mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 111
Dołączył(a): 1.04.2006
Offline
PostNapisane: 21 sie 2009, 16:41 
Cytuj  
Tak, tak grind srind. Pitolenie solocareberkow.
A graliscie wy chociaz w jakims party 4-6 osobowym?
A dobiliscie chociaz do 30 lvl?

Tez moge napisac, ze kilka lat temu odpalilem WoWa i przy 12 lvl bylem znudzony farmieniem dzikow. Co za durna gra. Skasowalem :P

Gra sie zupelnie przyjemnie w party. Level leci szybko (np. instancja Fire Temple, przejscie w party daje 50% levela).
Podziwiam wszystkich malkontentow, ktorzy solo chca zawojowac w mmo.

Region 4 China, lvl 37 Templar

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 sie 2009, 16:47 
Cytuj  
Ja tam akurat lubie sobie pogrindowac, ale gra jest po prostu nudna i wtorna, fefnasty raz to samo - nie dziekuje. tyle, a no i tak gralem w party(zapewne jak kazdy) Moze jeszcze headstart sprawdze jak ma byc ta wersja 1.2 czy jak to tam nazwali. Ogolnie nie gralem wczesniej w zadne azjatyckie produkcje (jedynie niecaly miesiac w silkroad i z tydz w runes of magic) takze liczylem na cos.. hmm innego, ciekawego. Wiadomo jednym sie to spodoba innym nie, ale szalu imo gra nie zrobi bo nie ma czym.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 21 sie 2009, 17:04 
Cytuj  
Placzecie o grind a w wersji eu czyli 1,5 ma byc wiecej q i zwiekszony xp rate. Co do bety i wersji cn to prawda idzie rzygnąć a lvl23-25 w wersji 1.0 poprostu sa nie do przebrniecia dla kogos prosto z wowa, nauczonego wbijac lvl jebiac pierdylion questow


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

**

Posty: 351
Dołączył(a): 29.12.2006
Offline
PostNapisane: 21 sie 2009, 21:12 
Cytuj  
Nyx napisał(a):
Placzecie o grind a w wersji eu czyli 1,5 ma byc wiecej q i zwiekszony xp rate. Co do bety i wersji cn to prawda idzie rzygnąć a lvl23-25 w wersji 1.0 poprostu sa nie do przebrniecia dla kogos prosto z wowa, nauczonego wbijac lvl jebiac pierdylion questow


Można robić repetable na zabijanie :D . No, ale co by nie mówić to poziomy bije się dużo trudniej niż w wow'ie.


_________________
Warrior Boulderfist
Druid Boulderfist

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 21 sie 2009, 21:14 
Cytuj  
Cale szczescie wczoraj wiekszosc serverow (nie jestem pewien czy wszystkie) dostala w koncu 1.2 patch :)

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2009, 21:50 
Cytuj  
Gokulo napisał(a):
Cale szczescie wczoraj wiekszosc serverow (nie jestem pewien czy wszystkie) dostala w koncu 1.2 patch :)
Chińskie ?


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 21 sie 2009, 21:57 
Cytuj  
Yup

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2009, 21:59 
Cytuj  
Gokulo napisał(a):
Yup
Masz jakieś patchnotes ?


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 21 sie 2009, 22:07 
Cytuj  
1.2:
http://www.aionsource.com/forum/general ... 1-2-a.html
(1.1 - nie wiem na jakiej to zasadzie bo przeskok byl z 1.0 na 1.2 od razu, moze w korei mieli 1.1: http://www.aionsource.com/forum/general ... 1-1-a.html)

1.5 dla porownania co sie zmieni jeszcze
http://www.aionsource.com/forum/general ... alaur.html

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2223
Dołączył(a): 8.07.2005
Offline
PostNapisane: 21 sie 2009, 22:53 
Cytuj  
Gokulo napisał(a):
1.2:
http://www.aionsource.com/forum/general ... 1-2-a.html
(1.1 - nie wiem na jakiej to zasadzie bo przeskok byl z 1.0 na 1.2 od razu, moze w korei mieli 1.1: http://www.aionsource.com/forum/general ... 1-1-a.html)

1.5 dla porownania co sie zmieni jeszcze
http://www.aionsource.com/forum/general ... alaur.html
Dzięki, już się ściąga :) Szkoda, że dawno nie grałem bo nie będę miał jakiegoś większego porównania :(


