mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 81  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 11:47 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Omijanie sojuszu:
Tunis ma sojusznika któremu chętnie pomoże, a na którego masz cb? W ten sposób ominiesz sojusz, w peace dealu zerwiesz sojusz tunezyjsko-ottomański

Lud żąda printscreena! :wink:


Dzięki, takie omijanie jest git. Właśnie te Flauvor'y - zapomniałem o nich. Jeszcze mam niestety taki kłopot, że nie mogę znaleźć listy gdzie mam CB, wyskakuje okienko że dostałem albo że się kończy ale nie mogę się kapnąć gdzie aktualnie mam bez klikania Declare War.

Rozumiem że jak atakuje przez CB to bardzo zmniejszam prawdopodobieństwo koalicji przeciwko mnie po wojnie (były już ze 3 razy). EDIT poczytam sobie już http://www.eu4wiki.com/Casus_belli
"The casus belli also determines what peace terms may be demanded at no or reduced Diplomatic Power cost and Aggressive Expansion impact. Extracting additional concessions beyond those of the original CB (unjustified demands) may be expensive and draw the ire of other nations."
Wszystko jasne już, oprócz tego gdzie lista :P

Screena zaraz wrzucę tylko ja mam w pracy Della 1280x1024 (chyba się gra włączy) :wink:


_________________
psn

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 11:59 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Dzięki.

Boję się trochę unii z Austrią, wpadła mi ostatnio i jeszcze Austria daje radę (zająłem prawie cały półwysep Iberyjski) ale oni się trochę zapadają. Nie jest ta Austria duża, może się lepiej wycofać jakoś z tej Unii z nimi (Pomerania, Brandenburgia dusi tam ostro). Ostatnio ledwo skończyłem wojnę z tymi małymi na +25.

Mam też Paryż i dwie prowincje obok, resztę na północy Francji wyzwoliłem (mam tam teraz 2 Vasali) bo strasznie mi Overextension skoczył i zabiłyby mnie powstania. Co mam zrobić z tymi 3 prowincjami, nawet tam nie mogę dojść (muszę płynąć). Oddać Francji? budować tam coś albo trzymać armię? Nie mogę tego kawałka wyzwolić.


1) Trzymaj się Unii z Austrią. Taki przydupas do skarb :D
2) Sprzedaj prówki wasalom :p ewentualnie zaraz powinienes miec 23 lvl administracji, wiec stworzysz tam Państwo klienckie jeśli chcesz :p

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 12:15 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
1) Trzymaj się Unii z Austrią. Taki przydupas do skarb :D


Jeśli ostały się jemu ma cory ^^ Startowe cory chyba są permanentne? Później zdobyte są na 50 lat? Jakoś tak.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*****

Posty: 2945
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 13:13 
Cytuj  
Btw nie bierz północnej Afryki dla siebie. Wybierz tylko prowincje z modyfikatorem "bla bla trade centre", z reszty stwórz sunni wasala i jego karm. Koszt corowania jest tam kosmiczny (chyba +100%).


_________________
¯\_(ツ)_/¯ rmk cat's dog on fire

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 17:02 
Cytuj  
takie screeny, nigdy wcześniej nie robiłem - nie wiem co ważne

https://imgur.com/a/keU3J


_________________
psn

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 19:58 
Cytuj  
1. Za dużo wasali (każdy następny zwiększa Liberty Desire bardziej niż by to wynikało z sumy potencjału wasali)
2. Musisz mieć sojusz z Branderburgią do stopowania Ottomana
3. Za dużo fortów!! Zmniejsz i zostaw w newralgicznych miejscach i ulepszaj je (pireneje, abruzja) + jest opcja żeby jednym kliknięciem je wyłączyć i żeby się włączyły w momencie wojny
4. Kiepsko z techami
5. Kiepskie idee

Trade (którąś z kolei)
Religijna (wcale, z idei masz, jedyne co fajne to cb)
Defend na końcu
Expansion środek

Ja bym wziął tak:
Exploracja
Quantity
Expansion
Trade
Influence (mając wasali) albo Quality
itd


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 20:55 
Cytuj  
No dzięki. Do całości się nie odniosę bo za mało ogarniam, ale w skrócie:

