mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2009, 16:10 
Cytuj  
http://kotaku.com/5368492/survey-web-si ... -the-works

nieco więcej na temat
http://www.questionpro.com/akira/TakeSurvey?id=1368989

domena planetside2.com już zabukowana ;)


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2009, 16:42 
Cytuj  
E tam, pewnie i tak nic z tego nie wyjdzie.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2009, 16:48 
Cytuj  
iniside napisał(a):
E tam, pewnie i tak nic z tego nie wyjdzie.

podwójne zaprzeczenie ?

Korciło mnie żeby w survey-u zaznaczyć historyczny sequel, coby się strzelać na rusznice czy muszkiety :D
Wolałbym jednak nieco mniej futurystyki. Nie przepadam za laserami, a modern warfare ofps-ów jest już co nieco.

Oczywiście >1 hitbox muss sein ;)


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2009, 17:03 
Cytuj  
joshe napisał(a):
iniside napisał(a):
E tam, pewnie i tak nic z tego nie wyjdzie.

podwójne zaprzeczenie ?

Korciło mnie żeby w survey-u zaznaczyć historyczny sequel, coby się strzelać na rusznice czy muszkiety :D
Wolałbym jednak nieco mniej futurystyki. Nie przepadam za laserami, a modern warfare ofps-ów jest już co nieco.

Oczywiście >1 hitbox muss sein ;)

Ja bym wolał coś jak GoW. Hollywoodzki realizm + nie takie futurystyczne + ciekawe.
Co nie zmienia fakty ze PS = SOE = FAIL.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2009, 17:16 
Cytuj  
Co jak co, ale PSowi w swoim czasie daleko bylo do faila. A i dzis ciezko o tego typu massively FPSa.

X.

***
Avatar użytkownika

Posty: 19064
Dołączył(a): 31.08.2003
Offline
PostNapisane: 29 wrz 2009, 18:34 
Cytuj  
joshe napisał(a):
iniside napisał(a):
E tam, pewnie i tak nic z tego nie wyjdzie.

podwójne zaprzeczenie ?



podwojne zaprzeczenie to normalna rzecz w jezyku polskim

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2009, 16:50 
Cytuj  
Oczywiście >1 hitbox muss sein

Bez sęsu. Niech zrobia jeden niezlagowany hitbox, potem pomysli sie o ich wiekszej ilosci.

Widze, ze korci ich, zeby dorzucic elementy PVE... Oby im przeszlo. Gdyby po prostu rozbudowali to co maja i przystosowali do dzisiejszych standardow, dostalibysmy bardzo dobra gre.

***
Avatar użytkownika

Posty: 12796
Dołączył(a): 17.08.2005
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2009, 17:39 
Cytuj  
konrador napisał(a):
Bez sęsu


Mała prowokacja nigdy nie zaszkodzi :lol:

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2009, 17:42 
Cytuj  
No przynajmniej 3 hitboxy: tułów, kończyny i łepetyna.
PVE content też mnie trochę odpycha. Dodając do tego pytania o priorytety typu: rozwój postaci, statystyki daje do myślenia że to niewiele będzie miało z mmofpsem, tylko pve z rpg grindem i dodatkowo pvp.

mrynar: wiadomo nie od dziś ;)

Inside: osprzęt z gow byłby całkiem w pytę. Akurat pisałem że niedaleka przyszłość byłaby super. Ja za laserami nie przepadam, wolę wiadrami nabojów sypać.
A już co do PS = SOE = FAIL, to akurat jedyna giera która nie failowała. Popykałem w jedynkę w zeszłym roku, ale widząc pustki na EU odpuściłem sobie. Na US nie grywam, zawsze mam za duże lagi w cokolwiek bym nie grał, a ofps >140 ping (takie są min. pingi do US, przy czym moje rzędu 160+) to już w ogóle nieporozumienie.

ps. ciągle są chyba 2 tyg. triala, można się skusić ;)


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2009, 19:54 
Cytuj  
No przynajmniej 3 hitboxy: tułów, kończyny i łepetyna.

Jeszcze raz - bez sęsu. Przewaznie jest zbyt duzy lag, zeby mozna bylo precyzyjnie trafiac okreslone strefy na ciele przeciwnika. Nie ma sensu implementowac 3 hitboxow, skoro precyzyjne trafianie w nie graniczyloby z cudem, przez co gra przy wiekszym lagu stawalaby sie jeszcze wieksza loteria.


Dodając do tego pytania o priorytety typu: rozwój postaci, statystyki daje do myślenia że to niewiele będzie miało z mmofpsem

Rozwoj postaci musi byc, bo byl to bardzo fajny element i sprawdzil sie w jedynce - byl bezbolesny, przyjemny i dawal sporo mozliwosci, z uwagi na brak z gory ustalonych klas i mozliwosc dobierania okreslonych skilli wedle wlasnego widzimisie. Ze statystykami chodzi o k:d ratio i takie tam, wiec tez nie widze problemu. Obawiac mozna sie jeszcze ewentualnej implementacji item shop - pewnie zaintersowala ich popularnosc BFH i mozliwe, ze moga chciec pojsc w tym kierunku. No i instancing, gtfo z instancjami.

W triala gralem jakis czas temu, ale to juz niestety nie jest to samo. Infantry w zasadzie calkowicie odpada, bo kazdy buja sie jakims pojazdem, a jak juz dojdzie do konfrontacji w budynkach, to lag jest tragiczny. Gralem na serwerze US z pingiem ~150ms. Wydaje mi sie, ze kiedys na Wernerze dzialalo to duzo lepiej, ale mozliwe, ze mi sie tylko wydaje.

