mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9732 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 415, 416, 417, 418, 419, 420, 421 ... 487  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 26 gru 2012, 17:08 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Keii napisał(a):
3 killery, które wyciągnęły sprzedaż konsoli tam, gdzie jest teraz.


przestań fanboyować
http://www.youtube.com/watch?v=ZC9Mzm1V5Dg

Mam fanbojować konsoli, za którą średnio przepadam? To, co napisałem to wnioski wyciągnięte ze śledzenia statystyk sprzedaży co tydzień przez ostatni rok z hakiem. 2 z 3 gier o których mówiłem, wraz z ilością sprzedaną w tym tygodniu + całkowitą do chwili obecnej:
23./21. [3DS] Mario Kart 7 <RCE> (Nintendo) {2011.12.01} (¥4.800) - 25.553 / 1.887.722 (+86%)
28./27. [3DS] Super Mario 3D Land # <ACT> (Nintendo) {2011.11.03} (¥4.800) - 19.908 / 1.765.437 (+70%)
Byłby jeszcze Monster Hunter 3G, ale niedawno wyszła wersja budżetowa i ludzie zaczęli kupować ją, a nie tę w pełnej cenie.


_________________
Obrazek

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 27 gru 2012, 10:45 
Cytuj  
Keii - racja. Tylko, ze sprzedawanie Vity w podobnej do 3DS-a cenie byloby smieszne. To tak jakby PS3 byla w identycznej cenie jak Nintendo Wii czy nawet stary Xbox.
Roznica w cenie obu konsol jest jak najbardziej uzasadniona - sprzet od Sony jest duzo drozszy w produkcji.
Zreszta smartphony o duzo slabszym hardware potrafia kosztowac 2x tyle i jakos nikt nie narzeka ze za drogie. Porownajcie sobie specyfikacje techniczna topowych szajsungow z Vita.

Brakuje gier i na tym powinno sie skupic Sony.
Osobiscie mnie dziwi sukces nintendo. Wii, DS-a i 3DS-a.
Imho kryzys + skierowanie sie ku rynku casuali (dzieci) to glowna przyczyna ich sukcesu. Duzo tansze konsolki od sprzetu konkurencji w czasach kryzysu lepiej sie sprzedawaly. Wiecej sprzedanych konsol - wieksze wsparcie devsow. Imho taki troche fuks.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 gru 2012, 14:28 
Cytuj  
Nowe ploty (przecieki) o PS4: http://www.vg247.com/2012/11/01/ps4_det ... station_4/

Wyglada to wiarygodnie, tbh. Ponoc "czworeczka" ma byc zaprezentowana na specjalnym evencie krotko przed E3. Hype! ;)

***

Posty: 654
Dołączył(a): 8.12.2006
Offline
PostNapisane: 27 gru 2012, 17:42 
Cytuj  
Mam ogromną nadzieję że ps4 będzie właśnie kombajnem wydajnościowym. Gdy wychodził ps3 zapowiadana była graficzna rewolucja ale barierą okazał się procesor trudny do opanowania i jednak mała ilość ramu, teraz wygląda na to że trochę się nauczyli z lekcji pod tytułem ps3(pomijając fakt że imo ps3 dopiero teraz zaczyna pokazywać kły). Ps4 z procesorem zbliżonym do cell'a, który daje większe możliwości niż obecnie pozwala technologia + dev kity posiadające od 8 do 16GB ramu+nie wiadomo ile vramu... jak dla mnie brzmi pięknie.


_________________
Elysium Project pvp: Vsqe

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 gru 2012, 17:50 
Cytuj  
Tylko jeden minus: brak wstecznej kompatybilnosci.

***

Posty: 654
Dołączył(a): 8.12.2006
Offline
PostNapisane: 27 gru 2012, 17:58 
Cytuj  
Właśnie możliwe że uda się to obejść, jeśli oba procesory będą miały zbliżoną architekturę, co wynika z paru artów/leaków w necie, możliwa będzie prosta emulacja programowa, jeśli ps4 ma być tak mocna jak zapowiadają. Tak więc może się to okazać ładnym kopem dla konsoli(cos jak emulacja ps1 na ps2 z podrasowaną minimalnie grafika). Dla mnie idealny start to ps4+10-15gier na start+cała baza ps3, brzmi bajkowo ale może okazać się realne, zwłaszcza że 15gier to będzie wszystko na długi czas, pamiętajmy że czas tworzenia gier na ps4 będzie jeszcze dłuższy niż obecnie i będzie to się coraz bardziej rozrastało im bardziej gry będą się rozrastały. Dlatego też całą baza tytułów z ps3 na start może być sporym priorytetem dla sony.


_________________
Elysium Project pvp: Vsqe

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 27 gru 2012, 18:01 
Cytuj  
raas napisał(a):
Mam ogromną nadzieję że ps4 będzie właśnie kombajnem wydajnościowym. Gdy wychodził ps3 zapowiadana była graficzna rewolucja ale barierą okazał się procesor trudny do opanowania i jednak mała ilość ramu, teraz wygląda na to że trochę się nauczyli z lekcji pod tytułem ps3(pomijając fakt że imo ps3 dopiero teraz zaczyna pokazywać kły). Ps4 z procesorem zbliżonym do cell'a, który daje większe możliwości niż obecnie pozwala technologia + dev kity posiadające od 8 do 16GB ramu+nie wiadomo ile vramu... jak dla mnie brzmi pięknie.


