mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 686 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 35  Następna strona
Autor Wiadomość
****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 1 lis 2011, 01:00 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
gralem w CIV4 + Rise Of Mankind = zajebiste, gralem w CIV 4 + Fall From HEaven = jeszcze bardziej zajebiste. Jest jakis dobry total mod zmieniajacy realia na S-F do CIV4 (w podobny sposob jak robi to FFH)? No chyba ze jest do CIV5. :)


Jest kilka modow do Civ4, ktore dzieja sie w przyszlosci:
- Planetfall - czyli Alpha Centauri na silniku 4
- Dune Wars - uniwersum Diuny
- Final Frontier Plus - Master of Orion, ale niestety sam mod slabo rozbudowany i b.wolno sie rozwija
+ oczywiscie mozna grac od Future Era w RoM, RoM: A New Dawn czy Caveman2Cosmos.
Ten ostatni mod dodaje z 20-30 nowych techow dla Future Ery, ale same techy sa jeszcze nie wypelnione contentem (robia chyba za place holdery). Warto jednak podkreslic, ze team C2C jest ciagle aktywny i niedawno wypuscil nowa wersje moda - wiec szansa na ukonczenie tych techow jest duza.

Sa jeszcze mniejsze lub niedokonczone mody takiej jak Fallout Mod czy Next War Apocalypse, ale na nie akurat chyba szkoda czasu.

Jesli chodzi o duze mody dla 5 to o ile sie orientuje nic ciekawego i godnego uwagi jeszcze nie powstalo i w najblizszym czasie raczej sie nie zanosi. Powodow jest kilka, m.in.:
- brak dobrej dokumentacji V dla moderow
- ogolne zniechecenie V-tka wsrod starych wyjadaczy, w tym najwiekszych tworocow modow dla IV czyli m.in. Afforessa, Zappary, BUG Teamu, Hydromancera
- ciagle aktywnie rozwijana scena modow do IV. Oprocz nowych wersji starych modow powstaja ciagle nowe mody, ktore zjadaja wszystko co ukazalo sie na V (Pie's Ancient Europe czy Realism Invictus)
- niejasna polityka Firaxis. Tak naprawde nie wiadomo czy ukaze sie jakis dodatek do V i jak on bedzie wygladal. W tej chwili Firaxis stara sie naprawic bledy (dyplomacja, AI), ale skupia sie tez na wydawaniu oddzielnych gier (Civ na smartphony, CivWorld, nowa wersja CivRev czy w koncu nie potwierdzone plotki o pracach nad VI).

Moim zdaniem warto sprobowac najnowsze mody do IV (szczegolnie wspomniane Realism Invictus, Pie's Ancient Europe czy C2C). Poza grafika i hexami V chyba jest we wszystkim gorsza od zmodowanej IV :)

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 9 lis 2011, 00:32 
Cytuj  
Do Mount&Blade po prostu wypasiony w kosmos mod i to w klimatach Lotr a.
http://www.moddb.com/mods/the-last-days
http://www.mbrepository.com/file.php?id=3350

Według mnie najlepszy mod w jaki grałem ( bije all ) Dopieszczony naprawdę nieźle, a to ciągle beta i obiecjuja nowe bonusy.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 9 lis 2011, 11:38 
Cytuj  
Nom, wyjebany jest.
Tylko trochę niezbalansowany - gram po stronie Gondoru i już po paru godzinach gry ownuje 2-3 razy większe armie Mordoru przy minimalnych stratach własnych* (co niby jest lore wise, ale trochę psuję zabawę). Z tego co czytałem na forum elfy są jeszcze bardziej op.

* oczywiście obrażenia ustawione na max

*
Avatar użytkownika

Posty: 5596
Dołączył(a): 24.04.2005
Offline
PostNapisane: 9 lis 2011, 14:22 
Cytuj  
Kabraxis napisał(a):
Czyzby nie bylo duzych modow do CIV5?


Nie ma jak na razie niestety.


_________________
Mam leniwe szare komórki.

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 9 lis 2011, 18:55 
Cytuj  
Mordor może zaskoczyć, wieksze orki ,uruki i nie jest łatwo. Ale mod pomimo paru niedociągnięć jest po prostu świetny. A jak chcesz miec wersje hardcore to graj złymi:D Horda pikinierów uruków , rozwala jazdę. Z quick battle rozegraj obronę helms deep, ja dostaje wpierdol.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 9 lis 2011, 20:37 
Cytuj  
warhameron napisał(a):
Mordor może zaskoczyć, wieksze orki ,uruki i nie jest łatwo.

