mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 328 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 811
Dołączył(a): 29.05.2006
Offline
PostNapisane: 18 mar 2013, 12:03 
Cytuj  
Witam

W wow gralem od vanilli do cataclysm wlacznie (oczywiscie na globalu), mialem dluga przerwe, teraz zastanawiam sie czy nie wrocic do gry ale Pandaria i ogolnie "dzisiejszy" wow mnie troche meczy.

Wlaczyla sie nostalgia i zachcialo mi sie odswiezyc wspomnienia z vanilli. Wiem ze sa prywatne serwery vanilli, czy warto sie w cos takiego bawic? Miedzy innymi znalazlem serwer Emerald Dream gdzie xp rate etc sa normalne czyli x1. Ktos ma jakis wglad w ten temat, gral, jakies opinie?

Brakuje mi world pvp w epl i pelnego Ironforge.

Wiem ze z racji tego ze temat dotyczy pirackiego wow, moze wyleciec, ale prosze o wyrozumialosc.


Posty: 38
Dołączył(a): 6.08.2009
Offline
PostNapisane: 19 mar 2013, 23:21 
Cytuj  
Z tego co mi wiadomo, to może i takie serwery są, ale tego wyjątkowego klimatu starego wowa się tam nie uświadczy.
Ludzie siedzą w miastach szukając teamu na dungi/raidy i praktycznie o żadnym wpvp nie ma mowy. A i pve już nie to samo.
Generalnie można pograć, ale już sensowniej jest poszukać jakiejś gildii, raidującej stary content, z ograniczeniami co do sprzętu, gdzie przy okazji można powspominać stare czasy z ludźmi, którzy poszukują podobnego klimatu.


_________________
Obrazek

*

Posty: 73
Dołączył(a): 13.10.2007
Offline
PostNapisane: 20 mar 2013, 11:40 
Cytuj  
Te czasy już minęły bezpowrotnie, bardzo przykro. Sam bym chętnie raz jeszcze przeniósł się do tego świata, w którym liczyła się dobra zabawa, zgrana paczka i najzajebistszy klimat jaki widziałem w grze komputerowej :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 20 mar 2013, 18:44 
Cytuj  
no no jakby to było przynajmniej 5 lat temu to jeszcze miałoby sens


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 811
Dołączył(a): 29.05.2006
Offline
PostNapisane: 21 mar 2013, 07:53 
Cytuj  
Pogralem pare godzin na Emerald Dream i wrazenia sa bardzo pozytywne.

- realm stoi na serwerze Feenix
- wow jest w wersji 1.12.1
- wszystkie raty sa x1 czyli gra i leveluje sie normalnie
- w peek hours okolo 600 graczy online
- w weekendy powyzej 800 graczy online
- premade'y pvp
- questuje sie trudniej, jak to bylo w vanilli

S0mebody napisał(a):
Z tego co mi wiadomo, to może i takie serwery są, ale tego wyjątkowego klimatu starego wowa się tam nie uświadczy.
Ludzie siedzą w miastach szukając teamu na dungi/raidy i praktycznie o żadnym wpvp nie ma mowy. A i pve już nie to samo.
Generalnie można pograć, ale już sensowniej jest poszukać jakiejś gildii, raidującej stary content, z ograniczeniami co do sprzętu, gdzie przy okazji można powspominać stare czasy z ludźmi, którzy poszukują podobnego klimatu.

Ogolne wrazenie: stary dobry wow. W start zone oprocz mnie biegalo paru Taurenow, do Thunder Bluff jeszcze nie dotarlem wiec nie wiem jak to wyglada. Jak pogram wiecej to opisze wrazenia. Nie wiem czy ludzie siedza w miastach czekajac na dungi bo nie ma meeting stone'ow, z tego co pamietam to do zwyklych 5-man instancji ludzie raczej czekali w okolicy wejscia robiac przy okazji questy/tluczac moby/tluczac sie z przeciwna frakcja.

Z tego co czytam na forum to na Emerald Dream jest najmniej dzieciarni gdyz raty x1 odstraszaja, ogolnie zasady odnosnie przeklinania/trollowania/botowania/gold sellerow sa mocno restrykcyjne i jest porzadek. Jest pare gildii robiacych raidy, jest sporo gildii levelujacych, ludzie sie zbieraja by robic elite questy (bo jak pamietacie jest masa elite mobow), sa premady pvp w obu frakcjach.

Oprocz Emeral Dream na Feenix sa dostepne jeszcze 3 serwery:

Warsong
- 1.12.1
- raty x12
- Naxx progress

Al'Akir
- instant 60
- 1.12.1
- BWL / AQ40 progress

Archangel
- 2.4.3 (Burning Crusade)
- raty x14
- Karazhan / Gruul's Lair progress
- seazon 1 arena

Teraz nie mialem zbyt wiele czasu na gre z powodu wyjazdow w pracy ale jak bede mial chwile to znowu przysiade i opisze wrazenia. Na razie na spory plus.

