mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 81  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 2 gru 2015, 15:10 
Cytuj  
ProTIP: norse (pagan) może wziąć mariaż z muzułmaninem :D
U mnie Ottoman (ja wiking 370 + prawie cała Szwecja jako wasal) ma 1265 deva, a druga Francja 680, trzeci kacap 620 :wtf:


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 2 gru 2015, 21:40 
Cytuj  
http://images.akamai.steamusercontent.c ... 47149BC9A/
FOR ODIN!
Ottoman byłby większy, ale stracił prowki przez rebeliantów.

Od tego patcha ai jeszcze kurwa debilniej steruje armiami. NO KURWA


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 2 gru 2015, 22:09 
Cytuj  
Mam taki Disaster i nie umiem go ogarnąć, najpierw (zanim wybuchł) próbowałem jakoś zmniejszyć Wpływ szlachty, ale nie widziałem takiej opcji w nowej zakładce (głównie były tam korzyści z ich lojalności)

Obrazek

Ogólnie to nie wiem kiedy to doszło bo nie grałem parę miesięcy do dzisiaj z Kozakami.


_________________
psn

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 3 gru 2015, 19:31 
Cytuj  
Ottomana mocno zboostowali (podbija prawie jak gracz ;) ), trochę moskwę (chociaż chyba olewa stepy i koncertuję się na Europie), osłabili Hiszpanię, znerfili Francję (co chwila bunty). Po tym jak wyglądają ich kraje, na oko, po kilku kampaniach.

http://images.akamai.steamusercontent.c ... 5CEA816CB/
Dlaczego nie mam ani jednego kolonialnego kraju?!?!
Nie wiem czy dam radę zrobić achi: podbić całe dwie ameryki.

Wystartowałem zachodnio-środkowa część ameryki północnej. Za samo wzięcie western technology +150 punktów startowych na 200 możliwych. gg


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

****

Posty: 1500
Dołączył(a): 2.02.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2015, 21:08 
Cytuj  
o co chodzi z tym devem nacji? grałem w podstawkę i nie pamiętam nic takiego. to jest w ktoryms z dlc czy w patchach wprowadzili?

*

Posty: 90
Dołączył(a): 4.10.2005
Offline
PostNapisane: 3 gru 2015, 21:34 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Mam taki Disaster i nie umiem go ogarnąć, najpierw (zanim wybuchł) próbowałem jakoś zmniejszyć Wpływ szlachty, ale nie widziałem takiej opcji w nowej zakładce (głównie były tam korzyści z ich lojalności)

Obrazek

Ogólnie to nie wiem kiedy to doszło bo nie grałem parę miesięcy do dzisiaj z Kozakami.


Miałem podobne problemy i trochę na tym straciłem zanim doszedłem do rozwiązań.
Aby zmniejszyć wpływ danej kasty warto im zabrać terytoria( mogą się tam zbuntować ). Zarządzanie jaka prowincja do jakiej kasty należy jest w jednej z zakładek w oknie w którym można globalnie budować jednostki/budynki itd. Ta zakładka jest na samym dole. Odebranie im wpływów w części prowincji ma tez taką zaletę, że każda kontrolowana przez nie prowincja ma 25% local autonomy.
Co do pozbycia się tego gówna, to u mnie w national decisions była taka opcja, kosztowało mnie to -3 stability...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 3 gru 2015, 21:38 
Cytuj  
Bardzo Ci dziękuję bo wyłączyłem i czekałem na pomoc. Idę kombinować według Twoich wskazówek 8)

EDIT
No zrobiłem, ale koszty potężne. Szkoda że im nie zabrałem ziemi zanim Disaster powstał.


_________________
psn

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 4 gru 2015, 00:19 
Cytuj  
W momencie jak stolica jest w kolonialnym regionie to:
Nie tylko nie tworzą się kolonie (w innym regionie/kontynencie kolonialnym) co by UŁATWIŁO podbój ameryki, ale także mam tam overseasa
no kurwa! pojebało ich


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 4 gru 2015, 08:59 
Cytuj  
Pewnie potraktowali to jako exploit :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 4 gru 2015, 09:04 
Cytuj  
Nie wiem z czego to wynika, pacz czy dlc ale fajnie pozmieniali grę Polską.

