mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3870 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170 ... 194  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1928
Dołączył(a): 15.10.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 15:37 
Cytuj  
czesc.

zaczalem w lola grac jakies 3 dni temu. do tej pory nie mialem stycznosci z zadna forma doty wiec mam kilka pytan.

1. co znaczy termin snowball
2. jaki dosc latwy i przyjemny champ dla newbie?
3. co to jest np 1400 elo bo jak rozumiem waluta to ip i jakies druge


dzieki

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 15:38 
Cytuj  
http://en.wikipedia.org/wiki/Elo_rating_system


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***

Posty: 989
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 15:56 
Cytuj  
Postal napisał(a):
czesc.

zaczalem w lola grac jakies 3 dni temu. do tej pory nie mialem stycznosci z zadna forma doty wiec mam kilka pytan.

1. co znaczy termin snowball
2. jaki dosc latwy i przyjemny champ dla newbie?
3. co to jest np 1400 elo bo jak rozumiem waluta to ip i jakies druge


Snowball - zdobywasz przewagę wcześnie (np. zabijając przeciwnika) wykorzystujesz ją do jej jeszcze większego powiększenia, niczym tocząca się kula śnieżna.

ad. 2 Przyjemność to sprawa gustu, ale wszyscy za 450 IP i spora część za 1350 jest łatwa i może nieźle namieszać na niższych levelach.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 16:14 
Cytuj  
Czy są jakieś proste zasady kontry buildem.
Przykladowo widze pantheona czy talona to zamiast jakiegos builda najpierw kupuje item z armorem. W jakiś przypadkach MR albo HP.
Jakies takie ogolne zasady kontrowania czampow itemami. Dzis gralem riven vs vi na midzie i nie bylem pewny co kupic a czulem ze walka bardzo wyrównana. Po jednym killu i po jednej wieży.

Jakies www z kontra? Ale nie kontra champem tylko itemem?


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 16:14 
Cytuj  
Tylko nie szukaj Snowballing w internecie bo to mało ma z LoL wspólnego.

Poza Nunu, Poppy i Soraką wszyscy za 450 są ok na początek.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1928
Dołączył(a): 15.10.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 16:42 
Cytuj  
jeszcze pytanbie czy lepiej oplaca sie skupic na jendym championie i dojsc w nim do perfekcji czy ogarniac kilkiu-kilkunastu championow ale byc z nimi na przecietnym poziomie?

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 16:52 
Cytuj  
Odnośnie mojego moze sie przyda kolumna mechanizm kontry
http://lolcounter.com/list.php


_________________
psn

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 16:57 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Czy są jakieś proste zasady kontry buildem.
Przykladowo widze pantheona czy talona to zamiast jakiegos builda najpierw kupuje item z armorem. W jakiś przypadkach MR albo HP.
Jakies takie ogolne zasady kontrowania czampow itemami. Dzis gralem riven vs vi na midzie i nie bylem pewny co kupic a czulem ze walka bardzo wyrównana. Po jednym killu i po jednej wieży.

Jakies www z kontra? Ale nie kontra champem tylko itemem?


Odpowiem standardowo, zależy kim grasz, jaką chcesz pełnić rolę (adc/ap/support itp), co składa przeciwnik, jaki jest team comp. Czyli mówiąc prościej nie ma magicznego przepisu, kwestia wyczucia które przyjdzie z doświadczeniem :P

Na przykład jak grasz carry to nie ma sensu iść w armor nawet jak w przeciwnym teamie jest przewaga ad. Bo nie tylko zgimpujesz swój dmg, ale też ten armor niewiele ci da bez wysokiego bazowego hp, kiedy przeciwnicy będą cię focusowali / kupią itemki z armor pen. Lepiej zainwestować w guardian angel, co sprawia że przestaje się opłacać spalić na ciebie wszystkie ulti.

itp itd...

