mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2939 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 147  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 maja 2010, 12:51 
Cytuj  
Mark - dla mnie Ty jesteś najlepszym specjalistą bo bez cienia wątpliwości wyrokujesz o produkcie, którego nie widziałeś na oczy.
Ja naprawdę nie wiem czy Natal będzie sukcesem i czy da się na tym grać we wszystko ale patrząc na zainteresowanie tym produktem na innych forach, to sukces komercyjny jest naprawdę w zasięgu ich ręki.

Mozna nie lubić MS "programowo" ale patrząc na ich działania z ostatnich 15-20 lat nie można im odmówić skuteczności. Ja doskonale pamiętam jak kiedyś mówiono że Novel to jednyna platforma sieciowa a platforma sieciowa MS to gówno. Jak to samo potem powtarzano o SQL a nie tak dawno przekonywano że Forefront to będzie totalna porażka.
I wreszcie jak swego czasu mówiono że Xbox będzie produktem niszowym bo w konsolach SONY jest nie do pobicia a jakoś tak dziwnie wyszło, że te platformy są głównymi rywalami w tej chwili.


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 maja 2010, 19:05 
Cytuj  
Karol66 - ale rozmawiamy o konsolach a nie windowsach, gdzie owszem microsoft odniósł znaczący sukces i udało mu się zmonopolizować rynek PC.

Z konsolami im na razie się nie udaje.

Przed premierą Wii pisałem na forum (podczas gdy większość gderała, że to się nie sprzeda) że nintendo jako jedyny wprowadza coś nowego. I to się sprzeda, bo PS3 jak i X360 wprowadzają tylko wiecej pixelków na ekranie i to w sumie wszystko. Szczerze mówiąc nawet nie myślałem, że Wii odniesie taki sukces.
Z drugiej strony zupełnie nie rozumiem, dlaczego DS się tak dobrze sprzedał i cały sprzedaje. Konsola kosztuje tyle co PSP, jest od niej 2 razy słabsza, brzydsza a mimo to schodzi jak świeże bułeczki. Imho siła w software bo to jedyne w tym przypadku o czym nie mam pojęcia - bo mnie handheldy nie interesują.

Microsoft mógł imho nawet tę potyczkę wygrać - z Sony oczywiście. Ale trochę przegapił sytuację.
Pierwszy błąd - premiera, z jednej strony rok przewagi to sporo, z drugiej strony wypuścili strasznego bubla który nonstop się psuł. Stracili na tym pewnie miliardy. Gdyby wycofali zawodne egzemplarze, w ciagu miesiąca-dwóch wypuścili poprawione imho dużo lepiej by na tym wyszli (przynajmniej bez łatki, a bo X360 to taki zawodny), finansowo może też.
Drugi błąd - nie zainwestowali w devsów produkujących exclusivy, zamiast przekupować i opóźniać premiery na PS3 i PC powinni wykupić prawa exclusywne do 10-15 tytułów rocznie - nie patrząc na koszty - zwróciłoby się. Przyzwyczajać ludzi do marki. Wiadomo, że koszta potężne, a oni w sumie świeżaki na rynku konsol, ale o wartości konsoli świadczą gry, gry i jeszcze gry.
Trzeci błąd - wyciąganie kasy od swoich klientów i fanów w biały dzień ZA NIC. HDDki - 3x drożej, karty pamięci 5x drożej, blokowanie konkurencyjnych źródeł, abonament za coś co w sumie nie istnieje. Ja rozumiem, że biznes się prowadzi z jednym tylko przyświecającym celem - kasa, ale mając taką konkurencję czasami trzeba zacisnąć pasa, rozbudować rynek lojalnych klientów i zarobić na nich 3 lata później 3x tyle.
W końcu czwarty - tym razem mniejszy ale za to rodzimy - co za cholera z tym livem w PL? Jakoś Sony nie miało problemów z wprowadzeniem PSS.