_________________
Obrazek
RETIRED [UO,SWG,L2,FFXI,FFXIV,WoW,RFO,GW,CoH,DDO,SB,TR,PS,EQ2,MxO,VG,AOC,WAR,DFO,AION,RIFT,LOTRO,SWTOR,EVE]
ATM [PONY CARS GARAGE HOBBY]

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2794
Dołączył(a): 16.06.2004
Offline
PostNapisane: 22 sie 2009, 05:49 
Cytuj  
Nyx napisał(a):
Placzecie o grind a w wersji eu czyli 1,5 ma byc wiecej q i zwiekszony xp rate. Co do bety i wersji cn to prawda idzie rzygnąć a lvl23-25 w wersji 1.0 poprostu sa nie do przebrniecia dla kogos prosto z wowa, nauczonego wbijac lvl jebiac pierdylion questow


Wiesz ludzie w WoWie (sam gralem od beta testow US i skonczylem jakies 2 miesiace temu) przyzwyczaili sie po wyjsciu WOTLK ze niebawem po wejsciu do instancji wypadna wszystkie itemy, kazdy sobie rolnie i poleci sie lansowac.Blizz juz tak ulatwil wszystko w WoWie , ze ciezko sobie pomyslec co by mogli jeszcze bardziej ulatwic.Dlatego teraz rzesze graczy WoWa chcacy sprobowac pograc w Aiona beda sapac jak pojebani ze lvl im za wolno leca.Niech sobie starsi gracze przypomna czy w podstawce tak latwo sie lvlowalo jak teraz?A wcale ze nie,dopiero po wyjsciu kazdego z dodatkow zwiekszaja exp z q i mobow i dlatego teraz to wyglada bardziej jak saper, ktorego nalezy przejsc na czas a nie jak porzadna gra w ktorej trzeba sie napracowac zeby cos osiagnac.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2986
Dołączył(a): 29.02.2008
Offline
PostNapisane: 22 sie 2009, 06:51 
Cytuj  
k4czy napisał(a):
Wiesz ludzie w WoWie (sam gralem od beta testow US i skonczylem jakies 2 miesiace temu) przyzwyczaili sie po wyjsciu WOTLK ze niebawem po wejsciu do instancji wypadna wszystkie itemy, kazdy sobie rolnie i poleci sie lansowac.Blizz juz tak ulatwil wszystko w WoWie , ze ciezko sobie pomyslec co by mogli jeszcze bardziej ulatwic.Dlatego teraz rzesze graczy WoWa chcacy sprobowac pograc w Aiona beda sapac jak pojebani ze lvl im za wolno leca.Niech sobie starsi gracze przypomna czy w podstawce tak latwo sie lvlowalo jak teraz?A wcale ze nie,dopiero po wyjsciu kazdego z dodatkow zwiekszaja exp z q i mobow i dlatego teraz to wyglada bardziej jak saper, ktorego nalezy przejsc na czas a nie jak porzadna gra w ktorej trzeba sie napracowac zeby cos osiagnac.


Możliwe, że w przypadku fanów WoWa faktycznie jest tak jak piszesz - nie wiem. W WoW'a grałem na samym początku jak wyszedł (1 rok) i wskrzesiłem dopiero po wyjściu Lich King'a tylko po to aby po miesiącu zrezygnować. Swoją opinię o Aionie napisałem zupełnie w oderwaniu od WoW'a (za którym tęsknić nie będę bo ten typ rozgrywki mi również nie odpowiada). Prawdę powiedziawszy to co mnie męczy we współczesnych grach to właśnie ten cały dziki pęd do xpienia, nabijania leveli, latania hordami i tłuczenia wszystkiego co popadnie i koniecznie w wielkich ilościach. Dlatego też dużą nadzieję pokładam w sandbox'ach gdzie nigdzie spieszyć mi się nie będzie, pójdę sobie gdzie i kiedy zechcę (a nie kiedy zbierze się grupa i w zależności od jej składu będzie można określić miejsce docelowe). Jak będę potrzebował sprzętu to sobie go zrobię sam (albo kumpel mi w tym pomoże) i nie będę musiał wystawać w kolejce do nastej z rzędu instancji tylko po to aby zdobyć zestaw itemków, który pozwoli mi wkroczyć do następnej instancji. Widocznie z wiekiem preferencje się zmieniają - kończy się ciśnienie na awans, a rośnie zapotrzebowanie na święty spokój ;)


