mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
*

Posty: 150
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 3 sty 2014, 08:53 
Cytuj  
Witam , dawno tutaj nie zaglądałem , sprowadziło mnie tu cos kompletnie innego a napisałem tego posta , ale bez lania wody .

Szukam opinii na temat mojego projektu , gry mmorpg typu sandbox , w tej chwili nie moge powiedzieć jak bardzo massively jest , bo serwer testowałem z mała grupa znajomych .
Za to jest bardzo sandbox'y i pokładam w tym projekcie dużo optymizmu .

Nie mam gameplay'u , chociaż pewnie powinienem go zrobic aby przedstawic jak to wyglada w biegu , jak bedzie zapotrzebowanie to sie zrobi :) .

Jest za to strona projektu na indiedb.com , nie jest calkiem aktualna , ale przedstawia pewien aspekt ukonczonych prac.

stronka projektu to : http://www.indiedb.com/games/inscribe

Tam można zobaczyć nieliczne screeny.


Gra jest pisana przezemnie od deski do deski , z pomoca opengl'a , cegui , c++ , mysql i innych bibliotek , prosze o wyrozumiałość odnośnie grafiki i tego ze tekstury otoczenia są niespójne , to jest prototyp i wszystko zostanie poprawione lub zastąpione czymś innym , grafika w całości także moja (programmers art) tekstury z stronek darmowych .

O co chodzi w mojej grze:
Questow ,poza tutorialem raczej nie przewiduje , wiec system skilli cos ala ultima online i wurm , czyli postac dzieli sie na poszczegolne umiejetnosci i sa one rozwijane z uzyciem , w systemie skili nie jest jeszcze duzo utarte , bo mam kilka pomyslow . Dobra nie bede tu pisal ksiazki o tym co jest planowane , bo z tego i tak sie ucina pozniej z 50% contentu i jest lipa :) wiec gwozdz programu czyli

Ogolny zarys tego czym moge się juz pochwalić , co jest zrobione i dzialajace :

- podstawy jak oczywiscie kolizje , kamera (z 1 osoby), poruszanie się itd .

- wyszystko opisane ponizej obslugiwane jest od strony servera , klient po stronie gracza dostaje tylko informacje do wyswietlania badz odsyla info o interakcji ze swiatem , kod servera jest takze zoptymalizowany w ten sposob ze wysyla odpowiednie dane tylko do ludzi , ktorzy moga je zobaczyc (czyli bedac 1km od drugiego gracza nie dostajesz informacji o tym co on robi bo itak jej nie mozesz wykorzystac do niczego , tez niby podstawy ale warto podkreslic , poniewaz wszystko w tej grze bylo pisane pod rozgrywke mmo)

- cały świat gry jest otwarty , nieinstancjonowany ( seamless ) i wgrywany w miare potrzeb z servera na klienta
- swiat gry oparty jest o sektory , voksele wieksze od czlowieka o okolo 1/4
- swiat gry nie posiada "powierzchni " ,wszystko dzieje się w podziemiach
- gracz może kopac skały w tym świecie w każdą ze stron , a nawet po skosie w dół jak i w górę tworząc pochylosci po ktorych takze mozna chodzic
- w podziemiach mozemy znalezc proste, losowo wygenerowane jaskinie , zamieszkale przez potwory (w tej chwili tylko duze robaki) i czasami obfitujace w zloza wegla i irona ktore mozna wydobyc i ktore nie sa nieskonczone , po losowej ilosci kopniec rozpadaja sie
- bardzo prosty system walki i pathfinding potworow
- interfejs z systemem drag and drop , calosc gry operowana z poziomu przyciskow na ekranie , a nie wylacznie skrotow klawiszowych
- zaczatki systemu craft'u , ktore mam w planach , czyli mozliwosc postawienia planu pieca do przetapiania rudy jak i jego wybudowanie , panel obslugi, dzialajaca inwencja planow crafterskich

- caly stan gry zapisywany jest na biezaca w bazie danych , co zapobiega utracie informacji w razie crash'a servera

Ogolem wszystko jest na miejscu z podstawowych systemow gry , teraz wystarczy ladowac kontent jak itemy do craftu , armory , troche pvp , lekki conquest system i walka o lepsze terytoria , jak i wiele innych ciekawych rzeczy ktore sa zaplanowane

I tu przychodzi moje pytanie , zagralibyscie w taka gre ? Gre w ktorej caly swiat jest kompletnie kreowany prze was? tworzony od gracza, dla graczy (7 lat gry w wurma miedzy innymi i wiele innych tytulow) , w ktorym możecie stawiac pulapki jak w filmie z indianą ? albo jak w dungeon keeperze ?lub nawet tworzyc zapadnie w 3d z prince of persia , gdzie na samym dole czekaja na kogos wykrafcone przez was kolce , tworzyc wlasne podziemne imperium , wielopietrowa fortece , ktorej sciany sa wzmocnione a wrota zamkniete najbardziej wybitnym zamkiem? a moze chcesz byc zlodziejem , ktory je jako pierwszy otworzy? albo magiem ktory korzysta z runicznych czarow , starannie grawerowanych na najbardziej przewodzacych magie materialach ? to wszystko mam w planach i nie sa to plany wyssane z palca , jestem w stanie to zrobic . Tylko:

czy warto ? bedzie na taka gre target,popyt?


na koniec troche mnie ponioslo , ale jest 9 nad ranem .

prosze o opinie :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.