mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 81  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 12:19 
Cytuj  
Od nowego dodatku Mołdawia nie jest wasalem tylko marchem i trzeba ich najpierw sporowadzić do wasala, polepszyć moooooocno stosunki (bo się wkurwią i będą mieli focha) i na końcu anektować.
Szkoda czasu, dyplomaty i zachodu ;-) Poza tym wkurwiają się jak cisnę Livonian Order czy Rigę więc mam ich w dupie.
Kiedyś tam ich wchłonę i tyle.
Mazovia to co innego.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 12:22 
Cytuj  
I dlatego trzeba im anulować marcha day1. Żeby ten ogromny minus do relacji jak najszybciej zszedł.

Oyci3C napisał(a):
A ja nigdy nie westernizuję ;-)


Dokładnie. Obecnie westernizacja krajami eastern (szczególnie/tylko Polską) i Ottoman to duży błąd.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1015
Dołączył(a): 30.09.2004
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 14:02 
Cytuj  
Ja tam teraz napiżdzam Brandeburgią. Chcę stworzyć Niemcy.
Szansę na Prusję zjebałem. Bo niedoczytałem które provki są potrzebne i oddałem POlakom tą ostatnią na wschód najbardziej wysuniętą, a jak wziąłem pozostałe to i tak anulowali sojusz i -200 bo oni chcą danzig itp.

Saxony zdobyła prawie wszystko provki potrzebne do Niemiec ( oprócz 2 stolic oddzielnych krajów) co trochę ułatwia mi sprawę bo lepiej bić sie z jednym krajem niż z 5. Tylko, że mają sojusz z Austrią a ja z Norwegią i paroma popierdółkami ( utraciłem Polaków a Bohemie zjedli)
Trochę źle chyba robię, że bawię się w przejmowanie jednoregionowców (wasalizacja i anex bez wojny). Za dużo mi to nie daje.
2 razy też Austra kazała mi oddać prowincje należące do innych gości z HRE co zająłem, jak tego uniknąć?
Teraz HRE ma Palpatynat i już tak nie fikają.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 14:12 
Cytuj  
Nie unikniesz żądań od Cesarza (chyba ze dobre relacje, nie jestem pewien). Olewaj to :D

****
Avatar użytkownika

Posty: 1015
Dołączył(a): 30.09.2004
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 19:58 
Cytuj  
kiedy gramy?


Posty: 23
Dołączył(a): 14.11.2014
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 20:14 
Cytuj  
No więc próbowałem dołączyć Polską do HRE zrobiłem RM, potem alliance podbiłem reputację do 195. Sprzedałem wszystkie prowincje do wasali ale mimo to guzik od HRE jest ciemny z opisem, że naród jest za duży. Czy RM z austrią to dobry pomysł bo następca będzie Austriakiem...
Dla info mam wersję 1.8.1 + WofN, ArtofWar, Res Publica jeśli ma to jakieś znaczenie. Mołdawia jest moim Wasalem

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 21:22 
Cytuj  
https://www.youtube.com/watch?v=KU7I3-WGTmY
Polska (1h gry, za 1h czy więcej powinno być HD)


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.


Posty: 23
Dołączył(a): 14.11.2014
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 22:40 
Cytuj  
dzięki teraz udało się, jednak trzeba było opchnąć część prowincji do Litwy, ale na HD chętni poczekam ;)

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 23:07 
Cytuj  
Stobek napisał(a):
Ja tam teraz napiżdzam Brandeburgią. Chcę stworzyć Niemcy.
Szansę na Prusję zjebałem. Bo niedoczytałem które provki są potrzebne i oddałem POlakom tą ostatnią na wschód najbardziej wysuniętą, a jak wziąłem pozostałe to i tak anulowali sojusz i -200 bo oni chcą danzig itp.

Saxony zdobyła prawie wszystko provki potrzebne do Niemiec ( oprócz 2 stolic oddzielnych krajów) co trochę ułatwia mi sprawę bo lepiej bić sie z jednym krajem niż z 5. Tylko, że mają sojusz z Austrią a ja z Norwegią i paroma popierdółkami ( utraciłem Polaków a Bohemie zjedli)
Trochę źle chyba robię, że bawię się w przejmowanie jednoregionowców (wasalizacja i anex bez wojny). Za dużo mi to nie daje.
2 razy też Austra kazała mi oddać prowincje należące do innych gości z HRE co zająłem, jak tego uniknąć?
Teraz HRE ma Palpatynat i już tak nie fikają.

