mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1913
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 21 sie 2006, 23:22 
Cytuj  
I co z tego ile kosztuje utrzymanie serwow? Maja wychodzic na zero? Chlopaki pracowali x miesiecy( czy tam x lat) odwalajac kawal dobrej roboty i co maja z tego miec 1000 euro miesiecznie na lebka? A gdybys ty pracowal przy jakiejs grze, przez kawal czasu nie majac z tego nic lub prawie nic wypuscilbys ja za darmo i placil z wlasnej kieszeni na support? I don't think so. Blizzard, czy tam inne firmy to nie dobry samarytanin, nie beda komus robic dobrze, bo kogos nie stac zaplacic ~15 euro


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 22 sie 2006, 00:33 
Cytuj  
mmorpg to jest bardzo tania rozrywka , tansza niz panienki co tydzien ,chlanie w kazdy piatek a juz napewno tansza niz single player .

ekwiwalent 50 zl w odniesieniu do miesiecznej rozrywki jest zalosnie niski
za te pieniadze nie kupisz sobie nic co ci da radoche na cale 30 dni
Ludzie co dra sie ze placenie monthly fee to wymysl idiotow sami maja ciasne mozgi . Rynek mmogs bedzie tylko rosl narazie wplywy z gier na konsole sa najwyzsze ale to mmogi sa przyszloscia rozrywki interaktywnej malo tego- sa przyszloscia w sferze nauki jezykow


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*

Posty: 104
Dołączył(a): 25.10.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2006, 03:44 
Cytuj  
WoW odnióśł tak ogromny (i ustablizowany) sukces, że w tej chwili już z pewnością jest najbardziej dochodową grą w historii branży.

Kilka milionów grających x 12 miesięcy... przez kilka lat? Do tego sprzedaż gadżetów, koszulek , figurek itp wynalazków.

Nawet biorąc pod uwagę koszty serwerów, czy nawet koszty samego supportu które są 100 razy większe niż przy gierkach single player, to i tak są ogromne zyski.


_________________
When everything else fails, read the instructions.

***

Posty: 590
Dołączył(a): 16.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2006, 07:06 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
mmorpg to jest bardzo tania rozrywka , tansza niz panienki co tydzien ,chlanie w kazdy piatek a juz napewno tansza niz single player .




Prawdaaaaaa :-)

W sumie to jest tak, że nie liczy się pieniędzy ile poszły na impreze czy wyjście na miasto, a prawda jest taka ,że takie wyjście kosztuje więcej niż mieśiąc gry.


Nie założyłem tego tematu dlatego ,że mnie NIE STAĆ na mmorpg (bo po wypowiedzi kilku osób odnoszę takie wrażenie jakby tak myśleli) . STAĆ MNIE opłacam gry ale siedząc w pracy na drugiej zmianie jakaś taka myśl mi przyszła do głowy stąd ten tamat :)


_________________
Na pustkowiu życie nie ma żadnej wartości. Masz świadomość, że następnego ranka możesz się już nie obudzić. Każdy dzień może przynieść śmierć, każda godzina może być twoją ostatnią, a każde napotkane stworzenie twoim katem. Spoczywaj w pokoju......

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 sie 2006, 07:51 
Cytuj  
Huragan napisał(a):
Dana napisał(a):
Dokładnie to 2813zł. Ale zauważ że nie każdy zarabia tą średnią.


to jest srednia, wiec skoro sporo ludzi nie zarabia tyle to i tyle samo ludzi zarabia duzo wiecej :)


To nie jest akurat prawda. Wystarczy ze jest powiedzmy 10% ludzi ktorzy zarabiaja spoooro wiecej, a na "ich" srednia bedzie sie skladal legion osob zarabiajacych najnizsza krajowa.

Jest takie moje ulubione powiedzenie:
"Co bys nie robil, zawsze znajdzie sie ktos kto robi mniej i zarabia wiecej"


A w temacie to powiem tylko ze patrzac na fun jaki mi daje ganie, i podzieleniu sumy 50zl przez 30 dni, wychodzi mi ze place mniej niz 2zl za dzien. Na bilet w Wawie w jedna strone wydaje 2,4zl... Imho 50 zl to niewiele. Oczywiscie jakbym musial przez to odjac sobie albo dziecku chleb od ust to cyanara gro.