Niestety zanim dobilem do 10 techa i Commonwealth przyjechali ruscy na Litwę - dałem radę ale supportu Turków dla Prus się nie spodziewałem...


_________________
psn

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 4 gru 2015, 09:41 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Pewnie potraktowali to jako exploit :D


Masz achi na zjednoczenie dwóch kontynentów startując w ameryce


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 4 gru 2015, 09:49 
Cytuj  
A to sorry, myslalem ze przenioslej stolice do ameryki.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 5 gru 2015, 11:10 
Cytuj  
Wam też statki nie blokują przemarszu wrogiego wojska przez cieśninę?

Edit: Zapomniałem poczytać patch notsy :/

Countries with their capital in a colonial region will no longer spawn colonial nations under any circumstances (no Incan colonial nations in North America, etc)


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 6 gru 2015, 12:20 
Cytuj  
http://images.akamai.steamusercontent.c ... 3BDE23E48/

Achi proste z takimi ideami i republiką na starcie. Jedynie te 3deva na start trochę boli xD
Polecam zacząć w Madura
Shia+Republika kupiecka+No piety = OP W CHUJ


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 7 gru 2015, 21:09 
Cytuj  
Over a thousand!
http://images.akamai.steamusercontent.c ... CD55B0FAA/

Jeszcze na 1.13.2. Raczej na WC już nie ma szans, za mało klepałem kolonizatorów, ale exp na kolejny atak na WC pozostaje. Tbh masochistyczny lekko jest WC...


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 7 gru 2015, 22:03 
Cytuj  
Ryuku WC to jest dopiero masochizm. Podbijanie poprzez wasalizację w kilku wojnach. Na tyłach buntuje się kilkaset tysięcy rebeliantów, a ty jak tylko się da ich akceptujesz i ogólnie olewasz. Jeden wielki cheat, bo masz kilkunastu czy kilkudziesięciu wasali którzy nie chcą się buntować. etc
Tak czy inaczej gratki, ja teraz gram Burgundią i wlecą dwa achivy.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 10:49 
Cytuj  
Gram późną Hiszpanią, zintegrowałem się z Portugalią, Aragon i jestem w unii z Austrią ... Pokonałem Anglię i mam alians z Francją i Węgrami.

Muszę ogarnąć Development bo mam strasznie dużo kasy i dużo buduje.

Nie do końca rozumiem kolory cyferek w development, rozumiem że red to nieopłacalne bo wysoka autonomia ale rozumiem że jak autonomia spada to inwestowanie w odpowiednim miejscu w red jest lepsze niż w słabym w green.

Chce budować jak najwięcej teraz wszędzie tylko nie jestem pewny czy klikanie w zielone to najlepszy pomysł.

https://m.reddit.com/r/eu4/comments/3vc1ji/


Dodatkowo właściwie ogarniam walkę (mam 20 tech) ale jakieś pro tipy jak się przygotować vs Francja i Turcja (wiem że jak się zacznie to będą mnie jechać jak szmatę)?
Jest jakaś opcja żeby Turcy nie chcieli dołączyć się do wojny Maroko i Tunis ? Maja alians od 50 lat i nawet w czasie własnych wojen zawsze chętnie dołączają. (mam zajęte 3 prowincje z Tunisem i Tangiers w Sivilla czyli to co najlepsze ale nie mogę nic więcej bo się boję turków)

I ostatnia rzecz, czy jak stoję w Bastionie armią / atakuję armią armię która próbuje zdobyć bastion to to mi daje jakieś bonusy (blokowanie przemarszu itd rozumiem)?
Jak wykorzystać zamki do walki w praktyce... są i utrudniają ale czy to ma wpływ na pokonanie armii która wkracza na nasze terytorium?


