mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 81  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2387
Dołączył(a): 18.11.2001
Offline
PostNapisane: 20 lis 2015, 14:18 
Cytuj  
Ja nigdy nie miałem problemów z działaniem eu4, chociaż dawno nie grałem do końca (1821).

Swoją drogą nie uważacie, że ai cofnęło się w rozwoju odkąd wprowadzili te forty? Kiedyś trzeba było zastawiać pułapki na ai, teraz ai często nie anuluje ruchu nawet bez kłódki, do tego atakuje bez sensu mniejszymi armiami, robi z dupy kompozycje typu artyleria+konnica i łazi pojedynczymi regimentami. Gdy grałem raz jako imp dla achievementa i miałem tę przedostatnią reformę aktywną, gdzie całe imperium to moi wasale, to co wtedy tam zobaczyłem w wykonaniu wojsk ai to był kabaret (wojna z ottomanami). Brakowało tylko muzyki z benny hilla. :(

Nie rozumiem czemu nie potrafią naprawić wycofywania się wojsk ai z black flag, kurde nie raz nie dwa zawiesi się jakaś armia gdzieś i stoi latami. Pamiętam jak raz 30k francuzów utknęło w anglii... no i gg dla francji. A to z black flag to od początku gry jest, jak ai samo w sobie nie ogarnia to bo by mogli np im dać teleport armii do stolicy jeżeli ma czarną flagę np przez 1rok. Nie wiem, niektóre błędy które popełnia ai wydają się teoretycznie łatwe do naprawy, jak anulowanie budowy regimentów w prow w których jest armia gracza/obok armii gracza - bo to nie ma sensu. Nie wiem czy tak trudno zrobić ciut lepiej ogarniające ai, czy po prostu to jest na końcu listy priorytetów przy okazji każdego dodatku. Ogólnie smutek i musiałem się wyżalić ;)

Jeszcze co do fortów, jak one działają to jest dla mnie czarna magia. Miałem 3forty obok siebie i armia ai przeszła sobie środkiem, nie robiąc sobie nic z wszystkich trzech. Ogólnie forty wydają się za drogie i bez sensu, bo często nie spełniają swojej roli.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 20 lis 2015, 14:29 
Cytuj  
Nie raz widziałem jak 5k atakuje 25k. Mam wrażenie, że czym słabszy/w większej desperacji jest kraj to głupich ruchów jakoś więcej.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 21 lis 2015, 14:25 
Cytuj  
http://images.akamai.steamusercontent.c ... D6DEC5F85/

This is Persia!
Kangra, Khandesh, Oman to marchie. QQ to wasal.

W ogóle powtórka z rozrywki była bo Neapol trzymał Corfu, ostatnią prowkę wymaganą do achievementa (to samo miałem w Basileusie). Francja obrońcą wiary, Neapol w sojuszu z Polską, Węgrami i Czechami. Wypowiedziałem wojnę Węgrom i walczyłem przeciwko nim, Neapolowi, Francji i chyba Kolonii. Ostateczna bitwa największa jaką stoczyłem, w sumie pół miliona woja :D


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 22 lis 2015, 15:34 
Cytuj  
Nice. Też mam zrobione. Moje brzydsze było, ale na jakimś dość starym patchu (prawdopodobnie na 1.9)

http://images.akamai.steamusercontent.c ... A3D149805/
Patch 1.7 Ta stare w chuj, ale bałem się dokończyć :)
Nie wiem czy dam radę podbić Ming (800% vp), Zhun (200+% vp), Shun (wasal).
Nawet z breaktrucowania może być nie do zrobienia. Jak tylko wojsko wróci na graniczne prowki i znów war. I tak nie muszę corować, mam religijną z budynkiem więc jakieś -30% cost stab. Shun ma jeszcze jakieś 450% vp. Zhun w osobnej wojnie podbije/zwasalizuje. Głupi po wojnie podpisali sojusz hehe

Największy problem to jakie wziąłem idee:
ADM, HUM (a i tak nie zrobiona westernizacja, więc nie mam cb z techa no kurwa jebana mać), Trade (po chuj), Religious

PS. Ming to mniej niż 800% bo potrzebuje to co mają w regionie chińskim, pytanie ile jak to stary patch i nie pokazuje ile warta jest prowka.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 lis 2015, 16:56 
Cytuj  
800% może być ciężko. Nie lepiej poczekać na kozaków i nowe featury hord potestować przy okazji? (ja mam taki zamiar)


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 22 lis 2015, 17:06 
Cytuj  
Morgul napisał(a):
Ja nigdy nie miałem problemów z działaniem eu4, chociaż dawno nie grałem do końca (1821).

