mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1747 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 88  Następna strona
Autor Wiadomość
**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 29 lut 2012, 10:33 
Cytuj  
Steam ponoć niezłą daninę pobiera za sprzedaż ;)

Co do downloadu ,to po prostu mogliby alternatywny sposób downloadu zrobić np. jakąś wariację torrenta - wtedy byś wrzucił tą instalkę co ściągnąłeś i by ci torrent dociągnął uszkodzone części i naprawił instalkę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 lut 2012, 10:38 
Cytuj  
true, teraz podejrzewam mam gdzies w systemie jakies pozostalosci i wypierdala ;/ giera jest spakowana do tego pliku exe, a pozniej jeszcze 7zipem...

A moze ktos moglby mi podeslac te pliki?
gfx\logos\crest_30.png
sfx\grasslands_loop_01.wav


_________________
.

*

Posty: 5094
Dołączył(a): 19.02.2005
Offline
PostNapisane: 29 lut 2012, 11:42 
Cytuj  
Ja zaciaglem, instalka szybko sprawnie bez klopotu, wlaczylem tylko na chwile kolo 23.
O 2 w nocy stwierdzilem ze musze isc spac, bo o 7 pobudka...dzis oczy na zapalki, a bilans manadzerstwu trzeba zaprezentowac :o :lol:

Fajne, komp mi wojne wypowiedzal, zajalem mu 3 miasta i teraz sie bronie...chyba sie zdenerwowal :lol: :wink:


_________________
Jutro wszyscy zginiecie, robiąc coś zupełnie bez sensu...

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 29 lut 2012, 11:42 
Cytuj  
Przez 5 dni jak gram wywalilo mi 2 razy, w porównaniu do wom to jest cud malina.

@Highlander podaj maila to znajde i wysle. Ale to ,że ci się zaciąga z błędami to dziwne, nie spotkałem się z takim problemem na forum FE.

Mi się zassało w parenascie min max, zero problemu. Klienta zaciągałem 2 razy (2 bety) + patche, wszystko płynnie i błyskawicznie. Używam mozzili i no problem.


Co do wymagań sprzętowych. Są ludzie którzy majac uper duper komp za kilka tys $ narzekaja na jej działanie, ale są i tacy co maja kompy z przed 5 lat or starsze i u nich smiga. O ile wiem to kwestia kart graf /sterowników. Najnowsze stery, nie sa zalecane.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 lut 2012, 11:45 
Cytuj  
No chyba, ze mi ramy jebly albo system sie zesral. Ale niedawno sciagalem wieksze pliki i ni bylo problemow, shit happens. Poszlo PW.

Sciagnalem wlasnie na 2gim kompie. Ale chyba tez lipa? provider kuzwa?


_________________
.


Ostatnio edytowano 29 lut 2012, 11:54 przez Highlander, łącznie edytowano 1 raz
*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 29 lut 2012, 11:54 
Cytuj  
Zaraz wyśle, nie pakuje bo pliki nie duże.Poszło.

@CavieZ -jak chcesz save z 1300+ tury to zapodaj mail (jak inni chcą obczaić co się dzieje to też wyslę). W miarę mozliwości zlokalizuj gdzie są save i podaj info bede mieć mniej szukania. Chyba w documents ,ale nie sprawdzałem.

Co do AI nie jest takie głupie ,ale mógłby być jeszcze większym zjebanym gnojem :D


Na maxa dziwne. Może napisz do supportu i poproś o ewentualną innną mozliwość zaciągu ? Or mieli podobne przypadki i znają rozwiązanie.

http://forums.elementalgame.com/418170
Coś takiego tylko na forum fe, ale nie ma rozwiązania podanego.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 lut 2012, 12:05 
Cytuj  
ok, na laptopie dziala, wiec musze przeniesc instalke, a PC czeka pewnie format. ;p


_________________
.

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 29 lut 2012, 12:10 
Cytuj  
Co do steam istnieje spora szansa, że te klucze da rade zarejestrowac, jesli FE będzie na steamie. Rebelion jest już zapowiedziany, tylko pod steam a. Więc Stardock i Valve si ę dogadało.

Mnie dzis komp wyrolował, zawarłem z nim zawieszenie broni (zapłaciłem prawie 4000 + kilkadziesiąt Dip), a po paru turach, wrócił do grasowania po moich ziemiach. Nie odpuszcze gnojowi :evil: zemsta będzie sroga, zbieram armię i wyburze wszystkie jego miasta...

