mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 3
Dołączył(a): 3.09.2009
Offline
PostNapisane: 3 wrz 2009, 14:07 
Cytuj  
The Chronicles of Spellborn to gra z gatunku MMOcRPG stworzona przez studio developerskie Spellborn International (uprzednio znane pod nazwą Khaeon Games). Aby wybić się ze sztampowości powstających jak grzyby po deszczu produkcji MMO, jej ojcowie przygotowali dla graczy oryginalny, mroczny świat oraz wciągającą fabułę, a także szereg innych funkcjonalności i innowacji.

Uniwersum, w którym przychodzi nam poprowadzić swojego bohatera to Enclave of the Five Sacrifices, które w wyniku katastrofalnych następstw ostatniej wojny zostało rozdarte na wiele części. Obecnie składa się ono z wielu królestw dryfujących w przestrzeni zwanej Deadspell Storm, pozostającej w niezwykłym, magicznym stanie, umożliwiającym życie w swoim wnętrzu. Gracze oczywiście mogą podróżować pomiędzy światami dzięki zawirowaniom niespokojnej magii, aczkolwiek muszą liczyć się z niebezpieczeństwami czyhającymi w mijanych obszarach.

Podobnie jak w innych grach z gatunku MMO, tak i w The Chronicles of Spellborn tworzymy swojego awatara, którego poczynaniami kierujemy w trakcie rozgrywki. Twórcy przygotowali dla nas całkiem spory i zróżnicowany wachlarz ras oraz klas postaci a także twarzy, ubiorów, części uzbrojenia i symboli, dzięki którym jesteśmy rozpoznawalni w świecie gry. Naszą przygodę w The Chronicles of Spellborn możemy przeżywać samotnie bądź też łączyć się z innymi graczami w drużyny - nic nie stoi też na przeszkodzie by wstąpić do jednej z gildi, zwanych tutaj Domami. Walki, których nie brakuje, toczą się przeciwko potworom bądź innym graczom. Można także zawierać lub zrywać sojusze z innymi, a nawet przejmować kontrolę nad pewnymi obszarami świata. Wraz z rozwojem rozgrywki i wykonywaniem kolejnych zadań gracze zyskują dostęp do coraz szerszej wiedzy na temat Enclave of the Five Sacrifices, co przekłada się na lepsze poznawanie panujących tu zasad oraz odkrywanie jego tajemnic. Ciekawym pomysłem jest wprowadzenie dość złożonego systemu umiejętności i zdolności, determinującego nasze szanse podczas starcia. Gracz wybierając kilka dostępnych umiejętności tworzy z nich konkretny zestaw, który może zostać zapamiętany i użyty w dowolnym momencie walki. Wraz z awansowaniem na kolejne poziomy doświadczeni zyskujemy dostęp do kolejnych umiejętności, które oczywiście możemy dodawać do zapamiętanych zestawów.

Od strony technicznej gra prezentuje się przyzwoicie, dzięki zaprzęgnięciu do generowania grafiki, zmodyfikowanej do swoich potrzeb, technologii Unreal Engine w wersji 2.5
Źródło tcos.pl

Gra od nie dawna całkowicie F2P
Godna polecenia, ciekawy system walk.Mnie osobiście urzekło to że wiekszość zależy od własnych umiejętności walki. Dużo qestów mało grindu.
Screeny http://www.gamershell.com/pc/the_chroni ... shots.html
Oficjalna strona http://spellborn.acclaim.com/
Spellborn Wiki http://spellborn.wikia.com/wiki/Spellborn_Wiki
Filmiki myślę że każdy jest w stanie znaleść.
Gra naprawde godna polecenia

*

Posty: 156
Dołączył(a): 9.01.2006
Offline
PostNapisane: 4 wrz 2009, 21:42 
Cytuj  
O, najbardziej płynny MMO F2P jaki widziałem :)

Przeszkadzała mi trudność w znalezieniu questów nowych i blokada levelowa dla graczy grających za free. Ale grałem bardzo krótko, więc jeśli chodzi o to pierwsze, mogłem po prostu przegapić jakąś rzecz w grze.

W CoS urzekł mnie sposób walki :)


_________________
Obrazek


Posty: 3
Dołączył(a): 3.09.2009
Offline
PostNapisane: 5 wrz 2009, 06:58 
Cytuj  
Jeżeli chodzi o blokade lvlowa została już zniesiona


Posty: 3
Dołączył(a): 25.09.2009
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2009, 01:37 
Cytuj  
Gra od pewnego czasu jest calkowice darmowa i bedzie tak do 2010 roku kiedy to wejdzie cash shop(w ktorym polacy beda mogli kupic przedmioty nawet smsem).

