mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 25
Dołączył(a): 4.10.2009
Offline
PostNapisane: 4 paź 2009, 19:20 
Cytuj  
Witam.

Na początek prośba do administratorów. Nie chce reklamować tutaj innego forum, a jedynie zachęcić ludzi do współpracy. Strona naszego projektu dotyczy jedynie tego pojedynczego tematu.

Jestem założycielem projektu "Nowe Polskie MMORPG". Razem z grupą grafików chcę stworzyć niezależną grę MMORPG. Gra, którą tworzymy będzie pisania pod 2D lub pseudo 3D zależy kto jak to rozumie. Przykładowo można ją opisać jako lepsza graficznie od Tibii, ale nie będzie to Lineage II. Jeśli chodzi o grafikę, postacie i fabułę będzie ona raczej w kierunku anime. Wielkie miecze, topory, kolorowa magia, słodkie czarodziejki, questy, bossowie itd itd.

Na naszym forum regularnie podawane są i będą wszelkie informacje na temat prac nad klientem i serwerem. Forum jest nowe gdyż dotąd projekt powstawał "w ukryciu" jednak istnieje od blisko 2 miesięcy, przy czym dotąd pracowałem przy nim sam, zarówno nad grą jak i serwerem. Jeśli jesteś zainteresowany naszym projektem, jesteś uzdolnionym grafikiem lub masz ciekawe pomysły, których brakuje innym grom to zapraszam na stronę projektu http://nowe-mmorpg.phorum.pl/. Staramy się w jak największym stopniu dostosować do potrzeb i zainteresowań graczy. Zarówno fabuła jak i wygląd gry będzie zależeć od WAS!

Piszę na tym forum dlatego, że znajduje się tu naprawdę duża liczba doświadczonych graczy, którzy wiedzą jakie elementy gry są istotne by gra przynosiła przyjemność dla spędzających czas w jej świecie. Pomóżcie nam swoimi pomysłami, mimo tego, że sami mamy ich już ogrom :D Dla tych, którzy aktywnie będą udzielać się przy tworzeniu projektu zostanie wypuszczona już niedługo wersja testowa gry. Jednocześnie w tym temacie postaram się informować i wszystkich zmianach i nowościach, a także o wersjach testowych dostępnych dla graczy.

UWAGA.
Do udziału na naszym forum nie jest wymagana rejestracja. Po prostu zaglądnij, pisz, zostaw po sobie jakiś ślad czy interesuje Cie nasz projekt i dopinguj nas do pracy.

Pozdrawiam i zapraszam!
http://nowe-mmorpg.phorum.pl/

EDIT:
Żeby nie szukać tego w całym temacie link do strony z Game Design Document: http://nowe-mmorpg.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=13


Ostatnio edytowano 20 paź 2009, 19:20 przez nowe.mmorpg, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 710
Dołączył(a): 24.01.2009
Offline
PostNapisane: 4 paź 2009, 19:59 
Cytuj  
WPisalbym sie,ale nie chce mi sie tego kodu potwierdzajacego przepisywac ; /

Kibicuje Wam i zycze sukcesow skoro to ma byc gra podobna do tibi.


_________________
Obrazek


Posty: 25
Dołączył(a): 4.10.2009
Offline
PostNapisane: 4 paź 2009, 20:07 
Cytuj  
Osobiście uważam, że czasy Tibii powinny minąć i powinno ją w końcu coś zastąpić. Pomysł owszem fajny, ale silnik bardzo nieudany jeśli chodzi o obciążenie procesora. U nas póki co przy 80 klientach procesor P4 3.0 pracował na 21% a grafika 60FPS więc cel osiągnięty :) Co do aktywacji to chyba najprościej kopiuj - wklej, a na marginesie chyba faktycznie wyłączę potwierdzenie :)

****

Posty: 1085
Dołączył(a): 12.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 paź 2009, 20:13 
Cytuj  
italios1 napisał(a):
WPisalbym sie,ale nie chce mi sie tego kodu potwierdzajacego przepisywac ; /

Kibicuje Wam i zycze sukcesow skoro to ma byc gra podobna do tibi.


nowe.mmorpg napisał(a):
kopiuj - wklej


co za młot matko boska


_________________
Free your brain of your mind


Posty: 25
Dołączył(a): 4.10.2009
Offline
PostNapisane: 4 paź 2009, 20:20 
Cytuj  
Ale Ty ładnie mówisz ;) Skąd wiesz czy chodzi o kod z obrazka czy kod z maila potrzebny do aktywacji? Jakoś wcześniej brałem pod uwagę tylko ten drugi, a o pierwszym jakoś zapomniałem. A młot to wiesz...