EDIT: Link do Emerald Dream: http://www.emeralddream.com/

***

Posty: 654
Dołączył(a): 8.12.2006
Offline
PostNapisane: 21 mar 2013, 10:37 
Cytuj  
Gram na ED Po stronie ally. Serwer jest naprawdę rewelacyjny, fakt zdarzają się questy które nie chcą działać ale jest ich naprawdę mało i zazwyczaj są to dość egzotyczne questy.

World pvp jest jak najbardziej aktywne - zarówno low lvl(+200hk w 2dni latania po stv) jak i na 60lvl.
Ostatnio wprowadzili Kazzaka i Azuregos o tego 2 ally tłukli się z hordą przez ponad 7godzin.

Co do online jakie podałeś, jest ono błędne, bo dotyczy tylko 1frakcji, z tego co wiem znowu na serwerze pojawiły się kolejki tydzień temu przy capie graczy 1400online i został on znowu podniesiony. Populacja rośnie w stałym tempie i pomimo braku zg,aq20,av i ab jest już dość spora a droga przed serwerem jest jeszcze bardzo długa.

Zapomniałeś dodać że content jest wypuszczany stopniowo. ATM są dostępne Onyxia i Molten Core oraz 2 wcześniej wspomnianych world bossów.

Ja się bawię świetnie i zdecydowanie lepiej niż w wszystkich nowych mmo.


_________________
Elysium Project pvp: Vsqe

***
Avatar użytkownika

Posty: 811
Dołączył(a): 29.05.2006
Offline
PostNapisane: 21 mar 2013, 11:47 
Cytuj  
raas napisał(a):
Co do online jakie podałeś, jest ono błędne, bo dotyczy tylko 1frakcji, z tego co wiem znowu na serwerze pojawiły się kolejki tydzień temu przy capie graczy 1400online i został on znowu podniesiony. Populacja rośnie w stałym tempie i pomimo braku zg,aq20,av i ab jest już dość spora a droga przed serwerem jest jeszcze bardzo długa.

Info wyciagnalem z jakiegos posta z forum wiec pewnie byl nieaktualny. Anyway super wiadomosc ze populacja tak liczna i rosnie.

raas napisał(a):
Zapomniałeś dodać że content jest wypuszczany stopniowo. ATM są dostępne Onyxia i Molten Core oraz 2 wcześniej wspomnianych world bossów.

Faktycznie, nie napisalem, a jest to rewelacyjne podejscie, bo jest wrazenie ze gra sie jak kiedys - na wciaz rozwijajacym sie contencie.

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 12:00 
Cytuj  
Ja gram na Sunwellu, Wotlk 3.3.5a. Rate x2. Czasami trafiam na quest który jest niedokończony ale muszę przyznać że pracują nad naprawą wszelkich bugów. Co ważne, mają system kolizji którego nie ma nawet na moltenie a co za tym idzie nie da się tutaj wciągnąć bossa w ścianę i ubić go np aoe aurą.

***

Posty: 611
Dołączył(a): 25.05.2008
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 13:38 
Cytuj  
W sumie całkiem ciekawe te projekty. Tylko się zastanawiam skoro 1400 graczy gra na takim serwerze to jakie outdoor pvp tam moze istnieć na tak rozleglym świecie, skoro serwery teraz mają ponad 10x tyle graczy i ciężko ludzi uświadczyć open world. Chętnie bym spróbował bo przyznam szczerze, że poza arenami nie ma w wowie nic na tyle ciekawego co mogłoby czlowieka przytrzymać a vanillowy wow calkiem kusi. Płaci się coś za ten emerald dream a jeżeli tak to jakiego rzędu to kwoty?


_________________
Vanilla WOW: Nekromancer: Gnom Warlock

***

Posty: 654
Dołączył(a): 8.12.2006
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 15:00 
Cytuj  
Widzisz - wow sporo się zmienił na przestrzeni lat, Pamiętaj że obecnie w grze jest 5 kontynentów, do instancji zapisujesz się z dowolnego miejsca w świecie i nie musisz do niej lecieć. Na raid najczęściej dostajesz summon. Przy 1400 online rozłożonych na dwa kontynenty gdzie większość graczy ciągle leveluje o spotkanie kogoś pod wejściem do insty/robiąc questy/polując na world bossa wcale nie jest trudno.

Druga sprawa to jak już wcześniej wspomniałem na serwerze cały czas nie ma otworzonych wielu raidów oraz bg, wraz z otwarciem ZG,BWL,AV,AB AQ20&40(tak będzie odbywał się world event z x1 ratami więc trzeba będzie się troche napracować co by otworzyć to AQ) oraz Naxx i t0,5 do gry będą ciągle napływali nowi gracze. Daję sobie rękę uciąć że już przy wyjściu AQ populacja będzie wynosiła w peak time 2500-3000 online a to za rapten ~rok.

