mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21954 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 784, 785, 786, 787, 788, 789, 790 ... 1098  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 23 sie 2015, 22:29 
 
tiomor napisał(a):
Real time przede wszystkim, bardziej fantasy/historyczne/współczesne niż SF (ale to popierdółkowate wymaganie, bo np. WH40k jest przekozacki). Przerzuciłem w ciągu ostatnich dwóch dni z 10 tytułów i wszystko nędza :x. Nie szukam bóg wie jak innowacyjnej gry, ale żeby chociaż gra, która mechanicznie nic nie oferuje miała fajne lore (vide wspomniane Armie Exigo).

Nie chce mi sie odpalać jakiś archaicznych rtsów "3d", jak choćby warcraft, bo raz, że przeskoczyłem to x razy już, a dwa, że grafika mnie odstrasza (pozdro Dark Omen - też zaliczony dawno temu, ale teraz nie miałbym zaparcia do patrzenia na te pixele).

Wszystkie 4x średnio widzę, bo tych gier trzeba się "nauczyć", a to średnio mi się chce robić. Chyba, że jakiś dobry 4x "real time" jesteś wstanie podrzucić? Poza Sins of the solar empire i Hegemonią? :P

Btw, próbuje znaleźć teraz grę ze smokiem, dyplomacją etc... ni uja nie pamiętam nazwy.

Boże, jaka nędza jest z tymi rtsami :/

Hmm
Nexus: The Jupiter Incident ?(Zajebisty klimat i bardzo dobra fabuła) Taka bardziej taktyczna sprowadzająca się do prowadzenia kilku jednostek na raz, a często tylko jednego statku.
Earth 2160 - nadal wygląda nieźle, a według ,mnie niedoceniona gra(lub 2150-choć tutaj grafika postarzała się niesamowicie).
Ground control ? Też bardziej taktyczna ale pamiętam, że niczego sobie.
KKND (jedynka pamiętam boska, dwójka trochę gorsza mi się wydawała ale niewiele)
Dark Reign - też pamiętam, że nawet w pytę - przynajmniej jedynka.
"Z" :]
O Red Alert chyba nie muszę pisać? :]
Homeworld - ewentualnie z modem Complex- jak dla mnie zarąbiście przebudowuje tą gre dodając od cholery złożoności.
Była jeszcze taka fajna gra oparta na modelu SC jeśli chodzi o RTS, tylko, że działa się w przestrzeni kosmicznej(2D) gdzie budynki stawiało się wokół planet - za cholerę nie mogę sobie przypomnieć tytułu ale była na tyle dobra jako "klasyczny" RTS, że swego czasu nieźle się w nią zagrywałem. - Mam! CONQUEST: FRONTIER WARS - na gogu właśnie znalazłem :]

Meridan - o tym tylko słyszałem ale nie grałe i nie mam wyrobionego zdania na ten temat

Niezapomniane i piękne jak dla mnie oraz super zmodowane WARZONE 2100 !! Jest w tej chwili jako open source :]

Z 4x z real time to stare ale nadal uważam, że dobre Impreium Galactica 2 :]

Fantasy to u la la - może TA Kingdoms ?
Był też niezły RTS ala stempunk: Rise of Nations: Rise of Legends
Popuolus - tylko nie pamiętam już która część była w pytę.
Myth! (najlepiej po kolei wszystkie części - normalnie jedynka nadal miażdży system jeśli chodzi o klimat!)
Polecam również powrót do Dungeons Keeper 1 i 2 - naprawdę jestem zdumiony tym jak mimo tylu lat świetnie mi się grało parę lat temu :]
Dość ciekawie rozwiązany RTS Majesty(głównie pamiętam 2 jako niezła - choć ostatnia misja jak dla mnie była przegięta)



Ta ze smokiem i dyplomacją to czasem nie Divinity coś tam conquest ?


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

****

Posty: 1459
Dołączył(a): 20.01.2011
Offline
PostNapisane: 23 sie 2015, 22:37 
 
Jak historyczne to tak jak pisałem wcześniej, Age of Empires 2 HD wersja jest bardzo fajnie zrobiona, pełno ciekawych kampanii w które się dobrze gra i graficznie dalej fajnie dla oka wygląda mimo swojego wieku. Są też do tej gry mody które polepszają grafikę.

