mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1930 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 97  Następna strona
Autor Wiadomość
***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2010, 15:04 
Cytuj  
No u mnie na I5 2.66 4GB ramu i GF9600 srednio 20fps. Nie jest to kosmos, ale to cholery MMO a nie FPS. Do spokojnego solo grania spokojnie wystarcza.

Aha i grafika jest IMO duzo lepsza od AoC, który mometami jest ładny a momtami bardzo paskudny. Roslinnosc np. jest no brzydka, i duza czesc budynkow. Ogólnie AoC pod tym wzgledem jest srednio-slaby imo.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2010, 15:26 
Cytuj  
iniside napisał(a):
No u mnie na I5 2.66 4GB ramu i GF9600 srednio 20fps. Nie jest to kosmos, ale to cholery MMO a nie FPS.


Strasznie stronniczy jesteś. 20 FPS to tragedia i mam nadzieję, że to tylko przypadłość bety.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2010, 15:57 
Cytuj  
Razoth napisał(a):
iniside napisał(a):
No u mnie na I5 2.66 4GB ramu i GF9600 srednio 20fps. Nie jest to kosmos, ale to cholery MMO a nie FPS.


Strasznie stronniczy jesteś. 20 FPS to tragedia i mam nadzieję, że to tylko przypadłość bety.

Nie. Poprostu kiedy przez wiekszosc czasu stoisz w miejscu wciskajac skile to nie widac roznicy ;p.


Anyway. Jeśli reszta gry jest tak dobra jak początek, to mamy pierwszego poważnego kandydata do zrobienia zamieszania w przyszłym roku.

RIFTy sa fajne. Narazie sa dosc latwe.. no ale to 12 level. Mimo wszystko koncept jest ok i daje fun. Co prawda do Eventow z GW2 to, to startować nie może.. ale.. Coz jest duzo lepsze niz PQ z WAR ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2010, 16:02 
Cytuj  
iniside napisał(a):
Nie. Poprostu kiedy przez wiekszosc czasu stoisz w miejscu wciskajac skile to nie widac roznicy ;p.




To są w takim razie dwie możliwości. Albo devsi są cudotwórcami i udało im się opracować technologię zdolną oszukać ludzkie oko, albo animacje w tej grze są tak chujowe, że nie ma różnicy czy patrzymy na nie w 20 klatkach na sekundę czy w 40.


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 gru 2010, 16:06 
Cytuj  
Mi tez zaczelo mulic. Startowa zona smigala a ta druga (duuuuzooo wieksza) juz muli. Srednio 20FPS jak jest duzo ludzi na ekranie. Jak jestem sam to jest plynniutko, nawet w stolicy. Wiec to nie grafa muli tylko skrypty, itd.... czyli proc/RAM.

Podobno issue jest taki ze gra korzysta z jednego rdzenia only.
Pewnie w nastepnym evencie performance bedzie juz duzo lepszy.

Kurde popisalbym o samej grze bo jest naprawde bardzo fajna ale zdarzaly sie tu jakies donosy lamania NDA wiec nic nie napisze. :)

"animacje w tej grze są tak chujowe, że nie ma różnicy czy patrzymy na nie w 20 klatkach na sekundę czy w 40."

Animacje jek juz wyzej pisalem sa swietne. Ogladanie jak moj Ranger walczy czy to melee czy ranged to czysta przyjemnosc (jak jest plynnie - czyli jak sobie soluje).

Wracam grac bo wciaga. :)

BTW. Nikt nie napisal o muzyce. Ofc jest swietna - wie ktos moze kto jest kompozytorem muzy w RIFT?

No i co by tu nie pisac jesli zachowaja taki poziom jak jest teraz (a to dopiero pierwsza 2dniowa beta) to o to "polished at launch" nie ma sie co martwic. Gra juz jest bardziej "polished" (pomijajac ten nieszczesny performance) niz wiekszosc MMo w dniu premiery. : )

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2010, 16:36 
Cytuj  
Nie mam bety i czasu, wiec liczę ze będziecie więcej opisywać bo mnie interesowała ta gra, oby to nie był gameplay aionowo-wowowy bo wtedy to nawet nie ma sensu się tym interesować.
Czy to zwyczajne questowanie/grindowanie expa na lvle, druga sprawa open pvp bez flagowania się ?


