mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 sty 2007, 14:24 
Cytuj  
Przykro mi, widzialem co napisales zanim wyedytowales.
Dziekuje za uwagi nt. faszyzmu i mojej osoby, ale mozesz sobie je wiesz gdzie.

PS. Nie staraj sie robic nowych kont, bo beda juz nie tylko przez Karola banowane "on sight"

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 sty 2007, 15:41 
Cytuj  
Pogratulować alu, pogratulować. 2 zdania obok siebie napisac które się wzajemnie wykluczają to chyba tylko taki mistrzunio ja Ty potrafi.
nie mam zamiaru nikomu nic udowadniać a już napewno nie Tobie ale mam prośbe odp**** się od mojej osoby. Thx in advance.

Widzę, że Pieszczeoch ubiegł mnie trochę, i generalnie dość jasno widać , że tylko smrodu próbujesz narobić. Skąd w ludziach taka podłość?


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

*

Posty: 186
Dołączył(a): 6.11.2006
Offline
PostNapisane: 30 sty 2007, 15:50 
Cytuj  
Aenima napisał(a):
Kim ty jestes synku? Bo jakos cie nie znam wiec kto tu trolluje?
Wiec odczep sie odemnie, autografu i tak nie dostaniesz i idz na #care wyplakac sie jak to Karol i Aenima cie skrzywdzili.
Wcale nie dziwie mu sie, jak pisales, tam takie same retarded posty jak tutaj.


dz sie leczyc.
jak ktos nie jest "znany" na forum (czyli ma malo postow nabitych na liczmiku :>), to odrazu jest skazany na przegrana w jakiejkolwiek konfrontacji slownej? naprawde idz do lekarza juz ;o

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 30 sty 2007, 15:55 
Cytuj  
Nephilim napisał(a):
costam


*ZZzz*

Nephilim jak flamujesz, to rob to tak zeby czytajacy nie zasypial :P


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

*

Posty: 139
Dołączył(a): 6.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 sty 2007, 17:44 
Cytuj  
:roll:
Ale twoje i.p Nieskłamie :]


_________________
80 97 115 99 97 108 <--- poprostu gotój! xD

*

Posty: 111
Dołączył(a): 29.10.2004
Offline
PostNapisane: 30 sty 2007, 18:51 
Cytuj  
nie wiem co tu sie dzieje, ale widok mi sie nie podoba.
nie wiem kim jest alu, nie wiem dlaczego 'starzy' uzytkownicy forum jeden przez drugiego, na jego dlugi i tresciwy post odpowiadaja kilkoma slowami: 'wyp..', 'bana masz' itd.
kultura tego miejsca pozostawia wiele do zyczenia, moderatorzy sa tylko ozdobnikiem.
szczerze zaluje ze wrocilem na te smieci, i zabralem glos jeszcze - imo strata czasu. na szczescie to nie jedyne forum o mmorpg.
aenima, karol66, pieszczoch - gallus in suo sterquilinio plurimum potest, na szczescie.
zycze wam obyscie sie we wlasnym sosie nie potopili.
wszystkim osobom z ktorymi tu w miare normalnie mialem okazje dyskutowac - serdecznie dziekuje.

ps psyho - hint: google-> 'http proxy'


_________________
One must feel chaos within, to give birth to a dancing star.

*****

Posty: 2392
Dołączył(a): 17.07.2004
Offline
PostNapisane: 30 sty 2007, 19:17 
Cytuj  
Jak ktos pisze takiego kolosa jak alu to sie nikomu czytac nie chce i tyle;] Ludzie pisza ze ma bana bo... ma bana ;)

P.s Thx Ireul ze sobie idziesz (serio).


_________________
Obrazek

*

Posty: 111
Dołączył(a): 29.10.2004
Offline
PostNapisane: 30 sty 2007, 19:27 
Cytuj  
Sou napisał(a):
Thx Ireul ze sobie idziesz (serio).

nie rozumiem co masz na mysli, wezme za komplement.

Zegnam.


_________________
One must feel chaos within, to give birth to a dancing star.

***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 sty 2007, 19:35 
Cytuj  
Sylvian napisał(a):
A przeczytałeś pierwsze zdanie? Gdzie wyraźnie napisałęm NIE BOTUJĄĆ? Tak, tak ja wiem nie będę cię uczył jak posty czytać... żenada.

Żenujące jest to, że trudno ci już jest czegokolwiek się czepić.
Wydaje mi się, że gdybyś tak chwilę nad tym pomyślał (tak, tak "m_y_ś_l_e_n_i_e" - wiem, że dla niektórych jest trudne) to zauważysz, że napisane przez ciebie zdanie o botach było odpowiedzią na post cypisa. Natomiast mój post to odpowiedź na drugą część twojego posta (czyli max level w jeden miech).

alu napisał(a):
No w wow potrafia zrobic max lvl w 2-3 dni, a potem zostaje im tylko oranie bossow dla sprzetu, i to jest doslowny grind (nie lvli a sprzetu). Wiec co z tego ze zrobisz max lvl jak jedyne co ci pozostanie to i tak pve?