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

****

Posty: 1406
Dołączył(a): 8.06.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2006, 08:40 
Cytuj  
50 zł to 50 zł.
Weźmy pod uwagę co za to można kupić.
Imho nie jest to duża kwota, ale też nie jest wcale mała, bo za 50 zł to moja żona zrobi super lux obiadek dla mnie i dla syna i jeszcze jej na gumę do żucia zostanie i na waciki.
Na rozrywkę 50 zł to śmieszna kwota - jeden wypad do śródmieścia to min. 100 zł puszczone, włącznie z taxi. Kino czy teatr dla 2 osób to też spora część z 50 PLN, albo więcej, bo nie wiem ile w Warszawie teatr kosztuje.
W stosunku do kosztów utrzymania typu paliwo, czynsze, media 50 zł to też niezbyt wiele. Abonamenty+opłaty za telefony też są sporo wyższe przeważnie.
Innymi słowy, jeśli imo ktoś wydaje miesięcznie 50 zł na rozrywkę i się dobrze bawi, to jest to niewiele. Ale jeśli np. te 50 zł płaci i nic na tym nie korzysta, to jest to duża strata.


_________________
O.o

**

Posty: 268
Dołączył(a): 25.02.2006
Offline
PostNapisane: 22 sie 2006, 09:08 
Cytuj  
xyz napisał(a):
WoW odnióśł tak ogromny (i ustablizowany) sukces, że w tej chwili już z pewnością jest najbardziej dochodową grą w historii branży.

Kilka milionów grających x 12 miesięcy... przez kilka lat? Do tego sprzedaż gadżetów, koszulek , figurek itp wynalazków.

Nawet biorąc pod uwagę koszty serwerów, czy nawet koszty samego supportu które są 100 razy większe niż przy gierkach single player, to i tak są ogromne zyski.


WoW i WoW. ;) WoW to ewenement i odniósł komercyjny sukces bo to prducent Blizzard (uh eh mehe starcraft, warcraft, diablo) więc raczej ciężko jest opisywać cały rynek na jego podstawie (nie zmienia to faktu, że WoW to raczej średnie mmo).

Moim zdaniem 50 zł/miesiąc to jest nic i jeżeli tak naprawdę ktoś nie ma tych 50 zł (w tych czasach ! ) co miesiąc na grę to nie ma też internetu i komputera bo mieszka w dwupiętrowej kamienicy w 11 osób w jednym pokoju.


Ostatnio edytowano 22 sie 2006, 09:16 przez trade, łącznie edytowano 1 raz
******
Avatar użytkownika

Posty: 4474
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 sie 2006, 09:12 
Cytuj  
Aldatha napisał(a):
mmorpg to jest bardzo tania rozrywka , tansza niz panienki co tydzien ,chlanie w kazdy piatek a juz napewno tansza niz single player.

Tańsza niż panienki, no może być ;) chlanie na pewno, single player - tu bym się kłócił, no chyba że musisz mieć super nowości zaraz po premierze. Zresztą przeczytaj mojego wcześniejszego posta.


_________________
ǝuʍɐqɐz ʇsǝظ ıɯɐbou ʎɹob op ǝıuɐsıd
¡ lɐʇod lɐʇod

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 22 sie 2006, 10:08 
Cytuj  
Gry jako takie to tania rozrywka dla mas. Według badań przeprowadzanych kilka lat temu, znakomita część konsol znajdowała się w rodzina średnio-zamożnych. Tlatego bo właśnie daje fun za nie wielkie pieniądze (jak na entertainment).

MMO mogło być drogą rozrywką gdy dostęp do internetu był drogi i mało popularny i wie o tym kazdy kto liczył ile na ile jeszcze imoulsów może sobie pozwolić. Ale w chwili obecnej to chyba najtańsza rozrywka jaką można znaleźć (pod warunkiem że miało się pieniądze na zakup komputera. i oprogramowania... co wbrew nasej mentalności wcale nie jest bez znaczenia ;P). Za 50 zł miesiecznie to nawet jabole drożej wychodzą lumpa w skali miesiąca.

Czy tańsze od single player? Nie powiedziałbym. Jak ktoś liczy się mocno z pieniędzmi to w chwili obecnej super grę (sprzed roku czy dwóch) kupuje za 19zł (i np. dla mnie jest to fun na 2-3 miesiące bo nie mam za dużo czasu na granie). Można z powodzeniem kupić BG2, Morrowinda i masę innych naprawdę świetnych gier. A co z tego, że trochę starsze? W końcu jak się nie ma pieniędzy to i na super komputer który obsłuzy nowe też nie powinno być - right?


