mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3870 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184 ... 194  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 4 mar 2013, 20:19 
Cytuj  
Przeciez Azjaci graja tak samo jak reszta swiata. Wiesz dlaczego? Bo inaczej sie nie da. LoL jest zbyt prymitywny, zeby cokolwiek innego sie sprawdzalo rownie dobrze co juz odkryto - nie ma itemow, ktore totalnie moga odmienic role postaci, wszystkie skille to sprawdzanie przelicznikow i potym wnioskowanie czy cos jest viable, czy nie i tyle.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

***

Posty: 927
Dołączył(a): 27.01.2013
Offline
PostNapisane: 4 mar 2013, 21:06 
Cytuj  
I tu się mylisz, proponuję oglądać wszystkie rozgrywki turniejowe, wówczas zobaczysz różnicę:)

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 4 mar 2013, 21:56 
Cytuj  
Nie myle sie - ciagle jest suport z ad, ciagle masz ap mid, ciagle masz typowych junglerow i ciagle standardowy top + tradycyjne item buildy dla wiekszosci. To, ze czasem ktos sobie przytroluje i bedzie grac Lee na midzie, albo raz na 100 gier bot switchnie sie z topem, albo midem nic nie znaczy.
W lolu nie ma zadnych zagran taktycznych, ani specjalnych strategii.


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

***

Posty: 927
Dołączył(a): 27.01.2013
Offline
PostNapisane: 5 mar 2013, 00:01 
Cytuj  
Ja jakoś widziałem pełno meczy bez ap bądź ad, bez stałych pozycji (np. ad z supportem na midzie, szybki push towera a potem switche linii all the time), bardzo agresywną grę i to wszystko ze strony azjatów. Oczywiście nasi zachodni bracia w ogóle nie wiedzieli jak to ugryźć, jak się zachować, jak to skontrować itp. Dlaczego? Bo "nasi" są niewolnikami mety i nie potrafią zagrać nic innego. Wynik meczu był wiadomy właśnie przez takie myślenie, jakie Ty masz "nie ma żadnych specjalnych strategii". Wystarczy ruszyć mózgownicą i znajdzie się jeszcze WIELE nieodkrytych strategii.

Najsmutniejsze jest to, że być niewolnikiem mety, to tak samo, jak być niewolnikiem religii. Nie każdy ma odwagę/chęci by z tego wyjść/coś zmienić. Owieczki zazwyczaj pozostają owieczkami do końca:(


Ostatnio edytowano 5 mar 2013, 00:06 przez Vences, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2013, 00:05 
Cytuj  
To zajebiście.

A teraz wróć ze świata baśni i czarów i spróbuj coś takiego zastosować w grze z 4 przypadkowymi osobami z którymi grasz pierwszy raz w życiu i nie masz normalnego kanału komunikacji tylko pisanie.

W myśl dewizy:

Vences napisał(a):
Meta jest durnym wymysłem graczy i nie trzeba się tego trzymać.



Powodzenia.


Na prawdę ponosi tutaj niektórych teoretyków.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***

Posty: 927
Dołączył(a): 27.01.2013
Offline
PostNapisane: 5 mar 2013, 00:16 
Cytuj  
I jaki w tym problem? Ja nie zamierzam być owieczką i na rankedzie mogę wziąć (zwłaszcza gdy mam 1st pick) se np. AP Tryndę i pójść se nim gdzie tylko chcę.

Pamiętaj, lepiej jest grać czymś/na czymś, gdzie się dobrze czujesz, niż zostać wymuszonym na jakąś pozycję przez team, na której kompletnie sobie nie radzisz. I dajmy np. jak ktoś mnie zmusi na junglę, której nie lubię, nie pójdę tam, bo wiadomo, że w 90% przypadkach będę feedował na tej pozycji i co mi po takim czymś?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 5 mar 2013, 00:28 
Cytuj  
Brawo panie hiperbola, z jednej strony AP Tryndamere a z drugiej bycie zmuszonym do grania czymś czym się kompletnie nie umie grać.

Anyway miłego dalszego theorycraftu na temat rebelii i "niebycia owieczką" w grze komputerowej życzę, obym na takich ludzi ingame jak najrzadziej trafiał.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1576
Dołączył(a): 12.05.2004
Offline
PostNapisane: 5 mar 2013, 00:37 
Cytuj  
Vences napisał(a):
I jaki w tym problem? Ja nie zamierzam być owieczką i na rankedzie mogę wziąć (zwłaszcza gdy mam 1st pick) se np. AP Tryndę i pójść se nim gdzie tylko chcę.

