mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 29 sty 2007, 15:04 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
O ile mi dobrze widomo, forum ma za zadanie umożliwinie wymiany poglądów,wymiany informacji i szeroko pojętej dyskusji przy czym prawie każde z nich posiada listę reguł według których się to odbywa czy też zgodnie z zasadami ogónie pojętej netykiety - right?

Oczywiście, tylko że reguły powinny też obowiązywać moderatorów. W przeciwnym wypadku powstanie z tego coś na wzór działu Lineage2 czyli zamknięte "kółko wzajemnej adoracji", do którego nikt obcy nie ma wstępu.

Sylvian napisał(a):
zax: O ile jeszcze Nep chrzani jak potłuczony o tyle Ty kolego uskuteczniasz jedynie bandwagonning. Żadnej Twojej sensownej wypowiedzi tu jakoś nie widziałem jedynie jakieś herezje i płacze. Także odpuść sobie bo ile dobrze widzę to jesteś jedyną osobą która próbuje tu lizać 4litery.

Nie wnikam w to czy Nephilim ma rację czy nie, ważne jest dla mnie to, że on przynajmniej pisze na temat. Denerwuje mnie natomiast jak w wątek, który ja założyłem wpierdala się jakiś Aenima i nabija sobie post count. Zakładając ten temat chciałem poczytać sensowne wypowiedzi a nie wypociny jakiegoś trolla.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9367
Dołączył(a): 18.07.2002
Offline
PostNapisane: 29 sty 2007, 15:16 
Cytuj  
Denerwuje mnie natomiast jak w wątek, który ja założyłem wpierdala się jakiś Aenima i nabija sobie post count. Zakładając ten temat chciałem poczytać sensowne wypowiedzi a nie wypociny jakiegoś trolla

Kim ty jestes synku? Bo jakos cie nie znam wiec kto tu trolluje?
Wiec odczep sie odemnie, autografu i tak nie dostaniesz i idz na #care wyplakac sie jak to Karol i Aenima cie skrzywdzili.
Wcale nie dziwie mu sie, jak pisales, tam takie same retarded posty jak tutaj.


_________________
Choices always were a problem for you
What you need is someone strong to guide you
Deaf and blind and dumb and born to follow
What you need is someone strong to guide you...
Like me

*

Posty: 111
Dołączył(a): 29.10.2004
Offline
PostNapisane: 29 sty 2007, 18:34 
Cytuj  
ff11.. wydaje mi sie ze square enix to japonska firma, rozumiem ze przymiotnik 'koreanskie mmo' rozszerzamy do ogolnie azjatyckich.
co do nadzwyczaj rozbudowanych questow - obawiam sie ze (daleko nie szukajac) taki wow tez moze sie tym poszczycic. wiele jego q jest kilku-kilkunastostopniowe i wymaga czesto wiele wysilku, przy czym jest ich tyle ze wystarczylyby do wylevelowania kilku postaci.
obawiam sie, ze aby gra miala fabule - kazdy z questow czy tez przygod musialby miec charakter unikalny nie tylko w skali postaci ale calego swiata. to raczej nierealne.
niestety, nie ma czegos takiego jak fabula. jest tlo.

co do ostatnich slow zax'a, na temat aenima'y.
aenima, jestes starym uzytkownikiem mmorpg.pl, i byc moze w twojej opini nobilituje cie to do roli kogos w rodzaju hm, guru. faktem jest tez, ze ja jestem tu dosc nowy, widzialem tylko czesc twoich wypowiedzi. nie interesuje mnie kim jestes i co do tej pory zrobiles - na twoj obraz pracuja wylacznie twoje terazniejsze slowa. a te - mam na mysli twoja ostatnia odpowiedz na post zax'a - obraz przedstawiaja czesto niestety zalosny. i nie chodzi mi o autorytarne wypowiedzi na temat (bo wokol niego tutaj tylko krazysz), ale o zwykla kulture.

prosze moderatorow o 'walniecie w stol' - temat za czesto zjezdza w kierunku flame.


_________________
One must feel chaos within, to give birth to a dancing star.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 29 sty 2007, 20:36 
Cytuj  
Koreanskie mmorpg sa jak zupka chinska, ktora zazwyczaj wcale nie jest z Chin.

Misje w FFXI to nie sa "nadzwyczaj rozbudowane questy", to cos wiecej. Obok misji sa tez oczywiscie zwykle questy, czesto kilkuetapowe podobnie jak w wow czy innych dobrych mmo.