Pewnego sposobu na uniknięcie żadania nie ma. Bardzo wysokie relacje, dobry trust i najlepiej sojusz wojskowy to wtedy często żądania nie ma. W twojej grze z tego co piszesz to i tak będziesz szedł na konfrontacje z Austrią, także możesz jej żądania olać. Debuff z prowki schodzi chyba po corowaniu (albo corowanie + jakiś czas?).

No jedyne niebezpieczeństwo, że Austria i koledzy szybciej wjadą ;p No i chyba minus do relacji z resztą HRE też jest, ale tu nie pamiętam.


Niah napisał(a):
I dlatego trzeba im anulować marcha day1. Żeby ten ogromny minus do relacji jak najszybciej zszedł.

Oyci3C napisał(a):
A ja nigdy nie westernizuję ;-)


Dokładnie. Obecnie westernizacja krajami eastern (szczególnie/tylko Polską) i Ottoman to duży błąd.

Nie grałem jeszcze na 1.8 i z nowym DLC.

Dalej kompanie handlowe tylko dla western czy eastern/ottoman mogą w końcu też mieć?
Bo w sumie to jedyny spory minus jeżeli się w podbijanie Azji/Afryki/handel się chcę pobawić.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 23:48 
Cytuj  
A co takiego daje opychanie prowincji do Litwy?

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 18 lis 2014, 23:52 
Cytuj  
Oyci3C napisał(a):
A co takiego daje opychanie prowincji do Litwy?


zcorują za ciebie (kosztem diplo pointów) i bunty będą ich problemem
Chyba, że chodzi tobie o prowki na początku to Mazowsze miałoby z nimi problem (czy w ogóle ich nie chciało) z powodu innej kultury, a dwa nie będziesz płacił punktami diplo: decyzja o inhercie Litwy vs diplo aneksja Mołdawii


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.


Posty: 23
Dołączył(a): 14.11.2014
Offline
PostNapisane: 19 lis 2014, 18:54 
Cytuj  
Jakieś dziwny ten dodatek czy tam patch, dlaczego albo w ogóle nie mogę ustawić Danie jako rywala albo jak już na samym początku się da to po paru miesiącach znika i nie da się ponownie dodać, w ogóle do wyboru rywali mam tylko kilku od czego to zależy?, Co gorsze ni da się go zmienić! Chyba dopiero po 25 latach!

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 19 lis 2014, 18:57 
Cytuj  
Po 10.

Na rywala możesz ustawić coś o podobnej sile. Jak dołączysz do grona "Great Power" (czyli jak będziesz duży) to już tylko z nich możesz chyba wybierać.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 22 lis 2014, 13:04 
Cytuj  
w niedziele sesyjka?


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

****
Avatar użytkownika

Posty: 1015
Dołączył(a): 30.09.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2014, 14:07 
Cytuj  
Rzeznik napisał(a):
w niedziele sesyjka?

Mam nadzieje. Mam ambitne plany

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 lis 2014, 14:49 
Cytuj  
Yes!


Posty: 23
Dołączył(a): 14.11.2014
Offline
PostNapisane: 23 lis 2014, 09:07 
Cytuj  
kolego Niah, a w jaki sposób pomóc Szwecji w walce z Danią? Ustawiłem Danię jako rywala, poprawiłem relacje ze Szwecją potem doszło do wojny, nałożyłem jeszcze embargo na Danię i mogłem wymóc pokój na Dani jednak okazało się, że to Szwecja jest agresorem i lipa. Jest sens ustawiania Danię jako rywala nie lepiej Węgry?