Jak fantasy to nie przychodzi mi do głowy nic poza Spellforce, to kombinacja RTS i RPG, bardzo fajnie się w to grało.
No i jeszcze Black & White, w dwójeczkę sam sobie nawet ostatnio pogrywam.
Settlersy VII też są spoko ;)


_________________
steam: Deathel

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 23 sie 2015, 22:46 
 
iniside napisał(a):
tczewiak napisał(a):
Niah napisał(a):
I tak najlepszym rtsem ever jest Dawn of War 1

Ale to spedalony w40k setting zamiast wfb.

Spłoniesz.


jara cie ogladanie pedalskich zbroji i migoczacych laserow

tylko wfb , ropiejace rany , miecz , luk , szarza bretonii


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 23 sie 2015, 22:49 
 
Hehe, pamiętam recenzję Earth 2150 w CD-Action i ból dupy jaki miałem z powodu wymagań sprzętowych. 2160 faktycznie wygląda nieźle.
Populous to pewnie trójka, bo poprzednie części są już raczej niegrywalne.
Majesty 1 było miodne w chuj.

Był jeszcze taki klasyczny fantasy rts z początku poprzedniej dekady. Pamiętam, że jedną z armii był jakiś miks demonów z nieumarłymi i że za bajońskie sumy można było rekrutować tam bohaterów (nie, nie Warcraft 3). Ktoś kojarzy coś takiego bo za cholerę nie mogę sobie przypomnieć tytułu, a do tej pory nikt jej nie wymienił?

Cytuj:
jara cie ogladanie pedalskich zbroji i migoczacych laserow

Jeżeli uważasz, że zbroje w 40k są pedalskie to na pewno ucieszy cię nowa odsłona FB:
https://www.frontlinegaming.org/wp-cont ... 942392.jpg

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 23 sie 2015, 23:07 
 
Aldatha napisał(a):
jara cie ogladanie pedalskich zbroji i migoczacych laserow
tylko wfb , ropiejace rany , miecz , luk , szarza bretonii


spację, robi się zawsze po przecinku, a nie przed i po fajo :)

***

Posty: 535
Dołączył(a): 2.01.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2015, 07:06 
 
Był jeszcze taki klasyczny fantasy rts z początku poprzedniej dekady. Pamiętam, że jedną z armii był jakiś miks demonów z nieumarłymi i że za bajońskie sumy można było rekrutować tam bohaterów (nie, nie Warcraft 3). Ktoś kojarzy coś takiego bo za cholerę nie mogę sobie przypomnieć tytułu, a do tej pory nikt jej nie wymienił?

Warlords: Battlecry ?

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 24 sie 2015, 08:29 
 
Dzięki, ale z tego co widzę to nie :(

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 24 sie 2015, 08:53 
 
Junkier napisał(a):

Był jeszcze taki klasyczny fantasy rts z początku poprzedniej dekady. Pamiętam, że jedną z armii był jakiś miks demonów z nieumarłymi i że za bajońskie sumy można było rekrutować tam bohaterów (nie, nie Warcraft 3). Ktoś kojarzy coś takiego bo za cholerę nie mogę sobie przypomnieć tytułu, a do tej pory nikt jej nie wymienił?

Musisz coś więcej napisać o tej grze, bo takie szczątkowe info kompletnie mi nic nie mówi - w zbyt dużo gier strategicznych grywam abym mógł wszystkie tytuły zapamiętać.


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 24 sie 2015, 08:59 
 
Możliwe, że mimo wszystko to warlords, ale z numerkiem "czy"
http://www.gry-online.pl/S055.asp?ID=21565

@Farin
Dzięki, ale to wszystko chyba znam/grałem/przeszedłem/jest tak stare, że nie mogę na to patrzeć :D
Nexus - nigdy mnie nie wkręcił
Earth 2160 - nawet nie wiedziałem, że tak ładnie się zestarzała ta gra. Szukając w google spodziewałem się pixela na nogę mechna i drugiego na jego broń :v
Ground Control - Klasyk! Aczkolwiek jego "ładne zestarzenie" nie dotyczy;p
KKND - Klasyk x2! Pamiętam jak na PSie z kumplem to tłukliśmy na podzielonym ekranie :D
Z - Tak stare, że strach odpalać :D
O Red Alert mówić nie musisz :D
Homeworld - ostatnio ten remastered pyknąłem:[
Meridan - na metacritic ma 43 :<
Popuolus - fpytkę był, tak samo jak B&W.
Myth - też był w pytkę... był.
DK - wiadomo
Majesty - przekozackie, ostatnio nawet na Androida to wyszło:p

Skonczy się chyba na AoE2 HD albo wspomnianym Rise of Nations/Legends/Cokolwiek. W oczekiwaniu na kozaków "remastered" ;[

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 24 sie 2015, 09:23 
 
To na pewno żadna z części Warlordsów. W tej grze były chyba tylko dwie nacje - te demony i standardowa dobra armia z ludźmi na czele. Ci rekrutowalni bohaterowie byli postaciami z fabuły gry, a nie jakimiś randomowymi kolesiami jak np. w W3.

