mmorpg.pl


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
****

Posty: 1924
Dołączył(a): 28.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2003, 22:58 
Cytuj  
i kolejny topic wyladuje we flamesach
hmm ciekawe czy ruszy u mnie na kompie bo ostatnio to mi sie nawet uo tnie


_________________
Złam kość, a ciało ozdrowieje,
Złam ducha, a ciało umrze.
_________________
Hitler was a sensitive man
_________________

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 17 kwi 2003, 23:07 
Cytuj  
Nie widze w tej chwili powodu, dla ktorego topic mialby zostac przeniesiony do flames...
Shinji_dikari moglby sie tam przeniesc w trybie natychmiastowy tho:

***

Posty: 793
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2003, 00:07 
Cytuj  
Kojotowi chodzilo o to ze rasowy mmorpg wymaga poteznego serwera i lacza o naprawde sporej przepustowosci a ciezko to zapewnic jak gierka ma byc free ....

Tylko przyjmujemy tu bledne zalozenie ...

OpenSource nie oznacza automatycznie FREE
Licencja GPL oznacza ze kod jest ogolnodostepny, darmowy i trzeba opublikowac swoje poprawki jesli go modyfikujemy ...
ALE licencja GPL nie zabrania pobierac oplat za usluge wykonana przy uzyciu takiego softu !
Tak wiec mozemy sobie zalozyc firme, postawic serwer i pobierac oplaty za granie !

*

Posty: 59
Dołączył(a): 25.02.2003
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2003, 00:26 
Cytuj  
polatalem po miescie i po podziemiach ...
narazie jest to wczesna beta nie ma mobow ani sklepow ani nic mozna sobie poprostu pobiegac :/
jak ktos sie gdzie zablokuje lub zgubi :smile: najlepiej wpisac /spawn by wrocic na start :]
musze poszukac innej gierki do czasu wyjscia SWG :|


_________________
Ask not what the Empire can do for you, but what you can do for the Empire

***

Posty: 508
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2003, 08:35 
Cytuj  
Kielas niby wszystko ok ale przemysl jakby to mialo wygladac? Sytuacja dla komercyjnej firmy boska : sciaga server do mmorpga, sciaga klienta do mmorpga [za darmo na licencji gpl] rozprowadza itd.. i pobiera oplaty za utrzymanie serverow itp itd.. Wszystko wyglada fajnie jak to sie czyta. Pytanie tylko kiedy programistom pracujacym nad serverem i klientem przyjdzie do glowy, ze ktos sobie tlucze biznes na ich ciezkiej pracy. Jezeli mialoby do czegos takiego nie dojsc to taka firma musialalby miec przezroczysta organizacje, zeby moc sprawdzic czy firma naprawde dziala z pobudek czystko filantropijnych i pobiera oplaty tylko za maintance czy tez bierze za duzo. IMO za duzo tu domyslow i nie sadze, zeby tak moglo byc pieknie. A druga sprawa i chyba cos co moglby polozyc kazdy produkt to liczba bugow , exploitow. Pomysl coby bylo gdyby Mythic wypuscilo kod zrodlowy serverka i klienta do daoc ciekawe po jakim czasie ludzie by mieli ponabijane full kasy, mieliby uber postacie itd..

co do appzow z GPL to nadal podtrzymuje , ze jednak ten swistak siedzi i zawija w papierki i to DUUUUZO zawija. Ja tylko jestem ciekaw gdyby z licencji GPL zniklo slowo darmowe a ktos by zaczal sprzedawac to normalnie jako wpelni komercyjny produkt.. wtedy mozna sobie dywagowac ze cos ma tyle tam rynku bo na to sobie zasluzylo na normalnym rynku a nie jak klientow przyciaga magiczne slowo DARMOWE. Nie ciagnijmy zreszta tematu aplikacji bo to nie forum do tego ..

*

Posty: 6032
Dołączył(a): 13.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2003, 08:44 
Cytuj  
Samo nadzorowanie grey free nie jest takim problem - mozna to zcedowac na graczy :smile:
Kumpel od paru lat gra w Genesis (taki mud txt - jeden z najstarszych) i generalnie jakies 2 lata temu opuscil kraine "zywych" i zostal wreszcie wizardem (takie skrzyzowanie GM'a z devteam - tworzy questy dla graczy, nowe krainy etc).
Ale anyway w genesis nikt nie sprzedaje postaci na ebay wiec mozna liczyc na uczciwosc ludzi :grin:


_________________
Jestem fanem PiS (Piachów i Szutrów)

***

Posty: 793
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2003, 10:20 
Cytuj  
Cytuj:
2003-04-18 09:35, Kiyote napisał:
Kielas niby wszystko ok ale przemysl jakby to mialo wygladac? Sytuacja dla komercyjnej firmy boska : sciaga server do mmorpga, sciaga klienta do mmorpga [za darmo na licencji gpl] rozprowadza itd.. i pobiera oplaty za utrzymanie serverow itp itd.. Wszystko wyglada fajnie jak to sie czyta. Pytanie tylko kiedy programistom pracujacym nad serverem i klientem przyjdzie do glowy, ze ktos sobie tlucze biznes na ich ciezkiej pracy. Jezeli mialoby do czegos takiego nie dojsc to taka firma musialalby miec przezroczysta organizacje, zeby moc sprawdzic czy firma naprawde dziala z pobudek czystko filantropijnych i pobiera oplaty tylko za maintance czy tez bierze za duzo. IMO za duzo tu domyslow i nie sadze, zeby tak moglo byc pieknie.

Kojot ale zobacz ze setki programow OpenSource jest tak rozwijanych i ktos to pisze a sporo firm trzepie na tym kase i co ? i dalej sie to kreci :smile:

Cytuj:
A druga sprawa i chyba cos co moglby polozyc kazdy produkt to liczba bugow , exploitow. Pomysl coby bylo gdyby Mythic wypuscilo kod zrodlowy serverka i klienta do daoc ciekawe po jakim czasie ludzie by mieli ponabijane full kasy, mieliby uber postacie itd..

No tutaj to strzeliles ...... :wink:
Jak dla ciebie zamkniety kod = lepszy kod = mniej bugow to juz mi rece opadaja :wink:

Cytuj:

co do appzow z GPL to nadal podtrzymuje , ze jednak ten swistak siedzi i zawija w papierki i to DUUUUZO zawija. Ja tylko jestem ciekaw gdyby z licencji GPL zniklo slowo darmowe a ktos by zaczal sprzedawac to normalnie jako wpelni komercyjny produkt.. wtedy mozna sobie dywagowac ze cos ma tyle tam rynku bo na to sobie zasluzylo na normalnym rynku a nie jak klientow przyciaga magiczne slowo DARMOWE. Nie ciagnijmy zreszta tematu aplikacji bo to nie forum do tego ..

Jednych ciagnie slowo darmowe a innych to ze moga sobie sami kod sprawdzic i w razie czego sami cos poprawic
Inna genialna sprawa GPLa jest to ze jak developerzy sie znudza to kto inny moze przejac paleczke :smile:
Nie wiem czy wiesz jak wygladala sprawa z mapa do DAOC ... Na poczatku nazywala sie odins eye i pisal to jeden czlowiek , potem ten gosc stwierdzil ze ma to w dupie i nie chce dalej mus sie tego pisac .... no i co ? Kod byl na GPL wiec paru innych gosci wzielko kod zmienilo nazwe na Excalibur i projekt ma sie swietnie :smile:

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2003, 10:41 
Cytuj  
ehh porownywanie windowsa do linuxa jak bmw i syrenka czy jakos tak.... fakt windows bmw linux syrenka, nic niemam do linuxow ale one sa dobre tylko do zastosowan typu serwerowych, jezeli chodzi o gry, filmy, prostote obslugi itp widnows totalnie rozwala linuxa.. to co ze linux ma xfree jak one i tak do konca nie ulatwia wszystkiego..... jezeli ktos twierdzi ze linux jest taki wspanialy i lepszy od windowsa we wszystkim to poprostu jest idiota ktory naczytal sie propagandowych textow i nie widzial nigdy tego systemu ......

***
Avatar użytkownika

Posty: 922
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2003, 11:19 
Cytuj  
[OT]
Uzywam linuxa od .. kernela 2.0.1. Jedyna wada to malo gier wydawanych na niego, niestety wine/winex nie zawsze dziala jak powinien. Nie potrzebuje systemu, ktory ma mi wszystko ulatwic tylko pozwolic na pelna kontrole nad nim.

Jestem idiota ktory naczytal sie linuxowej propagandy, a Ashton pwns.