Nie lepiej założyć, że WOW jest grą po prostu krótszą?
Teraz porównaj sobie, 2 miechy przyjemnego i urozmaiconego grindu w WOW (w którym dochodzisz do lvl capa) do ogłupiającego "target-next-target-next" klikania w L2 (wyniki: jakiś mid-low lvl, z którym sie nigdzie nie liczysz i musisz grindować dalej).

alu napisał(a):
Widac ze nie grales w l2, i nie masz pojecia jak zarabiac. Musisz byc na tyle ograniczony ze poza ebay nie bylbys w stanie NIC zarobic. Na szczescie inni potrafia zarabiac ( i tu nie tylko handlem i rb).

Ha. Ha. Ha. Tak się składa, że w L2 dorobiłem się bardzo dużo - co nie zmienia faktu, że sposoby zarabiania są maksymalnie ograniczone i polegają na żerowaniu na ebayerach (poprzez trade).
Oświeć mnie więc na czym to ty tak bez problemu zarabiasz, kiedy większa część graczy L2 ebayuje (bo to jest fakt, którego chyba nie muszę udowadniać).

alu napisał(a):
Ja lubie jeden gatunek mmo, nastawiony na pvp.

Coś pierdzelicie hipolicie. Sugerujesz, że w koreańskich "klikaczach" jest najlepsze pvp? Przecież tam real skill gracza prawie się nie liczy..
Co jak co, ale pvp jest w nich raczej denne i zależy tylko od levelu. Jedynym sensownym plusem jest FFA PVP, ale to jest też w wielu innych, lepszych i bardziej wymagających MMO.

Pieszczoch napisał(a):
Alu, ale ty masz perm bana, wszystkie konta jakie utworzysz i bedziesz sie nimi identyfikowal ze to TY, bedziesz zbanowany.
Powinienem cie teraz z lotu zbanowac, ale zostawie ta przyjemnosc Karolowi.

Pisałem o tym już wiele razy, ale do niektórzy tego nie widzą (lub nie chcą widzieć).
Pokażcie mi skąd wzięliście tą zasade? Przecież to jest totalny bezsens wymyślony przez Karola. Jeszcze na żadnym, dosłowne ŻADNYM forum nie spotkałem się z takim "prawem" na banowanie każdego acc danego użytkownika. Do takich, specyficznych przypadków istnieje właśnie IP BAN - jednak na takowego jeszcze nikt na tym forum nie zasłużył, a już NA PEWNO nie Alu i inni zbanowani przez Karola.

Ireul napisał(a):
nie wiem co tu sie dzieje, ale widok mi sie nie podoba.
nie wiem kim jest alu, nie wiem dlaczego 'starzy' uzytkownicy forum jeden przez drugiego, na jego dlugi i tresciwy post odpowiadaja kilkoma slowami: 'wyp..', 'bana masz' itd.
kultura tego miejsca pozostawia wiele do zyczenia, moderatorzy sa tylko ozdobnikiem.
szczerze zaluje ze wrocilem na te smieci, i zabralem glos jeszcze - imo strata czasu. na szczescie to nie jedyne forum o mmorpg.


Wszystko wina Beasta. :)
Jeśli nie chce mu się prowadzić tego forum, niech go po prostu zamknie lub wyznaczy innego admina (ewentualnie high moderatora etc), który by tego wszystkiego nadzorował.
Obecnie sytuacja wygląda tak, że każdy mod próbuje się wywyższać, a na forum panuje totalny chaos i "bezprawie".

Ireul napisał(a):
aenima, karol66, pieszczoch - gallus in suo sterquilinio plurimum potest, na szczescie.
zycze wam obyscie sie we wlasnym sosie nie potopili.
wszystkim osobom z ktorymi tu w miare normalnie mialem okazje dyskutowac - serdecznie dziekuje.


Ireul - respect, naprawde. :roll:

Ireul napisał(a):
P.s Thx Ireul ze sobie idziesz (serio).

Nie dziwie ci się. O wiele trudniej jest dyskutować z kimś na poziomie niż po prostu flamować (jak robiłeś to dotychczas).
Po prostu idź na łatwiznę i porozmawiaj sobie np z Aenimą (czy Aenimem?) - łatwo, swojsko i niekoniecznie przyjemnie.

******

Posty: 4759
Dołączył(a): 28.01.2004
Offline
PostNapisane: 30 sty 2007, 19:44 
Cytuj  
zax napisał(a):
Jedynym sensownym plusem jest FFA PVP, ale to jest też w wielu innych, lepszych i bardziej wymagających MMO.


Gdybys mogl sie podzielic ta tajemna wiedza. Co to za gry? Wymien chociaz jedna


_________________
Obrazek
"Hope is the first step on the road to disappointment."

******
Avatar użytkownika

Posty: 4849
Dołączył(a): 5.02.2004
Offline
PostNapisane: 30 sty 2007, 20:17 
Cytuj  
Pokażcie mi skąd wzięliście tą zasade? Przecież to jest totalny bezsens wymyślony przez Karola. Jeszcze na żadnym, dosłowne ŻADNYM forum nie spotkałem się z takim "prawem" na banowanie każdego acc danego użytkownika. Do takich, specyficznych przypadków istnieje właśnie IP BAN - jednak na takowego jeszcze nikt na tym forum nie zasłużył, a już NA PEWNO nie Alu i inni zbanowani przez Karola.