_________________
For the pony!

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2708
Dołączył(a): 10.08.2003
Offline
PostNapisane: 22 sie 2009, 11:28 
Cytuj  
k4czy napisał(a):
Nyx napisał(a):
Placzecie o grind a w wersji eu czyli 1,5 ma byc wiecej q i zwiekszony xp rate. Co do bety i wersji cn to prawda idzie rzygnąć a lvl23-25 w wersji 1.0 poprostu sa nie do przebrniecia dla kogos prosto z wowa, nauczonego wbijac lvl jebiac pierdylion questow


Wiesz ludzie w WoWie (sam gralem od beta testow US i skonczylem jakies 2 miesiace temu) przyzwyczaili sie po wyjsciu WOTLK ze niebawem po wejsciu do instancji wypadna wszystkie itemy, kazdy sobie rolnie i poleci sie lansowac.Blizz juz tak ulatwil wszystko w WoWie , ze ciezko sobie pomyslec co by mogli jeszcze bardziej ulatwic.Dlatego teraz rzesze graczy WoWa chcacy sprobowac pograc w Aiona beda sapac jak pojebani ze lvl im za wolno leca.Niech sobie starsi gracze przypomna czy w podstawce tak latwo sie lvlowalo jak teraz?A wcale ze nie,dopiero po wyjsciu kazdego z dodatkow zwiekszaja exp z q i mobow i dlatego teraz to wyglada bardziej jak saper, ktorego nalezy przejsc na czas a nie jak porzadna gra w ktorej trzeba sie napracowac zeby cos osiagnac.

No blizz wszystko usprawnia(albo jak wolisz ulatwia) bez dwoch zdan :) Jak cos jest glupie irytujace i niefajne to duza szansa ze to zmienia. Tak wlasnie jest z levelowaniem w starych chujowych kraniach gdzie sidzi sie juz tylko po to zeby levelowac robiac questy odstajace baaaardzo od tych z nowszych dodatkow po kazdym wzgledem. I to mi odpowaida bo uwazam ze w mmorpgu mozna zrobic wyzwania wieksze niz takie typu "czuje wielka satysfakcje ze zrobienia ntego levelu bo jest to tak nudne i frustrujace ze tylo najwieksi twardziele i zaplanecy moga tego dokonac" Wogole to nie mow ze nie ma w wowie teraz rzeczy/ acziwmentow ktore aby osiagnac nie trzeba sie nameczyc? Moze wez linknij swo achiwmenty zobacze z ciekawosci.
W aion na 13 levelu mialem dosc levelowania nudnego na poziomie questow z wow z podstawki. Moze dalej jest lepiej itp ale mnie poprostu zmeczylo to bardzo szybko .

Zastanawilem sie nad graniemw aion jeszcze pare dni temu tbh. ALe zobacyzlem co zmienia w wow:cataclysm i juz mie preszlo:D


Ostatnio edytowano 22 sie 2009, 13:29 przez Vercin, łącznie edytowano 1 raz
*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 22 sie 2009, 13:10 
Cytuj  
Śmieszni niektórzy są... część chyba nie wie co to w ogóle jest grindfest - tylko powtarza za resztą aby być cool i trendy.
Wiem, że wam się marzy quest na zrobienie postaci, gdzie po wybraniu koloru oczu dostajecie max level ale niektórym sprawia fun osiągnięcie czegość. Bo to jest wyznacznikiem, własnych umiejętności.
Jeśli wam odpowiada, że macie level, gear, "osiągnięcia" takie same jak 10latek co ledwo czytać potrafi to a cały l33t skill jaki posiadł to bashowanie F1 to GL.

Rozumiem, że komuś nie odpowiada Aion - bo to nie jego klimat, mechanika też nie ta - OK, ale żeby od razy grindem demonizować...

Taki hint - gry mmo mają to do siebie, że można w nich grać z innymi ludźmi np. w tzw. party - tak wiem szaleństwo!


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2009, 13:59 
Cytuj  
Jedyna nadzieja dla Aion sa gracze z WoW, a ci jak widac dostali teraz sporo info od blizza i juz tak chetnie beda wbijac do tej gry.
A co do grindu, zgadzam sie ze wszystkimi co odbieraja to negatywnie, ta gra jest bardzo dobra ale nie na 2009 rok.
Jednak nie zapominajmy ze NCSoft to dobra firma i moze gre rozbudowywac genialnie, a jesli blizz zmieni strategie to tez nie straci klienta, a to rowna sie z mniejszym sukcesem Aion.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 772
Dołączył(a): 21.04.2006
Offline
PostNapisane: 22 sie 2009, 14:21 
Cytuj  
embe napisał(a):
J... ta gra jest bardzo dobra ale nie na 2009 rok.
...


podaj argumenty, dlaczego nie jest.