W WoW mozesz robic questy, ale nie musisz. W FFXI bez misji nie ma sie dostepu do wielu krain i roznych udogodnien w grze.

Dla przykladu skonczenie fabuly CoPa (drugiego dodatku) zajmuje jakies 6-12 miesiecy przecietnemu graczowi i sklada sie na nia ok. 40 misji (czesc z nich polega na pojsciu gdzies i pogadaniu, jednak wiekszosc to trudne walki do ktorych trzeba sie odpowiednio przygotowac).

Dla przykladu faq jak trzeba przejsc jedna z trudniejszych misji:

http://promathia.runtimerepairs.com/Missions/6-4.html

W inny sposob sie nie da zrealizowac fabuly w mmo, chyba ze inaczej rozumiemy slowo "fabula".

*
Avatar użytkownika

Posty: 5356
Dołączył(a): 6.10.2004
Offline
PostNapisane: 29 sty 2007, 21:46 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
Max lev w "królowej grindu" L2, ludzie robią w 3 miesiące (tyle co ponoć w WoW'ie). Genaerlanie polecam rzucić okiem na Aion'a...

3 miesiace czasu rzeczywistego czy tego spedzonego w grze? Co do Wowa, to jesli ktos wie gdzie i jak levelowac, to 60 nabije w 5-6 dni /played


_________________
cypis#2942
Obrazek

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 29 sty 2007, 21:48 
Cytuj  
Co do Square Enix, to niedawno rozpoczela sie beta (dopiero japonska niestety) gry Fantasy Earth Zero. Co ciekawe ma byc to gra F2P z cashshopem. Nie jest to typowy mmorpg, bo tutaj zostało wprowadzone coś na co czekam już od dawna (w Darkfallu ma to być), mianowicie walka opierająca się w 90% na skillu gracza a nie postaci. Wybieramy klasę, królestwo do którego chcemy przynależeć i idziemy w bój. Walka opiera się na kolizjach, kierujemy wsadem i tylko od naszej zrecznosci i szybkosci zalezy czy trafimy kogos czy dostaniemy w łeb. Czytałem coś o walkach 100v100 i siege. Oprócz tego ma nie zabraknąć PvE. Zapowiada się bardzo interesująco. Strona bodajże: www.fezero.jp


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

***

Posty: 826
Dołączył(a): 20.07.2005
Offline
PostNapisane: 29 sty 2007, 22:05 
Cytuj  
samo .jp odstrasza na kilometr


_________________
Shador von Dal napisał(a):
Podpisując się moimi inicjałami głaszczesz moje ego :*

SvD.

*****

Posty: 2780
Dołączył(a): 16.08.2004
Offline
PostNapisane: 29 sty 2007, 22:43 
Cytuj  
Natomiast Square Enix, twórca FFXI, wręcz przyciąga i wtedy jp staje się niestraszne, no ale niektórzy już mają uprzedzenia.


_________________
Zaobserwowano niejednokrotnie, iż samice szympansów prowokują seksualnie samca tylko po to, by mu ukraść mięso.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 29 sty 2007, 22:57 
Cytuj  
wy to macie problemy, jak ktos lubi "japonskie" klimaty to gra w l2 czy ff, lub w wow-a :wink: a jak nie to w np w swg


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 29 sty 2007, 23:33 
Cytuj  
cypis napisał(a):
Sylvian napisał(a):
Max lev w "królowej grindu" L2, ludzie robią w 3 miesiące (tyle co ponoć w WoW'ie). Genaerlanie polecam rzucić okiem na Aion'a...

3 miesiace czasu rzeczywistego czy tego spedzonego w grze? Co do Wowa, to jesli ktos wie gdzie i jak levelowac, to 60 nabije w 5-6 dni /played

Mówię o normalnym graniu (gdy wiesz co i jak) a nie o no-lifeach tudzież zasugerowanych botach ;) Wariaci robią max lev. w miesiąc - więc nie są to lata jak ktoś ciemnote próbował wciskać...


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 sty 2007, 00:28 
Cytuj  
Quetzacotl napisał(a):
Co do Square Enix (...) Nie jest to typowy mmorpg, bo tutaj zostało wprowadzone coś na co czekam już od dawna (w Darkfallu ma to być), mianowicie walka opierająca się w 90% na skillu gracza a nie postaci.

W AOC miało być coś podobnego (no może nie w aż 90% ale w znacznym stopniu). Niestety Funcom zrobił z AOC drugiego DFO, który najprawdopodobniej nie wyjdzie nigdy. :)

Sylvian napisał(a):
Wariaci robią max lev. w miesiąc - więc nie są to lata jak ktoś ciemnote próbował wciskać...

