mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3870 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169 ... 194  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 08:39 
Cytuj  
W sumie podoba mi sie ta gra. Nie ma premium kont. Nie ma gold ammo. Tylko kartki trzeba kupić.

Boje sie tylko tego trybunału jak ludzie moga kogoś perma banowac jak wydal np 1000 na konto
Choć slyszalem ze te lvle zmniejszaja sie jak miesiac ktos jest grzeczny i ze nie ma perma jak sie nie przejdzie kolejnych poziomow bana. Nie wiem czy to prawda.


_________________
psn

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 09:47 
Cytuj  
Bać się nie ma czego, a banuja za chamstwo w grze a nie za to czy ktoś wydał kasę na grę czy nie, sam kilkadziesiąt spraw w trybunale rozpatrywałem i w niektórych przypadkach chamstwo albo specjalne feedowanie przeciwnika bo się ktoś obraził na team biło po oczach.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 10:09 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
W sumie podoba mi sie ta gra. Nie ma premium kont. Nie ma gold ammo. Tylko kartki trzeba kupić.

Boje sie tylko tego trybunału jak ludzie moga kogoś perma banowac jak wydal np 1000 na konto
Choć slyszalem ze te lvle zmniejszaja sie jak miesiac ktos jest grzeczny i ze nie ma perma jak sie nie przejdzie kolejnych poziomow bana. Nie wiem czy to prawda.


Riot weryfikuje wszystkie permabany, i większość temp banów. Tylko warny lecą bez żadnej kontroli. Do tego żeby wylądować w trybunale musisz mieć dużo więcej reportów niż to wynika z tego co w trybunale widać, więc nie wystarczy że cię jakiś złośliwy premade zreportuje parę razy.

Sam mam około 100 spraw w trybunale zrobione co dało ponad 300+ dni banów, i uwierz za niewinność poza bardzo sporadycznymi przypadkami się tam nie trafia ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 10:23 
Cytuj  
To jestem spokojny. Dzięki.
Btw kto robi generalnie lola w sensie że wot robią np ruscy? To jest ameryka, niemcy?


_________________
psn

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 10:54 
Cytuj  
Studio developerskie jest w USA i oryginalnie było amerykańskie. To się zmieniło. Właścicielem od jakiegoś roku czy dwóch jest olbrzymia(pod wieloma względami większa od EA) chyba największa chińska korporacja gamingowa - Tencent.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 11:08 
Cytuj  
Część devsów to chyba ex-Blizzard jest, ale nikt specjalnie rozpoznawalny, z tego co się orientuje.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 11:45 
Cytuj  
Akurat przy nauce gry granie w 2-3 osoby jest najlepsze bo i opiszą ci przeciwnego i champa ktorego masz na lini i powiedza w co isc i ogolnie pomagą.


_________________
Turbot

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 11:54 
Cytuj  
Jestem typem ktory czyta żeby sie dowiedzieć i potem to ćwiczy. Podczas gry wole skupic sie na komunikacji z teamem podczas samego tf

Tak już mam. Pytam tylko o jakieś szczegóły wtedy jest efektywniej bo z grubsza wiem a tego czego nie wiem dopytuje się.
W ten sposob nie zniechęcasz wyjadaczy pytając o podstawy a ostatecznie masz wiedzę ponad przeciętną :-)
Oczywiście nie czytam w czasie w którym moge grać ;-)


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 12:25 
Cytuj  
Ta, plusem LoL jest brak jakiegokolwiek pay2win.
Minusem niestety community.

Bloodleaf napisał(a):
Bać się nie ma czego, a banuja za chamstwo w grze a nie za to czy ktoś wydał kasę na grę czy nie, sam kilkadziesiąt spraw w trybunale rozpatrywałem i w niektórych przypadkach chamstwo albo specjalne feedowanie przeciwnika bo się ktoś obraził na team biło po oczach.


Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz.
Obecnie moda w tribunal to jest insta punish.
Jeszcze na East starałem się w miarę logicznie rozdawać punish/pardon i zawsze miałem jakieś dziwne (inne) final result niż być powinny wg mnie.
Zrobiłem mały eksperyment i na West tam gdzie więcej niż 2games report dawałem wszędzie punish - na 10 strzałów 10 celnych.
Od tej chwili ani razu do Tribunal nie podszedłem bo to nie ma sensu.
Ten system to typowa zagrywka firmy, która nie chce inwestować w community support tylko pod przykrywką "We do it for you, community!" poszła na łatwiznę ;)

Deshroom napisał(a):
Nie gram premades jak nie ogarniam bardzo dobrze. Szkoda zachodu.

Btw gralem vs Twisted Fate. Miał 35:2 coś niesamowitego. Fajny jest bo miał ze dwoch slabych w teamie i nie przeszkadzalo mu to grac indywidualnie. Imo dobry champ na random low

Desh wszystko zależy od tego co się dzieje na mapie, z kim grasz oraz jak bardzo agresywnie. Ja widziałem Rumble 40/0/~ więc nie ma co generalizować.
TF jest fajny na low jako AD (mimo, że usłyszysz flamik coś jak LOL AD TF NOOB).

