mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 81  Następna strona
Autor Wiadomość
***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 20 gru 2015, 19:20 
Cytuj  
Mingiem ani razu nie grałem. Mało manpowera, dość silni wrogowie (20k z dobrym generałem może być bardzo problematyczny, a jak zawoła sojuszników?). Najwięcej deva na starcie. Chyba 1000 czy 1200? (sic!), a armii możesz wystawić dość małą.
Aztekowie mają przejebany sposób na reformację religii która z tego co pamiętam jest must have i to jak najszybciej. Wasalizujesz sąsiadów, robisz +1lvl reform i wasale się odwasalizują i tak w kółko (sic!)
Indie polecam. Bahmanis albo Vija. Nepal to prusaki wschodu, ale początek masakryczny.

Polecam Szwecję (rywalizacja o uczynienie z Bałtyku morza wewnętrznego (achi), spoko eventy i idee, nie bierz decyzji na utworzenie Skandynawii! gdyż traciło się szwedzkie eventy które były milusie) , Ottomanów (idee narodowe!, łatwy podbój, eventy), Bahmanis/Vija, chyba Japonię, Bohemię/Brandenburgię, chyba Hanzę, Rosję, Francję.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 gru 2015, 19:25 
Cytuj  
Wielkie dzięki, podumam nad Twoim postem jak skończę to co teraz.

Szwecję może albo Indie, myślałem że napiszesz że Anglia spoko. Od Brandenburgii to mnie głowa boli, za dużo tych relacji tam.


_________________
psn

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 20 gru 2015, 22:40 
Cytuj  
Kupiłem dodatek i odjebałęm to samo co Desh - powyżej 41 prówek na litwie :D

W ogóle paranoja gra. Nie ma Francji, w koło mnie same sojusznicze bloby (Austria+Węgry, Moskwa(bez moskwy :D)+turasy, Szwecka+stado północnoniemieckiego planktonu, co najlepsze istnieje ciągle nowogród (1525 rok:D) i na nim właśnie przebiłem te 41 prówek :x.

Nie chce mi się teraz tego naprawiać.

@Desh - Polecam Persję, coś indonezji (można stworzyć Malaya no i w tym regionie ciągniesz chore zyski z handlu), japonie.

Minga nie polecam, to dosłownie kolos na glinianych nogach i fun z gry taki średni...

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 20 gru 2015, 23:30 
Cytuj  
Japonia to chyba strasznie skomplikowana na początku ?

Zmęczyłem się już ... :P https://i.imgur.com/qUJNYTu.png

Nie wiem ile trwa gra zajęcia całej ziemi, widziałem na reddit Qing całość żółte.


_________________
psn

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 21 gru 2015, 10:29 
Cytuj  
Mi się zawsze najbardziej podobały nowe bloby na świecie. Np rozrośnięta transylwania :)

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 22 gru 2015, 02:00 
Cytuj  
Grał ktoś po patchu Francją? Strach kogoś atakować :)
Szybki sojusz z Kastylią i Austrią. Atak na gb i oni tak: sojusz dwoma mirrorami w Irlandii, Portugalią i Nawarrą. W trakcie wojny sojusz z Prowansją, Cleves, Lorraine.
Wygrać wygrałem, ale zero manpowera i trochę to trwało.
+
Japierdole. Początek wojny to tak, podzielenie armii na dwa oddziały, jeden na północy prowka od wybrzeża i jeden na południu to samo. Jak anglicy chcieli lądować do prowki i anihilacja, bo ai nie anulowało lądowania, tylko jak barany dalej lądują. -2 lub -3 za desant + ja miałem generała 4/4/x/3, a on trochę gorszego lub kiepskiego. gg W ten sposób stracili kilkadziesiąt k, przy moich stratach 10k? Nie więcej. Może połowa tego. :wtf:


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 879
Dołączył(a): 2.09.2005
Offline
PostNapisane: 22 gru 2015, 08:55 
Cytuj  
Deshroom napisał(a):
Japonia to chyba strasznie skomplikowana na początku ?

Zmęczyłem się już ... :P https://i.imgur.com/qUJNYTu.png

Nie wiem ile trwa gra zajęcia całej ziemi, widziałem na reddit Qing całość żółte.

Japonia to generalnie day1 war aż do zjednoczenia (bo inaczej inni Daimyo pozabierają za dużo prowincji i jesteś w ciemnej dupie), a potem ciągłe gryzienie się z Mingiem lub kolonizacja Ameryki (jakoś się zwesternizować trzeba). Mi się nimi bardzo przyjemnie grało i to właśnie ich nazwał bym Prusami wschodu. Tradycje typu +10 discipline czy +15 infantry combat sprawiają, że ich armia jest nie do powstrzymania przez inne azjatyckie państwa.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 22 gru 2015, 09:07 
Cytuj  
Niah napisał(a):
Grał ktoś po patchu Francją? Strach kogoś atakować :)


http://images.akamai.steamusercontent.c ... 29D4FD2A2/

Spójrz na francję :D

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 22 gru 2015, 09:52 
Cytuj  
Jaka masakryczna mapa :lol:


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 22 gru 2015, 10:51 
Cytuj  
Jak skończę Polskę ty pyknę Szwecją. Może - skoro nie gramy w multi - będziemy wybierać forumową jeden graj i nim tłuc? :D

Btw, naprawdę nie rozumiem dlaczego dla Ciebie Niahu ciśnięcie Moskwy jest priorytetem, przecież to żaden przeciwnik w singlu. Wojna>Szybkie zajęcie fortów>Peace za 100%. Gdyby nie to, że mieli sojusz z Turcja właściwie na dzień dobry to padli by dużo szybciej, koniec końców i tak obu wziąłem na klatę bo Turcja dla wojsk polski od pewnego momentu to też papier, który przegrywa bitwy 30 na 60k.