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 29 lut 2012, 12:16 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
ok, na laptopie dziala, wiec musze przeniesc instalke, a PC czeka pewnie format. ;p

Scandisk z wykrywaniem bad sectorów + mem test ramów zrób ;p

Tfu tfu oczywiście nie życze nic ,żeby znalazło.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 lut 2012, 12:16 
Cytuj  
nie wiem czy ten faction force tabelka ma jakis wiekszy sens (poza tym,ze jak ktos ma sie za mocniejszego to uwaza Ciebie za gowno) - ma ktos niby 2x nade mna przewage w pkt, ale w technologii jestem dalej tak na pierwszy rzut oka, armia taka,ze spokojnie go bije, kasy i surowcow wiecej i generalnie nie wiem czym sobie az tak boostuja moi przeciwnicy ta sile :-?


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

**

Posty: 263
Dołączył(a): 26.02.2012
Offline
PostNapisane: 29 lut 2012, 13:01 
Cytuj  
warhameron napisał(a):
@CavieZ -jak chcesz save z 1300+ tury to zapodaj mail (jak inni chcą obczaić co się dzieje to też wyslę). W miarę mozliwości zlokalizuj gdzie są save i podaj info bede mieć mniej szukania. Chyba w documents ,ale nie sprawdzałem.
.


Sejwy są w katalogu c:\Users\Tomek\Documents\My Games\FallenEnchantress\Saves

A mój mejl to azazell.gildia(małpka)gmail.com :)

---
Ja dopeiro uczę się grać a wy już podbijacie miasta :D.

Co ja widzę Cywilopedie? Tego nie było w podstawowej wersji :D

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 29 lut 2012, 13:01 
Cytuj  
Na siłe wpływa wszystko> surowce, miasta, kasa, surowce zgromadzone ( po wybudowaniu sporej liczby jednostek siła mojej nacji sporo spadła>ogromny koszt produkcji). Ta siła nacji tak naprawde ma chyba tylko znaczenie w dyplomacji. Z silnym się liczą , a słabym pomiatają. Posłałem savy, 3 ostatnie ( kolejność numeracji może byc mylna).

Jedynie czego mi non stop brak( w obecnej grze) to kryształy, konie i wargi. o ile bez mountów da radę , to brak krysztalów bardzo boli (dobra jednostka, z wypasionym sprzętem 900-1100 golda 300-500 krysztalów).

Jak ktos wpadnie na pomysł jak ich zdobyć więcej to niech zapoda cynk.

Wydaje mi się ,że trafiaja się unikalni czempioni ze skilami/czarami przypisanymi tylko do nich. Mam prawie maksa w magii smierci, a nie mam 1 kosmicznego czaru, który posiada moja czempionka. Castuje co prawda 2 tury, celem sa wszystkie wrogie jednostki , wali poison dmg jakiś bazowy + bonusowy za death shardy efekt od 60 do 90 dmgu w każda jednostke ci co przeżyją nie stanowia juz problemu :D Z tym ,że ta pinda ma starsznie mało hp i jest na 1 strzała jak przeciwnik ma wysoką inicjatywe to pada od razu. Fajnie ,że trafiają się takie perelki, szkoda tylko, że usuneli itemy dodajace hp.

**

Posty: 263
Dołączył(a): 26.02.2012
Offline
PostNapisane: 29 lut 2012, 13:24 
Cytuj  
Kurde załadowałem sejw i gra zacina jak przesuwam itp ;/ Może nie potrzebnei dałem wszystkie detale, cienie na max. oraz te ilośc tekstur x8192 bodajze. Hmm

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 29 lut 2012, 13:27 
Cytuj  
Najbardziej zamulaja opcje związane z miastami podobno. Aczkolwiek włączanie all bajerów graficznych na słabszym sprzecie raczej nie przyczyni sie do płynnego dzialania :D

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 29 lut 2012, 13:46 
Cytuj  
Myślisz ,że gra jest bardziej wymagająca pod względem CPU i np. ramu czy karty graficznej?

O np. porównując ją do Civ IV. Bardziej czy mniej wymagająca?