Pamiętaj, lepiej jest grać czymś/na czymś, gdzie się dobrze czujesz, niż zostać wymuszonym na jakąś pozycję przez team, na której kompletnie sobie nie radzisz. I dajmy np. jak ktoś mnie zmusi na junglę, której nie lubię, nie pójdę tam, bo wiadomo, że w 90% przypadkach będę feedował na tej pozycji i co mi po takim czymś?


Chcesz zajsc wysoko, musisz umiec grac na kazdej pozycji. Przeciez to proste.
Po co grac rankedy, jak nie potrafisz junglowac? Nie kumam tego.
Baw sie na normalach ;)

***

Posty: 927
Dołączył(a): 27.01.2013
Offline
PostNapisane: 5 mar 2013, 01:36 
Cytuj  
Tylko w teorii. "Umieć" grać można na każdej pozycji, ale nie na każdej będziesz tak samo dobry. Możesz grać w jungli na poziomie platyny, ale już np. jako top Twoje umiejętności nie wychodzą np. poza gold. Jeśli więc team Cię zmusi grać na niechcianej pozycji a Ty się zgodzisz, osłabisz tylko drużynę.

Zresztą podobnie jest w sportach tradycyjnych i wątpię, byś zobaczył takiego Boruca grającego jako napastnik.

****

Posty: 1671
Dołączył(a): 10.07.2010
Offline
PostNapisane: 5 mar 2013, 10:02 
Cytuj  
Szamotula napisał(a):
Nie myle sie - ciagle jest suport z ad, ciagle masz ap mid, ciagle masz typowych junglerow i ciagle standardowy top + tradycyjne item buildy dla wiekszosci. To, ze czasem ktos sobie przytroluje i bedzie grac Lee na midzie, albo raz na 100 gier bot switchnie sie z topem, albo midem nic nie znaczy.
W lolu nie ma zadnych zagran taktycznych, ani specjalnych strategii.


Mylisz się, ostatnio, np. Dragonborns zownowali EvilGeniuses grając bez adc - zastępując go ap nidale na bot'cie z soraką. W kolejnym meczu dodali do tego jeszcze mixu kha na midzie. Także, twoje argumenty są jak widzisz z dupy.

No, ale zaraz wyskoczysz "no ale to inny poziom, a na rankedach gra się noob mete".
Razoth już to napisał kilka razy, ale widocznie nie dociera - szalone eksperymenty z 4 randomami w teamie, bez komunikacji głosowej nie mają sensu. Jeżeli reszta teamu się zgadza na jakieś eksperymenty to nie ma problemu, ale jak bierzesz sorakę do jungli, wbrew wszystkiemu i wszystkim, to jest to zwyczajne trollowanie.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 5 mar 2013, 15:40 
Cytuj  
gosugamer1 napisał(a):
Szamotula napisał(a):
Nie myle sie - ciagle jest suport z ad, ciagle masz ap mid, ciagle masz typowych junglerow i ciagle standardowy top + tradycyjne item buildy dla wiekszosci. To, ze czasem ktos sobie przytroluje i bedzie grac Lee na midzie, albo raz na 100 gier bot switchnie sie z topem, albo midem nic nie znaczy.
W lolu nie ma zadnych zagran taktycznych, ani specjalnych strategii.


Mylisz się, ostatnio, np. Dragonborns zownowali EvilGeniuses grając bez adc - zastępując go ap nidale na bot'cie z soraką. W kolejnym meczu dodali do tego jeszcze mixu kha na midzie. Także, twoje argumenty są jak widzisz z dupy.



No tak - przywolujesz gre przeciw EG, ktorzy zaliczyli zdecydowanie najgorszy wystep w turnieju ever i takze w tej grze grali na poziomie warzyw. A co z szuszejami? Zakonczyli serie z wynikiem 3-4 tylko dlatego, ze pozostale 2 teamy z ktorymi grali to praktyczne noname'y. Pytanie teraz ile by wygrali tego typu gier na powiedzmy 10 spotkan z rownorzednymi druzynami? 1-2? Faktycznie mozna mowic o wspanialej taktyce, ktora zaskakuje podobnie jak Lee sin na midzie w wykonaniu Forggena, ktory bawiac sie wygral chyba jedna gre turniejawa w ten sposob.