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 4 gru 2010, 17:11 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
BTW. Nikt nie napisal o muzyce. Ofc jest swietna - wie ktos moze kto jest kompozytorem muzy w RIFT?


Muzyke do Rifta skomponowal Inon Zur. Dla osob, ktore intersuja sie muzyka z gier nie trzeba goscia przedstawiac. Warto tylko wspomniec, ze gosc "popelnil" kilka wysmienitych soundtackow, m.in. do Fallouta 3 i Tacticsa, Prince of Persia czy Dragon Age.
Wiecej info o Zurze na wiki:
http://en.wikipedia.org/wiki/Inon_Zur

Informacje nt soundtracku na Massively:
http://massively.joystiq.com/2010/11/08 ... fts-score/

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 4 gru 2010, 18:54 
Cytuj  
Pogralem troche czym innym niz caster, i musze powiedziec, ze inni developerzy powinni sie naprwade wstydzic za to co pokazuja. Walka w mele wyglda naprawde kozacko, dziala plynnie, i pomimo ze jest mechnicznie dosc prymitywna to cholera wciaga ;p.

Cisnie mi sie porownanie z BioWare ale chyba sie powstrzymam ;/.


edit:
Moge sie doczepic do tego, ze female casterzy maja wyraznie ciekawsze animacje. Male poza czlowiekiem, to wygladaja jak pojscie na latwizne.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

***

Posty: 757
Dołączył(a): 19.12.2008
Offline
PostNapisane: 4 gru 2010, 20:47 
Cytuj  
Iniside, jakiego masz windowsa? I jaka wersje sterownikow do geforce?


_________________
Quake Live - best pure skill PvP MMO;)
"Some people say I'm a pussy. I say, you are what you eat. "
"Scissors should be nerfed, but Rock is ok." - Paper

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 4 gru 2010, 21:31 
Cytuj  
Wlasnie wrzucili patcha - podobno niektorym daje po +20 FPSow.

U mnie - Ustawienia Ultra, FSAA wymuszaone w sterach x 8, ANIZO x 16 - wszystko smiga, czasem przytnie ale nie przeszkadza. Tak na oko z +10-20 FPS mam.

:) :) :)

***

Posty: 757
Dołączył(a): 19.12.2008
Offline
PostNapisane: 4 gru 2010, 22:35 
Cytuj  
No to sprawdzam:)
Edit: Rzeczywiscie, jest znacznie lepiej. Znaczy wg. licznika to podskoczylo moze o 1-2 klatki, ale chyba licznik przeklamuje, bo na oko widac, ze jest znacznie plynniej.


_________________
Quake Live - best pure skill PvP MMO;)
"Some people say I'm a pussy. I say, you are what you eat. "
"Scissors should be nerfed, but Rock is ok." - Paper

**
Avatar użytkownika

Posty: 212
Dołączył(a): 11.08.2007
Offline
PostNapisane: 4 gru 2010, 23:56 
Cytuj  
Domyślam się że sposobu na kluczyk już nie ma, bo co by nie było to smaku narobiliście o rzesz Wy!!

Pozostaje życzyć mi tylko miłej gry.


_________________
Obrazek

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 5 gru 2010, 06:46 
Cytuj  
O dostęp się, trochę jest do ściągania, ale łaadnie ściąga, więc 2h i już będzie


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***

Posty: 757
Dołączył(a): 19.12.2008
Offline
PostNapisane: 5 gru 2010, 09:59 
Cytuj  
Amadeo napisał(a):
Domyślam się że sposobu na kluczyk już nie ma, bo co by nie było to smaku narobiliście o rzesz Wy!!


IMO nie ma sie na co napalac. Po 10lvl, mam juz troche dosyc:
- rifty, to nic innego jak public quest, robi sie go w minute i po sprawie
- gra jest mocno liniowo, cos jak w war-ku, biegniesz od jednego obozu do drugiego i napierdalasz questy
- wydajnosc nadal niedobra; jest lepiej, ale nadal komfort grania solo jest przecietny; o wiekszych zadymach w pvp, czy pve to raczej na razie nie ma co marzyc przy takich fps-ach.
- pvp nie bylo mi dane narazie sprawdzic
- grafika zla nie jest, ale next gen to to napewno nie jest
- system klas; tu moze byc w miare ciekawie - cos jakby w wowie kazda klasa miala dostepnych 8 (czy ile tego tam jest) drzewek talentow, z czego wybieramy sobie 3 i rozdajemy punkty. Rewolucji nie ma, ale swoboda wieksza jest.