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 12:41 
Cytuj  
Dawno nie grałem więc może coś tam się pozmieniało ale jeżeli jest tak jak mówisz to powinni to wypierdzielić w diabły.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 12:42 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Ten system to typowa zagrywka firmy, która nie chce inwestować w community support tylko pod przykrywką "We do it for you, community!" poszła na łatwiznę ;)

Tak też czuje. Biorąc pod uwagę że gracze to masa dzieciarni takie rozwiązanie to mega wada.


_________________
psn

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 13:04 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz.
Obecnie moda w tribunal to jest insta punish.
Jeszcze na East starałem się w miarę logicznie rozdawać punish/pardon i zawsze miałem jakieś dziwne (inne) final result niż być powinny wg mnie.
Zrobiłem mały eksperyment i na West tam gdzie więcej niż 2games report dawałem wszędzie punish - na 10 strzałów 10 celnych.
Od tej chwili ani razu do Tribunal nie podszedłem bo to nie ma sensu.
Ten system to typowa zagrywka firmy, która nie chce inwestować w community support tylko pod przykrywką "We do it for you, community!" poszła na łatwiznę ;)



Rozumiem że nie przyszło ci do głowy, że wynika to z tego że większość spraw w trybunale jest tam jednak z dobrego powodu, szczególnie takich gdzie jest po parę gier i więcej niż po jednym reporcie w każdej?

Nie należę do osób które dają instant punish i na ponad 100 (od momentu kiedy wszedł justice review, bo w sumie było tego dużo więcej zapewne) spraw trafił mi się dosłownie jeden przypadek gdzie ja dałem pardon, a osobnik i tak został ukarany. I był to przypadek z "pogranicza" że tak to określę. Za to co najmniej kilka razy zdarzyło się że ludzie którym ja bym ze 100% pewnością dał punish dostawali pardon.

Trybunał to jest IMHO zajebista sprawa, i od razu mówię że będę go bronił wszystkimi kończynami bo jest to jeden z najlepszych pomysłów Riota. Nie tylko odciąża support (co jest dobrą rzeczą, nie oszukujmy się - nie pamiętam gry w której support był by liczebnie wystarczający do populacji danej gry, szczególnie jak ta liczy parę milionów i więcej) ale i pozwala do pewnego stopnia na samoregulacje się community. Czyli to co uchodzi za trolling a co jest akceptowalne zależy częściowo od samych graczy.

Zresztą teraz jest justice review + reform card, więc każdy kto twierdzi że został niesłusznie ukarany może się "pochwalić" na oficjalnym forum.


Ostatnio edytowano 23 gru 2012, 13:08 przez Goatus, łącznie edytowano 2 razy
*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 13:05 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Oyci3C napisał(a):
Ten system to typowa zagrywka firmy, która nie chce inwestować w community support tylko pod przykrywką "We do it for you, community!" poszła na łatwiznę ;)

Tak też czuje. Biorąc pod uwagę że gracze to masa dzieciarni takie rozwiązanie to mega wada.


Dzieciarni się nie chce trybunału robić od kiedy zabrali wszystkie nagrody za to.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 13:11 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Oyci3C napisał(a):
Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz.
Obecnie moda w tribunal to jest insta punish.
Jeszcze na East starałem się w miarę logicznie rozdawać punish/pardon i zawsze miałem jakieś dziwne (inne) final result niż być powinny wg mnie.
Zrobiłem mały eksperyment i na West tam gdzie więcej niż 2games report dawałem wszędzie punish - na 10 strzałów 10 celnych.
Od tej chwili ani razu do Tribunal nie podszedłem bo to nie ma sensu.
Ten system to typowa zagrywka firmy, która nie chce inwestować w community support tylko pod przykrywką "We do it for you, community!" poszła na łatwiznę ;)



Rozumiem że nie przyszło ci do głowy, że wynika to z tego że większość spraw w trybunale jest tam jednak z dobrego powodu, szczególnie takich gdzie jest po parę gier i więcej niż po jednym reporcie w każdej?

Nie należę do osób które dają instant punish i na ponad 100 (od momentu kiedy wszedł justice review, bo w sumie było tego dużo więcej zapewne) spraw trafił mi się dosłownie jeden przypadek gdzie ja dałem pardon, a osobnik i tak został ukarany. I był to przypadek z "pogranicza" że tak to określę. Za to co najmniej kilka razy zdarzyło się że ludzie którym ja bym ze 100% pewnością dał punish dostawali pardon.

Trybunał to jest IMHO zajebista sprawa, i od razu mówię że będę go bronił wszystkimi kończynami bo jest to jeden z najlepszych pomysłów Riota. Nie tylko odciąża support (co jest dobrą rzeczą, nie oszukujmy się - nie pamiętam gry w której support był by liczebnie wystarczający do populacji danej gry, szczególnie jak ta liczy parę milionów i więcej) ale i pozwala do pewnego stopnia na samoregulacje się community. Czyli to co uchodzi za trolling a co jest akceptowalne zależy częściowo od samych graczy.

Zresztą teraz jest justice review + reform card, więc każdy kto twierdzi że został niesłusznie ukarany może się "pochwalić" na oficjalnym forum.