Prawda jest taka, ze oprocz okazjonalnych laneswitchow, ktore na dobra sprawe koncza sie po zbiciu 1 towera + pickow for fun ze slabszymi przeciwnikami wszystkie teamy graja tak samo. Tu naprawde nie trzeba byc Einsteinem, zeby ogarnac dlaczego tak jest - kazda rola ma pewne zalozenia i nie da sie ich zmienic(ADcarry zawsze bedzie robil najwiekszy sustained dmg, AP zawsze bedzie mial najwiekszy burst itp), a tak durne 'urozmaicenia' jak chociazby dragon dajacy 1k global golda, ktorego mozna ubic w trojke juz w ~6 minucie psuje jakakolwiek wariacje ustawien - nie masz 2 kolesi na bocie, to team przeciwny Ci zajebie smoka i tyle.

LoL jest gra zajebista, ale esport w jej wykonaniu to jest totalna porazka i patologia(ah te wiwaty na widowni, kiedy team przeciwny postaci pinka i zniszczy warda :D), ktora psuje temat i spoiluje graczy


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 28 mar 2013, 08:54 
Cytuj  
imo fajna zmiana w paczu. tower bedzie zadawal coraz wiekszy dmg w tego samego champa. ograniczy to bardzo agresywne dive na poczatku gry.
ja to lubie bo na topa bedzie mozna brac cos mniej tanky i jak bedzie 1vs2 to farmic w defie.

na moim poziomie samobojcze dive sa czesto.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17017
Dołączył(a): 4.03.2004
Offline
PostNapisane: 28 mar 2013, 09:36 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
imo fajna zmiana w paczu. tower bedzie zadawal coraz wiekszy dmg w tego samego champa. ograniczy to bardzo agresywne dive na poczatku gry.
.

Jakie przedszkole. ;)


_________________
Χ Ξ Σ

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 28 mar 2013, 09:40 
Cytuj  
A jak cię ktoś zabije to pracownik riota przyjedzie żeby cię przytulić


_________________
cypis#2942
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 28 mar 2013, 09:43 
Cytuj  
Dokładnie.

Chujnia na maksa. Zamiast iść w stronę Doty, gdzie wieże mało co robią i wszystko zależy od graczy a nie od sztucznych blokad, to Riot wprowadza coraz większy carebear fest.

Niech zmienią tytuł gry na League of Farmers. Bo w tym kierunku jak widać ta gra zmierza - niech każdy sobie siedzi cichutko na linii i farmi mobki. Broń Boże żadnych śmielszych i ryzykowniejszych zagrań.

cypis napisał(a):
A jak cię ktoś zabije to pracownik riota przyjedzie żeby cię przytulić


+1


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 28 mar 2013, 10:44 
Cytuj  
widocznie znaja swoj target ;]


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1713
Dołączył(a): 2.11.2009
Offline
PostNapisane: 28 mar 2013, 14:42 
Cytuj  
Nie wiem o jakie patch noty chodzi, ale towery zawsze bily z kazdym hitem coraz mocniej w champow ;|


_________________
Abuchat.com/bettingnation - otwarta grupa non-profit dla entuzjastow esportowych.

***

Posty: 989
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 28 mar 2013, 14:59 
Cytuj  
Cytuj:
Nie wiem o jakie patch noty chodzi, ale towery zawsze bily z kazdym hitem coraz mocniej w champow ;|


Yup. Zwiększył się ich dmg.

Te zmiany są skierowane raczej na competitive play, gdzie od jakiegoś czasu dominują linie 1v2 oraz towarzyszący im trudny to skontrowania tower dive na 3 lvl. Sam TD obecnie zakończy się otrzymaniem ~10% więcej dmg niż przed patchem. Poza tym zmiany zmniejszą nieco szybkość pushu i snowballing (nerf dla minionów pod wieżą). Ogólnie community LoLa raczej nie narzekało na to, że wieże są zbyt słabe (tho część osób jest zadowolona ze zmian), więc to trochę niespodziewana decyzja.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 13 maja 2013, 03:12 
Cytuj  
Po 1,5 rocznej przerwie wróciłem do lola, większość ze stron które miałem nie działa, jakieś 'pro' strony z bulidami/taktykami?


_________________
Mam leniwe szare komórki.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 13 maja 2013, 07:54 
Cytuj  
lolpro.com

czytaj też komentarze pod buildem i jesteś przygotowany.


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3870 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184 ... 194  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.