_________________
I wish to place a trash barrel~

***

Posty: 793
Dołączył(a): 16.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2003, 11:53 
Cytuj  
Cytuj:
2003-04-18 11:41, Ashton napisał:
ehh porownywanie windowsa do linuxa jak bmw i syrenka czy jakos tak.... fakt windows bmw linux syrenka, nic niemam do linuxow ale one sa dobre tylko do zastosowan typu serwerowych, jezeli chodzi o gry, filmy,

Taaaaak ashton .....
Co do gier zgoda .. na razie nie ma tego za wiele .... ale co do filmow :smile:

Cytuj:
prostote obslugi itp widnows totalnie rozwala linuxa.. to co ze linux ma xfree jak one i tak do konca nie ulatwia wszystkiego..... jezeli ktos twierdzi ze linux jest taki wspanialy i lepszy od windowsa we wszystkim to poprostu jest idiota ktory naczytal sie propagandowych textow i nie widzial nigdy tego systemu ......

Bo to jest system dla "idiotow" myslacych, potrafiacych przeczytac i zrozumiec manual :wink:

**

Posty: 478
Dołączył(a): 24.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2003, 12:07 
Cytuj  
Tia...
Ashton znow rozgromil cala dyskusje swoja wiedza i doswiadczeniem :sad:
Ja uwazam ze to Ashton nigdy nie widzial linuxa, bo sie naczytal linuxowej propagandy i boi sie ze bedzie mysial myslec uzywajac komputera.

*

Posty: 6460
Dołączył(a): 14.07.2002
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2003, 13:04 
Cytuj  
shoppack: uzywalem linuxa i poprostu uwazam bez sensu uzywanie go do uzytku domowego nie wygodne to poprostu.

Ferg: ano nie zaprzeczam ze mozesz meic nad nim kontrole ale do uzytku domowego, gier itp windows imho jest o wiele lepszy

Kielas: ehh da sie, to zalezy jak film jest skompresowany... ja na dreamcascie ogladam divxy... w kazdym razie mi pod windowsem lepiej dzialaja divxy niz pod linuxem. Co do Gier to coz sprawdzalem i tu i tu roznica nie wielka ale jednak, pod win wiekszy fps i ciut lepsza grafika

**

Posty: 482
Dołączył(a): 22.08.2002
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2003, 13:57 
Cytuj  
Cytuj:
2003-04-18 00:07, konrador napisał:
Nie widze w tej chwili powodu, dla ktorego topic mialby zostac przeniesiony do flames...
Shinji_dikari moglby sie tam przeniesc w trybie natychmiastowy tho:


Konrador naucz sie pisać mój nick poprawnie to porozmawiamy jak ludzie , a jak niepotrafisz to ci pomoge... w końcu edukacja to podstawa...

_________________
"Make use... of... me... Sacrifice.... ME!!!!!"

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Mad Shinji Ikari dnia 2003-04-18 20:28 ]</font>

***

Posty: 855
Dołączył(a): 19.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2003, 14:05 
Cytuj  
Cytuj:
2003-04-18 14:57, Mad Shinji Ikari napisał:
... wkońcu edukacja to podstawa...


Ekhem! :roll:

Wesolych Swiat!

(i nie rozrabiac :smile: )

Pozdrawiam.


_________________
... Create your own World, before it creates You ...

******
Avatar użytkownika

Posty: 3420
Dołączył(a): 1.02.2002
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2003, 14:06 
Cytuj  
lol pwned!

oh BTW wesolego jaja!
_________________
[65 Storm Warden]Telumeh (Wood Elf) <Britannic Lore>

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: Zematis dnia 2003-04-18 15:06 ]</font>

**

Posty: 482
Dołączył(a): 22.08.2002
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2003, 19:29 
Cytuj  
Ale sie wkopałem , ale już poprawione :razz:


_________________
"Make use... of... me... Sacrifice.... ME!!!!!"

**

Posty: 7310
Dołączył(a): 8.11.2001
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2003, 19:34 
Cytuj  
niepotrafisz

:

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2003, 19:50 
Cytuj  
Cytuj:
2003-04-18 20:29, Mad Shinji Ikari napisał:
Ale sie wkopałem , ale już poprawione :razz:



Ej, ale jak sie znow zakopiesz to sie juz nie odkopuj. K? Thx.

**

Posty: 482
Dołączył(a): 22.08.2002
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2003, 21:26 
Cytuj  
Obiecuje :]


_________________
"Make use... of... me... Sacrifice.... ME!!!!!"

*

Posty: 6913
Dołączył(a): 26.01.2003
Offline
PostNapisane: 18 kwi 2003, 21:31 
Cytuj  
DZIEKUJE CI IKARZE!

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Theme based on Zarron Media theme | Copyright © 2001-2012 MMORPG.pl Team
Redakcja MMORPG.pl nie ponosi odpowiedzialnosci za tresc komentarzy i odpowiedzi umieszczanych przez uzytkownikow.