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***

Posty: 590
Dołączył(a): 16.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2006, 10:14 
Cytuj  
Cytuj:
A co z tego, że trochę starsze? W końcu jak się nie ma pieniędzy to i na super komputer który obsłuzy nowe też nie powinno być - right?


right


Dawniej grałem w singlowe gry jak nie miałem internetu. Potem jak miałem internet też grałem w single. Ale jak pograłem w mmorpg to na single już czasu i chęci nie ma :)
Chyba ,że The Witcher czy Gothic3 okaże się na tyle dobre by spróbować :D


_________________
Na pustkowiu życie nie ma żadnej wartości. Masz świadomość, że następnego ranka możesz się już nie obudzić. Każdy dzień może przynieść śmierć, każda godzina może być twoją ostatnią, a każde napotkane stworzenie twoim katem. Spoczywaj w pokoju......

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2006, 15:32 
Cytuj  
Zaradny gracz mający problemy z kasa poradzi sobie bo kupi WoW-a pogra 2-3 miesiące, nafarmi golda, sprzeda na allegro, potem sprzeda konto i wyjdzie jeszcze na duzy plus, a jaka zabawa z tego wszystkiego :)

Średnie place podawane przez GUS to tak jak w nazwie "średnia płaca" nie przekładającą sie na realia, ktore sa bardzo przykre, a nasza opinia zmienia jest zależnie od miejsca, po której stronie tej "średniej" jesteśmy.
Dobrze jest pisać ze 50zł to mala kwota jesli mamy szczecie i ułożyliśmy sobie zycie dobrze, zarabiamy ładna kasę, jesteśmy zdrowi , piękny dom i zona itd, ale trzeba wziasc pod uwage ze dużą cześć społeczeństwa "utknęła" w przemianach początku lat 90-tyk i sa udupieni do końca zycia, bez szansy na poprawe swojej sytuacji finansowej, nie będę tu kontynuował ale jesli ktos ma troszke rozumu to wie o co chodzi, wystarczy sie rozglądnąć i wyciągnąć wnioski, a nie pisać ze ja jestem bogaty, ustawiony i moi znajomi tez.
Kampania w mediach, która wszyscy nam rozkręcili ze jeśli jesteś biedny to znaczy nie wykształcony, niezaradny, wszędzie słychać ze dla chcącego nic trudnego, praca dobrze płatna jest i ogólnie wspaniale.
Potem wychodzi polityk i śmieje sie ze ktoś mówi o pensjach 500-700zł, udowadnia ze to jest kłamstwo, ze to nie istnieje, az zaczynamy z czasem uważać tak somo i w nastypnych wyborach glosujemy na nich.
Rozglądnijcie sie ile ludzi zyje w nędzy, pomijając tych co sami sobie zgotowali los i przez nich cierpi cala rodzina lub inni, to często sa to sytuacje, ktore najlepiej wykasować ze statystyk, schować za miasto w slumsy, odgrodzić, nie pokazywać, nie rozmawiać o tym, ważne ze średnia to ponad 2800zł i jest nam z dnia na dzień lepiej.

Oczywiście wszystko co napisałem ma się nijak do tematu bo jeśli mam problemy finansowe to nie wydaje pieniędzy na głupie gierki, tak samo jak mam dzieci i zarabiam marnie to nie ide kupić flache lub nie pale 3 paczki fajek, tak samo nie kupuje samochodu jak mieszkam w zapleśniałej dziupli, ale to tez trudne tematy.
Znam rodziny, gdzie dochód na małżeństwo z 2 dzieci jest w wysokości 1000zł i sobie radza, nie widać tego po nich, po prostu myślą nad każda wydana złotówka, druga rodzina dla porównania ma dochody w granicach 2500-3000 i maja poważne problemy z dotrwaniem do końca miesiąca bez pożyczek.

Na koniec napisze do tych co maja problemy finansowe, wywalcie internet ( jeśli nie służy wam do zarabiania ), wywalcie płatne gierki, uczcie się, pracujcie, zarabiajcie i potem piszcie ze te 50zł to śmieszna kwota, nie na odwrót bo to się zle kończy.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***
Avatar użytkownika

Posty: 966
Dołączył(a): 22.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 sie 2006, 20:06 
Cytuj  
mocno mądry post, embe, gratz :)

z jednej strony fakt zaistnienia tego tematu na tym forum, określa gron odbiorców tego problemu, a więc ludzi którzy mają komputer i net i grali nawet w jakieś darmowe czy pirackie mmorpgi - więc automatycznie obcina wszystkich którzy nie mają nawet tego

z drugiej strony dokładnie tak - komp, net - musi zarobić na siebie, jak nie zarabia, to jest tylko dziuplą bez dna i inwestowanie w niego nie ma większego sensu, a jak zarabia to można sobie pozwolić na dużo więcej, w tym mmorpgi


_________________
Obrazek

*

Posty: 70
Dołączył(a): 29.07.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2006, 20:22 
Cytuj  
Przemo19 napisał(a):
Nie wiem czy jest sens płacić bądź co bądź 50zł


Sens placenia jest zawsze, jesli sie z tego czerpie jakąś przyjemność.