Ogolnie to jest solidna, rzemieslnicza robota (pomijajac wydajnosc), ale "czarnym koniem" tej gry bym nie nazwal. Po prostu to wszystko juz bylo. Czuje sie jakbym gral w warhammera, tylko ktos interfejs zmienil, podrasowal lekko grafike i zabral ~20 fps w zamian.

Battlegroundy chyba jeszcze niedostepne, na 10lvl niby jakas opcja wyskoczyla, ale nie ma nic do wyboru. Dostalem za to jakiegos questa w stolicy, ktory jest oznaczony jako pvp.

Teraz pytanie, czy ludzie sa naprawde tak znudzeni tym co jest na rynku, ze beda chcieli grac w to samo, tylko, ze zmieniona grafika? Mi sie chyba raczej nie bedzie chcialo.


_________________
Quake Live - best pure skill PvP MMO;)
"Some people say I'm a pussy. I say, you are what you eat. "
"Scissors should be nerfed, but Rock is ok." - Paper

***
Avatar użytkownika

Posty: 16876
Dołączył(a): 12.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 gru 2010, 10:08 
Cytuj  
Nei zgodze sie. Wlasniesobie patrze i ludzie nie zamkneli riftu (cool). I ta inwazja naprawde dziala. Moby wrogie zaczynaja biegac po okolicy, zabijac np, graczy, moby i siebie nawzajem i wyglada to naprawde kozacko. Juz widze te mozliwosci wpadniecie na teren wroga, otwowerznie kilku Epic Riftow i tluczenie graczy ktorzy sproboja je zamknac :D.

Same Rifty pozniej tez staja sie dosc trudne. Te Low Level to glownie Minor i sa banale ale juz okolo 18lvl Major rift moze byc wyzwaniem. Raczej nie ma co osadzac poziomu trudnosci po poczatku, bo jest zrobiona zgodnie obowiazujacym kanonem, coby nowych graczy nieodstraszyc ze gina co 2 minuty ;p.


_________________
viewtopic.php?t=6093
PODPISY: banery, sig'i, podpisy muszą zgadzac sie tematycznie z profilem forum, nie mogą być animowane, nie mogą przekraczac wielkości 100KB i wymiarow 90 (wysokość) x 400 (szerokosc).

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 gru 2010, 10:33 
Cytuj  
ubeck napisał(a):
- rifty, to nic innego jak public quest, robi sie go w minute i po sprawie


Malo widziales. W tej chwili ridty ownuja servery jak chca. Jesli rift nie zostanie zamkniety wystarczajaco szybko moby rochodza sie po mapie i gwalca (zostawiajac za soba ten zmieniajacy sie teren - zajebiscie to wyglada jak creep zergow w Starcrafcie). NA niektorych serverach moby zaatakowaly stolice. Devsi ewidentnie sprawdzaja system.
Nie jestes w stanie pojac ze to ze rifty sa latwe, ze spawnuja sie tak a nie inaczej jest w celach testowych? To jest BETA. Masz testowac czy dziala a nie przezywac epickie walki i pograc sobie za free - choc teraz te epickie walki tez juz sa. Zaczyna byc widac te dynamiczne zmiany i jesli ma sie choc troche wyobrazni to spokojnie mozna dojc do wniosku ze ten system moze dac w uj radochy.

ubeck napisał(a):
- gra jest mocno liniowo, cos jak w war-ku, biegniesz od jednego obozu do drugiego i napierdalasz questy

Czyli (pomiajac ze jest tylko 1 zona startowa na frakcje) dokladnie jak w WOWie. Poziom questow tez jak w WoWie. Tam sie ludziom podoba i wystarcza tutaj tez imho wystarczy. Do tego questy sa switnie opisane fabularnie, lepiej niz lovlvl w WoW (zbieraj jablka z kaktusow ftw!)

ubeck napisał(a):
- wydajnosc nadal niedobra; jest lepiej, ale nadal komfort grania solo jest przecietny; o wiekszych zadymach w pvp, czy pve to raczej na razie nie ma co marzyc przy takich fps-ach.