Generalnie microsoft jako firma na rynku konsol jest postrzegana najbardziej negatywnie. Konsolę ma całkiem OK, większość multiplatform wygląda na niej lepiej niż na PS3. Cenę 30-40% taniej niż PS3, a sprzedaż leci na pysk. Przyczyny: gry, gry, gry a raczej ich brak i negatywne postrzeganie na rynku konsol.

Wracając do NATAL-a: napisałem, że sprzeda się pewnie lepiej niż Move (bo to kopia Wii), raz, że Microsoft ma wspaniałą wręcz tradycję sprzedawania mało/nic_wartych_rzeczy za wielkie pieniądze, dwa - oddech świeżości.
Grać się na tym co prawda nie da, ale sam się zastanawiam czy nie kupić X360 i nie poszpanować przed kolegami przy piwku: "teraz patrz patrz "xbox on!"" i konsola się włącza ;) Wszelkie Wiiloty/Move już się dawno przejadły ;)

Sony też imho zrobiło sporo błędów:
BD - pierwszy błąd, na dłuższą metę się to opłaca ale uniemożliwiło konkurowanie z X360 przez pierwsze 2 lata. W sumie BD to strzał imho w dziesiątkę, ale cena konsoli po starcie, a raczej różnica w cenie X360/PS3 skutecznie zabijała konkurencyjność konsoli Sony. Szczególnie, ze kilka lat temu BD niewiele mówiło co poniektórym osobom.
Wspieranie poprzedniej konsoli - kuźwa 120mln lojalnych (załóżmy, że lojalnych jest 50% więc 60mln) gra cały czas na PS2. Kupują gry, pady, widać takich ludzi w game czy gamestopie... Jakby tylko 10% się przesiadło w końcu na PS3 to boostnęłoby to sprzedać PS3 o 12mln.
Do tego jest jeszcze potrzebna kompatybilność wsteczna - ale to nie problem, bo już to było przerabiane.
Folgowanie devsom - gra wygląda gorzej niż na X360, złapać za dupę i niech poprawiają. Da się!
I kuźwa jak następna konsola nie będzie na cellu/cellach i devsi znów przez pierwsze 3 lata będą się uczyć z czym się nowe cudo Sony je - to ręcę mi normalnie opadną... Trochę kuźwa konsekwencji i długofalowego planowania.

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 maja 2010, 19:27 
Cytuj  
Mark24 napisał(a):
Karol66 - ale rozmawiamy o konsolach a nie windowsach, gdzie owszem microsoft odniósł znaczący sukces i udało mu się zmonopolizować rynek PC.

Z konsolami im na razie się nie udaje.


(do tego momentu Twojego posta) wszystko się zgadza tylko że dokładnie ta sama sytuacja kiedyś była z MS Server i MS SQL - każdy mówił, że Microsoft to windowsy a to jest zupełnie inna historia.
IMO jeśli ta firma by się zdecydowała na sprzedawanie szczypiorku to, może nie od razu, ale po paru latach by miała pakiet kontrolny tego rynku mimo że paru Marków by buszało po forach i wymieniało się adresami gdzie jeszcze można kupić zwykły szczypiorek bo ten MS Szczypior jest bee.

Anyway - róznica między nami jest taka, że Ty już wiesz co sę stanie z Natalem a ja wale poczekać do momentu aż ten produkt pojawi się na rynku i sam się przekonam na co go stać.
EOT z mojej strony :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***
Avatar użytkownika

Posty: 12370
Dołączył(a): 23.04.2002
Offline
PostNapisane: 25 maja 2010, 20:52 
Cytuj  
sukcesywnie sa wypuszczane nowe buildy Natala eliminujace lagi do minimum


_________________
"Trust your heart if the seas catch fire, live by love though the stars walk backward."

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 26 maja 2010, 00:03 
Cytuj  
Karol66 napisał(a):
Ty już wiesz co sę stanie z Natalem a ja wale poczekać do momentu aż ten produkt pojawi się na rynku i sam się przekonam na co go stać.