Nie rozumiem twojej bulwersacji, mamy niby co, zbanowac caly IP range tego uzytkownika? Nie mam jak sprawdzic od kogo ma dokladnie siec, ale wnioskujac iz nie ma bana na ip, uzytkownik pewnie posiada dynamiczne. Jezeli posiada neostrade czy inny typ providera co udostepnia dynamiczne zewn. ip klientom, to administrator musialby zbanowac polowe forum, aby pozbyc sie tego uzytkownika.
Wiec, "alu" ma luksus bycia w miare bezkarnym, jedynie musi coraz to nowsze nazwy wymyslac rejestrujac sie. A dostal perm bana za swoje wybryki, bo byl banowany (jak dobrze pamietam) na okres, raz, dwa, nie pomoglo to wio z nim i tyle.
A co do "inni zbanowani przez karola"- nie wiem, zapytaj sie go. Az mnie dziwi jak wiele osob potrafi na forum whinowac, a glupiego PM nie napisza do modkow czasem.

Nastepnie, nie podobaja wam sie zasady panujace tutaj? Przyznam, czasem sa tak elastyczne, ze nie wiadomo co jest ta granica dopuszczalna.
Jednak bywaja fora na ktorych banuja za nadmiernego offtopa na np. 1 dzien, za flame wiecej, a perma za klocenie sie z adminem.
Ktos tu taki rygor uswiadczyl?
Sa pewne limity, czasem za obrazanie religijne (bezposrednio do osoby, tzn wycieczki personalne), czasem za krytykowanie rodzin w _powazniej_ rozmowie (bodajze Kebraxis dostal bana, a teraz jest spokoj i nie widze aby mial jakies wielkie pretensje, jak normalny czlowiek potrafi sie dostosowac do zasad i zaklimatyzowac), a najwieksza szansa na dostanie bana to jest chyba natrectwo w lamaniu netykiety. To tak w miare ja zauwazylem za co sie obrywa.

Komus nie pasuje? Bo ja widze ze uchodza plazem offtopy, flame, a nawet nie ma upomnien za duoble post (a za takie cos upomniany zostalem np. na gamefaq) i nikomu tutaj awantury sie nie robi, nikt nikogo nie banuje za offtop czy flame (ale taki w miare bez przesady).
Moim zdaniem jest w miare luzno, a wszyscy modkowie przymykaja oko na szczgoly czy male nieporozumienia, do momentu, az temat/y nie wychodza poza kontrole.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 30 sty 2007, 22:00 
Cytuj  
zax napisał(a):
Nie lepiej założyć, że WOW jest grą po prostu krótszą?
Teraz porównaj sobie, 2 miechy przyjemnego i urozmaiconego grindu w WOW (w którym dochodzisz do lvl capa) do ogłupiającego "target-next-target-next" klikania w L2 (wyniki: jakiś mid-low lvl, z którym sie nigdzie nie liczysz i musisz grindować dalej).


WoW przyjemne dwa miesiące do lvl capu, po czym zaczyna się ogłupiające kilka miesięcy grindowania reputacji/raid instancji.

L2 ogłupiający grind do high lvl'u (4-6mcy) po czym zaczyna się przyjemny end game gdzie masz pvp, wojny klanowe, politykę, drame itp itd.

Ja wole 2 opcje, ale kto co lubi.

zax napisał(a):
Ha. Ha. Ha. Tak się składa, że w L2 dorobiłem się bardzo dużo - co nie zmienia faktu, że sposoby zarabiania są maksymalnie ograniczone


Bredzisz.
Sposobów na zarabianie jest sporo, manor, fishing, crafting, trading, questing i zwykły grinding. Tyle co w większości dzisiejszych mmo. Owszem kasa nie leci z nieba jak w wow'ie ale mówienie że możliwości zarabiania są ograniczone to idiotyzm TBFH.


_________________
Obrazek

***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 sty 2007, 00:10 
Cytuj  
MagPS napisał(a):
Gdybys mogl sie podzielic ta tajemna wiedza. Co to za gry? Wymien chociaz jedna

EVE.

Od kilku postów chcesz zaistnieć w tym temacie, ale wyszedł ci z tego tylko bezmyślny spam. Odpuść sobie.

Goatus napisał(a):
WoW przyjemne dwa miesiące do lvl capu, po czym zaczyna się ogłupiające kilka miesięcy grindowania reputacji/raid instancji.

L2 ogłupiający grind do high lvl'u (4-6mcy) po czym zaczyna się przyjemny end game gdzie masz pvp, wojny klanowe, politykę, drame itp itd.

Ja wole 2 opcje, ale kto co lubi.

Według mnie wygląda to całkiem odwrotnie.

WoW - przyjemne dwa miesiące, w trakcie których nie musisz grindować jak szalony i masz czas na wszystko.

L2 - wielomiesięczny, ogłupiający grind oraz kombinowanie kasy. Kiedy wreszcie osiągniesz ten lvl cap, nie masz już ochoty patrzeć na tą grę i szukasz czegoś nowego.
Bo chyba nie powiesz, że FFA PVP kompensuje brak jakiegoś głębszego contentu w tej grze?