Sciagnalem ta gre kilka dni temu i musze powiedziec jedno sam system walki i koncept gry sa swietne, a swiat bardzo duzy i na prawde ladnie zrobiony(trzeba wspomniec, ze w grze mozemy skakac po wszystkim, wspinac sie po drabinkach etc). Gra zrobiona na silniku unreala 2.5, wyglada bardzo dobrze, a takze okraszona jest swietna muzyka. Przedmioty praktycznie bez statystyk co powoduje ze nie ma zbyt duzego rozlamu pomiedzy ludzmi z roznymi przedmiotami, mozemy je za to socketowac, tak samo jest z skillami.

Jesli chodzi o system walki to powiedziec mozna, ze nie spotkalem dotychczas mmorpg w ktorym moglbym oszukac moba, tutaj na tym opiera sie walka, nie ma statystyk typu dodge czy accuracy, sami unikamy atakow i atakujemy tak zeby trafic, wiaze sie z tym swietne pvp, ktore zrobilo na mnie ogromne wrazenie, a jako gracz gier tego typu od 8 lat ciezko zrobic na mnie w tej kwestii wrazenie.

Swiat pelen jest questow (przynajmniej do tego miejsca w ktorym aktualnie jestem), wiekszosc taka jaka zna sie z innych tytulow typu przynies podaj, pozamiataj etc. aczkolwiek okraszone sa ciekawymi opisami i tekstami, ktore tworza ciekawy klimat lub sa po prostu zabawne i jak zadko fajnie jest przeczytac caly quest. Do tego sa takze questy wyrozniajace sie od wielu znanych z innych gier, mianowicie sa to questy w ktorych mamy kilka sciezek rozwoju, kilka opcji odpowiedzi i rozne questy w nastepstwie co jest bardzo fajnym urozmaiceniem.

Dodatkowo w grze znajduja sie 5 wielkich domow(tzw. high houses). Do jednego z nich mozemy sie dolaczyc juz na 9 poziomie. W zaleznosci o dokonanego przez nas wyboru w lokalizacjach z pvp walczymy z ludzmi nalezacymi do wrogiego domu, lub robimy cos razem z ludzmi z naszego domu lub domu w ktorym znajdujemy sie w sojuszu.

W grze znajduje sie tez coraz bardziej popularna arena, na ktorej mozemy toczyc wolne mecze, lub rankingowe w teamach 2v2 lub 4v4.
Co daje sporo kombinacji biorac pod uwage bardzo dobry system walki i 9 klas postaci do wyboru(z ktorych kazda ma 30-40 umiejetnosci).

Niestety gra ma tez pare minusow, mianowicie poczatkowy tutorial, ktory musimy przejsc kazda nowa postacia, za pierwszym razem jest bardzo przydatny i zaznajamia nas z systemem, pozniej niestety staje sie po prostu nudny. Questow jest bardzo duzo, aczkolwiek jesli nie robimy ich na biezaco moze sie wydawac ze jest ich bardzo malo, ze wzgledu na to, iz wiele z nich to dlugie chainy, ciagnace sie nawet przez kilka lvli. Do minusow dochodza takze lekkie bugi(pewnie zostana naprawione wraz z wejsciem cash shopu).

Gra boryka sie z jeszcze jednym chyba najwiekszym problemem, jakim jest brak popularnosci. Wydawcy majac malo pieniedzy nie mogli pozwolic sobie na duza reklame przez co nigdy nie udalo im sie zapelnic serwerow, ktore zrobili i wraz z bankructwem gra stala sie calkowicie free i czeka na cash shopa. Nawet teraz w grze o tak duzym i zroznicowanym swiecie znajduje sie stosunkowo malo graczy, to tez zachecam wszystkich z odrobina wolnego czasu chociaz do wyprobowania tej gry, a moze nawet i zapelnienia go w jakims stopniu ;). Nie ma chyba nawet na dana chwile zadnej konkretnej polskiej gildii, wiec jesli ktos czuje, ze jego przyszloscia jest stac sie liderem preznie rozwijajacej sie polskiej gildii to takze zapraszam.

Gdyby ktos byl zainteresowany gra mozna mnie znalezc na pvp serwerze pod nickami Misano lub Blackey.

Pozdrawiam i zachecam do sprobowania ;]

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2009, 02:23 
Cytuj  
patchy zdaje sie tez juz nie bedzie...