Nadzieje możesz mieć, ale dam sobie głowę uciąć że nic takiego nie nastąpi. Sony IMHO zdaje sobie sprawę że "nie stać ich" żeby dopłacać do platformy tyle co do ps3 na starcie (podejrzewam że do ps4 w ogóle nie będą dopłacali). Wiedzą też że skomplikowana architektura się niezbyt sprawdza, ma zdecydowanie więcej wad niż zalet. Dla tego nie ma mowy o żadnym potworku technologicznym w stylu Cell, wszystko będzie oparte na istniejących lekko zmodyfikowanych komponentach.

Stąd te ploty wklejone wyżej wydają się mocno prawdopodobne, zmodyfikowany A10, z dużą ilością pamięci, i może jakąś przerobioną wersją OGL. Komponenty stosunkowo tanie, większość R&D robiona przez kogoś innego więc też inwestycja w projekt zdecydowanie mniejsza, platforma "znana" więc problemów programiści nie powinny mieć żadnych. Do tego podejrzewam że możliwe będzie wyciśnięcie z tego sprzętu oczekiwanej wydajności przy zachowaniu jakości na poziomie tego co obecnie dają topowe pc'ty.

EDIT: Up, nie wiem skąd maż info że ps4 ma mieć proca podobnego do Cella, to by była najgłupsza możliwa rzecz jaką Sony mogło by zrobić

***

Posty: 654
Dołączył(a): 8.12.2006
Offline
PostNapisane: 27 gru 2012, 18:08 
Cytuj  
Nie znam ich wiarygodności, można je też traktować jako czystą fantazję ale na temat ps4 po spekulować zawsze miło :D

http://www.vg247.com/2012/11/01/ps4_det ... station_4/

http://semiaccurate.com/2012/03/02/sony ... Nx_5KwRSCk


_________________
Elysium Project pvp: Vsqe

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 27 gru 2012, 18:20 
Cytuj  
raas napisał(a):
Nie znam ich wiarygodności, można je też traktować jako czystą fantazję ale na temat ps4 po spekulować zawsze miło :D

http://www.vg247.com/2012/11/01/ps4_det ... station_4/

http://semiaccurate.com/2012/03/02/sony ... Nx_5KwRSCk


Ale tam nie masz nic napisane że procek w ps4 ma być podobny do Cella.

***

Posty: 654
Dołączył(a): 8.12.2006
Offline
PostNapisane: 27 gru 2012, 20:22 
Cytuj  
A tak, zgadza się, podobieństwa są pomiędzy buldozerem a cell'em a nie prockiem jaki ma być w ps3, mój błąd, źle przeczytałem. Co nie zmienia faktu że emulacja może być możliwa, bo odkopywanie klasyków z ps2 na ps3 tylko po to by przenosić je znowu na ps4 nie miała by większego sensu już.


_________________
Elysium Project pvp: Vsqe

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 27 gru 2012, 21:59 
Cytuj  
An example given was buying DLC from the PS Store mid-game then seamlessly returning to play.

“They’re trying to make it as fluid as possible,” our source said.

eheheheh

chyba sobie daruje i pozostane przy blaszaku


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 27 gru 2012, 22:12 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
An example given was buying DLC from the PS Store mid-game then seamlessly returning to play.

“They’re trying to make it as fluid as possible,” our source said.

eheheheh

chyba sobie daruje i pozostane przy blaszaku


haha lol nowa generacja bedzie zabawna. Ciekawe czy dadza rady zaimplementowac kupowanie DLC posrodku QTE albo walki z bossem?

/rotfl at konsolki


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 27 gru 2012, 22:17 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):

haha lol nowa generacja bedzie zabawna. Ciekawe czy dadza rady zaimplementowac kupowanie DLC posrodku QTE albo walki z bossem?

/rotfl at konsolki


Będzie mechanizm w QTE, że jak pomylisz się i wciśniesz zły klawisz to automatycznie pobiera z konta kasę i kupuje DLC...


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 27 gru 2012, 22:30 
Cytuj  
HEHEH

Razoth ma dzis dobry dzien , thumbs up :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 07:07 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
An example given was buying DLC from the PS Store mid-game then seamlessly returning to play.