Goatus napisał(a):
Bredzisz.
Sposobów na zarabianie jest sporo, manor, fishing, crafting, trading, questing i zwykły grinding. Tyle co w większości dzisiejszych mmo. Owszem kasa nie leci z nieba jak w wow'ie ale mówienie że możliwości zarabiania są ograniczone to idiotyzm TBFH.


Fishing - Dzień i noc botują to farmerzy, praktycznie bez żadnego ryzyka, więc przy takiej konkurencji kasa z tego żadna.
Manor - Również już opanowany przez farmerów.
Crafting - Powodzenia. Craftnij około 50k sztuk jakiegoś matsa po kilka adena, zarobisz 1m. Naprawdę genialny sposób zarabiania.
Trading - Opisywałem wcześniej, polega głównie na żerowaniu na ebayerach. Bo kto poza nimi da ci na sobie zarobić jeśli kasy z dropa jest 'na minus'?
Questing - Jeśli chodzi ci o questy typu TOI, czyli "grinduj dwa tygodnie to będziesz miał szansę na recke" to - dziękuję, postoję.
Zwykły grind - Ah, czyli ty zarabiasz grindując? Na jakim privie grasz?

Zresztą, zarabianie to pojęcie względne - jeden zarobi 100k i skacze z radości, drugiemu 10m/dzień to mało. Ja miałem na myśli prawdziwą kasę, ty możesz mówić tak, bo właśnie uzbierałeś na D - Brigandine Set.

Pieszczoch napisał(a):
Nie rozumiem twojej bulwersacji, mamy niby co, zbanowac caly IP range tego uzytkownika?

Ty nie rozumiesz, że on na IP bana nie zasłużył?
Jeśli mówimy konkretnie o Alu, to - z tego co pamiętam - dostał on bana czasowego pod byle gównianym pretekstem. Oczywiście po pewnym czasie, okazało się że to ban na stałe (dlaczego?), obecnie próbujecie to przerobić na bana IP.
Wniosek: z mało ważnego powodu, po kilku zmianach użytkownik zostaje z banem IP(wtf?).

Odkryłem właśnie plan Beasta.
On celowo nie reaguje na żadne wypowiedzi i skargi bo chce żebyście się wszyscy na wzajem wybanowali, po czym będzie mógł spokojnie zamknąć forum. :roll:

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2007, 01:35 
Cytuj  
Pieszczoch napisał(a):
(...) bodajze Kebraxis dostal bana (...)

Stare czasy az sie lezka w oku kreci. :-)

PS. Kabraxis... :wink:

PS2. Wszystkim pieniaczom tylko wspomne ze to admini ustalaja prawa rzadzace tym i kazdym innym forum to ze na mmo jest tak a nie inaczej trzeba zaakceptowac i koniec.
I tak jest tu 500% wiecej luzu i wolnosci niz na innych site'ach/forach.
Np. za takie walki jakie ja odstawialem 2 lata temu na kazdym inym forum bylbym wyklety na zawsze a tu to chyba nawet mnie ktos moze lubi. :wink:


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 31 sty 2007, 02:12 
Cytuj  
grind jest wszedzie , ale roznica miedzy levelowkami (tfu) , a skill based mmogami jest taka ze grind jest w pewnym stopniu nierozerwalny z levelingiem i jako jedyny sposob na progres toona , obowiazkowy . Questy w levelowkach to nic innego jak grind z odrobina fabuly , w skill system to jeden z wielu sposobow na zrobienie paru procencikow w swords na jakims tam mobku w dungeonie , ale moge rownie dobrze usiasc na dupsku i sparrowac z e-mate . Ktos kto sie wychowal na trzepaniu levelkow nie zrozumie o czym pisze


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2007, 08:52 
Cytuj  
zax napisał(a):


Bo chyba nie powiesz, że FFA PVP kompensuje brak jakiegoś głębszego contentu w tej grze?


Ty jednak gówno wiesz. Jakiego głębszego contentu? Uważasz że jest coś głębszego/ciekawszego niż nieprzewidywalny, codziennie inny, player based content? Bo właśnie tym jest end game w L2, polityka, wojny klanowe, siege, market, wojny o terytoria, to wszystko całkowicie zależy od graczy.

Jeżeli uważasz że np farmowanie dla sprzętu kilku instancji, przez pare miesięcy, z grupą kilkudziesięciu znajomych, aby potem puszyć się jak paw przed AH (jedyne miejsce gdzie tak naprawdę odbywa się jakaś znacząca interakcja z większą ilością graczy z twojego servera) jest głębsze, to naprawdę mi ciebie żal.

BTW: Jeszcze raz podkreślam że nie jest moim celem bashować jakoś specjalnie WoW'a albo wychwalać L2. Są to dobre gry, IMO w dziedzinie gameplay nie wyróżniają się jakoś wybitnie od reszty, do tego, obie mają swoją dole beznadziejnych rozwiązań i problemów. Anyways do naprawdę genialnego MMO (np EVE) im jeszcze daleko.

zax napisał(a):
Fishing - Dzień i noc botują to farmerzy, praktycznie bez żadnego ryzyka, więc przy takiej konkurencji kasa z tego żadna.


