mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 482 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 151
Dołączył(a): 1.05.2007
Offline
PostNapisane: 21 sie 2009, 08:01 
Cytuj  
Skończyła się już CB myślę, że każdy kto był zainteresowany grą to ją przetestował w miarę możliwości . Jakie są wasze opinie co do granymi postaciami, którymi będziecie grac po retialu.
Co wam się podobało, a co nie w waszych postaciach. Myślę, że nie każdy był wstanie przetestować wszystkie postacie więc może się pokusić o jakieś małe porównania, a może ktoś zmieni zdanie :D


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 sie 2009, 13:11 
Cytuj  
Gre zdazylem juz skasowac, w ostatniej cb pogralem z 10min.. ogolnie dobilem 23lvl przez te bety i na wiecej sily nie mialem.

****

Posty: 1970
Dołączył(a): 8.08.2007
Offline
PostNapisane: 21 sie 2009, 13:54 
Cytuj  
Świetnie zrobiona grind levelówka z mocnym akcentem RvR. Jak ktoś nie wyrósł jeszcze z WoW będzie zachwycony. Reszta rzygnie w okolicy 15lvlu.

Edit-opinia w oparciu o wrażenia z chińskiego retaila z angielskim patchem - wersja 1.0.

Wersja retail EU będzie w wersji 1.5 i ma być znacznie mniej grindu. Niby.

V.


_________________
Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna.


Ostatnio edytowano 21 sie 2009, 15:25 przez Viracept, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 193
Dołączył(a): 22.10.2007
Offline
PostNapisane: 21 sie 2009, 14:09 
Cytuj  
az tak levelowanie jest nastawione na grind?

Ez.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 21 sie 2009, 14:22 
Cytuj  
Heh, widzę że nie jestem jedynym, któremu Aion jednak nie przypadł do gustu.. No cóż, faktycznie - grind przeszkadzał mi i to bardzo. Co więcej, nie lubię gier, w których nie można na chwilę stanąć aby mob nie zespawnował mi się za plecami. Grafika niby nawet i ładna, animacja ok, skrzydełka fajne, można sobie pofruwać ale to jakoś tak za mało aby przezwyciężyć ten niesmak grindfesta. Hm, widocznie azjatyckie produkcje tak mają i to ja nie pasuję do tej gry a nie ona do mnie ;)


_________________
For the pony!

*
Avatar użytkownika

Posty: 6418
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 sie 2009, 14:53 
Cytuj  
Moja opinia jest mocno stronnicza ... :
Gniot, grind połaczony z ładnymi krajobrazami, ładnymi postaciami, ale jakoś nie sprawiło zebym się zachwycił. Kupię, bo zamówiłem, podstawkę, ale chyba nie pogram w nią ... szkoda czasu.
Latanie moze i inowacyjne bo przenosi walke i poruszanie sie z 2-d do 3-d, ale poza tym nic nowego nie wnosi ta gra.
Ot, grindówka z opcja RvR i ładną graficzką. Już wolę Wow, jest bardziej hmm ... pstrokaty, co przydaje mu rumienców w porównaniu do AION-A.

*

Posty: 112
Dołączył(a): 24.05.2008
Offline
PostNapisane: 21 sie 2009, 15:06 
Cytuj  
Ma swoje plusy ma minusy, na pewno bardzo dobry silnik nie dlawiacy sie przy 200 osobach na ekranie, poczatkowo strasznie mnie odrzucila, pozniej za namowa znajomych sprobowalem jeszcze raz i duzo lepsze wrazenia, ogolnie grindu nie uswiadczylem do 25 levelu, poza tym ta wersja ktora wejdzie z premiera jest 1.5 kiedy beta dzialala na 1.0, podobno dodaje kilka tysiecy questow i poprawia rozgrywke, czy to prawda okaze sie przy premierze.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 21 sie 2009, 15:19 
Cytuj  
Ja po pierwszym swietnym wrazeniu troche sie zniechecilem i czekam zeby zobaczyc wersje eu ze wszystkimi patchami. Ta wersja chinska = mialem dosc na 15 levelu juz