Żadna forma demokratycznej większości nie jest "IMHO ZAJEBISTĄ SPRAWĄ" w momencie gdy za złe wybory nie ma za to żadnych reperkusji.
Każdy ma swoją opinię na ten temat a moja jest skrajnie negatywna.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 13:35 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Żadna forma demokratycznej większości nie jest "IMHO ZAJEBISTĄ SPRAWĄ" w momencie gdy za złe wybory nie ma za to żadnych reperkusji.
Każdy ma swoją opinię na ten temat a moja jest skrajnie negatywna.


Tak ale poza tą formułka (z którą w zasadzie mogę się zgodzić) nie masz żadnych argumentów opartych na faktach na poparcie że trybunał jest skrajnie złym rozwiązaniem.

Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, oczywiście najlepiej by było gdyby support odwalał sam całą robotę ale tak jak wspomniałem nie kojarzę żadnego popularniejszego MMO/multi gdzie support nadążał by z usuwaniem różnego rodzaju trolli/cheaterów/exploiterów etc. I nie mam tu na myśli standardowego copypasta: "Dziękujemy za zgłoszenie tego gracza, przyjrzymy się jego zachowaniu blabla" po czym miesiąc później gość dalej pomyka wesoło, robiąc to co robił.

Trybunał jest automatyczny i stosunkowo szybki, może nie jest 100% dokładny, ale nie musi być, bo wszystkie poważniejsze kary i tak są przeglądane przez pracowników Riota. Sprawdza się za to doskonale we wstępnym odfiltrowywaniu typowych trolli którzy po pierwszym temp banie zaczynają się hamować.

Edit: Trybunał ma jeszcze jedna zaletę. W przeciwieństwie do standardowego systemu support ticket -> copypase response, daje mi wgląd w rezultat sprawy. Może to dziwne, ale mi osobiście daje to duża satysfakcje jak widzę że moje głosy pomogły dać bany na ponad 300dni.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 14:04 
Cytuj  
Jak to nie mam, mam Panie Goatus - community w LoL jest najgorszym community ze wszystkich gier online jakie kiedykolwiek ktokolwiek widział i to nie jest tylko moja opinia.
Czyli Tribunal działa, tak?
Nie.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 14:25 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Jak to nie mam, mam Panie Goatus - community w LoL jest najgorszym community ze wszystkich gier online jakie kiedykolwiek ktokolwiek widział i to nie jest tylko moja opinia.
Czyli Tribunal działa, tak?
Nie.


Nie widzę tego samego co ty, tzn nie powiedział bym że community LoLa jest dobre, ale nie odbiega jakoś znacząco od innych gierek multi / f2p, a gram na EU & NE więc teoretycznie najgorszym rejonie (solo/premade normal) Może na ranked jest gorzej, nie wiem, ale wchodzenie na ranked bez full premade i tak mija się moim zdaniem z celem więc nie ma o czym mówić.

Edit: Kiedyś było naprawdę dużo gorzej, już zresztą o tym wspominałem.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 14:35 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Dzieciarni się nie chce trybunału robić od kiedy zabrali wszystkie nagrody za to.


A jakie to nagrody były, 15 IP za 25 spraw, już nie przesadzajmy, ja widziałem wiele spraw gdzie ludzie raportujący danego człowieka powinni byc przed trybunałem zamiast niego, przynajmniej patrząc na czat.

Co do community LoL to dla mnie wszystkie community Moba to jedno i to samo.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***

Posty: 989
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 14:38 
Cytuj  
FYI ocenianie spraw zgodnie z Summoner's Code daje 80-90% punish rate. Na Reddicie co kilka dni pojawia się temat, że ktoś dostał bana mimo, że nic złego nie robił, w takim wypadku wystarczy ticket do supportu i bana ściągają.

Community jest porównywalne do tego z większośći innych popularnych gier, też mam maina na demonizowanym EUNE, a w większości gier nie spotykam flameu.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 14:51 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):
A jakie to nagrody były, 15 IP za 25 spraw, już nie przesadzajmy,


100 IP za 20 spraw żeby być dokładnym, i zdziwił byś się ile osób tak robiło (szczególnie że właśnie wtedy wystarczyło klikać tylko punish i miałeś spore szanse na 80 IP za nic) wystarczyło zerknąć na oficjalne forum po tej zmianie ile było zdziwionych / oburzonych że już nic nie dostają.

Bloodleaf napisał(a):
ja widziałem wiele spraw gdzie ludzie raportujący danego człowieka powinni byc przed trybunałem zamiast niego, przynajmniej patrząc na czat.


Jedno nie wyklucza drugiego, jak ktoś się daje sprowokować trollom do jakiegoś pojebanego flame to sam sobie jest winny.

brazz napisał(a):
Na Reddicie co kilka dni pojawia się temat, że ktoś dostał bana mimo, że nic złego nie robił, w takim wypadku wystarczy ticket do supportu i bana ściągają.


Teraz jak jest reform card to nawet nie ma o czym mówić, od razu "magicznie" spadł odsetek ludzi którzy płaczą że dostali bana za nic.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3870 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169 ... 194  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.