Jeśli nie ma dla mnie życia bez papierosa (a nie ma, co juz Kieślowski wiedział i zmarł wydychajac tytoniowy dym :wink: ), płace za paczke fajek.

Tak samo z grami mmo. Jesli gram bo sprawia mi to przyjemnosc, to place.

Mysle, ze abonament za gry mmo najlepiej porownac do abonamentu za TV.
A jesli spojrzec na gry, jak na interaktywny film - bo tak przeciez jest, bo tworzymy sobie sami scenariusz, a juz szczegolnie w mmo - to porownanie do TV i ogladania filmow chyba trafia w sedno.

Poza tym gry wcale nie oznaczaja totalnego wyobcowania. Znowu, zwlaszcza te, które sa nastawione na multiplayer (czy to bedzie massive czy klasycznie). Mi sie wydaje ze takie dosc kpiace mowienie, ze ktos , jako gracz ma tylko znajomych z neta jest wynikiem realiow w jakich sami dorastalismy.

Dla nastepnych pokolen zupelnie normalnym bedzie nawiazywanie przyjazni nawet przez net, a nawet i pewnie szukanie drugich połówek - jakkolwiek smieszne sie to moze wydawac.

kwestia realiow i rzeczywistosci w jakiej sie dorasta.

I znowu moim skromnym zdaniem, historia gier tworzy sie na naszych oczach. Tak samo jak na poczatku XIX wieku tworzyla sie historia kina. Film tez byl przez pierwsze 20 lat tylko i wylacznie jarmarczna rozrywka dla mas. Dopiero w 1916 po Girffith'sie i "Narodzinach Narodu" czy "Nietolerancji" zaczeto patrzec na kino jak na nowa sztuke. A dzis zupelnie normalnym jest stawianie utworow filmowych obok wielkiej literatury czy dziel muzycznych.

Kwestia czasu jest kiedy narodzi sie pierwszy growy Griffith, ktory nie tylko zachwyci grafika i jakimis nowinkami technicznymi, ale i zaprzegnie je do przekazania jakiejs idei czy glebszej tresci niz tylko dostarczenie rozrywki.

Dopiero jak sie spojrzy na gry powazniej, bez tego zacofanego przkeonania ze to tylko prymitywna rozrywka i zawsze taka bedzie, nie powinno w ogole dziwic placenie abonamentu.

A w ogole co do placenia. Ja tam zawsze wole kupic plyte muzyczna w sklepie, czy oryginalna gre. I sadze ze do tego sie po prostu dorasta. Jak juz sie zaczyna normalnie pracowac, to czlowiekowi raz ze sie nie chce babrac w jakies piraty i sciaganie, a dwa ze go po prostu najzwyczajniej stac na to zeby sobie na gre czy film pozwolic. Nie musi juz debic od starych zet tak powiem :wink:

***

Posty: 590
Dołączył(a): 16.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 sie 2006, 21:57 
Cytuj  
no tak. Ja też już się nie bawie w piraty :)

Co do przyjemności z mmorpgów - no czerpie ją tego nie powiem ,wiele można opowiadać jakie to się akcje , jaja, przygody miało w grach mmorpg. granie z człowiekiem po drugiej stronie jest o wiele wiele wiele większą frajdą niż z głupiutkim komputerem.

Prawda jest też taka, że odkąd gram w mmorpgi to na single nie mam ochoty. Wygląda to tak, że jak nie gram w mmorpg to nie gram wcale :)


_________________
Na pustkowiu życie nie ma żadnej wartości. Masz świadomość, że następnego ranka możesz się już nie obudzić. Każdy dzień może przynieść śmierć, każda godzina może być twoją ostatnią, a każde napotkane stworzenie twoim katem. Spoczywaj w pokoju......

**

Posty: 268
Dołączył(a): 25.02.2006
Offline
PostNapisane: 22 sie 2006, 22:56 
Cytuj  
Przemo19 napisał(a):
Prawda jest też taka, że odkąd gram w mmorpgi to na single nie mam ochoty. Wygląda to tak, że jak nie gram w mmorpg to nie gram wcale :)


