mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 553 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 28  Następna strona
Autor Wiadomość
**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 lis 2014, 10:55 
Cytuj  
Tor-Bled-Nam napisał(a):
Stare dobre Elite to było x lat temu. Od gier oczekuje się ewolucji, przynajmniej ja. Walka ze skryptami znudziła mnie wiele lat temu, więc w tego typu grach interesuje mnie aspekt multi. Na razie dobre i 32 graczy w instacji. Zabija to niestety politykę. Idealnie by było połączyć EVE z tym co oferować ma Star Citizen, no ale widać jeszcze nie teraz.



EVE na początku w ogóle nie przypominało tego czym jest teraz. E:D też w miarę czasu będzie evoluować ale to nadal gra o tobie w kosmosie. Fajnie oczywiście jak będzie można robić ciekawe akcje, brać udział w bitwach na np 20 shipów z npc czy posiadać własną stację i budować sobie reputacje. W E:D mają być Thargoidzi więc może jakiś aspekt wojenny też będzie:)? Do tego jednak raczej dość daleka droga i to wszystko jest jeszcze przed nami.

E:D miało/ma oferować to co stare elite/frontier + być może coś więcej.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 536
Dołączył(a): 21.08.2008
Offline
PostNapisane: 10 lis 2014, 11:18 
Cytuj  
z różych filmików dowiaduje się co chwile co ma być niby w przyszłości dodane, że wychodzenie z kokpitu itp
ciekawe czy to tylko domysły i marzenia ludzi, czy z jakiegos konkretnego źródła to biorą.

Moim zdaniem na pewno będzie coś więcej niż w starym Frontierze, tylko kwestia czasu 1-2 lata ^^

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 lis 2014, 12:04 
Cytuj  
Zamiast gdybać wystarczy zajrzeć na wiki:)

http://elite-dangerous.wikia.com/wiki/F ... expansions

Cytuj:
Frontier intends to release small, free updates after launch. Expansions that include significant new features and content will have to be purchased.

For example, the initial roadmap is to add these features over the following expansions (in no particular order): [1]

Landing / driving / prospecting on airless rocky planets, moons & asteroids
Walking around interiors and combative boarding of other ships
Combat and other interactions with other players and AIs in the internal areas of star ports
Accessing richly detailed planetary surfaces
Availability of giant ‘executive control’ ships to players


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 lis 2014, 12:35 
Cytuj  
Masz jeszcze na dokładkę samego Brabena który o tym wszystkim gada:

https://www.youtube.com/watch?v=EM0Gcl7iUM8


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 536
Dołączył(a): 21.08.2008
Offline
PostNapisane: 10 lis 2014, 12:52 
Cytuj  
Czyli oficialnie o tym mówią, a już myślałem że to fake ^^
No to zostaje się powoli wdrażać w gre i czekać na postęp tego co nam obiecują

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 lis 2014, 19:06 
Cytuj  
Dzisiaj dostałem domowej roboty face tracka i zajebistość w E:D wzrosła o 200% :). Padam jednak po konfiguracji i czas odpocząć i jutro coś zagrać;].

Jeszcze tylko padzik i będzie full wypas!


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 lis 2014, 19:13 
Cytuj  
a nie joystick?
w sumie nie pomyslalem zeby pada podlaczyc.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 10 lis 2014, 19:59 
Cytuj  
Pojebało mi się jak zwykle - oczywiście chodzi o Joya a dokładnie to Hotas + Przepustnica.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 lis 2014, 20:04 
Cytuj  
hmmm fajny ten joy :)
aa ty piszesz o tym do 200zl?
ja myslalem o 16000m thrustmastera.
probowalem polatac na padzie ale jakos dziwnie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 251
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 lis 2014, 21:15 
Cytuj  
Zanim kupiłem joya próbowałem grac na padzie. Lipa na maksa. Z joyów do 200zł wyczytałem jakiś czas temu, że Thrustmaster T.16000M daje rade. FaceTracka też polecam - szczególnie z clipem z diodami - jest bardzo precyzyjny jak na sprzęt za grosze. Kamerka PS3 Eye + klip - są na allegro jak nie chcesz się babrać z lutownicą.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 10 lis 2014, 21:20 
Cytuj  
no ja w tego thrusta celuje.
face traca sobie daruje na razie, ale podrzuc linka z allegro lowell.

**
Avatar użytkownika

Posty: 251
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 10 lis 2014, 21:28 
Cytuj  
FreeTrack Cap 120 z PS3 Eye - Alternatywa TrackIR

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 lis 2014, 12:50 
Cytuj  
Ja kupiłem właśnie to co Lowell podesłał. Można taniej niby i są różne techniki face trakingu(bez diód etc) ale po godzinnej konfiguracji wszystko działa jak należy ale pewnie kilka rzeczy muszę dopieścić jeszcze.

Co do joya...