Z top sprzętem, botując... I co z tego?
Pominąłeś drobny szczegół - najpierw trzeba zarobić żeby mieć czym grać, a jest to niesamowicie trudne przy tym "chorym" drop rate.

*****

Posty: 2004
Dołączył(a): 29.03.2004
Offline
PostNapisane: 30 sty 2007, 01:45 
Cytuj  
zax napisał(a):

Sylvian napisał(a):
Wariaci robią max lev. w miesiąc - więc nie są to lata jak ktoś ciemnote próbował wciskać...

Z top sprzętem, botując... I co z tego?
Pominąłeś drobny szczegół - najpierw trzeba zarobić żeby mieć czym grać, a jest to niesamowicie trudne przy tym "chorym" drop rate.


nop, nie trzeba botowac zeby zrobic 78 w 3 miesiace, zreszta party z graczami daje nieporownywalnie szybszy exp niz botowanie.

Kase nie jest trudno zarobic, to nie czasy c1.


_________________
Bishop - Teon


Posty: 3
Dołączył(a): 30.01.2007
Offline
PostNapisane: 30 sty 2007, 01:56 
Cytuj  
zax napisał(a):
Sylvian napisał(a):
Mnie tylko dziwi dlaczego nikt jeszcze nie potraktował debili ban hammerem.

Za długo przebywałeś w dziale L2 i pod wpływem Karola przestałeś rozumieć ideę "forum". Tylko tam za posiadanie innego zdania dostaje się bana. Proponuję zróbcie sobie dział L2 na pass (najlepiej w ogóle z niego nie wychodźcie) i nikt już nie będzie takim jak ty przeszkadzał w lizaniu dupy Karolowi.

Fakt, i karol nie bedzie musial zatrudniac nowych, podobnych jemu hitlerkow ktorzy by "pilnowali" porzadku i na biezaco usuwali posty/topicki/userow.

zax napisał(a):
Co do Beasta, to - z tego co widzę - on sobie to forum po prostu zlał i tylko dlatego takie zachowanie moderatora jest tolerowane. A zarówno z takim zachowaniem jak i sposobem "moderowania" spotykam się pierwszy raz - dziesiątki postów z OB sprzed 3 lat ciągle zaśmiecają forum, natomiast każdy nowy, ale niewygodny temat lub post znika praktycznie od ręki.

Zapomniales dodac ze wiekszosc nowych userow tak samo szybko znika jak sie pojawia (czasem nawet z post count 0 sie bana dostaje).

Sylvian napisał(a):
Mnie tylko dziwi dlaczego nikt jeszcze nie potraktował debili ban hammerem.

Debili twojego pokroju?

Sylvian napisał(a):
O ile mi dobrze widomo, forum ma za zadanie umożliwinie wymiany poglądów,wymiany informacji i szeroko pojętej dyskusji przy czym prawie każde z nich posiada listę reguł według których się to odbywa czy też zgodnie z zasadami ogónie pojętej netykiety - right?

Masz namysli sytuacje sprzet paru dni kiedy dostalem bana za poglady na temat sps vs necro? W dziale l2 jest jak mowi zax, masz odmienne zdanie od moda, to dostajesz bana i twoje posty/tematy znikaja od zaraz.
Sylvian napisał(a):
Cytuj:
- grind - Koreanczycy chyba nie wyobrazaja sobie gry gdzie stosunkowo latwo dojsc do etapu end game

Max lev w "królowej grindu" L2, ludzie robią w 3 miesiące (tyle co ponoć w WoW'ie). Genaerlanie polecam rzucić okiem na Aion'a...

Ludzie robia, ale ty grasz od ob i masz co dorfa 6x? Z tego ten osobnik moze wywnioskowac ze albo jest hardcore grind, albo ty jestes lame player.
zax napisał(a):
Sylvian napisał(a):
Wariaci robią max lev. w miesiąc - więc nie są to lata jak ktoś ciemnote próbował wciskać...

Z top sprzętem, botując... I co z tego?
Pominąłeś drobny szczegół - najpierw trzeba zarobić żeby mieć czym grać, a jest to niesamowicie trudne przy tym "chorym" drop rate.

Tutaj sie nie zgodze, wcale nie cza top sprzetu i botow zeby zrobic 1-75 w 2tyg, ofc nie zmienia to faktu ze boty sa najs jak sie potrafi je odpowiednio uzywac. Wszystko sie zamyka w tym jak kto lubi grac i jaki ma cel w danej grze.



