mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5881 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209 ... 295  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 7 paź 2013, 13:50 
Cytuj  
Powinna panować zasada - jak w coś nie grasz to nie wypowiadasz się na temat o którym nie masz pojęcia :roll:

High jest naszym Hawkingiem, tylko Hawking miał jeszcze wiedzę praktyczną zajebistą (oprócz tej teoretycznej).

Serio, widzę że niektórym przydałaby się maść na ból dupy i to co najmniej 1000mg :). Pokażcie mi fpsa, który wprowadził tak ogromną ilość zmian w multi, który wywróciła by gameplay do góry nogami. Oczywiście móimy tu o fpsie, gdzie różnica czasu między 1 a 2 częścią wyniosła góra 2-3 lata. Od strony graficznej bfowi nie mam nic do zarzucenia. Optymalizacja na pewno się poprawi (tak jest z każdym nowym fpsem). Nowe drivery zrobią swoję, Dice też się przygląda problemom z performancem - jakoś to będzie :). Serio, która gra zrobiła na was ostatnio zajebiste wrażenie pod względem grafy?? Na mnie crysis 3 na statycznych obrazkach, bo moja grafa jest za słaba żeby go odpalić w sensownych detalach. Ale u kumpla na 7970 wyglądał zajebiście... Teraz porównasz do niego resztę gierek i widzisz tylko zajebiście głęboką przepaść. I nie chodzi tu tylko o tekstury ale o całość. Sporo gier powstaje nadal na UE albo na autorskich silnikach, które ni jak nie są w stanie pokazać w miarę realistycznej i "dojrzałej" grafiki. Może i część silników niby jest w stanie pokazać nam zajebista oprawę ale jakoś w grach tego nie widać... Ja serio, nie widziałem jeszcze takiej grafy w grach (prócz Crysis 3...):

http://www.battlefield.com/pl/battlefie ... 4117382821

Planetside 2, Arma 3 i reszta wygląda przy tym jak kupa jeśli chodzi o poziom/ilość/jakość detali i efektów. Czekam na lepszy trailer.

Problem polega na tym, że do tej pory dostawaliśmy raczej średniaki jeśli chodzi o grafikę. Miło graczy zaskoczył Wiesiek 2 bo wyglądał całkiem nieźle aczkolwiek to jeszcze nie to i pewnie dopiero Wiesiek 3 pokaż moc. Niestety nagle się okazuje, że ktoś wali focha bo ma GTS450 w pudle albo gniota pokroju 5850, który to jest bodajże 5 letnią kart. Chcesz miec na ekranie zajebistą grafę i efekty to musisz mieć odpowiedni sprzęt i tyle. oczywiście optymalizacja też jest ważna. Mając jednak 78709/GTX660 albo ich odpowiedniki poprzednich generacji, bedzie można sobie spokojnie pograć na medium w fullHD. Jeśli nie teraz to zaraz po premierze. Nowe drivery wychodzą dość szybko a DICE wie, że musi przypilnowac optymalizacji bo i ch gracze zajadą. Obecnbie nowego contentu nie dodają, tylko zajęli się balansem i łataniem bugów.

Ja mocno liczę na to, że w grudniu wraz z pojawieniem się BF4 korzystającego z Mantle a nie DirectX API, nowe radeony pokażą moc i nagle okaże się, że jednak jest trochę wiecej fpsów. Szkoda, że Mantle nie będzie gotowe na premierę - trzeba czekać do grudnia...


Co do czitowania to cóż, też miałem parę sytuacjiw BF3, gdzie wyłaziłem z gry po to tylko, żeby kolesia raportować bo miał wręcz nienormalną ilośc headshotów i pkt na godzinę nabitych. Ale na te 150h to było naprawdę kilka sytuacji. Raportowałem, zmieniałem serwer i grałem dalej. Ostatnio dawno nie miałem takiej sytuacji. Prędzej w CoH2 mam wrażenie, że kolesie jakiegoś map hacka mają bo napierdalają do mnie z haubic jak pojebani...


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 7 paź 2013, 13:54 
Cytuj  
Highlander napisał(a):

btw. to sa legalne firmy co produkują czity? przecież to już porzadna kasa się z tego robi... czasem mam wrazenie, ze czity sa tez po to by zabic produkt, by można było następny wypuscic.


Nie wiem czy to są legalne firmy, ale na pewno jest to bardzo intratny interes dla tych osób. Większość cheatów teraz działa na zasadzie subskrypcji. Nic do siebie na komp nie pobierasz, tylko logujesz się do witryny i całe "oprogramowanie" jest od razu ładowane do pamięci, na dysku nie ma śladu nawet. Tak więc działa to tylko póki masz opłacony miesięczny abonament, i oczywiście twórcy reklamują się że update oprogramowania zwykle jest już kilka godzin po update punkbustera / zabezpieczeń.

