mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1727 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 87  Następna strona
Autor Wiadomość

Posty: 20
Dołączył(a): 25.12.2011
Offline
PostNapisane: 27 gru 2011, 01:57 
Cytuj  
sula napisał(a):
Fix napisał(a):

Na załączonych przez Ciebie obrazkach jest to o czym ja wcześniej prawiłem. Rozumiem, że kopia w mmo o tematyce fantasy jest dla Ciebie czymś dziwnym. Drugi obrazek pokazuje jak to jest z tym przerysowaniem, proponuje porównać ze standardem.

Co do stylów, to działa w obie strony. Nie mówię, że jak grasz w WoW to powienineś trzymać się tylko zachodniego stylu ale jeśli widzisz przerysowane bronie, nieproporcjonalne głowy i detale twarzy w grze takiej jak TERA to znak, że styl dalekowschodni nie jest dla Ciebie.
Podobnie jest z nienawiścią wobec WoW i GW.


Fajny "dalekowschodni styl" - Gits, Akira, Ergo Proxy, Jin-Roh, duża część Ghibli

Chujowy "dalekowschodni styl" - Yu-gi-Oh, Venus 5, Pokemon, MD Geist, etc

Także nie generalizuj, bo nie ma jednego stylu i część mi się podoba, - szczególnie jak ja to określam 'wyważony' ,a część nie. I tyle.


Odniosłem się do konkretnych wypowiedzi, które traktowały grę jako "azjatycki produkt".


Posty: 20
Dołączył(a): 25.12.2011
Offline
PostNapisane: 27 gru 2011, 01:59 
Cytuj  
sula napisał(a):
Fix napisał(a):
I fakt, że kopia w TERA nie jest używana na koniu stanowi o syndromie "azjatyckości"? Jeśli tak, może zagłębimy się w inne tytuły i też powyciągamy nierealistyczne szczegóły?
Rozumiem, że fakt ten Cię dziwi ale chodzące drzewa, latające stwory i ludzie z dziwnymi uszami i ogonami już są wyrazem zwyczajności?
Now, back to topic.

Mówiliśmy o przerośniętej broni. Olbrzymia kopia używana pieszo wygląda idiotycznie.

Zresztą ja cały czas mówie o swoich subiektywnych odczuciach.


Śmigłowiec w świecie warcraft wygląda rozsądnie.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 27 gru 2011, 02:07 
Cytuj  
Fix napisał(a):
sula napisał(a):
Fix napisał(a):
I fakt, że kopia w TERA nie jest używana na koniu stanowi o syndromie "azjatyckości"? Jeśli tak, może zagłębimy się w inne tytuły i też powyciągamy nierealistyczne szczegóły?
Rozumiem, że fakt ten Cię dziwi ale chodzące drzewa, latające stwory i ludzie z dziwnymi uszami i ogonami już są wyrazem zwyczajności?
Now, back to topic.

Mówiliśmy o przerośniętej broni. Olbrzymia kopia używana pieszo wygląda idiotycznie.

Zresztą ja cały czas mówie o swoich subiektywnych odczuciach.


Śmigłowiec w świecie warcraft wygląda rozsądnie.

Styl WoW też mi się nie podoba, szczególnie jak został "podpicowany" przez lata np. idiotycznej wielkości naramiennikami.

Powiem tak - traktujesz jakikolwiek najmniejszą uwagę wobec TERA jak atak na Częstochowę.

Poza tym próbujesz mi wmówić, że skoro mi się styl TERA nie podoba to znaczy, że nic ze wschodu też mi się nie ma "prawa" podobać.

Niespodzianka - sporo rzeczy które widziałem w Tera wyglądają dla mnie głupio,a jednak niektóre filmy, anime czy gry z Azji wyglądają dla mnie ok. (obok wielu które wyglądają dla mnie jak z dupy...)

To mniej więcej tak jakbyś twierdził, że skoro Warcraft mi się nie podoba, to nie podoba mi się zachodni styl i nie powinienem np. próbować grać w np. DAoC bo styl zachodni jest nie dla mnie.


