mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 925 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 47  Następna strona
Autor Wiadomość
*

Posty: 6259
Dołączył(a): 30.07.2004
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2009, 12:52 
Cytuj  
Uważam, że Steam jest w porządku.
Tylko te ceny straszne. Tylko w weekendowych promocjach opłaca się coś czasem kupić.

******
Avatar użytkownika

Posty: 3185
Dołączył(a): 13.12.2004
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2009, 12:56 
Cytuj  
Escaflone napisał(a):
STEAM jest ok ale idzie w złym kierunku ....

Ceny ma często większe niż wersja pudełkowa co jest dla mnie absurdem, 2 sprawa mogli by dać jakąś opcje odsprzedania gry innemu użytkownikowi STEAM. Bo jak kupisz grę w pudełku i przejdziesz rzucasz w kąt, po 3 tygodniach dochodzisz do wniosku że wystawisz ja na Allegro a nuż parę złotych wpadnie .... A za pośrednictwem STEAM kupujesz przechodzisz i gra sobie tam jest już do usranej śmierci.


Bo o to chodzi w rynku gier komputerowych. Tak jak na piractwie, firmy traca grube miliony na tym ze w jedna legalnie kupiona gre, gra 10 roznych osob, bo ktos odsprzedal gre.

Zawsze mozesz sobie robic nowe konto na steamie do kazdej gry, a potem odsprzedawac konta.

Mi jest wygodnie trzymac wszystko w jednym miejscu. Ciagot do odsprzedawania gier tez nie mam.


_________________
Nestor#1522

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2009, 14:02 
Cytuj  
Dotyczy to wszystkich produktow, jedynie tworcy audio/video/software sobie ubzdurali ze kazdy musi kupic u nich i niemoze sprzedawac =_=;

sorry, ale jezeli niechca by gra zostala sprzedana to niech zrobia dobra gre, mi by nawet na mysl nie przyszlo by odsprzedac swojego fallouta, tormenta, czy arcanum.


_________________
Z racji swojej niestabilności emocjonalnej oraz rujnowania rozrywki innym na zawsze opuściłem to zacne forum z resztkami nasienia Oyci3C'a na okrężnicy po głębokim bansticku. :'(

******

Posty: 3595
Dołączył(a): 5.02.2002
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2009, 14:46 
Cytuj  
Nestor napisał(a):
Escaflone napisał(a):
STEAM jest ok ale idzie w złym kierunku ....

Ceny ma często większe niż wersja pudełkowa co jest dla mnie absurdem, 2 sprawa mogli by dać jakąś opcje odsprzedania gry innemu użytkownikowi STEAM. Bo jak kupisz grę w pudełku i przejdziesz rzucasz w kąt, po 3 tygodniach dochodzisz do wniosku że wystawisz ja na Allegro a nuż parę złotych wpadnie .... A za pośrednictwem STEAM kupujesz przechodzisz i gra sobie tam jest już do usranej śmierci.


Bo o to chodzi w rynku gier komputerowych. Tak jak na piractwie, firmy traca grube miliony na tym ze w jedna legalnie kupiona gre, gra 10 roznych osob, bo ktos odsprzedal gre.

Zawsze mozesz sobie robic nowe konto na steamie do kazdej gry, a potem odsprzedawac konta.

Mi jest wygodnie trzymac wszystko w jednym miejscu. Ciagot do odsprzedawania gier tez nie mam.

Gówno prawda, to że ktoś nie potrafi sprzedać swojego produktu nie jest jest stratą. Idąc tropem twojego rozumowania narazilem wydawce Empire Total war na strate 120 czy iluś tam zł bo nie pasuje mi ta forma dystrybucji, co gorsza nie grałem nawet w pirata.
To, że ty akurat nie masz potrzeby odsprzedawania gier nie znaczy że wszyscy mają takie samo podejście. Zakłądanie konta i jego sprzedaż do kazdej gry jest jakims rozwiązaniem, choć nieco bezsensownym.


