ IX Kohorta @ Moogle

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2008, 12:11 
Cytuj  
Dobra robota , i duzy plus za ilość czasu potrzebną do napisania tego posta.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2008, 12:16 
Cytuj  
Fajny artykul.

Nie wiem na ile trafne jest porownanie WAR do L2, zalozeniem tworcow byla konkurencja dla WoW mimo wszystko :P

Z moich wrazen na szybko - gra nie przerosla moich oczekiwan. Teamowe pvp jest fajne i to mi sie podoba. Grafika jest znosna, nie powala.
Wymagania sprzetowe, przy tej jakosci grafiki spodziewalbym sie ze gra bedzie plywac na moim sprzecie, tak jak wow. Niestety, czesto gra doczytuje cos z dysku, gubi klatki, ble ble ble. Trzeba bedzie podniesc ram z 2gb na 3.5 i zobaczyc czy to cos da. To ze gra potrafi klatkowac w tak strasznie rozleglym scenario jakim jest Gates of Erkund to jakas paranoja, zwazywszy na to ze mam 8800GTS i w miare mocnego C2D.

Bardzo splycajac, gra przypomina farmowanie AB/WSG w wowie, z lepsza mozliwoscia rozwoju postaci poprzez PvP. Nie jest to zle samow w sobie, bo granie w zorganizowanej grupie w jednej i drugiej grze jest bardzo przyjemne.

Zobaczymy gdzie bedziemy za miesiac :)


_________________
Nestor#1522

***
Avatar użytkownika

Posty: 13268
Dołączył(a): 7.11.2004
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2008, 12:18 
Cytuj  
Nestor napisał(a):
Bardzo splycajac, gra przypomina farmowanie AB/WSG w wowie, z lepsza mozliwoscia rozwoju postaci poprzez PvP. Nie jest to zle samow w sobie, bo granie w zorganizowanej grupie w jednej i drugiej grze jest bardzo przyjemne.

Dzisiaj/jutro rzucamy sie do t2 i lecimy na keepa nestorq ;]


_________________
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent
open your mind for the serpent

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2008, 12:20 
Cytuj  
W sumie o gameplay jako takim będzie mozna powiedzieć więcej na max levelu w T4 , dla ludzi myslących że to jak farma Ab/WSg polecam polatać z grupą po RVR zonach fun niesamowity , zresztą już w T2 masz do obrony/zdobycia pierwszego keepa :)


_________________
Mam leniwe szare komórki.


Posty: 38
Dołączył(a): 18.04.2008
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2008, 12:22 
Cytuj  
Dobry, konstruktywny artykuł, bo i gra też dobra :)

***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2008, 12:26 
Cytuj  
Powiem, że jestem szczerze zdziwiony że tutejsze trolle na niego nie naskoczyły z "twoja stara" "spier..." etc. :o

@Maraquaya Bardzo dobry tekst, właśnie takich artykułów na tym forum brakuje.

*

Posty: 116
Dołączył(a): 28.02.2007
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2008, 12:31 
Cytuj  
Dzięki wszystkim za pozytywną ocenę moich "wypocin". Po prostu uznałem, że coś takiego się przyda, to napisałem. Przy okazji będę miał pamiątkę z tego jak poznawałem WAR'a. A takie miłe przeżycia zawsze warto zachowywać w pamięci :)

Artykuł napisałem de'facto pod mój klan z Lineage 2, aby pokazać im, że są też inne gry niż tylko L2, L2 i L2. Ileż czasu można w kółko bić wciąż te same moby w TOI czy Rifcie. Po setnym ma się dosyć, a co dopiero po 5000.

A skoro skleciłem już tą recenzję, to postanowiłem się nią pochwalić szerszemu gronu, bo może kogoś ona przekona, że warto rzucić to w co się teraz gra i zainteresować się WAR'em. Wg. mnie naprawdę warto :)


_________________
Obrazek

***

Posty: 834
Dołączył(a): 11.12.2001
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2008, 12:32 
Cytuj  
zax napisał(a):
Powiem, że jestem szczerze zdziwiony że tutejsze trolle na niego nie naskoczyły z "twoja stara" "spier..." etc. :o


Ja nawet chcialem, ale wszyscy tacy mili byli ze glupio bylo sie wychylac :]

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 15 wrz 2008, 14:06 
Cytuj  
Cytuj:
laduje na nowo assety gry w zaleznosci od tego na co patrze.

Identyczny efekt jak przy Garabage Collectorach z Javy/.NET.
Tylko ze GC z w/w dzialaja duzo lepiej :P. Nawet da sie w miare strawne gry w .NET pisac.

*

Posty: 88
Dołączył(a): 24.11.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2008, 05:30 
Cytuj  
Moje pierwsze wrazenie z war to ze Order wygladaja jak cioty a Destro ownuje all powinni to wybalansowac bo kazdy idzie do Destro :/ Co do sprzetu i grafy to bardzo sie zaskoczylem bo gra mi smiga bez zaciec nawet na rvr na marnym sprzecie GF 8600 amd 5000 i 2 gb ram :D

**

Posty: 369
Dołączył(a): 11.12.2006
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2008, 07:31 
Cytuj  
a moje pierwsze wrażenie jest jedno na low lvl healer jest bogiem nie do zabicia po prostu 1vs1 a nawet 2vs1...

***

Posty: 772
Dołączył(a): 21.04.2006
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2008, 07:39 
Cytuj  
ale to chyba runepriest , moj shamy nie jest bogiem :-)

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2008, 09:26 
Cytuj  
QFC napisał(a):
ale to chyba runepriest , moj shamy nie jest bogiem :-)


W takim razie L2P.. Ja jako SW mam problem zeby zabic shamana ktory sie leczy, mimo ze mam full renown gear.


_________________
Nestor#1522

*

Posty: 145
Dołączył(a): 5.05.2002
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2008, 10:54 
Cytuj  
Dae napisał(a):
a moje pierwsze wrażenie jest jedno na low lvl healer jest bogiem nie do zabicia po prostu 1vs1 a nawet 2vs1...


Ta, r10 Archmagiem bez problemu trzymam na sobie dwoch BO noszacych tarcze. Zakladam hoty na siebie, zaczynam dotowac zeby mi naroslo High Magic. Jak juz po jakims czasie zycie mi spadnie do 20% to wrzucam instant duzy heal i drugi za morale1 i w tym momencie zazwyczaj sie poddaja.

Z drugiej strony w 1v1 praktycznie kazdy moze zdecydowac ze mu sie tu juz nie podoba i uciec ode mnie a ja nie zabardzo moge cos zrobic :<

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 16 wrz 2008, 10:56 
Cytuj  
Twigg napisał(a):

Z drugiej strony w 1v1 praktycznie kazdy moze zdecydowac ze mu sie tu juz nie podoba i uciec ode mnie a ja nie zabardzo moge cos zrobic :<


Ja Rp mam jeszcze gorzej ;) , z drugiej strony każdy w RvR zonie traktuje mnie jako free-kill szczególnie BOsy ... i potem mają problem bo zauważają po 2-3 minutak łupania mnie że ja mam 100% hp a oni jakies 15% i zaczynaja uciekac ;)


_________________
Mam leniwe szare komórki.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 608 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.