A wracajac do tematu "mmo vs koreanskie mmo". To jest tyle opini ile gustow. Wszystko zalezy od jednostki, kazdy gra w to co lubi. Ja osobiscie nigdy nie zwracam uwagi czy mmo jest "koreanskie" czy nie. Dlamnie przedewszystkim liczy sie gra, i czy mam fun grajac w nia.

***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 sty 2007, 03:28 
Cytuj  
Ciekawi mnie dlaczego - jeśli jest tak łatwo - nikt z was nie zrobił level capa w te 3 miechy.
Przedstawiacie mi tu jakieś skrajne sytuacje, w których żywi gracze przez 24/7 tylko czekają na party z wami, macie top sprzęt, kase, kilku swoich bufferów po ręką, a w rzeczywistości każdy z was gra w L2 minimum rok i nie ma (lub ma, ale dopiero od niedawna) 78-80 lvlu.

Według tych samych zasad gracze WOW'a robią maksymalny level w kilka dni, z czego wynika, że w "koreańcach" mimo wszystko level robi się kilkadziesiąt razy dłużej.

montezuma napisał(a):
Kase nie jest trudno zarobic, to nie czasy c1.

No, rzeczywiście nie jest - www.ige.com - jak 80% graczy.
Masz jakieś złudzenia, że nie handlując (czyli żerując na ebayerach) i nie rajdując (dopiero na high end przeważnie) jesteś w stanie zrobić jakąś, konkretną kase w L2?
Z pozostałych rzeczy też już nic się nie opłaca. Ekonomia tej gry to totalny, nie zbalansowany niewypał imo.

alu napisał(a):
Wszystko sie zamyka w tym jak kto lubi grac i jaki ma cel w danej grze. (...)
A wracajac do tematu "mmo vs koreanskie mmo". To jest tyle opini ile gustow. Wszystko zalezy od jednostki, kazdy gra w to co lubi. Ja osobiscie nigdy nie zwracam uwagi czy mmo jest "koreanskie" czy nie. Dlamnie przedewszystkim liczy sie gra, i czy mam fun grajac w nia.

Uogólniasz. Te "gatunki różnią się na tyle, że przeważnie lubiąc jeden wykluczasz drugi. :)


Aenima napisał(a):
idz na #care wyplakac sie jak to Karol i Aenima cie skrzywdzili.

Wrócę jeszcze do tego bo aż razi...
Czy ja wspomniałem, że Karol mnie skrzywdził? Wkurwia mnie po prostu jego bezkarne zachowanie i tyle. Robi "wioche" z całego działu i jeszcze prawie nikt nie odważył się zwrócić mu uwagi. Ci, którzy to zrobili zostali dość szybko i sprawnie uciszeni.
Poza tym userzy traktowani tam są jak coś gorszego - czasami naprodukujesz się nad postem, który - jeśli nawet lekko schodził z tematu - zamiast zostać przeniesiony do offtopowego działu/tematu, zostaje jednym kliknięciem znudzonego, próbującego się dowartościować moderatora usunięty (lub raczej "spuszczony w kanał" - i tak też czuje się user, który tego posta napisał). Nie chodzi tu o mnie, bo ja prawie tam prawie wcale nie piszę... ALE czytam i raczej widzę całą sytuacje.

Co do drugiej osoby z cytatu to: to jakiś dowcip czy prymitywna prowokacja?

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 sty 2007, 07:33 
Cytuj  
zax napisał(a):
Sylvian napisał(a):
Wariaci robią max lev. w miesiąc - więc nie są to lata jak ktoś ciemnote próbował wciskać...

Z top sprzętem, botując... I co z tego?
Pominąłeś drobny szczegół - najpierw trzeba zarobić żeby mieć czym grać, a jest to niesamowicie trudne przy tym "chorym" drop rate.

A przeczytałeś pierwsze zdanie? Gdzie wyraźnie napisałęm NIE BOTUJĄĆ? Tak, tak ja wiem nie będę cię uczył jak posty czytać... żenada.

alu napisał(a):
zax napisał(a):
Sylvian napisał(a):
Mnie tylko dziwi dlaczego nikt jeszcze nie potraktował debili ban hammerem.

Za długo przebywałeś w dziale L2 i pod wpływem Karola przestałeś rozumieć ideę "forum". Tylko tam za posiadanie innego zdania dostaje się bana. Proponuję zróbcie sobie dział L2 na pass (najlepiej w ogóle z niego nie wychodźcie) i nikt już nie będzie takim jak ty przeszkadzał w lizaniu dupy Karolowi.