Ciekawe, jakoś na moim low lvl char jestem spokojnie w stanie wyciągnąć 1kk łowiąc bezstresowo około dwóch godzinek i boty jakoś mi w tym specjalnie nie przeszkadzają.

zax napisał(a):
Manor - Również już opanowany przez farmerów.


Fakt najpopularniejsze nasionka czasami trudno kupić/sprzedać, ale jak się ma głowę na karku to jest to do zrobienia. Zresztą na tych mniej popularnych też spokojnie się zarabia niezłe pieniądze.


zax napisał(a):
Crafting - Powodzenia. Craftnij około 50k sztuk jakiegoś matsa po kilka adena, zarobisz 1m. Naprawdę genialny sposób zarabiania.


Ty naprawdę chyba jesteś ograniczony. No offence. Kto tu mówił o zarabianiu craft shopami? Ja mówiłem o crafceniu full itemów (Co teraz jest możliwe praktycznie dla każdego dzięki właśnie craft shopom)

zax napisał(a):
Trading - Opisywałem wcześniej, polega głównie na żerowaniu na ebayerach. Bo kto poza nimi da ci na sobie zarobić jeśli kasy z dropa jest 'na minus'?


Przesadzasz, i to całkiem znacznie, ale nawet zakładając że masz racje to co to ma do rzeczy? Trading to trading i to kto od ciebie kupuje i dlaczego ma znaczenie drugoplanowe. Co więcej z punktu widzenia czysto zarobkowego, dla kogoś sprzedającego, lepiej jest żeby jego klient nie liczył się z kasą w ogóle niż liczył każdy wydany grosz.

zax napisał(a):
Zwykły grind - Ah, czyli ty zarabiasz grindując? Na jakim privie grasz?


kek...

To tylko wskazuje że po prostu nie umiałeś w tą grę grać, tyle że własny brak umiejętności to jeszcze nie powód żeby całą grę mieszać z piachem TBFH

zax napisał(a):
Zresztą, zarabianie to pojęcie względne - jeden zarobi 100k i skacze z radości, drugiemu 10m/dzień to mało. Ja miałem na myśli prawdziwą kasę, ty możesz mówić tak, bo właśnie uzbierałeś na D - Brigandine Set.


Mówiliśmy o zarabianiu kasy odpowiedniej dla danego lvlu. Tak jak już powiedziałem kasa w L2 nie jest do zrobienia tak banalnie i szybko jak np w WoW'ie ale nie jest to też coś nieosiągalnego tak jak ty to sugerowałeś. Trzeba tylko wiedzieć co się robi.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2007, 11:55 
Cytuj  
zax napisał(a):
MagPS napisał(a):
Gdybys mogl sie podzielic ta tajemna wiedza. Co to za gry? Wymien chociaz jedna

EVE.

No faktycznie wiele...
Cytuj:
Od kilku postów chcesz zaistnieć w tym temacie, ale wyszedł ci z tego tylko bezmyślny spam. Odpuść sobie.

A ty wiesz, że z ust mi to wyjałeś?

Cytuj:
Według mnie wygląda to całkiem odwrotnie.

WoW - przyjemne dwa miesiące, w trakcie których nie musisz grindować jak szalony i masz czas na wszystko.

SZkoda tylko, że zapomniałeś odnieść się do tego grindowania itemów co stanowi high level content. Także wypowiedź trąci myszką.

Cytuj:
L2 - wielomiesięczny, ogłupiający grind oraz kombinowanie kasy. Kiedy wreszcie osiągniesz ten lvl cap, nie masz już ochoty patrzeć na tą grę i szukasz czegoś nowego.
Bo chyba nie powiesz, że FFA PVP kompensuje brak jakiegoś głębszego contentu w tej grze?

Zada jest prosta nie lubisz to nie graj. Ale wciąż nie powiedziełaś co to jest według Ciebie ten "głębszy high level content". Sęk w tym, L2 nie jest już bezmyślną gind gierką, bo jako jeden z nielicznych mmo posiada coś więcej niż levele/skille i itemy. To gracze decydują o polityce, o cenach poprzez kontrolowanie obszarów gry a co za tym idzie o wszystkim co z tym jest związane. Można zdominować cały serwer o ile ma się dobra organizację, samozapracie i zdolności. Czego chcesz więcej? L2 to gra nastawiona na PvP, a z twoich wypowiedzi wynika że oglądasz telenowele brazylijskie w oczekiwaniu na pożądny dreszczowiec. Trochę nie ta kategoria.
Cytuj:
Fishing - Dzień i noc botują to farmerzy, praktycznie bez żadnego ryzyka, więc przy takiej konkurencji kasa z tego żadna.
Manor - Również już opanowany przez farmerów.
Crafting - Powodzenia. Craftnij około 50k sztuk jakiegoś matsa po kilka adena, zarobisz 1m. Naprawdę genialny sposób zarabiania.
Trading - Opisywałem wcześniej, polega głównie na żerowaniu na ebayerach. Bo kto poza nimi da ci na sobie zarobić jeśli kasy z dropa jest 'na minus'?
Questing - Jeśli chodzi ci o questy typu TOI, czyli "grinduj dwa tygodnie to będziesz miał szansę na recke" to - dziękuję, postoję.
Zwykły grind - Ah, czyli ty zarabiasz grindując? Na jakim privie grasz?