Swoją drogą nie uważacie, że ai cofnęło się w rozwoju odkąd wprowadzili te forty? Kiedyś trzeba było zastawiać pułapki na ai, teraz ai często nie anuluje ruchu nawet bez kłódki, do tego atakuje bez sensu mniejszymi armiami, robi z dupy kompozycje typu artyleria+konnica i łazi pojedynczymi regimentami. Gdy grałem raz jako imp dla achievementa i miałem tę przedostatnią reformę aktywną, gdzie całe imperium to moi wasale, to co wtedy tam zobaczyłem w wykonaniu wojsk ai to był kabaret (wojna z ottomanami). Brakowało tylko muzyki z benny hilla. :(

Nie rozumiem czemu nie potrafią naprawić wycofywania się wojsk ai z black flag, kurde nie raz nie dwa zawiesi się jakaś armia gdzieś i stoi latami. Pamiętam jak raz 30k francuzów utknęło w anglii... no i gg dla francji. A to z black flag to od początku gry jest, jak ai samo w sobie nie ogarnia to bo by mogli np im dać teleport armii do stolicy jeżeli ma czarną flagę np przez 1rok. Nie wiem, niektóre błędy które popełnia ai wydają się teoretycznie łatwe do naprawy, jak anulowanie budowy regimentów w prow w których jest armia gracza/obok armii gracza - bo to nie ma sensu. Nie wiem czy tak trudno zrobić ciut lepiej ogarniające ai, czy po prostu to jest na końcu listy priorytetów przy okazji każdego dodatku. Ogólnie smutek i musiałem się wyżalić ;)

+1

Spróbowałem EU4 z nowościami. Grać narazie nie mam zamiaru, ale zmiany (vs 1.8) oceniam na minus. Forty są imho ogólnie z dupy mechaniką. AI kuleje. Parę znaczych bugów (jak ten z blag flag) nie naprawione mimo, że istnieją od samego początku chyba. Dowalili w Europie więcej prowincji nie wiem po co. System developement points prowincji też mi się nie podoba. Znerfienie vassal annexing też nie.

Ogólnie większość na minus. Nie wiem może w multi to ma większy sens.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 22 lis 2015, 20:19 
Cytuj  
No właśnie w multi te forty są mega. Prosty przykład - bogata Francja ma nasrane fortów na granicy z HRE i HRE nie jest wstanie przyjść z pomocą Hiszpani, która jest gwałcona przez Francję.

A w singlu też jest spoko, przynajmniej nie trzeba okupować całego kraju ;p

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 22 lis 2015, 21:54 
Cytuj  
Obrazek
The Great Khan
As the Mongol Khanate or the Golden Horde, own or have a subject own the Chinese, Russian and Persian regions.

http://images.akamai.steamusercontent.c ... F8FCCA335/
http://images.akamai.steamusercontent.c ... CDD169BD6/

Anglia pu z portugalia
Ja mam z Algierem


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 22 lis 2015, 21:59 
Cytuj  
Lol. ładne.

Jakim cudem HRE powstało na singlu?

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 23 lis 2015, 10:48 
Cytuj  
Jeszcze tydzień (i jeden dzień) do dodatku! MP?!

tiomor napisał(a):
Jakim cudem HRE powstało na singlu?


To stary patch, gdzie aneksix wasala jest w chuj szybkie, ale chyba droższe w diplotechu. Shun z 164 base taxa chyba 600-800% vp to jakieś 2600diplo więc cóż. 15 diplo na miech


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 24 lis 2015, 16:08 
Cytuj  
1 grudnia Kozaki.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 25 lis 2015, 20:57 
Cytuj  
Próbuje dokończyć Hindustan i masakra z tymi buntami. Za rok buntuje w Indonezji, za dwa w Pakistanie etc etc
A muszę trzymać armię w Persji, w Indiach, w Afryce Południowej, Indonezji, Japonii, na Alasce. I chce zwasalizować ming w jednej wojnie, a mogę bo ma 39% vp :<

tiomor napisał(a):
1 grudnia Kozaki.


Przecież wiemy :P


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 30 lis 2015, 10:14 
Cytuj  
Niahu, acziw dla ciebie :D

Jedna wiara - wszystkie prowincje świata mają twoją religię

:D:D:D

Customowe państwa teraz tez beda mogly grac na IM?

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 2 gru 2015, 01:48 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Customowe państwa teraz tez beda mogly grac na IM?


Nie mogą, znaczy jest kilka achivów dla nich i tyle.

Mój pierwszy custom nation achiv
http://images.akamai.steamusercontent.c ... 1A23F519A/

Byłoby szybciej, ale chciałem mieć dobre relacje z Francją i Burgundią, a i tak się nie udało.
+
Moskwa może uniemożliwić mi zrobienie achiva jak się będzie tak rozrastać.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2015, 11:27 
Cytuj  
Pojebało ich? 20 jurków??

Chyba kurwa śnią ;)


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2015, 11:35 
Cytuj  
Piszą że aż 200MB zmian musi kosztować :D

Dziwnie się zachowuje włączanie i wyłącznie gry, nowy launcher nie bardzo.


_________________
psn

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 2 gru 2015, 11:43 
Cytuj  
@Rzeźnik
Ja już hostować gier nie mogę, więc ktoś z was będzie musiał zakupić wszystkie dodatki :wink:


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 2 gru 2015, 11:53 
Cytuj  
Ja mam wszystko poza Kozakami, ale kuzwa 20jurkow nie wydam na to, nie ma bata.
Poczekam na promocje w przyszłym roku najwyżej.
Powariowali.


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 2 gru 2015, 11:55 
Cytuj  
No delikatnie ich jebło. Szczególnie, że to nie jest jakiś mega dodatek prawdę mówiąc ;o

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 2 gru 2015, 11:56 
Cytuj  
E tam. EU4 to jedyna gra w którą tyle gram, więc i tak tanio w chuj :wink:
https://muve.pl/sklep/digital/dodatki-d ... tal,184966


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 81  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.