Fakt, i karol nie bedzie musial zatrudniac nowych, podobnych jemu hitlerkow ktorzy by "pilnowali" porzadku i na biezaco usuwali posty/topicki/userow.

zax napisał(a):
Co do Beasta, to - z tego co widzę - on sobie to forum po prostu zlał i tylko dlatego takie zachowanie moderatora jest tolerowane. A zarówno z takim zachowaniem jak i sposobem "moderowania" spotykam się pierwszy raz - dziesiątki postów z OB sprzed 3 lat ciągle zaśmiecają forum, natomiast każdy nowy, ale niewygodny temat lub post znika praktycznie od ręki.

Zapomniales dodac ze wiekszosc nowych userow tak samo szybko znika jak sie pojawia (czasem nawet z post count 0 sie bana dostaje).

ROFL zakompleksione dzieci. Jak tak ciężko zrozumieć że posty o pirackich serwerach będą zamykane to nie mój problem.
Cytuj:
Sylvian napisał(a):
Mnie tylko dziwi dlaczego nikt jeszcze nie potraktował debili ban hammerem.

Debili twojego pokroju?

Dla ciebie wystraczy mieć inne zdanie niż boski alu i już jesteś debilem. A później sie dziwisz że bana dostałeś.

Cytuj:
Sylvian napisał(a):
O ile mi dobrze widomo, forum ma za zadanie umożliwinie wymiany poglądów,wymiany informacji i szeroko pojętej dyskusji przy czym prawie każde z nich posiada listę reguł według których się to odbywa czy też zgodnie z zasadami ogónie pojętej netykiety - right?

Masz namysli sytuacje sprzet paru dni kiedy dostalem bana za poglady na temat sps vs necro? W dziale l2 jest jak mowi zax, masz odmienne zdanie od moda, to dostajesz bana i twoje posty/tematy znikaja od zaraz.

Raczej sytuacje w której pomimo próśb moderatora o zaprzestanie flamu'e dalej dolwa się oliwy do ognia.
Cytuj:
Sylvian napisał(a):
Cytuj:
- grind - Koreanczycy chyba nie wyobrazaja sobie gry gdzie stosunkowo latwo dojsc do etapu end game

Max lev w "królowej grindu" L2, ludzie robią w 3 miesiące (tyle co ponoć w WoW'ie). Genaerlanie polecam rzucić okiem na Aion'a...

Ludzie robia, ale ty grasz od ob i masz co dorfa 6x? Z tego ten osobnik moze wywnioskowac ze albo jest hardcore grind, albo ty jestes lame player.

ROFL powiedz mi alu, co Ty o mnie wiesz czy o tonnach jakimi gram? Tak gam w L2 prawie 3 lata i mój main nie jest top-levelowy (brakuje mu 5lev). Why? Bo nie grinduje swoim dwarfem tylko gram tak jak lubię? Co nie zmienia faktu, że mam TH, SH, WS i SE z czego 2 pierwsze owszem są wyższe niż mój main (i nie wysilaj się nazw toonów nie poznasz, nawet klanowiceni ich nie znają).
Oh wait a może to dlatego, że nie jestm no-life'm takim jak Ty i nie spedzam przy grze po XX godzin dziennie? Pick one.
Cytuj:
zax napisał(a):
Sylvian napisał(a):
Wariaci robią max lev. w miesiąc - więc nie są to lata jak ktoś ciemnote próbował wciskać...

Z top sprzętem, botując... I co z tego?
Pominąłeś drobny szczegół - najpierw trzeba zarobić żeby mieć czym grać, a jest to niesamowicie trudne przy tym "chorym" drop rate.

Tutaj sie nie zgodze, wcale nie cza top sprzetu i botow zeby zrobic 1-75 w 2tyg, ofc nie zmienia to faktu ze boty sa najs jak sie potrafi je odpowiednio uzywac. Wszystko sie zamyka w tym jak kto lubi grac i jaki ma cel w danej grze.

A wracajac do tematu "mmo vs koreanskie mmo". To jest tyle opini ile gustow. Wszystko zalezy od jednostki, kazdy gra w to co lubi. Ja osobiscie nigdy nie zwracam uwagi czy mmo jest "koreanskie" czy nie. Dlamnie przedewszystkim liczy sie gra, i czy mam fun grajac w nia.
[/quote]Co do jednego się zgodzę...