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2009, 16:02 
Cytuj  
Nie jest to gra rewolucyjna, jest jednak rewelacyjnie wykonana. Świetny silnik, stosunkowo małe wymagania jak na dzisiejsze czasy, praktycznie zero bugów, do tego dochodzi ciekawe lore i piękny świat. Minusem jest wszechobecny grind (przynajmniej w chińskiej wersji bo w inną nie grałem), ale jest to do wytrzymania grając w grupie. Dużym plusem jest cały system RvR ze zdobywaniem twierdz i przejmowaniem artefaktów. Trochę nudny, ale całkiem sensowny craft, z którego można się utrzymać. Rynek obrotu towarów bardzo aktywny, a co za tym idzie - opłacalny handel. Duży minus za to, iż gra praktycznie zaczyna się po 25lvl jak dostajemy dostęp do Abyss - dla niektórych dojście do tego levelu może być katorgą, więc prędzej jebną grą w pizdu niż tak na prawdę ją poznają :har: Fajne PvP, zarówno walki w Abyss jak i rajdowanie na tereny wroga dają dużo funu, szczególnie gdy spotkają się duże grupy. Co do klas to ograniczyłem się jedynie do gry templarem. Bardzo fajnie mi się nim grało zarówno PvE jak i PvP. Zresztą wszystkie klasy są niezłe. Instancję widziałem tylko jedną "Fire Temple" i się nią niestety rozczarowałem. Może lekki wpływ na to miał fakt iż bezpośrednio przedtem grałem w lotro, a jak to tam jest zrobione każdy wie, ale co tu ukrywać - "Fire Temple" jest strasznie biedne. Po czasie w 5 osób potrafiliśmy je rozklepać w 15 minut na 27-31 lvlu. W koreańskiej wersji dodali całą wyspę raidową, więc myślę, że pod tym względem w EU będzie lepiej. Hmmm co jeszcze..... Animacje bardzo ładne, design armorów i zbroi też niczego sobie, szczególnie te za Abyss Points robią wrażenie (dodatkowe efekty podczas attack mode). Co do latania to może w pierwszym kontakcie wydaje się jedynie widowiskowym bajerem, ale w rzeczywistości jest jednak bardzo użyteczne - harvesting latających resów, omijanie mobków, skracanie drogi itp. Problemem są za to wszechobecne boty w wersji chińskiej. Mam nadzieję że na EU się to zmieni, bo jeśli nie, to zabije po prostu tą grę. Choć doświadczenie dostajemy za wiele rzeczy - harvesting, crafting, questy, bicie mobów... to jednak szkoda też, że nie ma jednakowego expa za pve i pvp, urozmaiciło by to rozgrywkę i zniwelowało trochę grindfest.
Podsumowując - niezła gra.... może nie na lata, ale na kilka miesięcy może dać sporo funu. I jeszcze jedno - AION nie nadaje się do gry solo, po prostu człowiek po niedługim czasie solowania ma ochotę wymiotować krwią na monitor, za to w grupie jest już całkiem nieźle.


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

*

Posty: 116
Dołączył(a): 28.02.2007
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 14:02 
Cytuj  
A mnie się AION bardzo podoba :D
Pograłem sobie w betę i na pewno pogram w retaila.
Grindu o którym mówią inni nie bardzo uświadczyłem. 2,5 roku grałem w Lineage 2, więc nazywanie bicia mobów z AIONa grindem było by bardzo krzywdzące. Pograjcie sobie w L2, to zobaczycie co to jest grind. W AION tego nie ma.
Biorąc pod uwagę inne aspekty gry, wszystko przemawia na plus za AIONem.
Począwszy od bardzo dopracowanego silnika graficznego, który w porywach osiągał na moim średnim sprzęcie 200 FPSów.

Poprzez rewelacyjny interfejs uzytkownika i wszystkie udogodnienia dla gracza, których mi brakowało w L2, a które znalazłem w WAR i właśnie AION. Dajmy na to quest helper jest krokiem na przód w porównaniu do Lineage 2. Albo takie drobne detale, jak np. zaznaczanie na mapie obszarów, które już zwiedziłem. Albo e-maile do innych graczy, friend lista, i wiele wiele innych drobnych rozwiązań, które powinny się w każdym MMORPG znaleźć, a niestety w wielu ich brakowało. AION ma je wszystkie. Jest po prostu user friendly.

Grafia też jest rewelacyjna. Właśnie na taką grę jak AION czekałem od czasu jak przestałem grać w Lineage 2. Zwracam uwagę na takie detale, jak np. design postaci, zbroi, wygląd świata. W końcu z grą spędza się godziny i stale się na to patrzy, to chcę aby mi to się podobało. No i twórcy AIONa trafili w mój gust idealnie.

Jednym słowem poszukiwania MMORPGa dla mnie po tym jak przestałem grać w Lineage 2 uznaję za zakończone i czekam na premierę AIONa :D


_________________
Obrazek

**

Posty: 351
Dołączył(a): 29.12.2006
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 17:05 
Cytuj  
Maraquaya napisał(a):
A mnie się AION bardzo podoba :D
Pograłem sobie w betę i na pewno pogram w retaila.
Grindu o którym mówią inni nie bardzo uświadczyłem. 2,5 roku grałem w Lineage 2, więc nazywanie bicia mobów z AIONa grindem było by bardzo krzywdzące. Pograjcie sobie w L2, to zobaczycie co to jest grind. W AION tego nie ma.
Biorąc pod uwagę inne aspekty gry, wszystko przemawia na plus za AIONem.
Począwszy od bardzo dopracowanego silnika graficznego, który w porywach osiągał na moim średnim sprzęcie 200 FPSów.

