mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 81  Następna strona
Autor Wiadomość
*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 10 lis 2015, 10:06 
Cytuj  
Wasale się nie liczą?

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 10 lis 2015, 10:10 
Cytuj  
Ja nie wiem kto u niego jest wasalem oprócz Georgii.
Zresztą kurwa.
Według mapy musiałby mieć tak kurewsko dużych tych wasali, że nie wiem czy nawet z z ideami dyplomatycznymi dałby radę ich "unieś".


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 10 lis 2015, 10:17 
Cytuj  
Obrazek

AAAA zjebaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaali


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 10 lis 2015, 10:19 
Cytuj  
A to co wymagania były inne kiedyś?


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 10 lis 2015, 10:23 
Cytuj  
pooma napisał(a):
A to co wymagania były inne kiedyś?


http://i.imgur.com/IxBWsHM.png

http://images.akamai.steamusercontent.c ... 13FF6D0AF/
http://images.akamai.steamusercontent.c ... olor=black


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 12 lis 2015, 13:31 
Cytuj  
kilka pytań od początkującego EU IV:

- nie da się teraz wpływać samemu na rozwój konkretnej technologii tak jak to było w EU II , ze chciałem szybko wynaleźć np tech wojskowa to ją dawałem suwaczkiem na maxa a pozostałe na O ?- teraz wszystko samo pobiera sobie te punkty z danej dziedziny?

- nie można anektować zajęte prowincje jeśli są za daleko- wyskakuje mi napis ,że nie mogę przekształcić ją w narodową- zdobyłem Meklemburgie w wojnie z Krzyżakami i nie mogę jej zaanektować- są jakieś odległości wyznaczone czy po prostu można zajmować prowincje w ramach pokoju tylko z państwami graniczącymi z własnym krajem?

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 12 lis 2015, 14:01 
Cytuj  
lordyp napisał(a):
- nie da się teraz wpływać samemu na rozwój konkretnej technologii tak jak to było w EU II , ze chciałem szybko wynaleźć np tech wojskowa to ją dawałem suwaczkiem na maxa a pozostałe na O ?- teraz wszystko samo pobiera sobie te punkty z danej dziedziny?



Masz focus +2 do jednej i -1 do dwóch pozostałych

Obrazek

lordyp napisał(a):
- nie można anektować zajęte prowincje jeśli są za daleko- wyskakuje mi napis ,że nie mogę przekształcić ją w narodową- zdobyłem Meklemburgie w wojnie z Krzyżakami i nie mogę jej zaanektować- są jakieś odległości wyznaczone czy po prostu można zajmować prowincje w ramach pokoju tylko z państwami graniczącymi z własnym krajem?


http://i.imgur.com/dUyHw92.jpg

1. Naples możesz wziąć bo pomiędzy twoją prowką w grecji a tymi we włoszech jest woda i odległość pomiędzy nimi jest mniejsza niż zasięg kolonizacji
2. W przypadku wzięcia np Paryża musiałbyś: wziąć prowincje pomiędzy tobą, a Paryżem albo wasal.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 12 lis 2015, 17:48 
Cytuj  
dzięki Niah

pierwsze już kapuje - ale nie mogę postawić tam żadnego fistaszka jak u ciebie więc nie wiem jak to zfocusować

co do drugiego dałeś screena , którego nie można za bardzo nic zobaczyć:), ale wnioskuje z tego co piszesz ,że musi być kontakt prowincji , ewentualnie tylko woda pomiędzy - zgadza się?- jeśli tak to szkoda znacznie spowalnia przejmowanie prowincji :(

a co to ten
zasięg kolonizacji?

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 12 lis 2015, 17:53 
Cytuj  
Nie przypominam sobie żadnej ewentualności gdy nie możesz sfocusować Monarch Points. Z wyjątkiem tej gdy już sfocusowałeś (jest cooldown 15-25 lat w zależności od rangi rządu afair).

Prowincja musi albo przylegać do twoich ziem, do ziem twojego wasala (o ile tego nie zmienili) albo być nadbrzeżna i być w zasięgu. (technologia ma na to wpływ)

Zasięg kolonizacji to zasięg na jaki możesz kolonizować. (nie wiem czy corowanie to nie jest ten sam zasięg właśnie). Istnieje też zasięg handlu.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 12 lis 2015, 17:59 
Cytuj  
Dzięki sula.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 12 lis 2015, 19:39 
Cytuj  
a wystarczy , że przylega to moich ziem, które np właśnie zdobyłem i nie mają one jeszcze statusu prowincji narodowych?
czy te przylegające muszą to być prowincje narodowe?

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 12 lis 2015, 19:49 
Cytuj  
Nie ma za co Niah.

lordyp - nie wiem co masz na myśli pod pojęciem prowincje narodowe, ale to muszą być prowincje 'core'.