Ten Rise of Legends wygląda ciekawie, aż sobie sprawdzę w wolnej chwili.
Tiomor może Sacrifice ;p Gra co prawda bardzo odbiega od kanonów gatunku, ale to wciąż rts.
Poza tym soundtrack!
https://www.youtube.com/watch?v=C96jaxpZvAA

***
Avatar użytkownika

Posty: 15620
Dołączył(a): 27.08.2005
Offline
PostNapisane: 24 sie 2015, 09:39 
 
Archer napisał(a):
Był jeszcze taki klasyczny fantasy rts z początku poprzedniej dekady. Pamiętam, że jedną z armii był jakiś miks demonów z nieumarłymi i że za bajońskie sumy można było rekrutować tam bohaterów (nie, nie Warcraft 3). Ktoś kojarzy coś takiego bo za cholerę nie mogę sobie przypomnieć tytułu, a do tej pory nikt jej nie wymienił?

Warlords: Battlecry ?

Myth?


_________________
ciemny lud to kupi
Deshroom napisał(a):
jeszcze mnie lewy kciuk boli od biegania

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 24 sie 2015, 09:40 
 
Myth był wspominany + tam nie rekrutowało się jednostek ;p

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2624
Dołączył(a): 25.08.2010
Offline
PostNapisane: 24 sie 2015, 09:42 
 
Ja polecam serię "Kohan".

Swojego czasu w CDA było Kohan: Battles of Ahriman - fajne bitwy fantasy. Nie wiem czy to jest to samo co Kohan: Ahriman's Gift, ale tak wygląda. Gdzieś jeszcze mam płytę CD. Zaraz poszukam, bo mi naszła ochota na granie. :)

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 24 sie 2015, 10:02 
 
jeeeee, znalazłem: Kingdom Under Fire

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 24 sie 2015, 10:19 
 
tiomor - a tą 2D RTS-a w kosmosie: CONQUEST: FRONTIER WARS - pamiętam, że swego czasu nieźle się przy niej bawiłem.
Pozostaje jeszcze ten SpellForce co EloNis zapodał ale dla mnie to było bardziej RPG z dodatkiem RTS. Noi zdecydowanie 2 bo jedynka jakoś nie podeszła.
Co do "Z" to nie napisałem ale miałem na myśli tą nowszą wersję - choć nie grałem to według opinii dawała radę.
Dungeons 2 - ostatnio pograłem trochę w to i nawet zabawne to było - szału gierka nie robi jako spadkobierca DK ale radę daje jako prosty RTS.
Przypomniała mi się nawet niezła za swoich czasów "7 Kingdoms" - są dwie części ale nie pamiętam, która lepsza.







Junkier - ale to nie jest strategia!


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 24 sie 2015, 10:39 
 
Jedynka to rts:
http://images9.gry-online.pl/galeria/ga ... 715687.jpg

z tego co widzę następne części to już faktycznie takie chuj wie co wydawane na konsole

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 24 sie 2015, 11:39 
 
Junkier napisał(a):
Jedynka to rts:
http://images9.gry-online.pl/galeria/ga ... 715687.jpg

z tego co widzę następne części to już faktycznie takie chuj wie co wydawane na konsole

Kurcze nie przypominam sobie tej gry...
Obejrzałem to sobie - prezentuje się gorzej niż Warcraft 2 - pewnie dlatego ominąłem ten tytuł :P


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 24 sie 2015, 12:13 
 
Jakby tego zrobili remake:
http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=754

To grałbym jak pojebany :\

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 24 sie 2015, 15:56 
 
Xenoblade Chronicles X trafi do Europy w grudniu.

****

Posty: 1459
Dołączył(a): 20.01.2011
Offline
PostNapisane: 24 sie 2015, 16:39 
 
@tiomor

Jakbyś się skusił na Age'a 2 to daj znać, chętnie sobie pogram na multi żeby poćwiczyć bo bardzo słabo mi to wychodzi :P


_________________
steam: Deathel

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21954 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 784, 785, 786, 787, 788, 789, 790 ... 1098  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.