_________________
.


Posty: 3
Dołączył(a): 25.09.2009
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2009, 02:27 
Cytuj  
patchy nie bedzie do czasu powstania cash shopu, ale ponoc sa jakies eventy, a na tyle razacych bledow zeby sie bez patcha grac nie dalo nie widzialem jeszcze

**

Posty: 208
Dołączył(a): 30.11.2007
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2009, 14:35 
Cytuj  
Gra ekstremalnie nudna i wtórna:


Świat -bajkowy/kolorowy(WoW like) + domieszka kosmosu.

Community - przez 2 godziny gry na localu odezwała się tylko jedna osoba po francusku.

Interakcja między graczami - zbędna.

Questy - bardzo dużo i bardzo prymitywne ,nie są w niczym lepsze od klasycznego grindu.

Combat - nic nadzwyczajnego nadal ciskamy hotkeye tylko ,że jesteśmy twarzą zwróceni do moba

Rozwój postaci - ubogi 2 rasy (różnią się tylko skin'em) i docelowo 9 profesji, 3 atrybuty do rozwoju.

PvP - nie dotrwałem

Plusy:
Ładnie zaprojektowane mapki, przyzwoite audio/video jak na płatną grę przystało.

Reasumując jak ktoś zagrywa się w WoW'a /RoM'a/liczne klony to będzie w niebo wzięty. Wszyscy normalni powinni omijać.


_________________
Obrazek

*

Posty: 54
Dołączył(a): 4.09.2009
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2009, 15:03 
Cytuj  
Yanglegend napisał(a):
Community - przez 2 godziny gry na localu odezwała się tylko jedna osoba po francusku.

Haha to gdzieś ty grał? Albo o której? U mnie gadało tyle osób ze nie nadarzałem czytać. A co do reszty, to z większością się niestety zgadzam.


_________________
Read all about it, in the book of heavy metal
Read all about it, in the manual
Read all about it, in the book of heavy metal
Read all about it, YES! READ IT!

*
Avatar użytkownika

Posty: 144
Dołączył(a): 14.02.2004
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2009, 16:02 
Cytuj  
Dzięki wielkie Yanglegend, zaoszczędziłeś mi ściągania 3gb. Zastanawiałem się nad tym systemem walki, ale skoro mówisz, że jest coś ala WoW to nic szczególnego :/


Posty: 3
Dołączył(a): 25.09.2009
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2009, 16:46 
Cytuj  
co jak co, to nie jest system walki rodem z wowa -.- gralem w wowa dlugo i moge to stwierdzic bez problemu

przykladowe filmiki pokazujace podstawy walki:

porownanie pomiedzy staniem i autotargetem z innych gier, a unikaniem atakow w tcos http://www.youtube.com/watch?v=rsVY6S8MuIo

celowanie http://www.youtube.com/watch?v=Z4pGvwXDeQE

zasada dzialania skill decka jeszcze z bety http://www.youtube.com/watch?v=Prr5dFIK2-Y

*

Posty: 95
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 25 wrz 2009, 22:00 
Cytuj  
Co racja to racja, combat w spellbourn jest inny, dynamiczny i bardzo skilowy.....

ale tez z tamtad ucieklem... mimo wszystko - nudno, jakos nie widac celu..:(

a szkoda


_________________
Obrazek

**

Posty: 363
Dołączył(a): 20.03.2008
Offline
PostNapisane: 14 lip 2010, 12:42 
Cytuj  
Z ciekawosci sciagnalem sobie no i musze przyznac ze zostalem bardzo pozytywnie zaskoczony. Jest to najprawdopodobniej najlepsze f2p mmo w obecnej chwili. Brak reklamy ze strony Acclaim spowodowal ze z gra stalo sie to co jest aktualnie, czyli zostala gdzies zakopana pod naplywem "nowych" syfiatych produkcji typu RoMy i inne badziewia. Gra ma potencjal, a sama potyczka nie jest nuzaca jak ktos wyzej napisal, rzekblym nawet, ze czasami trzeba pomyslec kilka razy zanim sie na cos zdecyduje.
Co do questow, rowniez nie sa nudne, poniewaz w 90% nasze zadanie nie polega na idz,zabij,przynies.
Klasy postaci zwane tutaj archetypami sa bardzo zroznicnowane i choc mamy tylko trzy mozliwosci w kierunku ktorym chcemy rozdawac nasze punkty, to faktycznie stworzenie i dobranie sobie idealnej dla siebie klasy zajmie troszke czasu;)
Osobiscie gram dopiero od wczoraj, wiec w zasadzie nie wiem jeszcze nic o tej grze, ale sam fakt ze gra wytrzymala u mnie na dysku dluzej niz godzine cos znaczy.
Jesli ktos zamierza startowac z jakims crapiastym f2p mmo niech ma na uwadze ze gdzies tam jest jeszcze TCoS, ktory czeka az powiekszy sie community a sama gra znowu ujrzy swiatlo dzienne, bo jest tego warta.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 14 lip 2010, 13:02 
Cytuj  
a graczy ilu widzisz? 1 na godzine?