Kiedyś zaczęło mnie to strasznie wkurwiać w BF3 i niestety popełniłem ten błąd że zacząłem drążyć temat z ciekawości. Niestety, bo jak się dowiedziałem co jest możliwe, jaka nikła jest wykrywalność tych rzeczy w stosunku do skali problemu etc to po prostu kompletnie straciłem przyjemność z gry. Wszędzie zacząłem widzieć cheaterów. Szczególnie że już np sam esp / radar, bez żadnego aim assista ani innych większych zmian, coś co jest w zasadzie niewykrywalne, już daje ci bardo dużą przewagę nad całą resztą. ;)

Edit: @zaboleq bo tobie się wydaje że cheatują tylko ludzie którzy mają K/D 80:0 czy podobne, i na tym polega twoja naiwność. Naprawdę nikt nie jest takim kretynem, ludzie którzy to robią po prostu celowo trollują z nudów, cała reszta jeżeli chce dłużej utrzymać konto to po prostu zapuszcza tylko lekkie wspomagacze i gra prawie normalnie, z tą różnicą że zamiast być w środku czy na dole klasyfikacji, są na szczycie.


Ostatnio edytowano 7 paź 2013, 13:59 przez Goatus, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 paź 2013, 13:58 
Cytuj  
Z takiego powodu między innymi przestałem hostować serwer do DayZ.
Generalnie 30-40% aktywnych graczy leciało na cheatach.
Czterdzieści kurwa procent.

***
Avatar użytkownika

Posty: 922
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 paź 2013, 13:59 
Cytuj  
Odnośnie performance, beta bf4 jest zoptymalizowana wyłącznie pod runtime libraries win8 + drivery grafiki amd/ati. Na kompach do grania w bf3, bf4beta normalnie działa na win8+ati, tylko troszeczkę gorzej na win7+ati, na win8+geforce tragedia, win7+geforce tragedia w pizdu. Info sprawdzone doświadczalnie, a nie c&p z innego źródła.

Odnośnie cheatów na pc, od trzeciego dnia exlusive bety (3.10.2013) już są kolesie oneshotujący pistoletem bez LOS.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 7 paź 2013, 14:00 
Cytuj  
Smutne trzeba życie mieć żeby dowartościowywać się oszukiwaniem w grze komputerowej.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 paź 2013, 14:02 
Cytuj  
No to wszystko tłumaczy co Ferdek napisał.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 7 paź 2013, 14:09 
Cytuj  
Ostatnio mi chodziła po głowie przesiadka na Win8, ale skoro różnica między Win8+Radek a Win7+Radek jest niewielka to nie będę psuł sobie systemu ;)


_________________
Obrazek

****

Posty: 1061
Dołączył(a): 26.08.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2013, 14:14 
Cytuj  
wstrzymaj sie do 29.10 ;) ja po 29 zobacze co tak naprawde bede musial wymienic w sprzecie na cos nowszego ;)


_________________
jey#2178
BF3: jeyjeykrk
PSN: jeyjeykrk

****
Avatar użytkownika

Posty: 1313
Dołączył(a): 5.05.2008
Offline
PostNapisane: 7 paź 2013, 14:19 
Cytuj  
Ja na perfomance nie narzekam. Bardziej mi chodziło o to czy na Win8 to rozwinęłoby jeszcze bardziej skrzydła. Ale skoro nie ma większych różnic to nie ma sensu :)


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2013, 14:44 
Cytuj  
Yuurei napisał(a):
Smutne trzeba życie mieć żeby dowartościowywać się oszukiwaniem w grze komputerowej.

I imo ten problem chyba narasta, bo chyba mlodziez coraz bardziej jest zjebana ;d

zabol - w niczym się nie wymadrzalem, po prostu dla mnie wywiazala się ciekawa dyskusja an temat client side / server side, jak to dziala. I akurat więcej gralem ogolnie w fpsy niż o nich teoretyzowałem.