1. pokonałem Anglię i coś im musiałem zabrać, a kolonie mi wpadły od Portugalii
2. tym się zajmę dzisiaj
3. miałem włączone tylko z 5 bastionów, a resztę wyłączoną. Podczas ostatniej wojny miałem dużo kasy to włączyłem wszystkie tym przyciskiem
4. bardzo dużo zmarnowałem na uspokajanie unrestu, corowanie i kulturę. (military, diplo i adm). robiłem to ciągle bo miałem problem z kasą.
5. religię brałem bo nie miałem pomysłu na siłę misjonarzy na początku. miałem problem z religią w północnej afryce.

Te decyzje pewnie były błędne - piszę tylko z czego wynikały.

Twoje tipy wykorzystam w następnej grze 8)


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 8 gru 2015, 22:06 
Cytuj  
No i się zesrało :har:

Nie wiem jak to się stało, chyba prestiż mi spadł za bardzo. Austria z Moimi Dużymi wasalami Meksyk i Płd Brazylia plus inni mają ze mną wojnę.. Może Brandenburgia coś pomoże ale i tak jestem w dupie z kasą teraz.

Koniec :P

http://i.imgur.com/0T1Cx6l.jpg

Edit:
może to dlatego że umarł mi szeryf


_________________
psn

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 9 gru 2015, 01:52 
Cytuj  
Teoretycznie (bardzo) dobre państwo, ale wasalizując północ Francji i Austrię rzuciłeś na swoje barki taki ciężar, że masakra duża Francja, więc trzeba było wejść w sojusz z Burgundią/Austrią. Nie Anglią! Gdyż i ponieważ, Francja najchętniej zaatakuje Anglię, a ty wtedy niby przypadkiem i niechcący zaatakujesz w osobnej wojnie i gg. Wyzwól Guyenne. imo

Będę monotematyczny, ale Ottoman od dodatku to rozkurwatior. Właśnie zacząłem grać i...
http://images.akamai.steamusercontent.c ... 156430318/
http://images.akamai.steamusercontent.c ... 93A9A71E3/
:wtf:


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 9 gru 2015, 18:11 
Cytuj  
Ale co ty na tych screenach pokazałeś?:D

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 9 gru 2015, 18:35 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Ale co ty na tych screenach pokazałeś?:D


Na jednym masz możliwość wzięcia sojuszu Imperium Ottomanów z Papiestwem.
Na drugim masz bunt hołoty ze zdrajcą i renegatem https://pl.wikipedia.org/wiki/Skanderbeg


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 gru 2015, 19:55 
Cytuj  
Kurde wygrałem i jeszcze z Francją wygrałem. Brandenburgia daje radę - jedyny aliant. Meksyk, Brazylia, Austria, Karaiby wszystko wasale jeszcze im Liberty spadło do 30 % wszystkim po wojnie :P

Jadę dalej :P Kasa z ameryk płynie dalej :P

http://imgur.com/wA1hzhO


_________________
psn

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 9 gru 2015, 21:29 
Cytuj  
Wiesz, że taryfy to zło? Tylko tak pytam, dość duże wartości mają twoje kolonie.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 9 gru 2015, 23:04 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Wiesz, że taryfy to zło? Tylko tak pytam, dość duże wartości mają twoje kolonie.

Zjechałem do 15% taryfami, ale i tak znowu po tą Mantua poszedłem i się wszyscy wkurwili.
EDIT pomyliłem screen
http://imgur.com/VhWIgW2
http://imgur.com/XOYDr4P

Trochę dałem radę ale musiałem uwolnić wasali.