Problem polega na tym, że sam joy(np wspomniany T16000m) mimo że na podstawie ma niby sporo buttonów to wygodnie korzysta się tylko najwyżej z połowy a i tak ergonomia jest strasznie słaba. Łapałem się na tym, że wciskałem nie tego buttona albo miałem problem, żeby go w ogóle wcisnąć(trzeba dobrze trafić w przycisk). Oddałem go do sklepu ale całkowicie z niego jeszcze nie zrezygnowałem:P. Oczywiście pewnie można nabrać wprawy i grono ludzi jest z tego joya zadowolona. Tak czy inaczej problemem dla mnie jest brak przepustnicy oraz fakt, że trzeba korzystać z klawiatury.

Teoretycznie mając np T16000m, FaceTracka i VoiceAttack można by ograniczyć się do samego joya bez klawiatury poprzez polecenia głosowe z voice attack np na wysuwanie podwozia, docking request czy nawet polecenia na skierowanie mocy do tarcz albo silnikow w trakcie walki. W praktyce jednak nie zawsze bedzie nam się chciało gadać:). Nadal jednak nie mamy dedykowanej przepustnicy ktora naprawdę pozwala lepiej pilotować statek(i nie chodzi tu tylko o lepszą immersje).

Chodzi o to, że kupując nawet tego x52(tak wiem, 400zł) masz wszystko pod kontrolą i w sumie nie musisz klawy dotykać(wpisywanie systemów i czat to jedyne do czego będziesz jej potrzebować).

P.S
x52 są bardzo chodliwe na allegro, nawet te 2-3 letnie egzemplarze idą za 300zł więc w razie czego nie jesteś zbyt wiele stratny.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 lis 2014, 12:59 
Cytuj  
nah, nie chce wydawac 400+ na joya, bo w sumie sam nie wiem na ile wciagnie mnie elite.
na myszce/padzie srednio mi sie gra, wole kupic t16000m i czesc rzeczy robic z klawy (a potem ewentualnie dokupic sama przepustnice - CH Pro Throttle).
z tego co czytalem to 16000m dziala naprawde dobrze w elite - jest precyzyjny i zdecywonie lepszy do strzelania niz ten tani hotas thrustmastera.
joy potrzebny mi jest do manewrowania statkiem.

w sumie o x52 nie czytalem za wiele. pewnie kupilbym za jakis czas, gdyby byly jakies fajne gry, ktore dzialaja z joyem.
dla dzieciakow bylby to pewnie super fun :)
t16000m kosztuje 170zl, wiec niewielki wydatek.

****

Posty: 1554
Dołączył(a): 22.01.2006
Offline
PostNapisane: 11 lis 2014, 13:31 
Cytuj  
Ja Joyem główie grałem w Mechworiory i tam niestety bez klawiatury nie podchodź :]
I tak się przyzwyczaiłem, że joy zastępuje mi po prostu mysz plus parę dodatkowych przycisków, a klawa obsługuje resztę.


_________________
"Są dwie rzeczy bezgraniczne: wszechświat i Ludzka głupota, co do wszechświata nie jestem pewien" A. Einstein

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 lis 2014, 13:42 
Cytuj  
Lowel a tobie jak sie lata na joyu? probowales wczesniej na klawie i myszce?

***
Avatar użytkownika

Posty: 10868
Dołączył(a): 17.06.2005
Offline
PostNapisane: 11 lis 2014, 13:44 
Cytuj  
Mendol i tak się nie wkrecisz za stary jesteś. :-P


_________________
@polygamia

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 lis 2014, 14:16 
Cytuj  
w aa sie wkrecilem, w dote tez.
ty za to lazisz tylko i marudzisz wszedzie.

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 11 lis 2014, 14:19 
Cytuj  
Też tak Mendol myślałem ale... z klawy będziesz musiał robić całkiem sporo rzeczy. T16000M ma tylko jednego pov hata zapewne do silników manewrowych więc nie będziesz miał rozglądania się (dość ważne w dog fight) oraz sterowania panelami bocznymi/systemami. Twoja ręka będzie wędrować na zmianę między przyciskami na podstawie joya i klawką(+ myszą do rozglądania się ale tego raczej robić nie będzie bo to jest po prostu niewygodne). O ile do lajtowego latania od stacji do stacji ten setup jakoś by się sprawdził o tyle w walce już wypada to średnio niestety - wiem bo próbowałem. Dla mnie dodatkowo przepustnica w t16000m jest tragiczna.

Wiem, że ludzie grają na starych logitecach 3d pro czy na znacznie gorszym sprzęcie. Bez przepustnicy oczywiście da się grać ale pytanie jaki będzie komfort i ile stracisz?

No i nie zapominajmy, że jest jeszcze flight assist off :).

Co do CH pro throttle - to chyba obecnie jest praktycznie nie do dostania w sensownej cenie. W PL chyba nigdzie nie ma a na amazon.co.uk jest jakaś chora cena.


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach


Ostatnio edytowano 11 lis 2014, 14:32 przez zaboleq, łącznie edytowano 1 raz
***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 11 lis 2014, 14:31 
Cytuj  
joya bede uzywal do sterowania, klawiszy na podstawce przy dobrym ustawieniu klawy nie musze uzywac.
zreszta jest tutorial w nexie jak ustawic t16000m pod elite :)

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 553 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 28  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.