Wydajnosc solo po patchu jest juz bardzo dobra - zmien kompa jak ci muli. Pozatym THIS IS BETA.
ubeck napisał(a):
- pvp nie bylo mi dane narazie sprawdzic

Bo to nie jest event PvP.

ubeck napisał(a):
- grafika zla nie jest, ale next gen to to napewno nie jest

W porownaniu do 2 najbardyiej podobnzch gier na rynku )WoW i WAR) to jest to nawet next next gen. : )

ubeck napisał(a):
Ogolnie to jest solidna, rzemieslnicza robota (pomijajac wydajnosc), ale "czarnym koniem" tej gry bym nie nazwal. Po prostu to wszystko juz bylo. Czuje sie jakbym gral w warhammera, tylko ktos interfejs zmienil, podrasowal lekko grafike i zabral ~20 fps w zamian.


To nie jest rzemieslnicza robota. Widac ogromny wysilek w stworzenie swiata i lore. W grze jest (juz teraz) mnostwo ksiazek do poczytania, ilosc tekstu w grze powala. Prawie kazdy wazniejszy6 NPC ma linie dialogowe oprocz questow. Mozesz pooytac o miejscowki, przeszlosc danego NPCa, itp... itd.... napewno jest to gra "z dusza" - przynajmniej dla mnie.
Natomiast jesli "rzemieslnicza robota" oznacza jakosc to zgodze sie. Chcialbym ze wszytkie MMO w momencie premiery mialy taka jakosc wykonania jak ten event. Przypominam rowniez ze to dopiero BETA EVENT a nie normalna Closed Beta. MOzna spokojnie ptrzyjac ze gra jest w fazie Alpha dalej.

ubeck napisał(a):
Teraz pytanie, czy ludzie sa naprawde tak znudzeni tym co jest na rynku, ze beda chcieli grac w to samo, tylko, ze zmieniona grafika? Mi sie chyba raczej nie bedzie chcialo.


Tak ja jestem. Nie ma ATM dobrego quest grindera dla mnei na rynku. Z fajnym swiatem, rozbudowanym lore, fajnymi instanceami itp... Wow AD 2010 to porazka a LOTRO mi sie nudzi powoli.
Szukalem zamiennika i go dostalem, czytalem wczesniej duzo o RIFCIE i wiedzialem czego sie spodziewac i nie czuje sie zawiedziony.

Dalej mocne 9/10 ode mnie.

***

Posty: 757
Dołączył(a): 19.12.2008
Offline
PostNapisane: 5 gru 2010, 11:04 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
ubeck napisał(a):
- rifty, to nic innego jak public quest, robi sie go w minute i po sprawie


Nie jestes w stanie pojac ze to ze rifty sa latwe, ze spawnuja sie tak a nie inaczej jest w celach testowych? To jest BETA. Masz testowac czy dziala a nie przezywac epickie walki i pograc sobie za free - choc teraz te epickie walki tez juz sa. Zaczyna byc widac te dynamiczne zmiany i jesli ma sie choc troche wyobrazni to spokojnie mozna dojc do wniosku ze ten system moze dac w uj radochy.

Ale po co od razu taki wjazd o wyobrazni i pojmowaniu? Fanboj ci sie wlaczyl, czy jak? Napisalem, ze wbilem 10lvl i podzielilem sie opinia i tyle. Pozniej rifty sa trudniejsze? Cale szczescie.
Kabraxis napisał(a):
ubeck napisał(a):
- gra jest mocno liniowo, cos jak w war-ku, biegniesz od jednego obozu do drugiego i napierdalasz questy

Czyli (pomiajac ze jest tylko 1 zona startowa na frakcje) dokladnie jak w WOWie. Poziom questow tez jak w WoWie. Tam sie ludziom podoba i wystarcza tutaj tez imho wystarczy. Do tego questy sa switnie opisane fabularnie, lepiej niz lovlvl w WoW (zbieraj jablka z kaktusow ftw!)