Ja gram w oba ponieważ nie mam co robić z czasem i pieniędzmi. Jak zaczynałem grać w mmo to na początku olewałem wszystkie single traktując je jako gry monotonne i przynudnawe. Ale po pewnych czasie zauważyłem, że raczej w większości przypadków jest na odwrót (po dłuższym czasie gry mmo właśnie się takie robią). Nie ma to jak przejść jakieś fpp, 10 godzin pure-action-pełno-krwi (odstresować się) i wrócić do bicia dniami i nocami mobów. Żeby nie było off'a, 15$ to grosze, sprzedałem kokosze, sprzedałem kalosze i mam te grościczki, nakarmię rosiczki, odkładam na granie, bo granie mój panie to jest me zadanie, do dupy jest w kraju, żryć nam nie daju, i tak leje na to, bo ja gameinator od rana do nocy bez żadnej pomocy zdobywam item'y naprawdę bez ściemy, w życiu problemy których nie chcemy i je olewamy bo cały czas gramy, najważniejsze to tylko mieć grosza troszeczkę żeby zapłacić za swoją giereczkę.

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2450
Dołączył(a): 20.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 sie 2006, 23:15 
Cytuj  
trade napisał(a):
Ja gram w oba ponieważ nie mam co robić z czasem i pieniędzmi.


To alt Pixela! For siur jak swoje odbicie w lustrze kocham :D

A wogole to...
Obrazek


_________________
Ludzie żyją po to żeby mogli walczyć.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 23 sie 2006, 12:58 
Cytuj  
embe dobrze pisze ale o tym juz wiadomo . Polska- zascianek rozrywki interaktywnej , IT i networkingu , kazdy kto ma 20 lat + wie doskonale o czym piszesz .

Mmogs sa tansze od sp z jednej waznej przyczyny : moga na siebie zarabiac i ich wartosc rosnie z wiekiem , za ile sprzedacie swoje konsole czy gry sp po 3-4 latach? 20% poczatkowego ekwiwalentu pienieznego?
Sp sie nie skaluja wogole z wydana kasa na nie wedlug mnie , ich koszta sa coraz drozsze bo sa coraz bardziej efektowne graficznie i nic wiecej sie w nich wlasciwie nie zmienia ich content lezy w grafice i ta musi wypalac galy bardziej od poprzedniej inaczej nie bedzie sie swiecic dostatecznie by ktos ja podniosl z polki .

Punkt pisania zalezy od punkt siedzenia , ja osobiscie jak sie juz doczekam dziecka to nie bede mial juz czasu ani ochoty na granie , wolalbym wykapac moje male , kupic mu jakis nowy ciuch czy kolorowego misia czy po prostu przy nim posiedziec . Sa u nas ludzie z dziecmi ktorzy graja , ba sa oficerami i trzymaja ta gildie w kupie , sa ludzie co znajda czas i na to i na to , ale wypowiadajac sie w moim konkretnym przypadku
to po prostu tak sobie ustawilem priorytety wartosci a mmogi traktuje tak samo jak inne uzywki , tylko ze te gry sa jednak bardzo absorbujace i wymagaja zeby w nie grac by jakos zaistniec w community , a ja gram bardzo nieregularnie , i w WoW czesto znikam na miesiac czy dluzej po czym aktywuje konto i gram ponownie , i wlasciwie tylko dlatego ze jestem w guild oldtimerem zawdzieczam ze jeszcze nie dostalem kopa
ale tez trafilem po prostu na fajnych ludzi dla ktorym progress nie jest nadrzedny :]

tyle moich 3 cents


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

**

Posty: 268
Dołączył(a): 25.02.2006
Offline
PostNapisane: 23 sie 2006, 13:07 
Cytuj  
Nie chciałbym żeby to zabrzmiało nieuprzejmie ale wszyscy powtarzacie to samo (co już napisał Logain Darkthorn w drugiej wiadomości tego wątku, wy to tylko lekko rozwijacie).

*****
Avatar użytkownika

Posty: 2451
Dołączył(a): 10.03.2004
Offline
PostNapisane: 23 sie 2006, 13:12 
Cytuj  
Aldatha - jak będziesz miał żonę dziecko itd to będziesz marzył o chwili wolnego czasu na granie, założeniu słuchawek na uszy i zabicie jakiegoś gracza (moba).
Dobiecie lockiem do lvlu 60 zajęło mi jakieś 8 miesięcy:)


_________________
Nazywanie kogoś idiotą nie jest obelgą tylko diagnozą

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 23 sie 2006, 13:14 
Cytuj  
Neonin napisał(a):
Aldatha - jak będziesz miał żonę dziecko itd to będziesz marzył o chwili wolnego czasu na granie, założeniu słuchawek na uszy i zabicie jakiegoś gracza (moba).
Dobiecie lockiem do lvlu 60 zajęło mi jakieś 8 miesięcy:)


wreszcie jakies zdanie ojczulka :wink:

thanks for advice :]


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.