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

****

Posty: 1437
Dołączył(a): 29.01.2005
Offline
PostNapisane: 30 sty 2007, 10:44 
Cytuj  
mrynar napisał(a):
W WoW mozesz robic questy, ale nie musisz. W FFXI bez misji nie ma sie dostepu do wielu krain i roznych udogodnien w grze.

W WoW jest dokladnie tak samo. Nie zrobisz odp. questow nie wejdziesz do onyxi, bwl, mc etc. ...

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 30 sty 2007, 11:11 
Cytuj  
Wedge napisał(a):
mrynar napisał(a):
W WoW mozesz robic questy, ale nie musisz. W FFXI bez misji nie ma sie dostepu do wielu krain i roznych udogodnien w grze.

W WoW jest dokladnie tak samo. Nie zrobisz odp. questow nie wejdziesz do onyxi, bwl, mc etc. ...


Nie jest tak samo... wiem bo gralem i w FFXI i WoW. W WoW potrzebujesz questy zeby wejsc do instancji, w FFXI masz zamkniete pol swiata bez misji.

Zwykle questy w ff tez ci odbokowuja pewnie rzeczy: nastepne questy, dostep do roznych walk i czegos w rodzaju instancji (tak jak w wow).

WoW jest naprawde ok gra, w zadnym innym mmo nie mialem tyle radosci z odkrywania swiata, ale generalnie jest dosc nieskomplikowany w budowie. WoWgracze wyraznie nie moga zrozumiec, ze inne mmo moga byc bardzie skomplikowane i rozbudowane (nie mowie ze lepsze, bo o gustach sie nie dyskutuje podobno).

(to wszystko co pisze w tym topicu nie jest po to zeby wychwalac ff, nie mam poczucia takiej misji, tylko zeby udowodnic ze nie jest tak, ze w naszym kregu kulturowym robi sie super fajne rozbudowane gry, a w Azji to sie tylko tlucze moby w kolko, bo "azjaci lubia zapierdalac non-stop").


Posty: 3
Dołączył(a): 30.01.2007
Offline
PostNapisane: 30 sty 2007, 13:54 
Cytuj  
zax napisał(a):
Ciekawi mnie dlaczego - jeśli jest tak łatwo - nikt z was nie zrobił level capa w te 3 miechy.
Przedstawiacie mi tu jakieś skrajne sytuacje, w których żywi gracze przez 24/7 tylko czekają na party z wami, macie top sprzęt, kase, kilku swoich bufferów po ręką, a w rzeczywistości każdy z was gra w L2 minimum rok i nie ma (lub ma, ale dopiero od niedawna) 78-80 lvlu.

Pytanie po co robic 80lvl (max cap) jak skile sa do 78? A 78 zrobilem juz 2 3 chary i jakos ostatni zajol mi 27 dni. Co do top sprzetu, bufferow oop itp, uwierz na slowo nie kazdy to ma (szczegulnie polacy w tym kuleja) ale sa osoby mojego pokroju ktore dysponuja doslownie kazdym bufferem na high lvl, i wtedy cala sprawa z xp nie jest zadnym problemem.
zax napisał(a):
Według tych samych zasad gracze WOW'a robią maksymalnlevel w kilka dni, z czego wynika, że w "koreańcach" mimo wszystko level robi się kilkadziesiąt razy dłużej.

No w wow potrafia zrobic max lvl w 2-3 dni, a potem zostaje im tylko oranie bossow dla sprzetu, i to jest doslowny grind (nie lvli a sprzetu). Wiec co z tego ze zrobisz max lvl jak jedyne co ci pozostanie to i tak pve?

zax napisał(a):
montezuma napisał(a):
Kase nie jest trudno zarobic, to nie czasy c1.

No, rzeczywiście nie jest - www.ige.com - jak 80% graczy.
Masz jakieś złudzenia, że nie handlując (czyli żerując na ebayerach) i nie rajdując (dopiero na high end przeważnie) jesteś w stanie zrobić jakąś, konkretną kase w L2?
Z pozostałych rzeczy też już nic się nie opłaca. Ekonomia tej gry to totalny, nie zbalansowany niewypał imo.

Widac ze nie grales w l2, i nie masz pojecia jak zarabiac. Musisz byc na tyle ograniczony ze poza ebay nie bylbys w stanie NIC zarobic. Na szczescie inni potrafia zarabiac ( i tu nie tylko handlem i rb).

zax napisał(a):
alu napisał(a):
Wszystko sie zamyka w tym jak kto lubi grac i jaki ma cel w danej grze. (...)
A wracajac do tematu "mmo vs koreanskie mmo". To jest tyle opini ile gustow. Wszystko zalezy od jednostki, kazdy gra w to co lubi. Ja osobiscie nigdy nie zwracam uwagi czy mmo jest "koreanskie" czy nie. Dlamnie przedewszystkim liczy sie gra, i czy mam fun grajac w nia.