“They’re trying to make it as fluid as possible,” our source said.

eheheheh

chyba sobie daruje i pozostane przy blaszaku


A co, myslisz, ze jak na konsolach bedzie to na PC tez tak nie zrobia? :P

*****

Posty: 2199
Dołączył(a): 3.07.2002
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 09:51 
Cytuj  
raas napisał(a):
Właśnie możliwe że uda się to obejść, jeśli oba procesory będą miały zbliżoną architekturę, co wynika z paru artów/leaków w necie, możliwa będzie prosta emulacja programowa, jeśli ps4 ma być tak mocna jak zapowiadają. Tak więc może się to okazać ładnym kopem dla konsoli(cos jak emulacja ps1 na ps2 z podrasowaną minimalnie grafika). Dla mnie idealny start to ps4+10-15gier na start+cała baza ps3, brzmi bajkowo ale może okazać się realne, zwłaszcza że 15gier to będzie wszystko na długi czas, pamiętajmy że czas tworzenia gier na ps4 będzie jeszcze dłuższy niż obecnie i będzie to się coraz bardziej rozrastało im bardziej gry będą się rozrastały. Dlatego też całą baza tytułów z ps3 na start może być sporym priorytetem dla sony.


Konsole sie robi po to, zeby zarabiac na sprzedazy gier, nikt ci nie udostepni masy gier na starcie ( starszych z ps3) na supah nowej wyczesanej konsolce za 2,5k, zebys mogl je odpalac za free. Chce sie miec cuda, placic za nie - niestety taka jest polityka.


_________________
Nie mam pomyslu na signature

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 10:42 
Cytuj  
Gokulo napisał(a):
Aldatha napisał(a):
An example given was buying DLC from the PS Store mid-game then seamlessly returning to play.

“They’re trying to make it as fluid as possible,” our source said.

eheheheh

chyba sobie daruje i pozostane przy blaszaku


A co, myslisz, ze jak na konsolach bedzie to na PC tez tak nie zrobia? :P

Już zrobili, ale widzę, że wszyscy zapomnieli:
Obrazek


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 11:16 
Cytuj  
Ja pamietam i doskonale wiem ze gry na nowe konsole beda drozsze w produkcji , prawdopodobnie drozsze w cenie i przetyrane DLC :) , niestety producenci beda musieli sobie jakos odbic te roboczogodziny

prawdopodobne jest tez to ze bedzie duzo gier opartych na freemium bo to kopalnia kasy


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 12:48 
Cytuj  
@Keii

Dragon Age:Origins? Pamiętam, że tam takie cyrki były. Jeden z powodów dla, którego gry nie skończyłem, DA2 nie kupiłem i DA3 nie kupie.

@Aldatha

Gier freemium lub f2p lub b2p z cash shop-em i innych tego typu będzie masa. Wystarczy spojrzeć nad projektami największych wydawców. Same UBI ma gdzieś ~20 tego typu gierek głównie na PC i parę też na obecne konsole, które mają wyjść w 2013, ew na początku 2014. To wszystko jest jeszcze bez żadnych gier na nowe konsolę, których imo z połowa będzie sklepikowa i bez ew. tytułów, które trzymają w tajemnicy. To, tylko jeden wydawca. EA robi to samo i ponoć pichci długi line-up f2p, freemium, etc gierek.
Inni duzi gracze typu Acti-Blizz, 2k, Sega, itd raczej w tyle długo nie zostaną.

Ogólnie trend jest taki, że model z mmo płacenia ustawicznego jak gramy ma 'schodzić' coraz niżej. Już się staje normą w mutliplayer grach, a cel jest taki, żeby ludzie byli przyzwyczajeni do tego, że to co się kupuje jako grę singlową jest tylko takim podstawowym fundamentem i swego rodzaju platformą sklepową, w której normą jest, że się dokupuje DLC krótko po zakupuie kodu / pudła. Ponadto ma być większy nacisk na komponenty multi, a DLC oraz sklepik mają dawać bonusy do rozgrywek mutli, która to ma napędzać sprzedaż po tym jak gracze 'wyczerpią' komponent singlowy.

=========

Ja coraz mniej 'hiciorów' kupuję, ani nie gram. Żadnych CoD-ów, Assasins Creed, Dragon Age, Mass Effectów, itd Wystarczy, że pogram gdzieś przypadkiem np u znajomego na konsoli, spróbuję demo lub obejrzę dłuższe filmiki gameplayowe i żal. Słabe, miałkie i głupie, a jeszcze do tego będzie chamsko zmonetyzowane.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 28 gru 2012, 22:51 
Cytuj  
ale tu chodzi calkiem o co innego.
aktualnie chcac dokupic DLC musisz:
1. quitnac gre
2. zassac
3. zainstalowac
4. odpalic gre

a ma to wygladac tak, ze podczas gry (pausa podczas najwiekszej zawieruchy) wbijamy do sklepiku i kupujemy dodatek, ktory nas interesuje.

Kiepskie? Mi sie podoba, zreszta sporo takich malych udogodnien juz jest na Vita. Tam mozesz miec odpalony PSS, podgladac trofiki, grac w jakas gre etc. JEDNOCZESNIE. I pomiedzy tymi aplikacjami przelaczamy sie jednym ruchem palca.

a drugi btw. tam jest wyraznie 8/16Gb nie GB. Miejmy nadzieje ze to literowka bo coraz mniej osob to rozroznia. 1/2GB wyglada duzo mniej optymistycznie.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9732 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 415, 416, 417, 418, 419, 420, 421 ... 487  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.