Tzn. wiem ,że beta i pewnie będzie jeszcze optymalizowana , chodzi mi o stan teraźniejszy ofc

**

Posty: 263
Dołączył(a): 26.02.2012
Offline
PostNapisane: 29 lut 2012, 13:55 
Cytuj  
To jest dziwne aktualnie testowałem sejw na głównym komputerze. Oczywiście nie lubie sie chwalić ale mam w sumie nowoczesny komputer. Zacina kurcze tak jakby czuć spadek FPS i to ogromny ;/.

U was jest bardzo płynnie w dalszej fazie?

Obrazek

Ok jak ustawiłem takie detale jest super już ;) tzn "prawie" idealnie.

--
Polecam tez w pliku INI wyłączyć intro poprzez parametr:
SkipIntro=1 - szybciej się włącza gra.

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 29 lut 2012, 14:28 
Cytuj  
Frogboy sie wypowiadal na forum, że jeśli chodzi o ram to niby bez znaczenia czy 2 /4/8/16. Niby optymalizuja tak , aby zapierdzielało na 2 gigach. Skoro działa to na starych kompach ( u mnie wom chodził duzo duzo gorzej niz FE)to i na nowszych konfiguracjach musi smigać. Ofc czym lepszy cpu i karta tym lepiej.

Czym więcej obiektów na mapie ,bardziej odkryta mapa , dziesiatki grup tym moze chodzic wolniej. Civ IV z modem FFH II ładuje mi sie dłuzej niz FE. Co do samej rozgrywki to juz pewien nie jestem. Niech sie inni wypowiedzą w tym zakresie.

FE na pewno działa wolniej w pozniejszej fazie gry, w porówaniu do początku rozgrywki.

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 29 lut 2012, 14:35 
Cytuj  
Nie no wiadomo ,że wraz z odkrywaniem mapy , rozwojem technologicznym , coraz większą 'zabudową świata' ,większymi armiami ,etc będzie coraz bardziej wymagająca , tury kompa dłuższe ,etc

Bardziej chodziło mi o ogólny feel w porównaniu do Civ IV (w Civ V za krótko grałem żeby móc to odnieść).

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 29 lut 2012, 14:37 
Cytuj  
damn, nie uruchamia mi sie na PC :/

odpowiedz na 1 problem:
Hello,

There doesn't seem to be a path for your game.

Go to your Windows Start bar and enter in regedit like this: http://screencast.com/t/kmJMMxcdp

Then navigate to this path: Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Stardock\Drengin.net\ElementalFE

This location may differ if you installed the game somewhere else.

Then follow this: http://screencast.com/t/H0BIxknu6v9r

Afterwards it will create a 'New Value #1' type in: Path

Then for the Data tab type in this: HKLM\SOFTWARE\Stardock\Drengin.net\ElementalFE

That should fix your issue.


_________________
.

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 29 lut 2012, 14:38 
Cytuj  
Tury przeciwnika trwaja max kila sekund( no może kilkanaście- nie odczuwasz generalnie tego). W Civ 4 wypada duzo gorzej pod tym wzgledem. W FE są bugi zwiazane z uzyciem niektorych skili/czarów (uzycie tarczy przez jednostke u mnie laguje w obecnej becie, w jedynce bylo to akurat płynne). Może inaczej w WoM po 300 + turze gra spowalniała strasznie i po jakimś czasie nastepował crash. Co by sie dało przeboleć, ale wczytanie save a z przed crashu (nawet kilkanascie tur przed) powodowało równiez crash. Nie dało się skonczyć żadnej gry na największej mapie. W FE od staru bety gram tylko na największych mapach z ustawieniami na średnio/maksa w miodności i nie ma problemu. Po 5 dniach grania na 1 mapie stuknelo mi 1400+ tur spokojnie gram dalej save działają po prostu jest super. osobiście jestem bardzo zadowolony z działania FE (ale jesli jeszcze bardziej poprawia to nie będę miał nic przeciwko). Jedynym mankamentem jest wczytywanie save ów trwa od 30 do 120 sekund, kij wie czemu raz wolniej, a raz szybciej. Uzupełniając> przez te ostatnie 5 dni wywliło mi 2 razy na desktop (ale po naprawde długich sesjach).


@Highlander
I jak ustawiłeś ręcznie ściezke dostepu ? Działa?


Ostatnio edytowano 29 lut 2012, 14:53 przez warhameron, łącznie edytowano 4 razy
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1747 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 88  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.