Ale ja nie wiem co się stanie z NATAL-em. Wiem tylko, że grać na tym w hardcorowe pełne gry się nie da - podobnie jak na Eyetoy-u.

Aldatha napisał(a):
sukcesywnie sa wypuszczane nowe buildy Natala eliminujace lagi do minimum


pewnie zaprzęgając 3 rdzenie do obsługi NATALA da się ten lag praktycznie zniwelować.

****

Posty: 1637
Dołączył(a): 28.06.2006
Offline
PostNapisane: 5 cze 2010, 12:37 
Cytuj  
http://allegro.pl/item1065189157_scorch ... 60_pc.html

Uzywal ktos tego?

****

Posty: 1391
Dołączył(a): 23.02.2006
Offline
PostNapisane: 5 cze 2010, 14:43 
Cytuj  
Hmm looks nice. Moze sie skusze.

~Edit.. Spogladajac na forum bannco.com maja sporo negatywnych opini odnosnie micromovment.

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 5 cze 2010, 15:25 
Cytuj  
roball napisał(a):
Mark24 napisał(a):
Karol66 napisał(a):
Ty już wiesz co sę stanie z Natalem a ja wale poczekać do momentu aż ten produkt pojawi się na rynku i sam się przekonam na co go stać.


Ale ja nie wiem co się stanie z NATAL-em. Wiem tylko, że grać na tym w hardcorowe pełne gry się nie da - podobnie jak na Eyetoy-u.


A Ty czasem w Hannah Montana nie grales dla pucharkow? :\


grałem przez 30min, grałem przez 30min w Eye Toy-a by zobaczyć jak to wygląda a ponoć gra jest dla dzieci Do lat 5-ciu. Tylko co z tego?

***

Posty: 757
Dołączył(a): 19.12.2008
Offline
PostNapisane: 14 cze 2010, 17:30 
Cytuj  
wczoraj M$ zrobil mala pokazowke natala (da sie juz pojedyncze filmiki znalezc na yt), ale na razie nie wyglada to dobrze. Zwlaszcza na zwolnieniu (czyzby sciema?):
http://i48.tinypic.com/wh0ah1.gif (znalezione na onecie - jakis typ zapodal linka).


_________________
Quake Live - best pure skill PvP MMO;)
"Some people say I'm a pussy. I say, you are what you eat. "
"Scissors should be nerfed, but Rock is ok." - Paper

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 14 cze 2010, 17:54 
Cytuj  
Nie ma juz Natala. Jest Kinect.

Obrazek

X.


_________________
http://zaginiony.net


Ostatnio edytowano 16 cze 2010, 07:47 przez Xanth, łącznie edytowano 1 raz
***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 14 cze 2010, 18:43 
Cytuj  
Przyznam się, że już zastanawiałem się nad zakupem slima X360 i kinecta ale po zobaczeniu tego mi totalnie przeszło:
http://cache.gawker.com/assets/images/c ... iginal.gif

podobno microsoft czitował i zatrudnił aktorów którzy mieli za zadanie robić to co postać na ekranie - jak widać aktor sie delikatnie spóźnił


:lol:

***

Posty: 757
Dołączył(a): 19.12.2008
Offline
PostNapisane: 14 cze 2010, 20:18 
Cytuj  
Xanth napisał(a):
Nie ma juz Natala. Jest Kinect.



Wychodzi na to, ze na razie to nie ma jeszcze niczego. Tez myslalem nad zakupem X-klocka wlasnie dla Kinect'a, ale teraz... Zobaczymy jak pokaza w koncu jakis gameplay, a nie renderowane filmiki. W Nintendo i Sony pewnie swietuja, hehehe.