Sam emerald dream jest w 100% darmowy, nie ma item shoopów/nie ma tak zwanego donor gear etc, coś takiego jest na innych serwerach z wysokimi ratami należącymi do fenix(btw właścicielem jest laska :P). Na ED jeśli pojawi się jakakolwiek forma płatności to będzie ona dobrowolna i w zamian będzie można dostać np jakiegoś rare peta lub tego typu pierdoły. Od zarabiania kasy jest warsong i reszta severów.


_________________
Elysium Project pvp: Vsqe

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 15:50 
Cytuj  
Są strzałeczki do questów, znaczki i inne tego typu pierdoły czy to jest pierwotna Vanilla gdzie takich rzeczy jeszcze nie było?

****
Avatar użytkownika

Posty: 1753
Dołączył(a): 13.04.2006
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 16:17 
Cytuj  
sula napisał(a):
Są strzałeczki do questów, znaczki i inne tego typu pierdoły czy to jest pierwotna Vanilla gdzie takich rzeczy jeszcze nie było?

Nie ma

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 16:50 
Cytuj  
sula napisał(a):
Są strzałeczki do questów, znaczki i inne tego typu pierdoły czy to jest pierwotna Vanilla gdzie takich rzeczy jeszcze nie było?


Ale są mody które to wprowadzają jeśli Ci na tym zależy.

Chociaż jeżeli bawić się w Vanillę to bez takich ujstw...


_________________
Obrazek

***

Posty: 654
Dołączył(a): 8.12.2006
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 16:59 
Cytuj  
To podrzucę od razu przydatnym linkiem: http://www.aowow.org/ ot taki wowhead z bazą danych z classica only+comenty z wowheada pre 4.0.


_________________
Elysium Project pvp: Vsqe

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 17:50 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):
sula napisał(a):
Są strzałeczki do questów, znaczki i inne tego typu pierdoły czy to jest pierwotna Vanilla gdzie takich rzeczy jeszcze nie było?


Ale są mody które to wprowadzają jeśli Ci na tym zależy.

Chociaż jeżeli bawić się w Vanillę to bez takich ujstw...

Właśnie dobrze, że nie ma. Chciałem się upewnić z ciekawości.

***

Posty: 654
Dołączył(a): 8.12.2006
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 17:57 
Cytuj  
Jakby ktoś grał w ally i potrzebował pomocy z questem/elitem to śmiało pisać ingame: ras, vasqe(36lvl więc do tego momentu mogę pomagać)


_________________
Elysium Project pvp: Vsqe

***
Avatar użytkownika

Posty: 811
Dołączył(a): 29.05.2006
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 19:18 
Cytuj  
raas napisał(a):
To podrzucę od razu przydatnym linkiem: http://www.aowow.org/ ot taki wowhead z bazą danych z classica only+comenty z wowheada pre 4.0.

Super, dzieki. Znalazlem jakas podobna baze ale bez komentarzy i zdjec.

EDIT: Btw a jak jest z addonami? Aktualne addony beda dzialac na starej wersji gry czy trzeba szukac starych wersji?

***

Posty: 654
Dołączył(a): 8.12.2006
Offline
PostNapisane: 22 mar 2013, 21:22 
Cytuj  
Nie będą działały bo blizzard parę razy zmieniał działanie i strukturę pisania addonów.


Tutaj na forum znajdziesz wszystko włącznie z mega pakiem kilkuset addonów, wbrew pozorom communiti 1.12 jest dość aktywne:
http://www.wow-one.com/forum/38-add-ons/


_________________
Elysium Project pvp: Vsqe


Posty: 38
Dołączył(a): 6.08.2009
Offline
PostNapisane: 25 mar 2013, 10:57 
Cytuj  
Czuję się przekonany, 1.12.1 waśnie wylądował w uTorrencie moim ;>
Będzie nak*rw ;D
@edit
Tylko mi jeszcze powiedzcie, czy dużo ludzi leveluje, czy większość siedzi już na endgame. Bo serwer trochę już mimo wszystko stoi.


_________________
Obrazek

***

Posty: 654
Dołączył(a): 8.12.2006
Offline
PostNapisane: 25 mar 2013, 11:14 
Cytuj  
Z racji iż 1-60 jest koszmarnie wolne jeśli grasz po 2-3h dziennie, większa część populacji siedzi cały czas i leveluje+cały czas dołączają nowe osoby. W godzinach szczytu znajdziesz party(lub jeśli sam zaczniesz składać) na wszystkie dungeony oraz questy w nich, wiadomo przydaje się odrobina cierpliwości zwłaszcza po za godzinami szczytu. Ale z racji na to iż jest to server ciągle rozwijający się pod względem populacji to nie martwił bym się tym zbytnio.


_________________
Elysium Project pvp: Vsqe

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 328 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.