Ostatnio edytowano 2 wrz 2009, 17:05 przez Havok, łącznie edytowano 1 raz
**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 2 wrz 2009, 15:04 
Cytuj  
szkoda,ze zaden polski wydawca nie wpadl na to,aby wydawac gry w ten sposob w PL wersjach (zeby nie bylo,ze ludzie z calego swiata beda u niego kupowac, w koncu kazdy negocjuje z dystrubutorem cene na swoj rynek) - Call Of Duty PL bylo za 1/4 tego, co na steamie, masa innych gier podobnie wypada. osobiscie wkurza mnie koniecznosc placenia prowizji roznym posrednikom,hurtowniom itd, placeniu za instrukcje, ktorej nie czytam, jakies mapy, arty itd (ofc wszystko na drogim,kredowym papierze). empik ma na ksiazkach marze 50-60%, nie wiem ile zarabiaja takie sieci handlowe na grach, ale jakby mozna kupic gre za 80zl, a nie 99.99, w dodatku nie ruszajac sie z domu i nie muszac wywalac calej masy badziewia a potem trzymac plyty, ktore za kilkanascie lat straca dane, to chetnie bym kupowal w takim miejscu.


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

****
Avatar użytkownika

Posty: 1753
Dołączył(a): 13.04.2006
Offline
PostNapisane: 20 lut 2010, 01:26 
Cytuj  
Ktos wie co sie podzialo ze steamem a mianowicie z TF2? Dzisiaj sobie zainstalowalem po 2 latach i wogole mi nie znajduje serwerow.

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 lut 2010, 08:45 
Cytuj  
steam to porazka jakich malo.
ceny, predkosc dzialania, uruchamiania gier, beznadziejny support.
juz ea downloader ma wiekszy sens.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 20 lut 2010, 09:15 
Cytuj  
Jeszcze do niedawna Steama lubiłem. Możliwość gier powiązanych z kontem, które można było ściągać w każdym momencie nie mając pudełka, dobre ceny w weekendowych promocjach itp. bardzo mi się podobały.
Jednak po zakupie MW2 wszystko się zmieniło - w 2/3 przypadków, kiedy chciałem pograć w multiplayer Steam był albo zajęty (z tego też powodu instalacja zajęła mi parę godzin) albo wyskakiwał błąd synchronizacji Steam, co zmuszało mnie do sprawdzania plików i zwykle bardzo długiego czekania, aż coś tam się dociągnie.
Jednak tym co przepełniło czarę goryczy była zabawa z demem AvP - pal licho, że dzień po tym jak wyszło cały czas dostawałem błąd "rozłączono z usługą Steam" za każdym razem, gdy próbowałem znaleźć grę. Po zmianie języka Steama i usunięciu dema (żeby ściągnąć je jeszcze raz, liczyłem na to, że a nuż rozwiąże to mój problem), Steam przestał włączać się w ogóle. Po jego zreinstalowaniu z mojego konta w programie zniknęły wszystkie gry, które kupiłem przez ostatni rok (na koncie na stronie dalej są).
Nie chciało mi się pisać do supportu, więc grzecznie podziękowałem Steamowi i postanowiłem go już wywalić i już więcej nie instalować.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2010, 09:31 
Cytuj  
co do tf2, to chyba co wlacze steama to sciaga jakies aktualki do tego...


_________________
.

****
Avatar użytkownika

Posty: 1753
Dołączył(a): 13.04.2006
Offline
PostNapisane: 20 lut 2010, 10:30 
Cytuj  
Problem polega na tym ze mi wogole nie znajduje serwerow. Sciagnalem wszystkie aktualizacje (co prawda to prawda, zajelo mi to pare godzin) i gra sie wlaczyla bez problemow. Gdy daje refresh listy serwerow pojawia sie tylko komunikat "Odswiezanie listy serwerow"

EDIT: nvm. Rozwiazalem problem. Wystarczylo pobrac jeden plik i podmienic go w folderze steam ;)

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2010, 10:51 
Cytuj  
btw. ten temat moglby trafic do innego dzialu jak juz zostal bumpnięty ;]


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 lut 2010, 10:54 
Cytuj  
Już o tym gdzieś pisałem, ale warto drugi raz.