_________________
.

**

Posty: 363
Dołączył(a): 20.03.2008
Offline
PostNapisane: 14 lip 2010, 15:26 
Cytuj  
Nie jest tak tragicznie jakby sie moglo wydawac, pozatym graczy ciagle przybywa, a Ci ktorzy sa tam juz od dobrego roku chetnie sluza pomoca.
Tak jak wyzej napisalem, populacja jest aktualnie glownym problemem, ale to wina Acclaim ktore zupelnie wbilo w to lache. Byc moze jak zauwaza, ze zainteresowanie wzroslo to zaczna cos dzialac choc watpie bo advertisement nigdy nie byla mocna strona tej firmy.
Forum jest troche martwe, tak wiec jesli chce sie o cos zapytac to najlepiej w samej grze. Z drugiej strony, masowek z dziecmi tez nie chcemy, dlatego panuje tam aktualnie przyzwoity klimacik. IMO wole spotkac z 10 osob na godzine niz stado rozwrzeszczanych bachorow w ciagu minuty. Party zawsze sie znajdzie, wystarczy zapytac.


Posty: 16
Dołączył(a): 12.04.2005
Offline
PostNapisane: 16 lip 2010, 09:11 
Cytuj  
Downloader ściąga gre w trzech pilkach. Jednak po pierwszym pliku zawsze dostaje disconect i pojawia się error z nr.403. Czy ktoś orientuje się jaki może być tego powód ?
Sytuacja powtórzyła mi się już trzy razy.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 16 lip 2010, 10:29 
Cytuj  
Mam tam nawet troche wykoxowana postac.
Z tym ze w tej grze naprawde najbardziej odpychajace sa pustki. Jak ja gralem pare miechow temu ciezko bylo kogos znalezc... no najwiecej bylo francuzow ktorzy gorzej gadali po angielsku odemnie... a to juz osiagniecie :D

**

Posty: 363
Dołączył(a): 20.03.2008
Offline
PostNapisane: 16 lip 2010, 11:34 
Cytuj  
widmol napisał(a):
Downloader ściąga gre w trzech pilkach. Jednak po pierwszym pliku zawsze dostaje disconect i pojawia się error z nr.403. Czy ktoś orientuje się jaki może być tego powód ?
Sytuacja powtórzyła mi się już trzy razy.


Nie sciagaj downloaderem. Tutaj masz w calosci:
http://www.jdtechworld.com/TCOS1052.exe

***

Posty: 873
Dołączył(a): 19.08.2006
Offline
PostNapisane: 16 lip 2010, 15:26 
Cytuj  
Hmm czyli warto sprobowac? bo z moim netem sciaganie moze troche zajac ;)


_________________
"Czasy sie zmieniaja, ale pan zawsze jest w komisjach" :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 16 lip 2010, 19:24 
Cytuj  
Yanglegend napisał(a):
Gra ekstremalnie nudna i wtórna:


Świat -bajkowy/kolorowy(WoW like) + domieszka kosmosu.

Community - przez 2 godziny gry na localu odezwała się tylko jedna osoba po francusku.

Interakcja między graczami - zbędna.

Questy - bardzo dużo i bardzo prymitywne ,nie są w niczym lepsze od klasycznego grindu.

Combat - nic nadzwyczajnego nadal ciskamy hotkeye tylko ,że jesteśmy twarzą zwróceni do moba

Rozwój postaci - ubogi 2 rasy (różnią się tylko skin'em) i docelowo 9 profesji, 3 atrybuty do rozwoju.

PvP - nie dotrwałem

Plusy:
Ładnie zaprojektowane mapki, przyzwoite audio/video jak na płatną grę przystało.

Reasumując jak ktoś zagrywa się w WoW'a /RoM'a/liczne klony to będzie w niebo wzięty. Wszyscy normalni powinni omijać.


ten post wyzej nie zachęca ;p


_________________
.


Posty: 16
Dołączył(a): 12.04.2005
Offline
PostNapisane: 16 lip 2010, 21:02 
Cytuj  
Wielkie dzieki Davich. Pięknike się ściąga. Jeszcze godzinka i sprawdzimy co to jest :D

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.