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 23 lis 2014, 12:27 
Cytuj  
grego napisał(a):
kolego Niah, a w jaki sposób pomóc Szwecji w walce z Danią? Ustawiłem Danię jako rywala, poprawiłem relacje ze Szwecją potem doszło do wojny, nałożyłem jeszcze embargo na Danię i mogłem wymóc pokój na Dani jednak okazało się, że to Szwecja jest agresorem i lipa. Jest sens ustawiania Danię jako rywala nie lepiej Węgry?


dania to twój wieczny przeciwnik który lubi mieć sojusz z kacapami i dość szybko ciebie znienawidzi.
Wystarczy zająć sam Gdańsk żeby zostać znienawidzony przez nich.
Ze szwecją łatwiej (było) utrzymać dobre relacje i zważywszy, że wcześniej mają granicę z ruskami to ich obopólne relacje są często gorsze niż neutralne.
Co do ustawienia ich jako rywala to tak lepiej Węgry, ale zakładając zniszczenie danii przez szwecję wciągu 100 lat to można danię.

Najważniejsze żeby pomóc szwecji.
1. Zająć Gdańsk.
2. Polepszyć ze szwecją relacje.
3. Sprawdzaj (szczególnie jak dołączysz bo pewnie po tym za chwilę szwecja zaatakuje) kto pomaga jej.
Chętnie pomagają:
Hanza (jeśli pomogą to bardzo dobrze i dania ma gg)
Nowogród (czasem ma sojusz z danią)
Teutonic (musimy mieć ich Gdańsk więc w jeśli my mamy pomóc to nie ma co na ich liczyć)

Nigdy nie próbowałem jednocześnie dołączać do hre i zaatakować teu.
Nie wiem jak teraz, ale wcześniej mógł się pojawić event na króla i wtedy gg, możesz zacząć od nowa.
A atak na teu wydłuży całą operację i dlatego też podpisujesz pokój jak tylko będziesz mógł wziąć Gdańsk...
...tylko kurwa
- jak weźmiesz Gdańsk to będziesz za duży żeby dołączyć do hre
- jak dasz/sprzedasz to Mazowszu (tylko nie Litwie hehehe) to będziesz miał -1000 do dołączenia do wojny o niepodległość za brak zasięgu
- możesz przenieś stolicę i chyba nawet zmienić kulturę na pruską i chyba nawet stworzyć prusaków

Więc dajesz Gdańsk Mazowszu, Rutheńskie Litwie, a pozostałe Mołdawii jeśli będą chcieli.
Dołączasz do hre, jesz Mazowsze i dopiero wtedy możesz pomóc Szwecji chociaż możesz pomóc i bez tego Gdańska. szwecja z hanzą chętnie zaatakuje, weźmiesz przemarsz i tyle. Tylko pamiętaj o cb. Bo na tym etapie nie możesz wziąć na klatę -2 staba.

Sprawdziłem i przecież mamy regencje, ale :oops:

I tak:
Mając pu z Litwą ciągle możemy dołączyć hre, ale po chwili dostaniemy event na zmianę Gov i zwiększy nam dochód jeśli wcześniej go zmieniliśmy!
Zmieniając gov i sprzedając Mołdawii możemy zostawić sobie 1-2 prowki więcej niż gdybyśmy dali Mazowszu.
Dodając autonomię możemy zostawić sobie 2 prowki więcej (bez zmiany gov!), ale też potrzebujemy 200 relacji.
Każda kolejna prowka mniej obniży wymóg relacji.

W pierwszej grze i musiałem od nowa
LOL po dwóch latach od startu gry wojna o sukcesję pomiędzy Bohemią a Węgrami o Litwę :wtf:


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.


Posty: 23
Dołączył(a): 14.11.2014
Offline
PostNapisane: 23 lis 2014, 18:00 
Cytuj  
to jeszcze jedna podpowiedź, o co chodzi z punktami dyplomacji bo w ogóle mi się nie dodają? Zapewne przez "7/3 Diplomatic relation" o co w tym chodzi bo wcześniej tego nie było i teraz mam problem aby zwasalizować teu. W jakim sensie z dużo ?

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 23 lis 2014, 18:13 
Cytuj  
To ilość relacji, które możesz mieć bez "płacenia".

To tak jak z generałami. Przy 7/3, miesięcznie tracisz 4 punkty dyplomacji.

Wszystko piszę jak przytrzymasz kursor przy diplomatic points.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 81  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.