Uogólniasz. Te "gatunki różnią się na tyle, że przeważnie lubiąc jeden wykluczasz drugi. :)

Ja lubie jeden gatunek mmo, nastawiony na pvp.

Sylvian napisał(a):
alu napisał(a):
zax napisał(a):
Sylvian napisał(a):
Mnie tylko dziwi dlaczego nikt jeszcze nie potraktował debili ban hammerem.

Za długo przebywałeś w dziale L2 i pod wpływem Karola przestałeś rozumieć ideę "forum". Tylko tam za posiadanie innego zdania dostaje się bana. Proponuję zróbcie sobie dział L2 na pass (najlepiej w ogóle z niego nie wychodźcie) i nikt już nie będzie takim jak ty przeszkadzał w lizaniu dupy Karolowi.

Fakt, i karol nie bedzie musial zatrudniac nowych, podobnych jemu hitlerkow ktorzy by "pilnowali" porzadku i na biezaco usuwali posty/topicki/userow.

zax napisał(a):
Co do Beasta, to - z tego co widzę - on sobie to forum po prostu zlał i tylko dlatego takie zachowanie moderatora jest tolerowane. A zarówno z takim zachowaniem jak i sposobem "moderowania" spotykam się pierwszy raz - dziesiątki postów z OB sprzed 3 lat ciągle zaśmiecają forum, natomiast każdy nowy, ale niewygodny temat lub post znika praktycznie od ręki.

Zapomniales dodac ze wiekszosc nowych userow tak samo szybko znika jak sie pojawia (czasem nawet z post count 0 sie bana dostaje).

ROFL zakompleksione dzieci. Jak tak ciężko zrozumieć że posty o pirackich serwerach będą zamykane to nie mój problem.

Masz calkowita racje, kiedy dostalam bana z 0 post count to musialem byc w momencie pisania posta na temat piratow, bo wkoncu tylko to robie co nie? Litosci sylvianku, podalem siebie za przyklad gdyz dostalem liczne bany za np wymiane pogladow necro vs sps, wymiane pogladow setup dla bd, za posiadanie 0 post countow, za pisanie we flames. A ostatnio jakis osobnik dostal bana bo mnie poparl. Jak dlamnie paranoja.

Sylvian napisał(a):
Mnie tylko dziwi dlaczego nikt jeszcze nie potraktował debili ban hammerem.

alu napisał(a):
Debili twojego pokroju?

Dla ciebie wystraczy mieć inne zdanie niż boski alu i już jesteś debilem. A później sie dziwisz że bana dostałeś.[/quote]
Nie widze problemu w tym ze ktos ma odmienne zdanie od mojego, dopuki ma jakies konkretne argumenty jest wszystko ok, a jak zacznie sypac jakimis pierdolami to coz...

Sylvian napisał(a):
O ile mi dobrze widomo, forum ma za zadanie umożliwinie wymiany poglądów,wymiany informacji i szeroko pojętej dyskusji przy czym prawie każde z nich posiada listę reguł według których się to odbywa czy też zgodnie z zasadami ogónie pojętej netykiety - right?
alu napisał(a):
Masz namysli sytuacje sprzed paru dni kiedy dostalem bana za poglady na temat sps vs necro? W dziale l2 jest jak mowi zax, masz odmienne zdanie od moda, to dostajesz bana i twoje posty/tematy znikaja od zaraz.

Raczej sytuacje w której pomimo próśb moderatora o zaprzestanie flamu'e dalej dolwa się oliwy do ognia.

Jakiego flejmu? Czlowieku czy ty kiedys widziales flame? Moze dla ciebie posiadanie odmiennego zdanie i pisanie teog otwarcie na forum dzial l2 jest czyms co podchodzi pod flejm (odmienne zdanie od moda). I ten biedak co mnie tam poparl tez dostal bana za flame tak?

Sylvian napisał(a):
Cytuj:
- grind - Koreanczycy chyba nie wyobrazaja sobie gry gdzie stosunkowo latwo dojsc do etapu end game

Max lev w "królowej grindu" L2, ludzie robią w 3 miesiące (tyle co ponoć w WoW'ie). Genaerlanie polecam rzucić okiem na Aion'a...

alu napisał(a):
Ludzie robia, ale ty grasz od ob i masz co dorfa 6x? Z tego ten osobnik moze wywnioskowac ze albo jest hardcore grind, albo ty jestes lame player.