Co do grindu to placzecie jak male dzieci , a w WoW nie ma grindu ?
rajdy PvE co to jest ? grindfest pełna gębą.

**

Posty: 351
Dołączył(a): 29.12.2006
Offline
PostNapisane: 22 sie 2009, 14:29 
Cytuj  
Ilość mobków jaką trzeba zabić w Aionie na kolejny poziom>>ilość mobków ile trzeba zabić w WoW'ie. Mi to nie przeszkadza.
Trochę mnie niepokoją informacje z blizzkonu, bo prawda jest taka, że nikt naprawdę nie wie jak będzie wyglądać Path of Titans, Rated BG etc., a wszyscy się napalają :) . Ja po PvP jakie zafundował blizz w WoTLK patrze na to wszystko z dystansem, bo wiem, że na papierze może i ładnie wygląda, ale w praktyce może być do d**y.


_________________
Warrior Boulderfist
Druid Boulderfist

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 22 sie 2009, 14:31 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
... tylko powtarza za resztą aby być cool i trendy. ...


to niestety olbrzymia przywara tego forum- jedzie się po azjatyckich produkcjach, po grinfeście, po graczach którzy nie bardzo lubią pvp, którzy nie grają w TOPOWE mmo z pvp i full loot , po "gejowskich " grafikach itp itd - i tak w kółko , aż do znudzenia - te same osoby piszą podobne posty w różnych tematach- no cóż , po prostu jest różne rozumienie dobrej zabawy przy grze, choć niektórzy tego nie rozumieją

na szczęście jest spora grupa ludzi, która pisze sensowne posty, które czyta się z zaciekawieniem, porównuje do własnych obserwacji itp

co do Aion-a ja celowo przestałem grac na chinolu, odpuściłem ostatnie bety EU ( choć oczywiście miałem opłacone)- pograłem wszystkimi klasami na kilkunastego lvl - to mi wystarczy, nie chce psuć sobie gry, przyjemności z jej poznania gdy wyjdzie retail
niektórzy szybko koksali postacie, żeby tylko mieć jak najwyższy lvl , żeby porobić to, tamto-to nic dziwnego , że gra im obrzydła- grać szybko , szybko, jak najwięcej bo jeszcze beta trwa, aaaa zrobiłem 20 lvl , aaaa już 25 lvl - hehe nie to co inne lamy - dopiero 15 lvl :D
a teraz szybko - zebrać grupę takich samych maniaków, bo musimy już mieć najlepsze postacie zaraz po starcie gry, musimy być w top- tak niech wszyscy wiedzą jaki najlepszy Legion jest na serwie- tak podziwiają nas, jesteśmy na szczycie :D
ups - wszystko zrobione , wszystko osiągnięte, co tu robić ? nuuuda a bo tak w ogóle do dupy ten Aion ...

a tak przy okazji- chyba coraz mniej graczy gra w mmo dla przyjemności, coraz częściej robi się z tego obowiązek- poczytałem kiedyś forum pewnego Legionu-
wklejam bez ich zgody fragment tematu , w którym jest rozmowa z graczem składającym do nich podanie:

- jakie sa najwazniejsze stigmy u templara do gry pve jak i do pvp oraz dlaczego ?
- czy templar posiada skille ktore go lecza i jak one dzialaja?
- aion i mechanika gry , czyli jak dziala block ?
- napewno czytales skille z high lvli swojej postaci , opisz mi jakbys walczyl 1 vs 1 przeciw klerykowi na podobnym lvlu.

do tego dochodzi oczywiście obowiązek iluś tam godz grania dziennego, obowiązek uczestniczenia w raidach itp , itd

gdzie w tym wszystkim przyjemność z gry jako takiej?

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 22 sie 2009, 15:10 
Cytuj  
@up

dobre podsumowanie


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

****

Posty: 1093
Dołączył(a): 15.10.2006
Offline
PostNapisane: 22 sie 2009, 15:12 
Cytuj  
Ja będę grał w Aion na 100 % chyba że wyjdzie Stargate Worlds wcześniej co jest niemożliwe :P Dałem wow trzecią i ostatnią szansę, która trwała 5 minut bo więcej w tej grze tym razem nie wytrzymałem :P Aion tak samo , AoC czy who kładzie dla mnie tego waszego " wow hiciora " pod podstawowym względem - PVP - które w wow jest nie rozwinięte w stosunku do np. tytułów które wyżej wymieniłem :)

@upup - masz racje :)


_________________
no more wow...

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.