Poprzez rewelacyjny interfejs uzytkownika i wszystkie udogodnienia dla gracza, których mi brakowało w L2, a które znalazłem w WAR i właśnie AION. Dajmy na to quest helper jest krokiem na przód w porównaniu do Lineage 2. Albo takie drobne detale, jak np. zaznaczanie na mapie obszarów, które już zwiedziłem. Albo e-maile do innych graczy, friend lista, i wiele wiele innych drobnych rozwiązań, które powinny się w każdym MMORPG znaleźć, a niestety w wielu ich brakowało. AION ma je wszystkie. Jest po prostu user friendly.

Grafia też jest rewelacyjna. Właśnie na taką grę jak AION czekałem od czasu jak przestałem grać w Lineage 2. Zwracam uwagę na takie detale, jak np. design postaci, zbroi, wygląd świata. W końcu z grą spędza się godziny i stale się na to patrzy, to chcę aby mi to się podobało. No i twórcy AIONa trafili w mój gust idealnie.

Jednym słowem poszukiwania MMORPGa dla mnie po tym jak przestałem grać w Lineage 2 uznaję za zakończone i czekam na premierę AIONa :D


/Agree z większością :) . Interface, wygląda podobnie do WoW'a z hmm 3x ilością addonów. Quest helper jest geniealny.

Co do grindu to na low lvl nie ma go za wiele. Na wyższych lvl jest go sporo, ale jak będzie jakieś pvp się działo przy farmie to żaden problem dla mnie grindować :D .


_________________
Warrior Boulderfist
Druid Boulderfist

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 17:10 
Cytuj  
hehe dla mnie po zrobieniu 11 jobów w FFXI na najwyzszy lvl ten grind o którym tu mowa jest śmieszny:) Gra super we wrześniu zamawiam:) do zobaczenia.


_________________
Jast v2.0

****
Avatar użytkownika

Posty: 1383
Dołączył(a): 14.11.2006
Offline
PostNapisane: 24 sie 2009, 23:44 
Cytuj  
egoist napisał(a):
hehe dla mnie po zrobieniu 11 jobów w FFXI na najwyzszy lvl ten grind o którym tu mowa jest śmieszny:) Gra super we wrześniu zamawiam:) do zobaczenia.


Ściągnij Brok'a i zownujemy shit.


_________________
FFXIV ARR: Moogle | Shin Ji | 50BLM/WHM/SMN/SCH/PLD/WVR/GSM/CUL/LTW/ALC

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2009, 00:17 
Cytuj  
Lesiu, Tadek - jakimi klasami macie zamiar grać ?


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 25 sie 2009, 07:53 
Cytuj  
Kassei dopisz mnie do składu na wszelki wypadek;) jeszcze się do końca nie zdecydowałem ale pewnie troszkę pogram - klerykiem zapewne;)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***

Posty: 627
Dołączył(a): 28.12.2001
Offline
PostNapisane: 25 sie 2009, 09:21 
Cytuj  
No to bedzie nas dwoch klerykow. ;>

**

Posty: 280
Dołączył(a): 7.03.2005
Offline
PostNapisane: 25 sie 2009, 10:18 
Cytuj  
wszyscy demonizuja ten grind, a jak dla mnie to wiekszy byl chocby w vanilla wow...

na pewno sprobuje szczescia bo gra jest swietnie dopracowana.

*****

Posty: 2668
Dołączył(a): 19.12.2004
Offline
PostNapisane: 25 sie 2009, 11:32 
Cytuj  
Prawdopodobnie Templarem po stronie Elyos ale się jeszcze zobaczy:) znaczy sie pioerwszej postaci na 100% nie bede robił maga.


_________________
Jast v2.0

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 25 sie 2009, 11:55 
Cytuj  
jak dla mnie archetyp maga odpada w aion a to zproste przyczyny spele nie crituja:<


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

****
Avatar użytkownika

Posty: 1383
Dołączył(a): 14.11.2006
Offline
PostNapisane: 25 sie 2009, 12:57 
Cytuj  
Kassei napisał(a):
Lesiu, Tadek - jakimi klasami macie zamiar grać ?


Ranger ;]

Wszytko jednak może ulec zmianie co do klasy :)


_________________
FFXIV ARR: Moogle | Shin Ji | 50BLM/WHM/SMN/SCH/PLD/WVR/GSM/CUL/LTW/ALC

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 482 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.