Sylvian napisał(a):
ROFL powiedz mi alu, co Ty o mnie wiesz czy o tonnach jakimi gram? Tak gam w L2 prawie 3 lata i mój main nie jest top-levelowy (brakuje mu 5lev). Why? Bo nie grinduje swoim dwarfem tylko gram tak jak lubię? Co nie zmienia faktu, że mam TH, SH, WS i SE z czego 2 pierwsze owszem są wyższe niż mój main (i nie wysilaj się nazw toonów nie poznasz, nawet klanowiceni ich nie znają).
Oh wait a może to dlatego, że nie jestm no-life'm takim jak Ty i nie spedzam przy grze po XX godzin dziennie? Pick one.


No to cza jeszcze raz.Jak juz pisalem mowisz kolesiowi ze max lvl 3 miechy itp Kiedy sam grasz od ob i masz co? 70lvl dorfa? Zatem uwierz na slowa nie przekonasz go ze inni to robia fast.
A co ja wiem o tobie? Scharakteryzuje to jak "jestes typowym klakierem", co wiem o twoich toonach? Wiem ze grasz od ob maja 70lvl dorfa - gratz.
A to ze nie grindujesz to mnie wcale nie dziwi, ja bym cie osobiscie nie wziol do zadnego mojego party lol. A co do twoich toonow to gratz, ale na jaka cholere mialbym pytac o ich nicki? Nie jestes dlamnie na tyle "fascynujacym obiektem" zebym to sprawdzal.
Ja i no-life? Czyzby atak osobisty na rl? Wywnioskowujac z dzialu l2 powinienes dostac bana:D
Swoja droga ja gram malo, uzywam walkera do wyreczania siebie w pve. Z czego zem dumny jak paw.

Cytuj:
zax napisał(a):
Sylvian napisał(a):
Wariaci robią max lev. w miesiąc - więc nie są to lata jak ktoś ciemnote próbował wciskać...

Z top sprzętem, botując... I co z tego?
Pominąłeś drobny szczegół - najpierw trzeba zarobić żeby mieć czym grać, a jest to niesamowicie trudne przy tym "chorym" drop rate.

Tutaj sie nie zgodze, wcale nie cza top sprzetu i botow zeby zrobic 1-75 w 2tyg, ofc nie zmienia to faktu ze boty sa najs jak sie potrafi je odpowiednio uzywac. Wszystko sie zamyka w tym jak kto lubi grac i jaki ma cel w danej grze.

A wracajac do tematu "mmo vs koreanskie mmo". To jest tyle opini ile gustow. Wszystko zalezy od jednostki, kazdy gra w to co lubi. Ja osobiscie nigdy nie zwracam uwagi czy mmo jest "koreanskie" czy nie. Dlamnie przedewszystkim liczy sie gra, i czy mam fun grajac w nia.
Sylvian napisał(a):
Co do jednego się zgodzę...

No widzisz, jak chcesz to potrafisz.

Pieszczoch napisał(a):
Alu, ale ty masz perm bana, wszystkie konta jakie utworzysz i bedziesz sie nimi identyfikowal ze to TY, bedziesz zbanowany.
Powinienem cie teraz z lotu zbanowac, ale zostawie ta przyjemnosc Karolowi.

"zabijmy kazdego zyda bo to wrog" teraz mamy 3 hitlerkow?
A swoja droga co ty badz karol maja do dzialu ogolne? Jestes tu modem? Z tego co widze to nie, wiec jak mozesz to sie spaluj.
PS: mogles sie chociaz troche wysilic i napisac cos na temat.
PS2: Swoja droga az mnie zadziwia ze mnie znasz, kiedy ja nie mam zielonego pojecia z jakiego ch zes sie urwal.


Ostatnio edytowano 30 sty 2007, 14:22 przez alu, łącznie edytowano 4 razy
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 sty 2007, 14:05 
Cytuj  
Alu, ale ty masz perm bana, wszystkie konta jakie utworzysz i bedziesz sie nimi identyfikowal ze to TY, bedziesz zbanowany.
Powinienem cie teraz z lotu zbanowac, ale zostawie ta przyjemnosc Karolowi.


Posty: 3
Dołączył(a): 30.01.2007
Offline
PostNapisane: 30 sty 2007, 14:17 
Cytuj  
////

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.