Posty: 20
Dołączył(a): 25.12.2011
Offline
PostNapisane: 27 gru 2011, 02:17 
Cytuj  
Ja jednak powiem inaczej - mam akurat chwilę na zabawę to odpisuję w miejscu, gdzie światło nie dociera.
Jeszcze raz, odniosłem się do wypowiedzi, które traktują to jako produkt azjatycki oraz osób, które twierdzą, że przedmioty w TERA są przerysowane czy inaczej mówiąc - nieproporcjonalne co jest błędem. Twierdzisz tak? To jesteś w błędzie. Uważasz inaczej? Jesteś w błędzie.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 27 gru 2011, 02:52 
Cytuj  
Cokolwiek. Naprawdę uważaj sobie co chcesz.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 27 gru 2011, 06:15 
Cytuj  
Fix napisał(a):
Żaden obrońca lecz osoba, która próbuje sprostować bzdury, które pojawiły się na tym forum oraz wprowadzić trochę kultury. Wiadomo, coś świeżego nie może się podobać.
I mówisz, że niektórzy grali i swoje wiedzą, nie wygląda, żeby wiedzieli o ostatnich zmianach jakie zaszły w TERA. Psioczycie o westernizacji a system PvP, który zmienili pomienięto w Waszych wypowiedziach. Questy, lokacje, zmiany w popori, to wszystko Wam umyka ale narzekać narzekacie, ponieważ, jak można to wyczytać z poszczególnych wypowiedzi, jest to"pedalskie" azjatyckie mmo.


Ehh... Dla mnie gra nie jest "pedalska", bo mnie takie rzeczy nie ruszaja, ale wielu tak i sie nie dziwie, bo styl jest mocno specyficzny. A dalej:
- PvP? No tak, ludzie chcieli bardziej dostepne to dostaja, ale nie za duzo ma sie to do caloksztaltu
- questy - true, ale to zmiana podobna jak w Aion, tak czy siak z tego co wiem to nawet k-Tera nie jest zadnym grindem w tej chwili i o to nie ma sie co martwic
- lokacje - tu sie przyznam, ze jestem nie w temacie, bo nie slyszalem jakie niby sa zmiany w lokacjach dla wersji zachodnich
- zmiany w Popori - tak wielkie zmiany - dodali dziewczynkom spodnie zeby nie lataly z golymi nogami :D

Generalnie, powyzsze to niewiele tak naprawde. Co prawda, tak jak napisalem, ja do obosu "asia-haterow" nie naleze (wrecz przeciwnie) i dla mnie wystarczy jezeli gra nie jest zbyt hardcorowa jezeli chodzi o expienie i tyle westernizacji mi trzeba. Ale potrafie spojrzec na to obiektywnym okiem i zrozumiec co w grze moze sie nie spodobac niektorym ludziom.

A pomijajac juz to wszystko to Keii najlepiej podsumowal gre - kolejny standardowy theme park, ze zmienionym systemem walki, ktory szybko traci na swierzosci.

Generalnie dobrze, ze chciales ludzi tutaj bardziej z gra zapoznac, ale wpadles z rozowymi okularami przyklejonymi na nos, traktujac gre jak drugie nadejscie mesjasza, a kazdy kto tylko ma cos przeciwko jest heretykiem.


Posty: 20
Dołączył(a): 25.12.2011
Offline
PostNapisane: 29 gru 2011, 16:06 
Cytuj  
Oczywiście każda osoba, która spróbuje przedstawić na tym forum pozytywy gry zostanie mianowana "fanboyem" jak to się zazwyczaj w Waszym środowisku mówi, także "różowych okularów" się spodziewałem od samego początku.

Zmiany dotyczące popori przytoczyłem, bo poprzednio ktoś zwrócił na to uwagę, nie mówiłem, że są one wielkie. Ale rozumiem, że to jest gra i jeden narzeka po to, żeby drugi zaraz mógł narzekać w drugą stronę.

Prawdziwe wady, o których nikt tutaj (bądź miażdżąca mniejszość) wie leżą gdzie indziej. Innymi słowy zajęliście się sprawami, które są problemem jedynie dla Was ale wyolbrzymiacie je jak tylko się da poklepując się po plecach. Takie na siłę bicie czegoś nowego, świeżego, ponieważ mówienie, że nowy system, który jeszcze tutaj nie zadebiutował i nie będzie mieć konkurencji przez długi czas, traci na świeżości jest nie tyle mało trafne co wręcz absurdalnie nieracjonalne. Rozumiem, że są osoby konserwatywne, są osoby, które lubią tradycyjne stare i wypróbowane sposoby i doskonale wiem, że zawsze w takich przypadkach pojawia się agresja wobec "nowego i lepszego jutro".