****

Posty: 1085
Dołączył(a): 12.08.2005
Offline
PostNapisane: 4 paź 2009, 20:34 
Cytuj  
nowe.mmorpg napisał(a):
Ale Ty ładnie mówisz ;) Skąd wiesz czy chodzi o kod z obrazka czy kod z maila potrzebny do aktywacji? Jakoś wcześniej brałem pod uwagę tylko ten drugi, a o pierwszym jakoś zapomniałem. A młot to wiesz...


Myślisz że wszyscy o tobie mówią? ty nie jesteś koksem ktory bierze 155kg worek kartofli na klate :P

sry no bonus. :P


_________________
Free your brain of your mind


Posty: 25
Dołączył(a): 4.10.2009
Offline
PostNapisane: 4 paź 2009, 20:45 
Cytuj  
Jestem z Krakowa, ale nie z nowej huty więc koksem też nie bardzo jestem :D

BTW. Niestety aktywacja przez kliknięcie na link w mailu jest konieczna i nie ma w PHPBB3 opcji wyłączenia aktywacji jak w PHPBB2 :/ a opcja z aktywacją przez admina jest jeszcze bardziej uciążliwa dla wszystkich więc tak też zostaje :)

**

Posty: 208
Dołączył(a): 30.11.2007
Offline
PostNapisane: 4 paź 2009, 22:37 
Cytuj  
Cytuj:
Jeśli chodzi o grafikę, postacie i fabułę będzie ona raczej w kierunku anime. Wielkie miecze, topory, kolorowa magia, słodkie czarodziejki, questy, bossowie itd itd.


Za dużo innowacji - to nie przejdzie.


_________________
Obrazek


Posty: 25
Dołączył(a): 4.10.2009
Offline
PostNapisane: 4 paź 2009, 22:43 
Cytuj  
Yanglegend napisał(a):
Za dużo innowacji - to nie przejdzie.


Innowacje nie przejdą? Mi się wydaje, że to o to cały czas chodzi żeby coś co już było ulepszać i rozszerzać :) Swoją drogą wielkie miecze, topory, kolorowa magia itd bardzo dobrze się przyjęły w grach typu L2 czy Xiah. Osobiście uważam, że urozmaicenia przyciągają graczy i przynajmniej mnie kręciło w L2 gdy można było chodzić z mieczem 2 razy większym od postaci :) No ale każdy ma prawo do własnej opinii :)

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 4 paź 2009, 23:41 
Cytuj  
słodkie czarodziejki są trudne do zaimplementowania, a wielkie miecze zajmują dużo miejsca na hdd, ale życze powodzenia.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

**

Posty: 208
Dołączył(a): 30.11.2007
Offline
PostNapisane: 4 paź 2009, 23:50 
Cytuj  
Właśnie w L2 też były słodkie czarodziejki ,a teraz przez to jest masa prywatnych serwerów. Jak kolega wyżej napisał zastanów się jeszcze nad wielkimi mieczami i toporami ,bo przecież do robienia tak dużych obiektów trójwymiarowych trzeba więcej grafików i pieniędzy.