_________________
Quake Live - best pure skill PvP MMO;)
"Some people say I'm a pussy. I say, you are what you eat. "
"Scissors should be nerfed, but Rock is ok." - Paper

***

Posty: 732
Dołączył(a): 23.06.2008
Offline
PostNapisane: 14 cze 2010, 21:33 
Cytuj  
Xbox live na jesień w Polsce.

Edycik:
Okrojony :D Buahahahha


_________________
Obrazek

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 14 cze 2010, 21:41 
Cytuj  
Treść listu z Ms na ten temat:
Cytuj:
Firma Microsoft zapowiedziała oficjalny start usługi Xbox LIVE w Polsce, który nastąpi jesienią 2010 roku. Prócz Polski, usługa Xbox LIVE zostanie udostępniona także na terenie Brazylii, Chile, Czech, Grecji, Kolumbii, Węgier oraz Republiki Południowej Afryki.

Xbox LIVE to wspaniałe narzędzie, dzięki któremu buduje się silna społeczność graczy, której członkowie mogą być ze sobą w stałym kontakcie, grając online w najnowsze i najlepsze gry wideo. Oficjalne wprowadzenie tej usługi do nowych krajów to kolejny krok na drodze jej rozwoju – powiedział Marc Whitten, General Manager, Xbox LIVE.

Polskim graczom zostaną udostępnione główne funkcje systemu, takie jak m.in. dobór przeciwników o podobnym poziomie umiejętności (matchmaking), system gromadzenia osiągnięć i punktów gracza, lista znajomych graczy oraz zlokalizowany wirtualny rynek gier.

To kolejny etap naszego zaangażowania w Polsce – powiedział Dominik Dubicki, dyrektor działu Entertainment and Devices w Polsce.Przez ponad 3 lata obecności marki Xbox 360 w Polsce zdążyła wytworzyć się silna i prężna społeczność użytkowników naszej konsoli. Dzięki Xbox LIVE polscy gracze będą mogli cieszyć się jeszcze większymi możliwościami swojej konsoli – dodał Dubicki.


Edit:
I jeszcze info o premierze i cenie Slima.
W Europie pojawi się 16.07 i kosztować będzie tyle co stara wersja.


_________________
Obrazek

****

Posty: 1059
Dołączył(a): 12.11.2001
Offline
PostNapisane: 15 cze 2010, 22:21 
Cytuj  
zlokalizowany wirtualny rynek gier ?
Czyli tylko te, które zostały przetłumaczone na polski język ?
To ja jednak podziękuję i zostane na angielskim.


_________________
Obrazek

*****

Posty: 2404
Dołączył(a): 30.10.2004
Offline
PostNapisane: 24 cze 2010, 14:51 
Cytuj  
http://www.youtube.com/watch?v=iBQS1jc1 ... _embedded#

Pegi..12 ? :o

******

Posty: 4059
Dołączył(a): 5.01.2002
Offline
PostNapisane: 24 cze 2010, 15:32 
Cytuj  
White Trox napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=iBQS1jc1plA&feature=player_embedded#

Pegi..12 ? :o


No sex, No blood, No drugs, No alcohol. Pegi 12 :] ...

T.


_________________
Templair_@PSN

***

Posty: 24059
Dołączył(a): 6.04.2003
Offline
PostNapisane: 25 cze 2010, 20:25 
Cytuj  
nowy exclusive na X360 - połowa roku i microsoft wyraźnie przyspiesza:

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162, ... znosc.html

:lol:

***
Avatar użytkownika

Posty: 10236
Dołączył(a): 5.11.2004
Offline
PostNapisane: 25 cze 2010, 20:33 
Cytuj  
Jeszcze ci sie nie znudzilo wbijanie szpil posiadaczom X'a? :)

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 25 cze 2010, 20:44 
Cytuj  
raggnarok napisał(a):
Jeszcze ci sie nie znudzilo wbijanie szpil posiadaczom X'a? :)


Daj mu spokój, Markowi bez tego nie staje :)


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2939 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 147  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.