mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 522  Następna strona
Autor Wiadomość
*****
Avatar użytkownika

Posty: 2447
Dołączył(a): 4.03.2005
Offline
PostNapisane: 18 lis 2008, 21:55 
 
world of goo - polecam


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 lis 2008, 22:12 
 
konrador napisał(a):
Dead Space


Obejrzyj sobie jeszcze animowany Dead Space Downfall, bardzo fajne wprowadzenie do gry. Film mi sie podobal, sama gra - nie bardzo, wlasnie przez skopane sterowanie i niemoznosc podbindowania niektorych klawiszy. Sprobuje jeszcze z padem od Xboxa, ale czuje, ze wcale nie bedzie fajniej. Pozatym malo mnie kreci lazenie przez cala gre po ciemnych korytarzach i napieprzanie do znienacka wyskakujacych stworow ;)

X.

PS. Sprobuje jeszcze pograc w to na xboxie, zaloze sie, ze wrazenia beda o wiele fajniejsze. Tylko musze dorwac kogos, kto mi na pare dni gre pozyczy, bo poki co, szkoda mi kasy troche :)


_________________
http://zaginiony.net

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 19 lis 2008, 09:17 
 
konrador napisał(a):
Dead Space - gra rzeczywiscie nie jest specjalnie straszna, ale duzo pewnie zalezy od tego, co kogo przeraza... Najbardziej przerazajaca rzecza w calym Dead Space jest obsluga myszy, ale o tym pozniej. Atmosfera jest ciezkawa, bo jest ciemno, muzyka jest mhroczna, jest krew i sa flaki, ale co z tego? To juz bylo. Atakujace nas alieny to w wiekszosci zmutowani ludzie, ale ich modele wygladaja po prostu zalosnie slabo i na dodatek brakuje im roznorodnosci. Wiekszosc wyglada jak czlowiek z nienaturalnie rozciagnietym tulowiem i rekami. Inne sobie pelzaja, bo nozki przeksztalcily im sie w ogon. Gdy robia sie mocniejsze i grozniejsze, to zazwyczaj zmieniaja im sie teksturki. Kazdemu pojawieniu sie straszaka towarzyszy straszna, filmowa muzyka, ale tak za setnym razem zaczyna to powszedniec i nawet najbardziej nerwowi / przestraszeni beda juz tylko rutynowo wyzynac kolejne maszkary. Pozniej w grze atmosfera tak jakby sie zageszcza, bo pojawiaja niagresywne duchy-zombie (przeciwnicy pozostaja ci sami) i sa tez miejscowki z porozstawianymi tu i owdzie swieczkami, napisami na scianach, podwojna dawka ludzkich zwlok, w okolicach ktorych wymrukiwane sa jakies evil chanty, a jako przerywnik dziewczynka wyspiewywuje sobie jakies rymowanki. Czasem robi sie calkiem sielankowo, gdy mamy do rozwiazania jakas mini-zagadke w pomieszczeniu bez grawitacji (swietny pomysl i implementacja btw). Na plus zdecydowanie grafika, dzwiek i ogolnie caly silnik gry, dzieki ktoremu gra wyglada i dziala naprawde swietnie (miejscami grubo ponad 100fps) na moim niezbyt hi-endowym juz zestawie. Na minus sterowanie i kamera. Postac w takim blizej nieokreslonym miejscu na ekranie to beznadziejny pomysl. Nie wiem, czemu to ma sluzyc - mamy widziec plecy naszego bohatera i bac sie, ze zaraz cos na nie wskoczy? Wyswietlacze energii na plecach to raczej slabe tlumaczenie. Sterowanie mysza... Ja wiem, ze na konsolach o czyms takim jak normalny kontroler do FPS itp. nie slyszeli, ale na PC mamy myszy i w tej grze nie da sie sprawnie celowac niestety, bo przy niskich predkosciach poruszania gryzoniem to konwertowane przy pomocy loma dziadostwo przestaje rejestrowac jakikolwiek ruch, do tego dorzuca jakis rodzaj akceleracji. Oczywiscie da sie z tym grac, bo gre skonczylem, ale tak dzialajaca mysz w grze, w ktorej kluczowy element to celowanie jest jawna kpina z ludzi kupujacych gre na PC. Ogolnie dalbym tej grze 6/10. Nie chce koniecznie dostawac zawalu przed monitorem dla rozrywki, ale te alieniki nie sa straszne i gra nie jest straszna, takze w kwestii bycia horrorem DS wyklada sie calkowicie. Sterowanie i kamera odgryza od 10 ze 2 punkty. Fabule przemilcze, bo to gra akcji.