No właśnie się zastanwiam czy ty wogóle kiedykolwiek "grałeś" w L2, bo gadasz od rzeczy jak 2x levelowy newbie przytłoczony przez boty w lokacjach których poza pierwszymi kilkoma dniami póżniej do końca gry na oczy nie widzisz.

Qestowanie/Manor/Grind - te 3 rzeczy robisz naraz. Wieć jak nie potrafisz zarabiać normalnie grając to sorry nie mam ci co powiedzieć.

Fishing - owszem sa boty i co? Czy to przeszkadza sprzedawać wyłowiony stuff? Albo craftować go? Artisan Googles to ciągle 60mln - czemu? Bo nie ma ich na rynku za wiele co stwarza naturalną szansę na zarobienie (tylko trzeba chcieć i poszukać trochę).

Crafting - no tu mnie rozbawiłeś do rozpuku. Craftując śmieci w stylu setów C grade można zarabiać z przebiciem do 300-800% (nawet do 4-5mln naczyto na 1 itemie). O wyższych gradeach nawet nie wspominam.

Tylko, że żeby zarabiać w L2 trzeba ruszyć głową (tak wiem ciężka sprawa). Trzeba znaleźć sobie odpowiednią niszę, znaleźć stałe źródła infromacji/materiałów. Po prostu trzeba chcieć a nie siedzieć na dupie i płakać, że ciulać pieniądze trzeba.

Od czasu C3 zarabianie/levelowanie w L2 stało się zajebiście proste w porównaniu do tego co było wcześniej, jak tylko umiesz dostrzec pewne zależności rządzące grą. I IMO każdy kto ma włąsnego high levelowego toona musi o tym wiedzieć.


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek


Posty: 39
Dołączył(a): 31.05.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2007, 13:36 
Cytuj  
Ostatnie pol roku spedzilem glownie na EVE Online, moje przemyslenia beda sie opieraly wlasnie o nia.

Cytuj:
@Brakh:
- grind - Koreanczycy chyba nie wyobrazaja sobie gry gdzie stosunkowo latwo dojsc do etapu end game

@Sylvian:
Max lev w "królowej grindu" L2, ludzie robią w 3 miesiące (tyle co ponoć w WoW'ie). Genaerlanie polecam rzucić okiem na Aion'a...


Rzeczywiscie 3 miesiace na dojscie do end game to rozsadny czas. Liznalem kiedys L2, ale to moze bylo ze 2 tyg i w dodatku na na jakims shardzie ze sporym exp factorem (wiec o tym prawdziwmy l2 tez wiem tyle co ze slyszenia). Mimo wszystko nie mialem tyle zaciecia zeby wymaksowac postac i zgromadzic sprzet pozwalajacy na zabawy w mass pvp.

W EVE sila naszej postaci jest bardziej zalezna od dostepnego ekwipunku niz od statow/skilli. Chyba smialo moge zalozyc ze dajmy na to dwie osoby grajace +/- 2 miesiace sa w stanie zniszczyc rocznego gracza(zakladajac posiadanie podobnego sprzetu). Brak systemu lvlowego nie powoduje az takich dysproporcji jak w grach ktore o niego sie opieraja typu: 10 postaci majacych 20lvl nawet nie musnie kogos z 50lvlem

Cytuj:
@Brakh:
- niewiele sposrod nich oferuje bogato rozbudowany end game, zazwyczaj mamy okresowy event masowego pvp albo kilka map gdzie mozemy sie potluc z przeciwna frakcja

@Sylvian:
A podaj mi przykład takiego rozbudowanego end game'u pochodzacego spoza azji?


Hmm nawet teraz czasami wracam do DAOC. Oczywiscie wtrace tez EVE Online gdzie dokladnie nie da sie stwierdzic kiedy nastepuje etap end game (do tej pory nie ma chyba osoby posiadajacej na najwyzszym poziomie wszystkich dostepnych skilli)

Cytuj:
@Brakh:
- konflikt frakcji jest bardzo czesto ustalany na sztywno, czyli decydujac sie na poczatku na postac wiemy z gory kto bedzie naszym endgameowym przeciwnikiem

@Sylvian:
Znów o WoWie mówisz kolego ;) Tak wiem w RFO też jest 2 side PvP, ale tam w przeciwieństwie do wspomnianego wow'a jest właśnie wojną o zasoby.


Otoz nie, przyznam sie ze nie mialem w zyciu stycznosci z WoW, chodzi mi raczej o cos typu Shadowbane, (no i oczywiscie EVE :) ) gdzie gracze tworza srodowisko, rozkrajaja mape miedzy siebie, zaleznosci, sojusze - brak jakiejkolwiek narzuconej z gory idei.