Na bardzo dużą ilość steamowych dolegliwości najprostszym lekarstwem jest usunięcie pliczku ClientRegistry.blob

@Keii

To przykro mi. Sam korzystam ze Steama od jakichś 6 lat z hakiem i nigdy nie miałem większych z nim problemów. Może miałeś pecha :<

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2010, 10:56 
Cytuj  
mojemu znajomemu zblokowali konto/klucze zakupione na allegro, często sie to zdarza? myslalem, ze steam keye to juz jest pełen legal ;]


_________________
.

**
Avatar użytkownika

Posty: 7080
Dołączył(a): 13.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2010, 10:58 
Cytuj  
Highlander napisał(a):
mojemu znajomemu zblokowali konto/klucze zakupione na allegro, często sie to zdarza?

pierwsze slysze o takim przypadku. z tego co sie orientuje,to steam nie pozwala na sprzedaz "giftow" wiec jesli ktos np wysyla ludzim 100 giftow z jakas gra, to na pewno jest to dla nich podejrzane. sam kupilem na allegro pare retail kluczy na steama i nie mialem problemu nigdy z nim.
jako zagorzaly steamowiec polecam mail do supportu - sa bardzo wporzadku ludzie tam (przynajmniej ja zawsze na takich trafialem) :)


_________________
rufen.@steam
rufenn@psn
rufen@wot

***
Avatar użytkownika

Posty: 31563
Dołączył(a): 1.05.2005
Offline
PostNapisane: 20 lut 2010, 11:01 
Cytuj  
poprosili go o zdjecie klucza na pudelku czy tam instrukcji itp. i dupa ponoć, a koles z allegro zdaje sie nie ma. Ja mam nawet kupione całe konto od kogoś i działa.


_________________
.

***
Avatar użytkownika

Posty: 10599
Dołączył(a): 26.02.2002
Offline
PostNapisane: 20 lut 2010, 11:26 
Cytuj  
Steam jest chujowy z jednego podstawowego powodu: nie istnieja dla nich przeliczniki walut, a 1$ = 1€. Ot takie proste nabijanie w butelke i okradanie klientow. A naiwniacy daja sie skubac...

X.


_________________
http://zaginiony.net

***
Avatar użytkownika

Posty: 13655
Dołączył(a): 24.08.2004
Offline
PostNapisane: 20 lut 2010, 11:28 
Cytuj  
Może to był jakiś trefny kej, ktoś kupił pudełko ale po wpisaniu wyskoczyło mu że key already registered.
Więc pudełkowy koleś odzyskał klucz przez support a koleś co nabył go na czarnym rynku obszedł się smakiem.

Taka teoria. Ja też nie miałem problemów z kejami z allegro.

Xanth napisał(a):
Steam jest chujowy z jednego podstawowego powodu: nie istnieja dla nich przeliczniki walut, a 1$ = 1€. Ot takie proste nabijanie w butelke i okradanie klientow. A naiwniacy daja sie skubac...

X.


To nie Steam sam jako platforma do rejestrowania gier, tylko Steam sklepik. Tak czy siak ja sie nie daję skubać, kupuję pudełka/klucze na allegro po znacznie mniejszych cenach.
No ale fakt, ceny w euro są (większości przypadków) "przejebane". Zresztą, w większości przypadków nawet te w dolcach czy funtach są wyższe od "złotówkowych".

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 24 lut 2010, 09:50 
Cytuj  
Open beta nowego interfejsu Steama.
Ciekawe, czy razem z nowym wyglądem zmniejszą liczbę wkurzających błędów.


_________________
Obrazek

***
Avatar użytkownika

Posty: 31388
Dołączył(a): 11.02.2002
Offline
PostNapisane: 24 lut 2010, 10:06 
Cytuj  
mogliby sie skupic najpierw nad predkoscia dzialania tego interfejsu bo mozna czasami pierdolca dostac zanim sie odpali.

*
Avatar użytkownika

Posty: 6736
Dołączył(a): 18.09.2004
Offline
PostNapisane: 24 lut 2010, 10:12 
Cytuj  
Wiesz, czekanie na odpalenie to pikuś, gorzej jak człowiek chce pograć i nie może, bo:
a) Steam jest zbyt zajęty
b) Wystąpił błąd synchronizacji


_________________
Obrazek

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 925 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 47  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.