Prawda jest taka, że po wejściu aktualizacji do wiosny, gra w EU i NA będzie mieć swoją premierę wraz z całą zawartością end-game, która wygląda całkiem dobrze. Problem i to o co powinni się niektórzy martwić to sposób wprowadzania aktualizacji i konsekwencje ale cała historia dla bardziej zainteresowanych tytułem.

*****

Posty: 2872
Dołączył(a): 18.05.2004
Offline
PostNapisane: 29 gru 2011, 16:43 
Cytuj  
sula napisał(a):
Duża cześć dalekowschodniego stylu jest nie dla mnie, ale nie cały. Jako, że domniemywam, że rozmawiam z pasjonatem "klimatów dalekowschodnich" to posłuże się przykładami jako, że kiedyś oglądałem to mogę przykłady podać.

Fajny "dalekowschodni styl" - Gits, Akira, Ergo Proxy, Jin-Roh, duża część Ghibli
Chujowy "dalekowschodni styl" - Yu-gi-Oh, Venus 5, Pokemon, MD Geist, etc

Kiepskie porównanie, fantasy MMO do anime które poza pracami Ghibli z fantasy nie mają nic wspólnego. Fakt w dziełach Ghibli nie masz przerośniętych broni, za to w większości ich anime role pierwszo i drugo planowe to dzieci, do tego ogromne bogactwo różnych śmiesznych stworków i zwierzątek.

Fix napisał(a):
I fakt, że kopia w TERA nie jest używana na koniu stanowi o syndromie "azjatyckości"?

Przerośnięte, ogromne, bronie, są w rzeczy samej charakterystycznym "symbolem" azjatyckości, jeżeli twierdzisz inaczej to nie masz pojęcia o czym piszesz.

Fix napisał(a):
Jeszcze raz, odniosłem się do wypowiedzi, które traktują to jako produkt azjatycki oraz osób, które twierdzą, że przedmioty w TERA są przerysowane czy inaczej mówiąc - nieproporcjonalne co jest błędem.

No ale są nieproporcjonalne i przerysowane, i jest to cześć azjatyckiego stylu, nie wiem czemu próbujesz udowodnić że koło jest trójkątem i komu ma to służyć?

Fix napisał(a):
Wiadomo, coś świeżego nie może się podobać.

Świeży (w miarę) jest tylko system walki, reszta to mniejsza lub większa ewolucja znanych już wszystkim elementów.

***

Posty: 626
Dołączył(a): 22.05.2010
Offline
PostNapisane: 29 gru 2011, 19:19 
Cytuj  
Rozumiem, że TERA może się podobać, ale nie rozumiem tego uwielbienia, które prezentuje tutaj część osób.
Tytuł jeden z wielu... praktycznie nie wnoszący za dużo nowych rzeczy do gatunku.
TERA to kolejna produkcja, która najwyżej może stać się zapchaj dziurą dla większości ludzi w oczekiwaniu na..... (tutaj wstaw tytuł gry ).
Oczywiście nie przeczę, że TERA nie znajdzie swojego playerbase wśród mniej wymagających graczy.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 29 gru 2011, 20:57 
Cytuj  
Goatus napisał(a):
Kiepskie porównanie, fantasy MMO do anime które poza pracami Ghibli z fantasy nie mają nic wspólnego. Fakt w dziełach Ghibli nie masz przerośniętych broni, za to w większości ich anime role pierwszo i drugo planowe to dzieci, do tego ogromne bogactwo różnych śmiesznych stworków i zwierzątek.

No to np. Rurouni Kenshin OAV czy 12 Kouki.

Choć fakt to są tytuły gdzie wiecej jest tzw. "sztampowego azjatyckiego stylu" niż w tych poprzednich tytułach które podałem.
Tak na szybko bo już nie oglądam praktycznie i z głowy mi wyleciały tytuły, ale masz rację, że wśród anime 'fantasy' trudniej o brak "przegięć" niż w tytułach w czasach współczenych lub sc-fi.

Zresztą chodziło mi bardziej o zarzuty Fix-a ,że skoro nie lubię mocno przerysowanego stylu TERA to powinienem się trzymać tylko i wyłącznie zachodnich produkcji.

Po prostu skoro podoba mi się np. Akira to nie znaczy, że musi mi się podobać np. Naruto. I vice-versa.

Wiadomo ,że pewne rzeczy są powszechne takie jak ogromne cycki, golizna, fanservice, przerośnięte bronie, lolity, tzw. "słiteśność" pewien styl który odbierany jest na zachodzie jako 'gejowaty', etc - z tym ,że natężenie tego w azjatyckich produkcjach może być skrajnie różnie.