Inna możliwość jeżeli się nie da corować, to stworzenie wasala jeżeli jest to w danej prowincji możliwe. (tzn. jeżeli prowincja ma 'core' jakiegoś państwa które nie istnieje atm).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2631
Dołączył(a): 14.08.2007
Offline
PostNapisane: 12 lis 2015, 23:55 
Cytuj  
Sula
dzięki
tak gram teraz na tym spolszczeniu więc core=narodowe
już wiem o co chodzi :)
ale szkoda bo to bardzo ogranicza mój styl gry- bardzo ekspansywny :(
żeby mieć dobre warunki pokoju podbijasz np sojusznika państwa , z którym walczysz, zajmujesz całe państwa , a ze jest troche dalej to nic z tego nie masz :/

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 13 lis 2015, 00:09 
Cytuj  
W kwestii wojny jest sporo rzeczy, które wraz z czasem poznasz.

Zazwyczaj ogranicznikiem wojny (no przynajniej w Europie) są takie rzeczy jak modyfikator do relacji Agressive Expansion, Mechanika Koalicji, liczba MP potrzebna do 'korowania', manpower, war exshaution itp Brak możliwości tworzenia core ze względu na brak granicy lądowej jest dosyć jednym z mniej ważnych ograniczników wesołej ekspansji.

Sojuszników wroga od których nie możesz bądź nie chcesz ziemi opłaca się wyłączać możliwie szybko z wojny wyłączać zamiast ich całe państwa podbijać, to strata czasu i kasy, a ekonomika wojny się bardzo liczy szczególnie w early game. Jest jeszcze kwestia war leaderów, kosztów w Diplo Point podczas 'rozmów pokojowych'.

Ogólnie jest tego całkiem sporo, ale jest też fun z odkrywania tego wszystkiego i umiejętności stosowania tej wiedzy. bo to potrafi sporo zmienić :)

tl;dr

Brak możliwości corowania prowów bez granicy lądowej przeważnie nie jest dużą przeszkodzą w bardzo ekspansywnej grze. Sam zobaczysz jak bardziej grę ogarniesz z czasem :)

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 17 lis 2015, 19:43 
Cytuj  
W KOŃCU!!! :D
Po wielu próbach udało się mnie rozwalić brytyjską armię, grając Szkocją. W 1464 roku HA!


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 17 lis 2015, 22:28 
Cytuj  
Obrazek


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 19 lis 2015, 08:46 
Cytuj  
Robisz Auld alliance reversed?


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 19 lis 2015, 09:52 
Cytuj  
pooma napisał(a):
Robisz Auld alliance reversed?


Tak.
Wersja 1
http://images.akamai.steamusercontent.c ... 1127C3E15/
Hanza, Norwegia to wasale.

Za mało poświeciłem czasu na osłabienie Francji więc musiałem rozpocząć jeszcze raz.
Wersja 2
http://images.akamai.steamusercontent.c ... 2D658BC92/

Jakbym miał grać od zera. To wziąłbym:
Influence, Quantity, Trade a mam
Trade, Quantity, Influence :/ Łatwo o AE w tym rejonie. Jeszcze kilka punktów i będę miał -35% AE i +2 dip rep, więc powinno ułatwić.

Wasalizujesz Connacht albo podbijasz Tyrone, następnie pozostałe mirrory w Irlandii. Claimujesz Norwegię i jak Szwecja zaatakuje to robimy to samo i zabieramy kilka wysepek. Liczymy, że unia się po tym rozsypie i po 15 latach wasalizujemy Norwegię.

Oczywiście w tym czasie robimy sojusz z Hiszpanią i Francją/Burgundią (burgundia ma silniejszą flotę, ale mnie udało się coś pięknego: burgundia zaatakowała Anglię dla Calais i Anglia wysłała armię na kontynent :lol: easy win, gdyby to Francja zaatakowała to jestem prawie pewien, że przeczuwając szybki wpierdol to tego nie zrobi albo coś wyśle szybki wpieprz, straci trochę armii i tyle z tego, znacznie lepiej burgundia, gdyż wtedy anglik wyśle wszystko co ma).

Zabieramy koniecznie jakąś prowkę na południu żeby móc claimować północne wybrzeże Francji. Z pomocą Francji atakujemy Bur. Dajemy Francji 100%, koniecznie prowki należące do HRE i patrzymy jak Francja dostaje koalicją na ryj. I sami atakujemy.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 20 lis 2015, 00:12 
Cytuj  
https://forum.paradoxplaza.com/forum/in ... .891822%2F
FAJNE!

http://images.akamai.steamusercontent.c ... 3E5130B38/
Francji nie ma...bo uciekła do Afryki :/


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 20 lis 2015, 00:34 
Cytuj  
Shador von Dal napisał(a):

Swoja droga, dzisiaj chcialem odpalic u rodzicow EUIV i popykac sobie ze trzy godzinki to niestety sie okazalo, ze maja za slabego lapka ;) Chyba trzeba cos swojego kupic ;)


Inaczej - EU4 chyba na każdym kompie prędzej czy później się rżnie :D

Atherius napisał(a):
Nigdy nie grałem w żadną eu, ciężko się wkręcić w to noobowi ?


Nie - podstawowe mechaniki są proste, resztę robisz metodą prób i błędów :P

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 81  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.