Cytuj:
@Brakh:
- dosyc czesto kuleje czesc fabularna, jakies miasta, wladcy, sily chaosu szturmujace swiat itd. tak w zasadzie to nie wiemy po co biegamy po planszy, za co walczymy, proponuje spytac kiedys gracza o jakis maly watek fabularny, jezeli zechce mu sie wysilic na jakas odpowiedz watpie zeby bylo to wiecej niz zwykle: lol

@Sylvian:
Tak samo jak wszystkie mmo. Tu fabuła jako taka nie istanieje - co najwyżej backround wydarzeń, i ne widzę akurat w tym temacie różnicy między korean mmo a us/eu mmo (nie licząc darmowych gniotów).


Background tez staje sie zbedny, wiedza o otaczajacym srodowisku gry jest zupelnie nieprzydatna wiec po co ja opanowywac? Wg mnie gra przez to matowieje, jakas taka bez polotu sie robi.

Cytuj:
@Brakh:
brak rp serwerow

@Sylvian:
Dedykowane RP serwery nie stanowią o tym co ise na nich dzieje. To gracze tworzą klimat RP a nie napis przy login screenie serwera.


Tutaj sie nie zgodze. Zalozmy ze grupa znajomych ma zamiar poerpegowac w jakims mmo. Wchodzac na serwer niededykowany spotkaja sie zapewne z ogolnym niezrozumieniem i ciezko bedzie im znalezc osobe z poza wlasnego grona chcacego rowniez sie pobawic w odgrywanie.
Jezeli administracja serwera RP nie ma wiekszych klopotow z egzekwowaniem zasad (przenoszenie postaci niezwiazanych z RP na inny serwer, kasowanie itp) to gracz ktory nie ma pojecia badz checi na odgrywanie raczej ominie dedykowany serwer znajac jego zasady i znajac konsekwencje jakie groza w wypadku niedostosowania sie.

Cytuj:
@Brakh:
- spora czesc koreanskich mmo jest darmowa z popularnym powerup store
@Sylvian:
Mówisz o gniotach, które nie są brane pod uwagę przez zadnego sensownego gracza, Korea ma darmowe mmo us/eu ma tibie i inne wynalazki. Różnica tylko taka, że koreańskie darmowe są "już" 3d a us/eu 2d lol ;)


Wg mnie to fajna sprawa dla osob ktore nie moga pozwolic sobie na regularne placenie za gre.

Cytuj:
@Sylvian:
Adnośnie lore rozwijalnej przez comunnity to argument od czapy. Bo generalnie na chwilę obecną nie ma takiej gry wogóle (chyba, że zaczliczyć UO i SoR).

Ano klimat poszedl w niepamiec na rzecz efektywnosci rozgrywki.

*****

Posty: 2204
Dołączył(a): 10.07.2004
Offline
PostNapisane: 31 sty 2007, 18:20 
Cytuj  
Brakh napisał(a):
Cytuj:
@Brakh:
- niewiele sposrod nich oferuje bogato rozbudowany end game, zazwyczaj mamy okresowy event masowego pvp albo kilka map gdzie mozemy sie potluc z przeciwna frakcja

@Sylvian:
A podaj mi przykład takiego rozbudowanego end game'u pochodzacego spoza azji?


Hmm nawet teraz czasami wracam do DAOC. Oczywiscie wtrace tez EVE Online gdzie dokladnie nie da sie stwierdzic kiedy nastepuje etap end game (do tej pory nie ma chyba osoby posiadajacej na najwyzszym poziomie wszystkich dostepnych skilli)

OK nie zrozumieliśmy się. Chodziło mi o konkretny askpekt gry. Co uważasz za rozbudowany end game (np w DAoC'u)? Bo jeśli chodzi o max poziom to to chyba jakieś nieporozumienie. EVE akurat jest dość specyficznym przypadkiem, bo ciężko go przełożyć na jakiekolwiek inne mmo - jest na swój sposób unikalny.

Cytuj:
Cytuj:
@Brakh:
- konflikt frakcji jest bardzo czesto ustalany na sztywno, czyli decydujac sie na poczatku na postac wiemy z gory kto bedzie naszym endgameowym przeciwnikiem

@Sylvian:
Znów o WoWie mówisz kolego ;) Tak wiem w RFO też jest 2 side PvP, ale tam w przeciwieństwie do wspomnianego wow'a jest właśnie wojną o zasoby.


Otoz nie, przyznam sie ze nie mialem w zyciu stycznosci z WoW, chodzi mi raczej o cos typu Shadowbane, (no i oczywiscie EVE :) ) gdzie gracze tworza srodowisko, rozkrajaja mape miedzy siebie, zaleznosci, sojusze - brak jakiejkolwiek narzuconej z gory idei.
Eeee trochę nie kumam bo jako przykład azjatyckiego mmo podajesz ... Shadowbane o.O

Cytuj:
Cytuj:
@Brakh:
- spora czesc koreanskich mmo jest darmowa z popularnym powerup store
@Sylvian:
Mówisz o gniotach, które nie są brane pod uwagę przez zadnego sensownego gracza, Korea ma darmowe mmo us/eu ma tibie i inne wynalazki. Różnica tylko taka, że koreańskie darmowe są "już" 3d a us/eu 2d lol ;)


Wg mnie to fajna sprawa dla osob ktore nie moga pozwolic sobie na regularne placenie za gre.
Znów zbijasz mnie z tropu. Wcześniej wymieniałeś ten argument jako negatywny w odniesieniu do azjatyckich mmo a teraz jako pozytywny.
Genaerlanie społeczeństwo koreańskich graczy zorientowane jest głównie na rozgrywkę sieciową a co za tym idzie większość gier jest z myślą o tym robiona. Wiec nie trudno o pozycje mmo spod ręki "małych developerów" (tak samo jak u nas singlowe bry budżetowe do kupienia za 9-19zl w kazdym kiosku). Są i tyle. Jednakże nie należy rozpatrywać azjatyckich produkcji pod tym właśnie kontem. Większość bardziej znanych tytułów nigdy nie opuszcza granic (językowych) korei/chin/tajwanu.