Odnosnie BF4, nie krytykuje gry, imo to bezsensu oczekiwać od tej gry, ze będzie "competitive", fun tej gry polega na czyms innym, i może mnie najbardziej to nie pociąga. Dlatego wiele niedociągnięć można zwyczajnie wybaczyć. Imo jeśli gra bardziej przypomina BC2/BF2 to warto kupic (chociaż może nei za ta cene co podaja), jest to imo w pewnym sensie odgrzewany kotlet, co jest akurat w tym przypadku dość normalne. Uwazam, ze gra wyszla za szybko, lub już taki powinien być BF4. Jedynie drazni mnie jak ktoś mowi o "rewolucji". A ze względu na popularność gry stężenie debili będzie wielkie, oczywistość. Ale po to sa rozne serwery by sobie znaleźć fajny. No i po prostu trzeba mieć więcej fpsow by w pełni doecenic gre.

Odnosnie innowacyjności to chyba Natural Selection 2 będzie najswiezszym tytulem w ostatnim czasie. Oczywiście, nie ma co wspominać o grafice. Arma 3 wiadomo, ze ma grafikę gorsza jakościowo. Chodzilo mi tylko o styl, kolorystykę. itp. I tak, zgodze się, ze większość ostatnich shooterow to shitowy UE3 i wszystko jest praktycznie jeden chuj... Crysis może sobie mieć grafe ok, ale sama gra na multi jest taka sobie.

Co do czitow, mam nadzieje, ze pomoze trochę spectactor, ale szkoda, ze nie ma battlerecordera.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 7 paź 2013, 16:40 
Cytuj  
http://battlefield.realmware.co.uk/bf4- ... /downloads bf4 settings editor, moze komus pomoze.

e tam szkoda, ze nie dali BF1943 na pc, i ze teraz nie dali WW2 ;<


_________________
.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5772
Dołączył(a): 23.01.2008
Offline
PostNapisane: 7 paź 2013, 18:08 
Cytuj  
Czy to nie jest juz ten czas, zeby zalozyc jeden temat zbiorczy odnosnie serii battlefield?


_________________
Vanilla Wow: Nyxs - Rogue Undead

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 7 paź 2013, 18:15 
Cytuj  
Nyx napisał(a):
Czy to nie jest juz ten czas, zeby zalozyc jeden temat zbiorczy odnosnie serii battlefield?


dla codów można byłoby zrobić podforum :lol:


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 paź 2013, 19:39 
Cytuj  
Coś chyba poprawili (nie wiem bo nie widziałem żadnego update - albo się ściągnął automatycznie albo serwer side zmiany) bo 90% problemów z framerate odpadło.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 7 paź 2013, 19:52 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
Coś chyba poprawili (nie wiem bo nie widziałem żadnego update - albo się ściągnął automatycznie albo serwer side zmiany) bo 90% problemów z framerate odpadło.


Był patch (60Mb), mnie zresetowało ustawienia grafiki na medium, więc sprawdź czy to nie to, hehehe ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 7 paź 2013, 19:53 
Cytuj  
Potem sprawdzę ale nawet jeśli to stuttering i inne efekty były nawet na low ;)
Dla mnie nie było znaczenia czy ustawiam med, high lub ultra - tak samo się na zaludnionych serwerach rypało.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 7 paź 2013, 20:50 
Cytuj  
Fergerod napisał(a):
Odnośnie performance, beta bf4 jest zoptymalizowana wyłącznie pod runtime libraries win8 + drivery grafiki amd/ati. Na kompach do grania w bf3, bf4beta normalnie działa na win8+ati, tylko troszeczkę gorzej na win7+ati, na win8+geforce tragedia, win7+geforce tragedia w pizdu. Info sprawdzone doświadczalnie, a nie c&p z innego źródła.

Odnośnie cheatów na pc, od trzeciego dnia exlusive bety (3.10.2013) już są kolesie oneshotujący pistoletem bez LOS.


I dobrze , z nadejsciem nowych konsol to Geforce bedzie brudnym peasantem a Radzio kingiem :)


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 224
Dołączył(a): 12.05.2009
Offline
PostNapisane: 7 paź 2013, 21:44 
Cytuj  
Po tej aktualizacji bf4 wydaje mi się że jest bardziej responsywny. Jakoś teraz nie musze wywalać wiadra naboi żeby coś ubić. Poprawili hit detection ? Ogólnie nawet fpsy podskoczyly o 5-8 klatek. W sumie jebia mnie te klatki bo i tak ~60 fps mam na ultra lol :)

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 7 paź 2013, 21:51 
Cytuj  
Jeszcze 3 takie patche i bede mogl pograc \o/ ...

T.


_________________
Templair_@PSN

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2270
Dołączył(a): 20.12.2004
Offline
PostNapisane: 7 paź 2013, 21:52 
Cytuj  
Templair napisał(a):
Jeszcze 3 takie patche i bede mogl pograc \o/ ...

T.



To samo


_________________
Turbot

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5881 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209 ... 295  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.