Ale co mnie WoW interesuje, to mial byc next gen, a dostalem conajwyzej nextgen WAR;)

Kabraxis napisał(a):
ubeck napisał(a):
- wydajnosc nadal niedobra; jest lepiej, ale nadal komfort grania solo jest przecietny; o wiekszych zadymach w pvp, czy pve to raczej na razie nie ma co marzyc przy takich fps-ach.

Wydajnosc solo po patchu jest juz bardzo dobra - zmien kompa jak ci muli. Pozatym THIS IS BETA.

Wiem, ze to beta, ale nalezy o tym wspomniec, ze jest kiepsko z wydajnoscia. Jezeli chodzi zmiane kompa, to zajrzyj na oficjalne forum i zobacz jakie ludzie maja konfiguracje i tez narzekaja.
Kabraxis napisał(a):
ubeck napisał(a):
- pvp nie bylo mi dane narazie sprawdzic

Bo to nie jest event PvP.

No nie mow:P
Kabraxis napisał(a):
ubeck napisał(a):
- grafika zla nie jest, ale next gen to to napewno nie jest

W porownaniu do 2 najbardyiej podobnzch gier na rynku )WoW i WAR) to jest to nawet next next gen. : )

To jakis malo wymagajacy jestes. A tak serio jesli chodzi o jakosc grafiki to duzej roznicy pomiedzy Rift, a War nie widze.
Kabraxis napisał(a):
ubeck napisał(a):
Ogolnie to jest solidna, rzemieslnicza robota (pomijajac wydajnosc), ale "czarnym koniem" tej gry bym nie nazwal. Po prostu to wszystko juz bylo. Czuje sie jakbym gral w warhammera, tylko ktos interfejs zmienil, podrasowal lekko grafike i zabral ~20 fps w zamian.

To nie jest rzemieslnicza robota. Widac ogromny wysilek w stworzenie swiata i lore. W grze jest (juz teraz) mnostwo ksiazek do poczytania, ilosc tekstu w grze powala. Prawie kazdy wazniejszy6 NPC ma linie dialogowe oprocz questow. Mozesz pooytac o miejscowki, przeszlosc danego NPCa, itp... itd.... napewno jest to gra "z dusza" - przynajmniej dla mnie.

To sie akurat zgadza. Natomiast rzeczywiscie chodzilo mi o jakosc wykonania (oprocz wydajnosci). Gra wywalila sie tylko raz, dwa razy dostalem DC. Tutaj duzy plus. Rzeczywiscie jest szansa, ze w czasie premiery kupujacy dostanie pelna werjse gry, a nie bete z polowa rzeczy niedzialajacych.
Podsumowujac: ja na razie nie znalazlem nic ciekawego w Rift, moze po prostu przesyt grami ze stick'y targetem.


_________________
Quake Live - best pure skill PvP MMO;)
"Some people say I'm a pussy. I say, you are what you eat. "
"Scissors should be nerfed, but Rock is ok." - Paper

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 5 gru 2010, 11:09 
Cytuj  
ubeck napisał(a):
Podsumowujac: ja na razie nie znalazlem nic ciekawego w Rift, moze po prostu przesyt grami ze stick'y targetem.


Pewnie tak. Kwestia jest taka ze odbior gry zalezy od tego jak sie do nie podejdzie i czego sie oczekuje. Ja oczekiwalem zamiennika LOTRO ze swiatem i lore na podobnym poziomie - i wydaje mi sie ze to dostane.

Tezbym wolal zeby combat wygladal jak w TERA ale jak sien ie ma co sie lubi to.... :)

***
Avatar użytkownika

Posty: 18803
Dołączył(a): 26.09.2005
Offline
PostNapisane: 5 gru 2010, 11:41 
Cytuj  
Domyślam się że w tej grze prędzej cz później każdy wbije ten max lvl i co wtedy się robi ?
Jest to chyba najbardziej istotne pytanie jeśli gra ma byc na więcej jak miesiąc.


_________________
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die."

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 5 gru 2010, 11:54 
Cytuj  
Mówicie, że dalej jest ciekawie dzięki tymi riftom, ale kurde mam rogala 5lvl i nie chce mnie się levelować questując żeby to zobaczyć. No i żeby zobaczyć mechanikę rogala, gdyż jak można się spodziewać ta na 5lvl jest żenująco nudna...jak w każdej innej grze mmorpg


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1930 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 97  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.