Far Cry 2 - na moje oko to wyglada, ze albo wypuscili wersje alpha produktu, albo chcieli celowo zniechecic ludzi do zakupu tej i nastepnych swoich produkji. Nie moge zmienic ustawien klawiatury, bo wszystko wyklada sie na pysk i musze grac wg ich widzimisie. Implementacja myszy to ten sam potworek co DS - dziwna akceleracja i nierejestrowanie wolnych ruchow. W grze FPS zle funkcjonuje mysz. Nie jestem w stanie pojac gdzie lezy problem w naprawieniu takich drobnostek, w momencie gdy mowimy o produkcji, na ktora wyrzucono (w odniesieniu do FC2 to dobrze dobrane slowko) wiele milionow dolarow. AI w tej grze to zdecydowanie najgorsze AI jakie kiedykolwiek widzialem w wysokobudzetowej produkcji. Przeciwnicy nie celuja tam gdzie strzelaja, a niektorzy ani nie strzelaja, ani nie celuja, gdy widza jak wycinam im kolegow w obozie, tylko stoja jak wryci pare metrow ode mnie i wpatruja sie w dal. Gra to fajny sandboxik z ogromem mozliwosci (w teorii), wiec postanowilem przymknac na to oko. Robienie kolejnych misji zabilo niestety we mnie ostatni nadziei na to, ze gra z czasem nabierze kolorow i przestane zwracac uwage na totalnie spartaczone AI. Kazda misja to przejazd na drugi koniec mapki, ktora z poczatku wydaje sie duza i fajna, ale nie w momencie, gdy przez to same miejsce przejezdzamy po raz setny, zeby wykonac kolejna misje, ktora - tak sie smiesznie sklada - znajduje sie w miejscu maksymalnie oddalonym od miejsca, w ktorym sie obecnie znajdujemy. Po drodze zahaczamy o pare guard postow, ktorych nigdy nie udaje nam sie na stale wyczyscic, i w przypadku kazdego historia wygladac moze tak, ze zatrzymujemy sie przed i zabijamy wszystkich, albo przejezdzamy na pelnej k. i zatrzymujemy sie kawalek za, bo goni nas wstado rozwscieczonych nygrow z mg na pace, ktorzy dziwnym trafem potrafia rozwijac zdecydowanie wieksze predkosci mimo poruszania sie tym samym pojazdem co my. Niech oni ida z ta w ch., zrobia jej pare miesiecy pozadnych testow i poprawek, az bedzie miala do zaoferowania cos poza fajna grafika.



Konrador a jaka gra Cie wystraszyla?Nie jestes za duzy zeby sie bac?Mi tam klimat odpowiada i było kilka momentów "zaskoczenia" kiedy można się było przestraszyć - btw twoja ocena jest zgoła inna do wielu recenzentów i osób które znam , ale to twoje zdanie


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 19 lis 2008, 10:14 
 
W Resident Evil bylo dawno temu strasznie... AvP z pikajacymi radarami mnie straszyl jak gralem. Pare razy mocno i raz bardzo mocno przestraszylem sie w Condemned (swoja droga uwielbiam te gre, polecam - nie ze wzgledu na straszaki). I byla taka popierdolka Nosferatu: The Wrath of Malachi - odradzam osobom o slabych nerwach. W L4D solo pewnie byloby strasznawo, ale raczej sie nie przekonam, bo matchmaking to niech sprzedaja na konsolach. Nie wyszukuje specjalnie horrorow, wiec pewnie znalazloby sie sporo innych, bardziej przerazajacych od w/w, chociazby Silent Hill - przynajmniej tak wynika z relacji znajomych. Tak srednio zalezy mi na tym, zeby moja ocena pokrywala sie z ocenami tzw. recenzentow. Gra zaskoczyla mnie w jednym jedynym momencie, zwykle mutanty nie mialy z tym zwiazku, ale nie chce psuc niespodzianek - mam nadzieje, ze sie domyslisz i tez nie popsujesz.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 20 lis 2008, 08:15 
 
GTA IV na PC 3 grudnia.

Mirrors Edge na PC bedzie korzystal z PhysX co mozna obczaic na trailerze:

http://gamevideos.1up.com/video/id/22683

Mnie by bardziej ucieszyl edytor niz jakies niezbyt konieczne wodotryski.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 20 lis 2008, 09:26 
 
Wyszedl "trial" nowego dodatku do NWN2 - Mask of the Betrayer jakos mi nie podejszlo, mam nadzieje, ze tym razem wciagnie mnie jak podstawka, chociaz to tylko (ponoc) 15h zabawy :(

***

Posty: 861
Dołączył(a): 24.02.2005
Offline
PostNapisane: 20 lis 2008, 09:46 
 
Z okazji 10 urodzin Half-Life'a na Steam'ie jest dostepny za 98centow + VAT. Mysle ze warto sobie kupic jak ktos nie ma i pograc w ciekawe mody jak np SvenCOOP :-)
Edit:

Promocja trwa do 21 czyli do Piatku :-)


Ostatnio edytowano 20 lis 2008, 11:49 przez KomaNczos, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 lis 2008, 10:11 
 
KomaNczos napisał(a):
Z okazji 10 urodzin Half-Life'a na Steam'ie jest dostepny za 98centow + VAT. Mysle ze warto sobie kupic jak ktos nie ma i pograc w ciekawe mody jak np SvenCOOP :-)

3,63PLN mi ściągnęło z karty - w ciemno stawiam, że warto,hehe


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***

Posty: 502
Dołączył(a): 13.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 lis 2008, 10:43 
 
Na nudne dni w pracy polecam World of Goo ;)


_________________
A man who knows he is a fool is not a great fool.

****

Posty: 1877
Dołączył(a): 22.11.2007
Offline
PostNapisane: 26 lis 2008, 15:56 
 
Wyszedł nowy NFSik... Jakie wrażenia? (ja dopiero instaluję...)


_________________
...

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 26 lis 2008, 16:12 
 
To przestan - najgorsza czesc serii IMHO.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lis 2008, 16:19 
 
NFS z serii na serie robi sie coraz wiekszym crapem.

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lis 2008, 18:37 
 
Co jest w tej czesci takiego tragicznego? Po failu zwanym NFS Pro Street odgrazali sie, ze tym razem wszystko bedzie pro pro pro. Moze to sa oceny z konsol wszystko? Bo my na PC mamy nizsze standardy jesli chodzi o wyscigi. :(

*

Posty: 104
Dołączył(a): 16.06.2006
Offline
PostNapisane: 26 lis 2008, 19:30 
 
Eh od czasów Undergrounda nie wyszła żadna porządna część NFS. To już nie ta sama seria co kiedyś *wspomina porsche unleashed*


_________________
Obrazek

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 lis 2008, 19:31 
 
jako, że zbliża się premiera GTA IV pytam się - warto to kupić? daje fun na wiele godzin, czy jest to odgrzewane GTA III?


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 26 lis 2008, 19:55 
 
Ja wszystko mierze miara GT z PSX :(

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 26 lis 2008, 20:18 
 
no raczej musze sie tu ze zdziadzialym oćcem zgodzic.
gt i dlugo dlugo nic.
forza probuje ale jeszcze duzo brakuje.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 26 lis 2008, 20:23 
 
Szukam Monkey Island 2 - LeChuck's Revenge.

A konkretnie potrzebuję wersji skrakowanej bez ekranu startowego w którym wklepuje się kod.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1139
Dołączył(a): 6.01.2002
Offline
PostNapisane: 26 lis 2008, 21:44 
 
konrador napisał(a):
Co jest w tej czesci takiego tragicznego? Po failu zwanym NFS Pro Street odgrazali sie, ze tym razem wszystko bedzie pro pro pro. Moze to sa oceny z konsol wszystko? Bo my na PC mamy nizsze standardy jesli chodzi o wyscigi. :(


Nieprawda, wiekszosc trolli probuje robic z nfs'a pro racera i porownuje arcade scigalke go do GT / forzy. Nie nazwalbym tego zanizonymi standardami.

No ale... Pierwsza pozytywne zaskoczenie to cena bo w US zazadali tylko 39$. Drugie to zmienili troche interfejs, jest mega prosty. Cel gry pozostal ten sam, wybieramy wyscigi z mapy i po wygraniu zarabiamy kase i jakas reputacje ktora popych banalna fabule. W zasadzie to gra sprawia wrazenie undergrounda w dzien.
Znalazlem tylko pare rzeczy ktore irytuja:
1) Sterowanie klawiatura jest nieprecyzyje i strasznie frustruje momentami, gralem we wszystkie nfsy i tylko w tej czesci mi to mocno przeszkadza
2) AI i poziom trudnosci. Przede wszystkim nie da sie ustawic difficulty przez co dla wiekszosci bedzie za prosto/trudno, imo nie jest to duzy problem bo sa do wyboru zarowno proste wyscigi i dosyc wymagajace.
AI strasznie ewidentnie cheatuje i zazwyczaj wybacza za duzo albo wogole.
3) samochody wydaja sie byc niezbalansowane, na pierwszy rzut oka handling wydaje sie byc godlike statem moze ze wzgledu na kiepsie sterowanie.

I nadal mimo tych wszystkich bolaczek gra mi sie przyjemniej niz w PGRa czy Midnight Club.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 26 lis 2008, 22:58 
 
a to monkey island 2 to nie abandonware ?
x

?


_________________
.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 10421 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 522  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.