Kawaleria Dol Amroth wchodzi w nich jak w masło, po pierwszej szarży mam ścianę zielonego tekstu przewijającego się po lewej stronie ekranu i tak w sumie zostaje przez większość bitwy. Ok, ci goście to ubermenshe Śródziemia, ale w związku z tym powinni być dużo trudniej dostępni - kupowani za influence points czy coś w tym stylu.
Do tego szybciutko dostajemy jednoręczny miecz przy którym większość przeciwników składa się od jednego strzału ;p

Korsarze i Harad mają w sumie całkiem mocne jednostki i oni już potrafią bardziej napsuć krwi. Z trollami też byłby problem ale nie spotkałem ich jeszcze podczas bitew.

W TLD nigdy nie grałem złymi, w realiach Śródziemia jakoś mnie to nie bawi :/

**
Avatar użytkownika

Posty: 9587
Dołączył(a): 9.02.2004
Offline
PostNapisane: 22 lis 2011, 14:59 
Cytuj  
Może ktoś linkąć mod do Skyrima, który poprawia ogień/dym? Na Nexusie nie znajduje niczego z "fire" albo "mug".


_________________
Gramsajt.pl - głupawy blog o grach

****
Avatar użytkownika

Posty: 1463
Dołączył(a): 29.10.2009
Offline
PostNapisane: 22 lis 2011, 15:08 
Cytuj  
zaboleq napisał(a):
Może ktoś linkąć mod do Skyrima, który poprawia ogień/dym? Na Nexusie nie znajduje niczego z "fire" albo "mug".



http://www.overclock.net/t/1169623/skyr ... -mods-list

Realistic Smoke and Embers
http://www.skyrimnexus.com/downloads/fi ... 36#content

****

Posty: 1459
Dołączył(a): 20.01.2011
Offline
PostNapisane: 22 lis 2011, 17:08 
Cytuj  
jakby ktoś chciał to moja lista modów wraz z kolejnością wgrywania żeby podczas nakładania dwóch tekstur tego samego przedmiotu zostały te według mnie lepsze i ładniejsze (oprócz lockpick pro wszystkie są modami graficznymi, i chvja kładę na to jeżeli się komuś nie podoba, że używam lockpick pro, to tak żeby nie zaczynać nowego flame'u ;)).

najważniejsze, wgrywanie modów zaczynamy od:
>>4GB Skyrim<<
1. Beautifull Skyrim
2. LOD
3. Flora Overhaul
4. HD Furniture i HD Barrels
5. Skyrim HD
6. Chris Whiterun
7. Riften HQ
8. Realistic Water
9. Nice Snowlakes
10. Realistic Smoke and Embers
11. Realistic Water Ripple
12. Armor Improvement
13. Clothes Improvement
14. Detailed Lips
15. NP
16. HQ Eyes
17. Detailed Bodies
18. Detailed Faces
19. No Dirty Bodies
20. No More Blocky Faces
21. Enchanced Blood
22. Hi res Tree Stumps
23. Improved Rocks and Mountains
24. Better Gold
25. Skyrim Sunglare
26. Lockpick Pro
27. Loading screen display time
28. Enchanced Night Skyrim
29. FXAA

Jak zainstaluje mi się gra to wrzucę kilka screenów.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 29 lis 2011, 17:08 
Cytuj  
Są jakieś godne mody do Empire TW albo Napoleona?
Takie nie zmieniające okresu historycznego tylko utrudniające i urealniające rozgrywkę/dodające ładniejsze modele jednostek, czytam Wojnę i Pokój i zacząłem się jarać epoką ;o

***
Avatar użytkownika

Posty: 879
Dołączył(a): 2.09.2005
Offline
PostNapisane: 29 lis 2011, 19:32 
Cytuj  
Junkier napisał(a):
Są jakieś godne mody do Empire TW albo Napoleona?
Takie nie zmieniające okresu historycznego tylko utrudniające i urealniające rozgrywkę/dodające ładniejsze modele jednostek, czytam Wojnę i Pokój i zacząłem się jarać epoką ;o

Ja osobiście korzystałem z DarthModa, który dodaje kupę balansu, retekstury praktycznie wszystkich nacji, tak by były bliższe historycznemu wyglądowi, dużo usprawnień graficznych i bugfixy. Generalnie chyba najlepszy mod do ETW.