Ja skupiłem się na podjadaniu zachodu co jest dużo bardziej opłacalne - wystarczy tylko trzymać sojusz z Austrią/Czechami. No i oczywiście upadek Francji mi pomógł, bo pewnie tez by się mieszała.

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 22 gru 2015, 15:12 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Jak skończę Polskę ty pyknę Szwecją. Może - skoro nie gramy w multi - będziemy wybierać forumową jeden graj i nim tłuc? :D


Zróbmy ankietę! Jestem za Francją. Szwecja to nie wiem czy bym chciał, gdybym nie zagrał dobrze to uznałbym całą grę za kompletną stratę czasu.

tiomor napisał(a):
Btw, naprawdę nie rozumiem dlaczego dla Ciebie Niahu ciśnięcie Moskwy jest priorytetem, przecież to żaden przeciwnik w singlu. Wojna>Szybkie zajęcie fortów>Peace za 100%. Gdyby nie to, że mieli sojusz z Turcja właściwie na dzień dobry to padli by dużo szybciej, koniec końców i tak obu wziąłem na klatę bo Turcja dla wojsk polski od pewnego momentu to też papier, który przegrywa bitwy 30 na 60k.


Co jest priorytetem?
Ruchanie czy podbicie?
http://images.akamai.steamusercontent.c ... 38EB9E51B/
1535 rok i moskwa do wasalizacji. Od tego momentu nie ma ŻADNEJ siły na wschodzie która mogłaby mi skoczyć.
Francja to już czynnik losowy na który nie miałem za bardzo wpływu.


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 22 gru 2015, 15:15 
Cytuj  
No ale moskwa nigdy nie jest siłą, która może skoczyć :P

W NAJGORSZYM wypadku będzie wymagała jednej umiarkowanie ciężkiej wojny, a potem to już farma.

Ja tam zawsze wbijam powolutki - na dzień dobry - w zachód, dopiero po chapnięciu litwy uderzam w moskwę.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 gru 2015, 15:31 
Cytuj  
Zgłaszam się do konkursu eu4. Na pierwszy ogień rzucilbym Polskę.
Z innej beczki niestety nie wierzę w intencje niektórych osób ze nawet na Ironmanie nie będą kantować odczytując save :<

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 22 gru 2015, 15:39 
Cytuj  
backupować save :wink: Ja tak robię przy achivach, przede wszystkim pierwsze 50 lat.
Można nagrywać obsem ;)

I plz Tylko nie Polska. Pograłem ostatnio i mam dość. Tym bardziej, że póóóźno się skapnąłem, że westernizacja teraz to tylko za pomocą Pragi lub Wiednia. Gdańsk już tego nie zapewnia. nosz kuuuurwa
Tak czy inaczej niech ktoś zdecyduje, chyba, że na 1min wszyscy zainteresowani wejdą do lobby i jedna osoba wybierze random kraj i tym będziemy grać :)


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 22 gru 2015, 15:45 
Cytuj  
Nie no, Polską przed chwilą cisneliśmy :D

Bez Turka, bo Niah z zamkniętymi oczami gra nimi.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17532
Dołączył(a): 24.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 gru 2015, 16:00 
Cytuj  
Ja też się piszę na coś poza Polską. Ironman bez oszukiwania.


_________________
psn

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 22 gru 2015, 16:05 
Cytuj  
Jeszcze pooma i Stobek.
Jak decydujemy o wyborze kraju? w lobby? najbardziej losowy wariant, a potrwa chwile


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5072
Dołączył(a): 22.07.2007
Offline
PostNapisane: 22 gru 2015, 16:41 
Cytuj  
Mi bardziej chodzil o granie jednym krajem, ale niezaleznie od siebie :D

***

Posty: 13931
Dołączył(a): 28.08.2010
Offline
PostNapisane: 22 gru 2015, 16:47 
Cytuj  
tiomor napisał(a):
Mi bardziej chodzil o granie jednym krajem, ale niezaleznie od siebie :D


Mnie także. Z tym lobbym to tylko po to żeby w pełni randomowo wybrać kraj którym będziemy grać. Jak będzie jakiś shit to wylosuje się jeszcze raz.
Bo jak wybierzesz, zrobisz tygodniową ankietę?


_________________
Zbanowany permanentnie, bez mozliwosci odwolania od bana.

***
Avatar użytkownika

Posty: 17021
Dołączył(a): 21.11.2001
Offline
PostNapisane: 22 gru 2015, 17:32 
Cytuj  
Aragon ^^

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1609 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 81  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.