Teraz to już mam koniec ale zaraz zagram drugi raz :P Ja jestem strasznym noobem ale uczę się (200 h played)


_________________
psn

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 10 gru 2015, 00:46 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
http://imgur.com/XOYDr4P


Nie uważam się za dobrego gracza, ale to co tutaj pokazałeś to...
...masakra. Chyba, że się wkurwiłeś i miałeś już wyjebane to sry, sam bym zrobił alt+f4 i poszedł ochłonąć :)


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 10 gru 2015, 02:38 
Cytuj  
Do około 1700 czy 1750 powinno być tak (później chyba sporo mniej kawalerii):

piechoty tyle ile masz 60% combat width + 50%
konnicy 40% combat width + 50%
artylerii tyle ile masz combat width

Podziel to na tyle oddziałów żeby oddziały nie miały dużej attrition, a jednocześnie na tyle duże żeby nie było annihilów w 1700 chyba ok 30k wystarczy
Niech takie oddziały operują razem w bliskiej odległości, po środku generał. :wink:
Jeden zostanie zaatakowany to biegniesz do niego. Tym z generałem na wczoraj, drugim na jutro, a kolejnymi na kolejny miesiąc :wink:

Grasz trejdowym krajem, a twój dochód jest tak kurewsko mały, pewnie z powodu wojny, ale żeby aż tak?
http://images.akamai.steamusercontent.c ... 362C58D84/
Collectuj tylko w jednym miejscu. Masz dokładnie taką samą sytuację tylko, że ty kierujesz w drugą stronę. Po 1700 czy trochę później powinieneś mieć COTy w indiach i w chinach.
Masz łatwy dostęp do bardzo dobrego COT czyli Genuę. Kieruj tam z kolonii trade, a jak zdobędziesz merchantów z idei oraz z kolonii to i z indii. I wtedy ta moja kasa z trade to będzie sporo mniejsza.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 gru 2015, 08:42 
Cytuj  
Dzięki.

Armia taka wyszła bo pierwszy screen jest kilka miesięcy wcześniej i mi wyszedł chaos.
Łapię się że za szybko gram jak jestem zmęczony, umykaja mi rzeczy i nie robię wszystkiego dokładnie. Powinienem grać to tydzień a nie 3 dni.

Mam kilka prostych pytań.

1. Z tymi oddziałami to trzymając proporcje mam mieć kilka mniejszych armii atakując dużą tak żeby nie mieć w armii więcej niż 60% width piechoty ?
Jak armia przeciwnika ma np 100k.

Same proporcje już sobie wygooglowalem dokładnie.

2. Rozumiem że atak fortu w górach ma dodatkowe penalty?

3. Rozumiem że np w Sevilla czyli w swoim głównym hubie handlarz nic nie daje, a inne ustawiam na steering do dużych swoich chyba że się nie da przekierować do siebie bezpośrednio.
Strasznie to jest skomplikowane dla mnie podjąć decyzję steering czy collect.

Wiem że pytania nie są za dobre ale dobra odpowiedź bardzo mi pomoże.

BTW
Czy mi się wydaje czy Polska w porównaniu do Hiszpanii to mega trudna gra.
Bardzo chciałbym Polską coś osiągnąć.
Nawet kiedyś Arumbe oglądałem jak gra Polską.


_________________
psn

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 10 gru 2015, 10:59 
Cytuj  
Odnośnie Polski, co do reszty to później :)

Można już robić wasala z TEU
Spoiler:


Event przez który Polska grana przez AI jest słaaba, u mnie niby te 25% to tak sporo więcej, nie pamiętam żeby Polska brała Unię
Spoiler:


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 gru 2015, 11:04 
Cytuj  
Spędzę dzień na http://www.eu4wiki.com/
W sumie jest tu wszystko tylko zapomniałem co rok temu czytałem i trochę skomplikowane ofc.

Cytuj:
Podziel to na tyle oddziałów żeby oddziały nie miały dużej attrition, a jednocześnie na tyle duże żeby nie było annihilów w 1700 chyba ok 30k wystarczy
co to są anihile? Oczywiście czekam na tipy collect vs steering trade


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 gru 2015, 11:52 
Cytuj  
Już wiem

Cytuj:
For example, if you are playing as Spain/Castille, then you could colonize a large portion (if not all) of the Panama and Caribbean trade nodes. Instead of collecting from these separately (with halved Trade Power in each), it's much more practical to steer trade from the Panama node through the Caribbean node to Sevilla. A majority (if not all) of the trade value from the two New World nodes will then end up in Sevilla, and it works well even if you have two merchants since you will always collect from your capital node even without a merchant. Having a merchant collect trade from the capital node increases trade income by 10% there.


_________________
psn

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 81  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.