Są np. anime w których te rzeczy są stosunkowo jak na ich standardy stonowane ,a są takie (i takich jest przyznam dużo więcej) ,w których jest to mocno zaakcentowane czy przerysowane i wywołujące u mnie uśmiech zażenowania - i takich nie lubię. Po prostu artystycznie mi nie odpowiada.

Co nie znaczy ,że nie mogę sobie w produkcjach z Azji znaleźć takich ,które pod tym względem (artysytczno-stylowym) mi odpowiadają albo są "tolerable".

TERA jednak taka nie jest i jest mocno imo przerysowana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 586
Dołączył(a): 15.09.2010
Offline
PostNapisane: 1 sty 2012, 14:41 
Cytuj  
coś dla no-lifeów...

http://www.youtube.com/watch?v=5C2A7CMF ... r_embedded

***
Avatar użytkownika

Posty: 586
Dołączył(a): 15.09.2010
Offline
PostNapisane: 12 sty 2012, 14:50 
Cytuj  
Cytuj:
It's been the most-asked question since we first debuted TERA: "Where do I sign up to test the game?" The answer is right here on the official TERA website!

Today we're proud to announce we've launched our TERA Beta Sign-Up, the next step toward TERA's launch this spring. TERA's beta tests, originally called preview events, will start off with closed phases requiring invitations to each session and will end with an open beta test accessible by everyone just before TERA launches. To add yourself as a potential TERA beta tester during the closed beta tests, you'll need to sign up.

Signing up is easy: just visit the TERA Beta Sign-Up and enter your email address in the appropriate box.


GL & HF

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 12 sty 2012, 15:08 
Cytuj  
O! w koncu jakas fajna giera :P

Po failu TORa przelkne nawet polnagie polmetrowe dziewczynki... przynajmniej combat jest fajny.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 12 sty 2012, 15:11 
Cytuj  
Nie wiem czy mi się to chcę nawet ściągać ,żeby się przekonać o co jest taki hype z tym action combatem w Tera ,bo nie zdzierżę tego stylu, małych lolitek z uszami królika i kręceniem dupą jak w barze ze spriptizem podczas rzucania czaru przez jakąś tam female rasą.

Z drugiej strony głupio flejmić bez pogrania najpierw :P

**
Avatar użytkownika

Posty: 7136
Dołączył(a): 24.11.2003
Offline
PostNapisane: 12 sty 2012, 15:23 
Cytuj  
Narazie nic nie sciagniesz i tak :D

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 12 sty 2012, 15:28 
Cytuj  
Wiem wiem tak tylko narzekam :P

Do tego preview eventu się zgłoszę z czystej ciekawości. Już tyle lat o tej grze słyszę ,czas się przekonać.

Może to zdeka 'chamskie' bo na 100% nie kupię i nie będę grał ,ale trudno ;p~

W końcu to 'reklama a nie prawdziwa beta.

Zresztą jak buga zobacze to reportne :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 586
Dołączył(a): 15.09.2010
Offline
PostNapisane: 12 sty 2012, 16:15 
Cytuj  
Siadła by ta BETA teraz jakoś, bo nie ma w co grać :/

***
Avatar użytkownika

Posty: 586
Dołączył(a): 15.09.2010
Offline
PostNapisane: 17 sty 2012, 16:05 
Cytuj  
Cytuj:
We can finally reveal the release date for our beloved game. TERA will launch in Europe on Thursday, 3rd of May 2012.


Nie ma źle.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 17 sty 2012, 16:16 
Cytuj  
Hmm w TERA grac nie będę , w TSW na 99% też nie ,ale hmm sporo premier w krótkim czasie.

Kwiecień TSW (chyba ,że Funcom przełoży :P) , Maj TERA , obstawiam GW2 na Q3 2012, pewnie Q3-Q4 WoW MoP, ciekawe czy RIft wypuści jakiś dodatek w 2012?

2013 - ArcheAge, Planetside 2 (mimo ,że to mmofps to spooro luda z mmorpg może się tam przenieść).

Firely ma wyjść w 2012?

******
Avatar użytkownika

Posty: 4672
Dołączył(a): 20.03.2007
Offline
PostNapisane: 17 sty 2012, 16:41 
Cytuj  
z retaila/bety KR

http://i.imgur.com/SHF8Z.jpg
http://i.imgur.com/f0NZb.jpg
http://i.imgur.com/bQzJW.jpg

:/

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1727 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 87  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.