****

Posty: 1439
Dołączył(a): 7.09.2005
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2009, 20:30 
Cytuj  
konrador napisał(a):
No przynajmniej 3 hitboxy: tułów, kończyny i łepetyna.
Jeszcze raz - bez sęsu. Przewaznie jest zbyt duzy lag, zeby mozna bylo precyzyjnie trafiac okreslone strefy na ciele przeciwnika. Nie ma sensu implementowac 3 hitboxow, skoro precyzyjne trafianie w nie graniczyloby z cudem, przez co gra przy wiekszym lagu stawalaby sie jeszcze wieksza loteria.

Dodając do tego pytania o priorytety typu: rozwój postaci, statystyki daje do myślenia że to niewiele będzie miało z mmofpsem

Rozwoj postaci musi byc, bo byl to bardzo fajny element i sprawdzil sie w jedynce - byl bezbolesny, przyjemny i dawal sporo mozliwosci, z uwagi na brak z gory ustalonych klas i mozliwosc dobierania okreslonych skilli wedle wlasnego widzimisie. Ze statystykami chodzi o k:d ratio i takie tam, wiec tez nie widze problemu. Obawiac mozna sie jeszcze ewentualnej implementacji item shop - pewnie zaintersowala ich popularnosc BFH i mozliwe, ze moga chciec pojsc w tym kierunku. No i instancing, gtfo z instancjami.


Powiedzmy sobie szczerze, jest 2009 i najwyższy czas na trzeciego w historii mmofpsa, którym niestety ani huxley się nie okaże ani apb.
3 hitboxy to i tak minimum pozwalające na takie numery jak wybijanie broni z rąk , headshoty, ograniczanie mobilności i tak dalej, bo listę można mnożyć w zależności od wyobraźni (i wielkości wysyłanych/odbieranych pakietów ; )
Tym bardziej że strzał w nogę nie powinien dawać fraga.

W futurystycznym świecie ze zbrojami a-la starcraft 2 (jak w pierwszym trailerze gdzie zakuwano więźnia w tonę stali) 1 hitbox miałby sens, zwłaszcza że w rozgrywce biorą udział pojazdy.
Ale jeśli ma tu być mowa o rozwoju postaci w stylu fps, a nie rpg to na ki h** te pve ? Ja tylko do pve odnosiłem sprawę rozwoju postaci, dość schematyczną zresztą bo od razu wskoczyło mi na wizję okienko zawierające dex = 11, int = 15, str = 45 i + na końcu. :D
Mnie więcej dexa czy many nie jest potrzebne grając sniperem. Wystarczą achievementy znane z obecnych ofps, natomiast w PS1 działające jako statystyki, aniżeli odblokowujące dodatkowe możliwości. Nie pamiętam jak się nazywało to wszystko.
MEchanika z ps1 jest całkiem udana, ale zwykły port ps1 na ps2 z lepszą graficzką i enginem ale tym samym lore to nie powód do tworzenia ps2.

Odnośnie płatności, to szczerze mówiąc 15$ za fpsa to za dużo.
Max dyszka i to naciągając, ale w ankiecie nie było pytania "ile byłbyś w stanie bulić za granie". Natomiast całkowita gra za frajer, choćby nawet ograniczona contentem mija się z celem, ze względu na cziting. Niestety, to nie korea z ichniejszym systemem kssn.

Odnośnie instancji to jesteśmy zgodni, zinstancjonowana gra online to huj nie mmo. PS z instancjami sobie w ogóle nie wyobrażam.

Cytuj:
W triala gralem jakis czas temu, ale to juz niestety nie jest to samo. Infantry w zasadzie calkowicie odpada, bo kazdy buja sie jakims pojazdem, a jak juz dojdzie do konfrontacji w budynkach, to lag jest tragiczny. Gralem na serwerze US z pingiem ~150ms. Wydaje mi sie, ze kiedys na Wernerze dzialalo to duzo lepiej, ale mozliwe, ze mi sie tylko wydaje.

Otóż właśnie, rzadko kto naginał z buta i strzelał osobiście.
Cóż, większość z EU dawno migrowała na US.
A z drugiej strony SoE miało PS-a już głęboko w dupie.
Nawet witryna działała jak chciała :\



jak na razie borderlands zapowiada się całkiem, ale to singielek z multi bodajże.


_________________
MO - the last hope of mmoRPG

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 30 wrz 2009, 23:52 
Cytuj  
konrador napisał(a):
Oczywiście >1 hitbox muss sein

Bez sęsu. Niech zrobia jeden niezlagowany hitbox, potem pomysli sie o ich wiekszej ilosci.

Widze, ze korci ich, zeby dorzucic elementy PVE... Oby im przeszlo. Gdyby po prostu rozbudowali to co maja i przystosowali do dzisiejszych standardow, dostalibysmy bardzo dobra gre.



z pustymi serwerami :(

jak dodadza crafting, itemy, handel, questy, skille i pve to nagle bedzie od uja osob gralo, ja mam to w dupie tak dlugo jak pvp bedzie mmofps a nie kolejnym ciskaniem w skille...

mogliby zrobic ze im wiekszy skill tym bron wiekszy dmg zadaje lub szybciej strzela, etc. czy tez mozna lepsze wersje uzywac.. bylo by mmorpgfps


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.