Cytuj:
Cytuj:
@Sylvian:
Adnośnie lore rozwijalnej przez comunnity to argument od czapy. Bo generalnie na chwilę obecną nie ma takiej gry wogóle (chyba, że zaczliczyć UO i SoR).

Ano klimat poszedl w niepamiec na rzecz efektywnosci rozgrywki.
[/quote] ...?


_________________
Sylvian's Chronicles
Beta Counters »
Obrazek

***

Posty: 594
Dołączył(a): 6.08.2005
Offline
PostNapisane: 31 sty 2007, 21:47 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Ty jednak gówno wiesz. Jakiego głębszego contentu? Uważasz że jest coś głębszego/ciekawszego niż nieprzewidywalny, codziennie inny, player based content? Bo właśnie tym jest end game w L2, polityka, wojny klanowe, siege, market, wojny o terytoria, to wszystko całkowicie zależy od graczy.

Tak samo głębokie i nieprzewidywalne było pvp w Diablo2. Chociaż przyznam, że to w D2 podobało mi się bardziej - było przynajmniej zbalansowane.
Natomiast cała polityka sprowadza się do siege raz na dwa tygodnie, a wojny klanowe w L2 to bezcelowe młócenie się nawzajem.

Goatus napisał(a):
BTW: Jeszcze raz podkreślam że nie jest moim celem bashować jakoś specjalnie WoW'a albo wychwalać L2. Są to dobre gry, IMO w dziedzinie gameplay nie wyróżniają się jakoś wybitnie od reszty, do tego, obie mają swoją dole beznadziejnych rozwiązań i problemów. Anyways do naprawdę genialnego MMO (np EVE) im jeszcze daleko.

Moim zamiarem nie było wychwalanie WOWa. Porównałem go tylko do L2 i uważam, że jest lepszy, bardziej normalny i mniej ogłupia.
W temacie EVE muszę się (niestety :roll: ) z tobą zgodzić - genialny MMO.

Goatus napisał(a):
Ty naprawdę chyba jesteś ograniczony. No offence. Kto tu mówił o zarabianiu craft shopami? Ja mówiłem o crafceniu full itemów (Co teraz jest możliwe praktycznie dla każdego dzięki właśnie craft shopom)

A ty jesteś ograniczony i nie zauważyłeś, że to był przykład?
Wracając do tematu, to nie przekonałeś mnie. Pierwsze opłacalne crafty to S czyli high end level, a z niższych to co, PL boots i... tyle?

Goatus napisał(a):
To tylko wskazuje że po prostu nie umiałeś w tą grę grać, tyle że własny brak umiejętności to jeszcze nie powód żeby całą grę mieszać z piachem TBFH
Jestem pewny, że w L2 grałem dłużej i osiągnąłem też zapewne więcej niż ty, więc takie teksty sobie po prostu odpuść.

Sylvian napisał(a):
No faktycznie wiele...

Nauka czytania ze zrozumieniem się kłania. Przeczytaj jeszcze raz powoli a może zauważysz komu i na jakie pytanie odpowiadałem.

Sylvian napisał(a):
A ty wiesz, że z ust mi to wyjałeś?

Goatus próbuje mnie "atakować", ale przynajmniej pisze trochę sensowniej.
Ty przeważnie tylko się ośmieszasz i robisz tyko flame - zero faktów, argumentów też brakuje.

Sylvian napisał(a):
Sęk w tym, L2 nie jest już bezmyślną gind gierką, bo jako jeden z nielicznych mmo posiada coś więcej niż levele/skille i itemy.

Chyba to "coś" jest tak głęboko ukryte, że nikt jeszcze tego nie znalazł.

Sylvian napisał(a):
L2 to gra nastawiona na PvP, a z twoich wypowiedzi wynika że oglądasz telenowele brazylijskie w oczekiwaniu na pożądny dreszczowiec. Trochę nie ta kategoria.

Właśnie dla PVP w tą grę grałem. Niestety nawet to czym ta gra się szczyci, czyli PVP ma się nijak do PVP w innych nastawionych na nie mmo.
W L2 PVP = level. Sprzęt ma mniejsze znaczenie, a real skill gracza nie ma żadnego. Do tego dochodzi totalne niezrównoważenie klas - z chronicle na chronicle coraz większe. Ty to nazywasz dobrym pvp? Chyba, że podnieca cie spamowanie F1, ale tego jest chyba dostatek w PvE. :roll:

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.