_________________
Obrazek


Posty: 25
Dołączył(a): 4.10.2009
Offline
PostNapisane: 5 paź 2009, 14:55 
Cytuj  
Dzięki za zainteresowanie tematem, a w ramach wyjaśnień. To ma być pseudo 3D czyli teoretycznie wystarczy, że każda broń będzie miała widok w 4 perspektywach, a to nie tak dużo pracy biorąc pod uwagę że lewa i prawa strona to właściwie to samo :)

Co do czarodziejek nie widzę zależności prywatnych serwerów i słodkich czarodziejek? :)

****

Posty: 1085
Dołączył(a): 12.08.2005
Offline
PostNapisane: 5 paź 2009, 22:33 
Cytuj  
italios1 napisał(a):
Karioker napisał(a):
nowe.mmorpg napisał(a):
Ale Ty ładnie mówisz ;) Skąd wiesz czy chodzi o kod z obrazka czy kod z maila potrzebny do aktywacji? Jakoś wcześniej brałem pod uwagę tylko ten drugi, a o pierwszym jakoś zapomniałem. A młot to wiesz...


Myślisz że wszyscy o tobie mówią? ty nie jesteś koksem ktory bierze 155kg worek kartofli na klate :P

sry no bonus. :P


PUcuj sie frajerze,ciekawe jak sie kopiuje kod z obrazka hahahahahaha
Chciales przycwaniaczyc a wyszlo to co zawsze...


pokaż klate, i tak bedzie to co zawsze.


_________________
Free your brain of your mind

*

Posty: 193
Dołączył(a): 15.01.2006
Offline
PostNapisane: 5 paź 2009, 22:38 
Cytuj  
Według mnie zapowiada się nieźle, życzę powodzenia :wink:


Posty: 25
Dołączył(a): 4.10.2009
Offline
PostNapisane: 6 paź 2009, 08:28 
Cytuj  
Prawda jest taka, że jak ktoś nie pisał gier, czy nawet nie programował to nie jest w stanie do końca docenić ilości pracy jaką pochłonął dotąd ten projekt. Żeby trochę zobrazować tą pracę mogę podać jedynie, że klient gry to już ponad 2100 linijek kodu, a serwer ok 400. Nie wiem czy to dużo czy mało ale w przeliczeniu na strony A4 to jest ok 50 pełnych stron tekstu :D Chyba teraz trochę zobrazowałem ;) Chwilowo jest mały przestój bo muszę zarobić trochę kasy na serwer :( a to jest naprawdę ból w przypadku serwerów pod MMO. Jakby kogoś interesowały detale opowieści o serwerze to są w tym temacie http://nowe-mmorpg.phorum.pl/viewtopic.php?f=5&t=6 chociaż widzę, że akurat jest to dość często czytany temat :) Szkoda, że bez efektu hehe

*

Posty: 129
Dołączył(a): 9.02.2007
Offline
PostNapisane: 6 paź 2009, 09:31 
Cytuj  
Życzę powodzenia w grze :D. Jeśli wam się uda chętnie zagram.


italios1 znowu najadł się koksu i teraz świruje!


Posty: 25
Dołączył(a): 4.10.2009
Offline
PostNapisane: 6 paź 2009, 22:40 
Cytuj  
Mam takie pytanie czy ktoś kto zarejestrował się pod nickiem lordzias jest z tego forum? Jeśli tak to proszę o PW :) Z góry dzięki

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 7 paź 2009, 10:31 
Cytuj  
coldzik napisał(a):
fuck normalnie 2500 linijek kodu - O Matko - toz kalkurator, na klasach, ktory kiedys pisalem mial wiecej...
i co sie chwalisz, każdy umie napisać kalkulator, napisz słodkie czarodziejki a potem sie porownuj ;/


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

****

Posty: 1085
Dołączył(a): 12.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2009, 15:09 
Cytuj  
słodkie czarodziejki; << endl;

o kurwa racja ;o


_________________
Free your brain of your mind


Posty: 25
Dołączył(a): 4.10.2009
Offline
PostNapisane: 7 paź 2009, 19:50 
Cytuj  
Sądząc po ilości odsłon tego tematu i po ilości wejść na forum widzę, że temat cieszy się pewnym zainteresowaniem. Z tego powodu założyłem temat na forum projektu, w którym chciałbym żeby zainteresowani się wpisali. Szczegóły tutaj http://nowe-mmorpg.phorum.pl/viewtopic.php?f=15&t=11 Oczywiście nie trzeba się rejestrować żeby się dopisać.


Ostatnio edytowano 10 paź 2009, 21:23 przez nowe.mmorpg, łącznie edytowano 2 razy
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.