*
Avatar użytkownika

Posty: 5159
Dołączył(a): 10.02.2009
Offline
PostNapisane: 1 gru 2011, 19:36 
Cytuj  
Dziex ściągnąłem ultimate commander i wygląda nieźle

****
Avatar użytkownika

Posty: 1438
Dołączył(a): 23.03.2007
Offline
PostNapisane: 28 gru 2011, 21:05 
Cytuj  
Kabraxis, uzywales moze tego overhaula do Morrowinda co na tym filmiku?
http://www.youtube.com/watch?v=F3NwfnRT ... re=related

Bo musze przyznac, ze swiat wyglada rewelacyjnie.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10140
Dołączył(a): 13.10.2005
Offline
PostNapisane: 28 gru 2011, 21:13 
Cytuj  
O kurwa ładne to. :O


_________________
wodny napisał(a):
wolałbym by ludzie pukali się w pupę niż mieli broń.

**
Avatar użytkownika

Posty: 8077
Dołączył(a): 16.11.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2011, 21:40 
Cytuj  
Ladny to koles ma performance. :)

To chyba jest cos co sie nazywa poprostu Morrowind Overhaul, zajmuje toto pare giga i wyglada przefajnie rzeczywiscie.
To jest chyba ten co uzywalem - http://morrowindoverhaul.rpgitalia.net/screenshots

Ogolnie fajniesie z tym gra tylko nie wlaczajcie w opcjach SSAO bo ja mialem 10 fps. :)

PS. Tu jest trailer najnwszej wersji tego co ja uzywlem z moja mega paka modow: http://www.youtube.com/watch?v=pCEc7SA0rWY

Calosc ogolnie robi wrazenie ale proponuje zatrzymac na 0:53 albo 1:50 - wyglada lepiej niz Skyrim. :)

PS2. Kurwua.... juz mnei naszla chec na granie w Morka a obiecywalem sobie ostatnio ze nigdy wiecej juz. : ) Gdzie sa te plyty z backupem modow? :P

****
Avatar użytkownika

Posty: 1203
Dołączył(a): 24.09.2004
Offline
PostNapisane: 28 gru 2011, 22:08 
Cytuj  
Grałem w to chwilę, owszem niby ładnie ale dalej gra jest kwadratowa bo to jakby nie było głównie tekstury

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 25 sty 2012, 18:53 
Cytuj  
http://www.moddb.com/mods/exterminatus

****
Avatar użytkownika

Posty: 1032
Dołączył(a): 10.06.2005
Offline
PostNapisane: 27 mar 2012, 12:14 
Cytuj  
Chciałbym nadrobić zaległości i ukończyć w końcu Arcanum.
Możecie polecić co ściągnąć z modów/patchów żeby grało się zajebiście? Czy nic nie potrzeba tylko podstawowa gra (no i mod na rozdziałke)?

*

Posty: 6153
Dołączył(a): 23.04.2008
Offline
PostNapisane: 27 mar 2012, 12:40 
Cytuj  
http://www.terra-arcanum.com/downloads/

Z folderu arcanum to wiekszośc jest ok> generalnie według uznania (patch+ unofical patch to trza)

Moduły to tak jakby osobne światy/gry trza się wczytać

Na forum pewnie nie raz padło takie pytanie, warto przejrzeć :
http://www.terra-arcanum.com/phpBB/

Ten wip6.0 bardzo dobry (sam nie testowalem jeszcze)

Program na rozdzialke :
http://www.terra-arcanum.com/phpBB/view ... hp?t=15487

**

Posty: 9233
Dołączył(a): 6.06.2010
Offline
PostNapisane: 27 mar 2012, 12:46 
Cytuj  
Jakby ci Arcanum z patchami nie działało bo są u niektórych jakieś problemy z copy-protection a z kolei z crackiem np. high resolution patch nie działa afaik , to podobno (jeszcze nie kupiłem i się nie zabrałem za granie) wersja z GoG działa bez problemów , bo raz ,że mody do niej 'wchodzą' ponoć bez problemu a dwa jak to gra z GoG nie ma żadnego zabezpieczenia ani DRM-a.


Aha chodzi o nowe Windy typ Win 7/8 ofc

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 686 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 35  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.