Na niskim poziomie możesz spokojnie składać itemy polecane w lepszych poradnikach pod konkretnego champion i się nie przejmować dostosowywaniem tego do konkretnej sytuacji.

Riven vs Vi, powinno być wyrównane bo vi to Riven 2.0, podobny skillset, podobne role i styl gry. :P

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 17:45 
Cytuj  
Nie ma czegoś takiego jak pewna kontra na kogoś "gram X, przeciwnik ma Y, to złożę na niego Z/użyję builda na C", musisz po prostu znać dane klasy od podszewki - znać wszystkie plusy oraz minusy swojej, wiedzieć jakie buildy sensowne da się na niej złożyć, wiedzieć po itemach i rzuceniu okiem na runy (doświadczony gracz widzi na 1lvlu jakie staty bazowe ma przeciwnik zboostowane, przez co widać jakie runki sobie pyknął) przeciwnika w co idzie i adekwatnie do tego grać. Polecam oglądać sykkuno na yt. Koleś się podnieca i krzyczy często, ale bardzo dobrze, przejrzyście tłumaczy metę oraz komentuje to co trzeba robić w konkretnych sytuacjach - choćby kiedy warto pushować lane i się cofnąć do bazy. Na przykładzie filmiku, który podlinkowałem masz fajnie tłumaczone jak w early fazie sobie radzić np. yi vs teemo.


_________________
Duh, winning

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 18:10 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Bloodleaf napisał(a):
ja widziałem wiele spraw gdzie ludzie raportujący danego człowieka powinni byc przed trybunałem zamiast niego, przynajmniej patrząc na czat.


Jedno nie wyklucza drugiego, jak ktoś się daje sprowokować trollom do jakiegoś pojebanego flame to sam sobie jest winny.


Właśnie o to chodzi, nie flamował tylko jego flamowali a on został zaraportowany.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 18:13 
Cytuj  
shp napisał(a):
Nie ma czegoś takiego jak pewna kontra na kogoś "gram X, przeciwnik ma Y, to złożę na niego Z/użyję builda na C", musisz po prostu znać dane klasy od podszewki - znać wszystkie plusy oraz minusy swojej, wiedzieć jakie buildy sensowne da się na niej złożyć, wiedzieć po itemach i rzuceniu okiem na runy (doświadczony gracz widzi na 1lvlu jakie staty bazowe ma przeciwnik zboostowane, przez co widać jakie runki sobie pyknął) przeciwnika w co idzie i adekwatnie do tego grać. Polecam oglądać sykkuno na yt. Koleś się podnieca i krzyczy często, ale bardzo dobrze, przejrzyście tłumaczy metę oraz komentuje to co trzeba robić w konkretnych sytuacjach - choćby kiedy warto pushować lane i się cofnąć do bazy. Na przykładzie filmiku, który podlinkowałem masz fajnie tłumaczone jak w early fazie sobie radzić np. yi vs teemo.

Dzięki za te staty bazowe, nie wiedzialem. Właśnie chodziło mi jak sobie pomóc na solo line na lvl 1 jak już wiem vs kto będę grał i że bedzie ciężko.


_________________
psn

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 18:21 
Cytuj  
Bloodleaf napisał(a):

Właśnie o to chodzi, nie flamował tylko jego flamowali a on został zaraportowany.


To że trolle go zreportowały to nie znaczy jeszcze że zostanie ukarany. Z reszta, nikt nie ląduje w trybunale za jedna grę ;)

@shp: Hehe wytrzymałem całe 2min tego filmiku. Jak zaczął się drzeć po swoim pierwszym killu, jakby wygrał jakiś turniej to nie dałem rady :roll:

****
Avatar użytkownika

Posty: 1032
Dołączył(a): 10.06.2005
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 18:25 
Cytuj  
shp napisał(a):
Nie ma czegoś takiego jak pewna kontra na kogoś "gram X, przeciwnik ma Y, to złożę na niego Z/użyję builda na C", musisz po prostu znać dane klasy od podszewki - znać wszystkie plusy oraz minusy swojej, wiedzieć jakie buildy sensowne da się na niej złożyć, wiedzieć po itemach i rzuceniu okiem na runy (doświadczony gracz widzi na 1lvlu jakie staty bazowe ma przeciwnik zboostowane, przez co widać jakie runki sobie pyknął) przeciwnika w co idzie i adekwatnie do tego grać. Polecam oglądać sykkuno na yt. Koleś się podnieca i krzyczy często, ale bardzo dobrze, przejrzyście tłumaczy metę oraz komentuje to co trzeba robić w konkretnych sytuacjach - choćby kiedy warto pushować lane i się cofnąć do bazy. Na przykładzie filmiku, który podlinkowałem masz fajnie tłumaczone jak w early fazie sobie radzić np. yi vs teemo.


Zajebisty jest ten koleś, dawno się tak nie uśmiałem z faktu jak bardzo przeżywa ten mecz :D

Ogólnie jeżeli chodzi o bycie początkującym i niszczenie systemu polecam Ryze. AtheneOnYoutube wbił już grając prawie ciągle tylko nim 1750 elo. Masakryczny burst, zero skillshotów i genialny pasyw. Do tego możesz bez stresu budować defensywne itemy pokroju Frozen Heart czy Banshee's Veil jako że dają też manę a tym samym napierdalasz jeszcze mocniej.

A odnośnie trybunału, sam z chęcią tam zaglądam. Możesz na bieżąco obserwować jakie były efekty Twojej pracy i co ludzie otrzymali. Time bany zdarzają się bardzo często. I szczerze nie spotkałem się z brakiem rzetelności karania graczy. Szczególnie że w co drugim chat logu widać "I fuck your mother!" .
Poza tym po co niedorozwinięta część społeczeństwa ma tam zaglądać skoro nie ma za to nagrody, a dzienny limit spraw jakie możesz ocenić wynosi 20.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 18:49 
Cytuj  
shp napisał(a):
Nie ma czegoś takiego jak pewna kontra na kogoś "gram X, przeciwnik ma Y, to złożę na niego Z/użyję builda na C"


Jak ktoś nie wygra np. Lee Sinem przeciwko Akali (taka kontra na szybko) to jest upośledzony imo.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 18:56 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
shp napisał(a):
Nie ma czegoś takiego jak pewna kontra na kogoś "gram X, przeciwnik ma Y, to złożę na niego Z/użyję builda na C"


Jak ktoś nie wygra np. Lee Sinem przeciwko Akali (taka kontra na szybko) to jest upośledzony imo.

Nie przeczytałeś. Chodzi o kontre itemami a nie champem. Kontra champem jest oczywista.
W sumie z grubsza odpowiedziane.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 18:59 
Cytuj  
Aha, no tak to faktycznie.

Popierdoliło mi się. :D


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 19:46 
Cytuj  
Kaban napisał(a):
Zajebisty jest ten koleś, dawno się tak nie uśmiałem z faktu jak bardzo przeżywa ten mecz :D

To obejrzyj ostatnią grę neon vi, szczególnie końcówkę ;)


_________________
Duh, winning

*
Avatar użytkownika

Posty: 6496
Dołączył(a): 17.01.2005
Offline
PostNapisane: 23 gru 2012, 23:04 
Cytuj  
Shp - wiecej takich linkow :-)

Ja wlasnie robie smurfa bo w solo srednio mi idzie...


_________________
Obrazek

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2004
Dołączył(a): 28.05.2008
Offline
PostNapisane: 24 gru 2012, 00:08 
Cytuj  
Proooo tactic, czemu ja tego wcześniej nie widziałem: http://www.youtube.com/watch?v=IsYZbuVYsWA :D


_________________
Duh, winning

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 24 gru 2012, 00:31 
Cytuj  
pro? tylko nooby mogą się na takie coś nabrać


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3870 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170 ... 194  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.