_________________
psn

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 11:25 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Chce budować jak najwięcej teraz wszędzie tylko nie jestem pewny czy klikanie w zielone to najlepszy pomysł.

https://m.reddit.com/r/eu4/comments/3vc1ji/


Olej to. Autonomia spadnie, Dev podniesiony zostanie ;)

Deshroom napisał(a):
Dodatkowo właściwie ogarniam walkę (mam 20 tech) ale jakieś pro tipy jak się przygotować vs Francja i Turcja (wiem że jak się zacznie to będą mnie jechać jak szmatę)?
Jest jakaś opcja żeby Turcy nie chcieli dołączyć się do wojny Maroko i Tunis ? Maja alians od 50 lat i nawet w czasie własnych wojen zawsze chętnie dołączają. (mam zajęte 3 prowincje z Tunisem i Tangiers w Sivilla czyli to co najlepsze ale nie mogę nic więcej bo się boję turków)


Jeśli w sojuszu z Austrią nie pokonasz Francji to coś jest nie tak :p. Generalnie jeśli nie masz dość armii to skup się na górzystym południu i południowym wschodzie francji i staraj się złapać wojska francuskie podczas ataku na góry. Jak mu spalisz Manpower cały to dalej pójdzie już z górki.

A co do turasów - poczekaj aż zaczną wojnę w europie, wypowiedz wojne i zablokuj cieśninie :D

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 11:33 
Cytuj  
Dzięki.

Ostatnia rzecz (dwie)

Boję się trochę unii z Austrią, wpadła mi ostatnio i jeszcze Austria daje radę (zająłem prawie cały półwysep Iberyjski) ale oni się trochę zapadają. Nie jest ta Austria duża, może się lepiej wycofać jakoś z tej Unii z nimi (Pomerania, Brandenburgia dusi tam ostro). Ostatnio ledwo skończyłem wojnę z tymi małymi na +25.
Czegoś tam nie rozumiem bo nie miało księstwo (Mitua chyba się nazywa obok Wenecji - quest chciałem zrobić) Aliance a chyba 20 księstw się na mnie rzuciło (to chyba to całe HRE).
Rozumiem że Papal State mam tolerować tylko dlatego że tam mam co chwilę 200 punktów do wydania.

Mam też Paryż i dwie prowincje obok, resztę na północy Francji wyzwoliłem (mam tam teraz 2 Vasali) bo strasznie mi Overextension skoczył i zabiłyby mnie powstania. Co mam zrobić z tymi 3 prowincjami, nawet tam nie mogę dojść (muszę płynąć). Oddać Francji? budować tam coś albo trzymać armię? Nie mogę tego kawałka wyzwolić.


_________________
psn


Ostatnio edytowano 8 gru 2015, 11:41 przez Deshroom, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 11:40 
Cytuj  
Dołączanie do wojen:
musisz wydać 10 flavoru lub zapewnić ich, że dasz w peace dealu prowkę którą chcą.
Możesz wcześniej wydać dodatkowe 10 flavoru żeby przez rok? do roku? przygotowali się/czekali na twój sygnał do ataku, nie będą przez ten czas rozpoczynali wojny i będą bardziej chętni do dołączenia (+10 do chęci)

Ufność:
Możesz wydać 10 flavoru żeby podnieś o 5 trust. Mam sojusz z Bohemią od 200 lat, mam z nimi trust 100, oni są Imperatorem i chętnie pomagają w wojnach z krajami których nie mają dobrych relacji lub mają złe z tymi które są w HRE. Nie żądają ode mnie zwrotu prowek i chyba trust może mieć tutaj znaczenie. Trzeba by sprawdzić :/

Omijanie sojuszu:
Tunis ma sojusznika któremu chętnie pomoże, a na którego masz cb? W ten sposób ominiesz sojusz, w peace dealu zerwiesz sojusz tunezyjsko-ottomański

Lud żąda printscreena! :wink:


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 81  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.